Zdravie a wellness

5 najlepších domácich opravných prostriedkov na liečbu bolesti trupu

5 najlepších domácich opravných prostriedkov na liečbu bolesti trupu

Si sadnúť a dolnú časť chrbta bolí. Vstanete, a to ešte bolí! Ste si ľahnúť, a napriek tomu nie je žiadna úľava od bolesti. Tie by mohli byť zažíva to, čo sa nazýva bolesť kostrč. Je to úplne mučivé situácia, že jo?

Ak bolesť kostrč tí bolo odpočúvanie na chvíľu teraz, nemusíte hľadať ďalej. Spoločnosti Tento príspevok sa s príčinami a spôsoby, ako môžete zabrániť bolesť kostrč. Pokračuj v čítaní!

Čo je kostrč bolesť?

Bolesť v kostrč oblasti sa nazýva coccydynia v lekárskych pojmov. Oblasť medzi zadok, ktoré ležia nad rúti je pozemok kostrč a kostrč. Ak je táto kosť zapáli, môžete pociťovať bolesť a citlivosť. Keď sedíte, tá bolesť dostane zhoršila (1).

load...

Príčiny bolesti kostrče

Zranenia sú najviac bolestivých stavov, ktoré ovplyvňujú dolnej časti chrbta a kostrč. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete nakazí tejto obávanej stavu. Poďme vymenovať niekoľko nižšie:

 • Pády sú častou príčinou úrazov kostrč. Padajúce v sede a biť chrbát na tvrdú zem je pravdepodobne najčastejšou príčinou zranenia kostrč.
 • Niekedy priamy vplyv na kostrč, ako tie, ktoré sa vyskytujú pri kontaktných športoch, môže poraniť kostrč.
 • Dokonca tehotenstva môže spôsobiť zranenie alebo olovo na zlomeninu kostrče. Bolesť kostrč počas tehotenstva je bežný pri rôznych trimestri.
 • Športy, ako je bowling, jazda na bicykli, a veslovanie môže spôsobiť kostrč zranenia v dôsledku opakovanej pohybe použité v týchto výrobkoch.
 • V čase, zranenia kostrče môže dôjsť v dôsledku bez konkrétneho dôvodu. Môžete pociťovať bolesť kostrč bez zranení rovnako.
 • Menej známym dôvodom zranenie kostrč je kosť podnet. Navyše rast kosti môže vyvíjať tlak na neho a spôsobiť bolesť (2).
 • Infekcia pri základe chrbtice alebo mäkkých tkanív môže spôsobiť nahromadenie hnisu, čo je veľmi bolestivé a môže viesť k bolesti kostrče (3).
 • Vážnejšie ochorenie, ktoré spôsobuje dolnej časti chrbta a bolesť kostrč môže byť rakovina. Avšak, táto príčina je neobvyklá.

Symptómy kostrč Poranenie

Teraz, keď viete, čo spôsobuje bolesť kostrče, poďme sa pozrieť na niektoré príznaky bolesti na kostrč. S vedomím týchto príznakov vám vybaví dostatok vedomostí, takže viete, kedy je potrebné navštíviť lekára.

Niektoré z týchto príznakov patria:

 • Kostrč oblasť je pomerne jemné, a bolesť je veľmi ťažká
 • Niekedy modrina môžu byť viditeľné v kostrč oblasti
 • Bolesť sa postupne zhoršuje, keď si sadnete na dlho alebo použiť priame namáhanie kostrč oblasti
 • Absolvovanie stoličky a namáhanie sú veľmi bolestivé
 • Môže dochádzať k ostrú bolesť pri pohlavnom styku (4)

Ako zabrániť kostrče Zranenia

Niektoré Sure Shot spôsobov, ako zabrániť bolesti kostrče zahŕňajú:

load...
 • Nosiť ochranné pomôcky pri účasti vo fyzických športov.
 • Byť opatrný o životnom prostredí. Pád na kostrč je najčastejšou príčinou zranenia, mali by ste byť extra opatrný o vodných únikov a pošmyknutia na klzkom ľade.

Teraz, keď vieme, čo spôsobuje bolesť kostrč, ako môžeme zmierniť to s použitím jednoduchých každodenných produktov? Prečítajte si o to vedieť, ako na to.

Hlavné prostriedky pre bolesti kostrče

Existuje mnoho spôsobov, ako zmierniť a dokonca aj vyliečiť bolesť kostrč. Najlepšie lieky proti bolesti kostrč zahŕňajú:

 1. Tepla alebo ľad balenia
 2. Masáž
 3. Vitamíny
 4. Ricínový olej
 5. Epsom Salt Bath

Získať úľavu od bolesti kostrče sa tieto opravné prostriedky

1. Tepelná Alebo Ice Pack pre kostrče bolesti

Budete potrebovať

Termofor alebo ľadový obklad

Čo musíte urobiť,

Umiestnite buď fľašu teplú vodu alebo ľadový obklad na postihnutú oblasť po dobu asi 20 minút.

Ako často by ste mali robiť to

Môžete ju použiť tak často, ako štyrikrát za deň.

