Zdravie a wellness

5 neočakávaných vedľajších účinkov mrazených potravín

5 neočakávaných vedľajších účinkov mrazených potravín

Vedeli ste, že vaše obľúbené mrazené hranolky môžu mať mnoho nezdravé účinky na organizmus? Jesť mrazených potravín môže viesť k vzniku srdcových ochorení, cukrovky a dokonca zničiť a poškodiť bunky tela. Takže, aké sú tieto potenciálne zdravotné nebezpečenstvo a negatívne účinky konzumácie mrazené potraviny?

Prečítajte si tento príspevok vedieť o neočakávané vedľajšie účinky mrazených potravín.

1. Diabetes:

Škrob sa používa na udržanie zmrazené potraviny čerstvé. Tento škrob tiež dodáva chuť a textúru potravín. Avšak, škrob je v podstate polymér (a glukóza reťazec) glukózy.

Vaše telo premení tento glukózu cukru, než je stráviteľné. Aj keď nie jesť žiadnu glukózu je veľmi riskantné a môže viesť ku komplikáciám, strava, ktorá obsahuje prebytok glukózy je tiež zlé pre vaše telo. Nadbytočný cukor môže zvýšiť riziko nákazy cukrovky a zároveň by došlo k poškodeniu vašich telesných tkanivách (1). Ak máte predispozíciu k diabetu alebo v rodine, možno budete chcieť, aby sa zabránilo pokušeniu mať mrazené potraviny.

load...

2. Ochorenie srdca:

To je ďalšie zdravotné riziko spojené s zmrznuté spracovaných potravín. Mrazené potraviny sú bohaté na trans-tuky, ktoré zvyšujú riziko vzniku zmluvné srdcových ochorení a tiež prispieva k upchávaniu tepien. Trans-tuky zvýšiť LDL hladiny (zlého) cholesterolu a hladiny cholesterolu tiež nižší HDL (dobrý), ktorý je zodpovedný za zvyšovanie riziko srdcových ochorení (2).

Soľ sa zvyčajne používa pomerne široko ako konzervačný prostriedok. Niekedy, mrazené jedlá obsahujú viac soli ako obvykle pridávajú, čo môže zvýšiť hladinu cholesterolu, a zároveň zvyšuje krvný tlak. Všetky tieto faktory robia zmrazené potraviny nebezpečné pre vaše telo.

3. Zvýšenie krvného tlaku:

Mrazené potraviny obsahujú rôzne druhy konzervačných látok, ktoré majú mnoho rôznych účinkov na vaše telo. Mrazené potraviny, ktorá má vysoký obsah cukru alebo soli, môžu mať vplyv na krvný tlak a negatívne spôsobiť krvný tlak špičky, ktoré môžu viesť k závažným podmienok, ako je hypertenzia. Mnohé štúdie ukazujú, že soľ hrá dôležitú úlohu pri určovaní krvný tlak. Ďalšie štúdie k záveru, že zníženie spotreby soli bolo spojené s nižšie hodnotenie krvného tlaku (3).

load...

4. Rakovina:

To je ďalšie potenciálne nebezpečenstvo konzumácie mrazené potraviny. Štúdií vyplýva, že konzumácia mrazené potraviny, mäso, najmä môže viesť k rakovine pankreasu. Štúdia vykonaná k záveru, že mrazené párky v rožku a klobásy zvyšujú riziko rakoviny obstarávateľa o viac ako 65%.

Konzervačné látky, ako je kukuričný sirup, ktorý sa skladá z glukózy, boli zaznamenané ako karcinogénne látky. Akrylamid, ďalšie nájsť na varené mrazených potravín látky, tiež vykazuje karcinogénne tendencie (4).

5. Ostatné Riziká:

Vieme, že mrazené potraviny je lemovaná s potenciálne nebezpečných a škodlivých chemických látok, ktoré pomáhajú potraviny vydržia dlhšie. Šokujúce aspektom je, že FDA alebo Food and Drug Administration netestovala väčšina prídavných látok a výrobcovia nemajú brať žiadne oprávnenie na ich použitie.

Jeden z najpopulárnejších aditív, glutamát sodný alebo MSG, spôsobuje brnenie v končatinách, nevoľnosť, bolesti hlavy, bolesti na hrudníku, búšenie srdca, únava a závraty. Príliš veľa tejto prídavné látky môžu tiež viesť k vážnym ťažkostiam s dýchaním (5).

To sú niektoré z hlavných vedľajších účinkov mrazených spotreby potravín. Takže prestať kupovať tie chutné, ale aj potenciálne nebezpečné mrazenej pizze a ďalšie mrazené potraviny. Mohlo by sa zdať, že vhodnejšie voľbou pre varenie jedla od nuly a všetci očarujúce obal môže zdať lukratívne, ale vaša lenivosť môže viesť k rôznym druhom zdravotných problémov, ako tie vyššie uvedené. Nezabudnite si uvariť si vlastné jedlo vo väčšine prípadov a vyvážiť svoj jedálniček dobre.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Zanechať komentár nižšie.

load...