Prečo to funguje

To je jeden z najčastejšie používaných prostriedkov pre úľavu od bolesti kostrč.

Mnohé štúdie preukázali, že dodávanie tepla alebo chladu do postihnutej oblasti môže pomôcť znížiť bolesť kostrč. Znižuje zápal a podporuje hojenie rovnako (5). Môžete tiež použiť vykurovacie podložky alebo si horúcu kúpeľ dosiahnuť podobné výsledky.

Späť na obsah

2. Masáž Pre kostrče bolesti

Budete potrebovať

Masážny olej

Čo musíte urobiť,

Masáž postihnutú oblasť po dobu 10 - 15 minút jemným tlakom za použitia akejkoľvek masážny olej alebo nosičom olej.

Ako často by ste mali robiť to

Tieto dvakrát denne opakovať pre úľavu od bolesti kostrč.

Prečo to funguje

Svalu ritného zdvíhača sa nachádza v blízkosti dna panvového, hneď vedľa kostrč. Podľa štúdie, masírovanie tohto svalu môže zmierniť bolesť kostrč a iné symptómy (6). Môžete zbaviť chronickej bolesti kostrče ľahko pomocou tohto liek po dobu niekoľkých dní.

Späť na obsah

3. Vitamíny pre kostrče bolesti

Bolesť kostrč je často spojená s nedostatkom vitamínov D, B6 a B12. Vitamín D je nevyhnutný pre udržanie zdravého kostry a jeho nedostatok môže viesť k bolestivé kostných ochorení. Pracuje v kombinácii s vápnikom na podporu kostru a udržať jej zdravie (7). Vitamíny skupiny B hrajú ochrannú úlohu v kostnej zdravia (8). Konzumovať dostatočné množstvo týchto vitamínov zníži vaša šanca na rozvoj bolesť kostrč. Ak ste už trpia bolesťou, dostatok slnku a konzumovať morské plody, syry, vajcia, celá obilnín, sóje, zelená listová zelenina, hrášok, kuracie mäso, strukoviny, atď

Avšak, ak máte podozrenie, že nedostatok, poraďte sa so svojím lekárom a získať testovaná hladina vitamínu.

Späť na obsah

4. Ricínový olej Pre kostrče Pain

Budete potrebovať
 • Niekoľko kvapiek ricínového oleja
 • Obväz
Čo musíte urobiť,
 1. Rozohrejte ricínový olej ľahko a použiť tento teplý olej na dolnej časti chrbta a kostrč oblasti.
 2. Prikryte obväzom.

To sa najlepšie vykonáva pred spaním do postele.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte každý večer až do dolnej časti chrbta a bolesť kostrč zmiznúť.

Prečo to funguje

To je jeden z najlepších prostriedkov pre liečbu bolesti kostrč. Protizápalové vlastnosti ricínového oleja umožní rýchlu obnovu. Je to tiež dobrý prostriedok na liečbu bolesti spôsobené v dôsledku infekcie, ako je antimikrobiálne činidlo (9).

Späť na obsah

5. Epsom Salt Bath Pre kostrče bolesti

Budete potrebovať
 • 2 šálky Síran horečnatý
 • Vaňa
 • Teplá voda
Čo musíte urobiť,
 1. Nakresliť kúpele a pridajte Epsom soli do teplej vody.
 2. Dobre premiešať, aby sa soľ zmieša rovnomerne.
 3. Namočte svoje telo v tejto vode po dobu 10 - 15 minút.
Ako často by ste mali robiť to

Urob to raz alebo dvakrát počas dňa.

Prečo to funguje

Teplé vodného kúpeľa, obsahujúci síran horečnatý, sú veľmi uvoľňujúce pre telo. Znižujú namáhanie chrbtových svalov a zmiernenie bolesti. Epsom soľ je tiež dobrý detoxikačné činidlo pre telesa (10).

Späť na obsah

Bolesť kostrč môže narušiť vašu každodennú rutinu. Použitím týchto nápravných opatrení pomôže zmierniť pohodlie a zmiernenie bolesti. Poďme sa teraz pozrieť na niektoré často kladené otázky.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Tipy pre kostrče bolesti

Zbavte sa bolesti v kostrč a tiež zabrániť pomocou nasledujúcich tipov:

A. Korigovať držanie tela

Niekedy zlé držanie tela môže viesť k coccydynia (vedecký termín pre bolesť kostrč). Tak, pre zmiernenie bolesti kostrče a tiež znížiť šance na stretnutie s, bude nutné opraviť držanie tela. Skúste sedí vzpriamene, ktorý je v zábere svojou jadro. Chrbát mierne klenutá a krk rovno. Ak máte pocit, ostrý náraz bolesti, môžete sa oprieť o kúsok ďalej dopredu a oblúkové chrbát, než sa dostanete hore.

B. Sedieť na konkrétnych vankúšiky

Niektoré špeciálne vankúše majú úseky ako stvorený pre ľudí, ktorí trpia bolesťou kostrče. Tieto vankúše, aby pre pohodlné sedadlo a zaistí, že budete mať vaše kostrč v bezpečí. V tvare šišky vankúše sotva poskytnúť žiadnu úľavu, pretože pomáhajú zmierniť tlak od rozkroku na rozdiel od kostrč. Použite vankúš Vám odporučil lekár.

C. Nenechajte Kmeň

Lekári a odborníci na výživu všeobecne odporúčame prehltnúť veľa vlákniny a balastných látok, aby sa vyrovnalo priechod stolice a zjemňujú ju. Namáhanie pri pohybe čriev bude komplikovať len problém.

D. Vyhnúť sex

Panvové svaly sú napojené na kostrč, a akýkoľvek pohyb povedie k bolesti kostrče. Vyvarovať sa konania, bolesť vyvolávajúce ako sex.

E. Profesionálny masáž

Maséri a chiropractors môže pomôcť zmierniť bolesť kostrč. Informujte svojho maséra o bolesti a Váš zdravotný stav, aby on / ona vie, aké konkrétne oblasť sústrediť sa na a masáže.

Ako k úľave od bolesti kostrče počas spánku?

Spí na bruchu alebo na boku je dobrý spôsob, ako zmierniť bolesť kostrč. Skúste ľahu, pretože neplatí priamy tlak na kostrč.

Najlepšie potraviny jesť pre kostrče bolesti

 • Jesť potraviny s vysokým obsahom vlákniny, aby zmiernila bolesť kostrč spôsobené kvôli zápche. Niektoré potraviny s vysokým obsahom vlákniny patria jablká, surové brokolica, fazuľa, bobule, celozrnných výrobkov a obilnín.
 • Protizápalové látky prítomné v olej z tresčej pečene, rybieho oleja, ľanového oleja, a dokonca aj cherry šťavy môže pomôcť znížiť zápal a bolesť.
 • Harmančekový čaj a zelený čaj sú tiež vynikajúce pre zníženie zápalu a bolesti.

Jesť zdravú a výživnú stravu a piť veľa vody počas dňa.

Ako sa vám pretiahnuť svoje kostrč?

Existujú rôzne kostrč bolesť cvičenia a ťahá môžete robiť v pohodlí vášho domova získať úľavu a tiež, aby sa vaše dolnej časti chrbta zdravý a silný. Niektoré z najlepších Jóga a iné cvičenia, ktoré môžu posilniť vaše chrbát a kostrč oblasti sú:

 • Bhujangasana - Cobra Pose udržuje chrbticu zdravú a pružnú.
 • Salabhasana - Locust Pose je dobré pre pretiahnutie dolnej časti chrbta a svaly panvového dna. Môžete si tiež urobiť variantu tejto póze, na Ardha Salabhasana, ktorý zahŕňa zvýšenie alternatívne nohy.
 • Anal lock - poležiačky, stlačte svaly v oblasti panvy (rovnaké tie, ktoré používate, keď sa ovládanie vášho nutkanie na záchod) po dobu 10 - 15 sekúnd a uvoľnite. Tento postup opakujte niekoľkokrát, dvakrát denne.
 • Drepy - používať žiadne závažie, jednoducho vykonať dve sady skladajúci sa z 10 - 12 opakovaniach.
 • Chôdza a plávanie natiahnuť chrbtových svalov rovnako.

Prečo sa váš kostrč Hurt počas tehotenstva?

Kostrč leží hneď za maternice. Počas tehotenstva, hmotnosť dieťaťa (a jeho kosti) vyvíja tlak na kostrč, čo spôsobuje bolesť. Tiež hormóny uvoľňované počas tehotenstva pomôcť svojej panvové svaly väzy relaxovať. Toto, podľa poradia, uvoľňuje kosti a môžu sa pohybovať a spôsobiť bolesť.

Môžete tiež pociťovať bolesť kostrč po tehotenstve. To je spôsobené tlakom podrobený na kostrč kĺbov pri pôrode. Tieto spoje môžu uvoľniť a spôsobiť bolesť kostrče, zvlášť keď sedíte.

Rizikové faktory pre kostrč bolesť počas tehotenstva

Bolesť kostrč v skorej fáze tehotenstva alebo iných fázach tehotenstva, ani počas pôrodu, hrozí nebezpečenstvo kostnej dislokácie, čo môže byť veľmi bolestivé. Prosím, poraďte sa so svojím lekárom, ak ste sa stretli s neustálou bolesť kostrč.

Ako dlho bude trvať, než moja kostrč liečiť?

Pretože sa jedná o zranenie kostí, to chvíľu trvá, než liečiť. Jednoduchý modrina môže trvať až štyri týždne, ale fraktúra môže trvať 8 - 12 týždňov liečiť.

Ak by ste mali navštíviť svojho lekára?

Ak trpíte silnou bolesťou kostrče, ktorá je neoblomný a narúšajú svoj denný rozvrh úplne, prosím, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

Boli to jedny z účinných domáce opravné prostriedky pre bolesť kostrč. Dúfame, že tieto informácie vám pomôže. Má zranenia kostrč vás niekedy trápi? Ako si sa dostal cez to? Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami tým, že komentuje nižšie.

load...