Zdravie a wellness

5 Kľúčové veci, ktoré musíte urobiť po konzumácii vysokej hladiny cholesterolu

5 Kľúčové veci, ktoré musíte urobiť po konzumácii vysokej hladiny cholesterolu

My všetci milujú jesť. A vždy, keď sme slobodní, sme prežúvať haraburdu. To pravdepodobne stala naša obľúbená kratochvíle. Keď sme mladí, sme sotva záleží, ktoré potraviny poškodiť naše telo, a ktoré sú prospešné. Ale ako starneme, začneme sledovať, čo jeme. To sa deje preto, že s pribúdajúcim vekom, rôzne problémy začínajú trápia naše zdravie. Vysoká hladina cholesterolu je jeden taký zdravotný problém, ktorý zvyčajne vzniká v dôsledku príjmu mastnú a nezdravé potraviny.

Než budeme pokračovať, aby to, čo by sme mali urobiť po tom, čo jesť potraviny, ktoré majú vysoký obsah cholesterolu, pozrime sa na to, čo presne je cholesterol a ako to ovplyvňuje naše telo.

Cholesterol je mastná kyselina, ktorý je produkovaný v pečeni a je nevyhnutné pre mnoho telesných funkcií. Avšak, keď nevyvážený, to môže ukázať ako škodlivé pre naše telo. Mnohí ľudia sa domnievajú, že cholesterol je zlé pre zdravie, ale Ayurveda má trochu iný pohľad.

load...

Ayurveda sa domnieva, cholesterol je dôležitým prvkom, ktorý podporuje a maže obehové kanálov v našom tele. Nie je to zlé pre telo, ale môže mať škodlivé účinky len v prítomnosti AMA. Ama nie je nič iné ako metabolických zvyškov, ktoré sa hromadia v tukových tkanivách v podobe toxínov.

Obvykle ama je lepkavá, páchnuce, koniec odpadový produkt, ktorý je vytvorený v dôsledku poruchy trávenia. Ale ak je k dispozícii za veľmi dlhú dobu v systéme a nie je riadne očistený, tvorí amavisha. Keď sa jeho množstvo prekročí prípustnú hranicu, začne sa šíriť a upchávať telesných tkanív (DHATU) a odpad (Malas). Pri amavisha upcháva tukového tkaniva, to vedie k problémom, ako je vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, a ďalších ochorení srdca.

Zníženie hladiny cholesterolu je najdôležitejšia vec, ktorú je potrebné zamerať sa na, a to možno vykonať pomocou nasledujúcich zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Ak sa náhodou budete konzumovať potraviny, ktoré zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi, je tu niekoľko ajurvédskej pokyny môžete sledovať, zrušiť svoje zlé účinky na telo.

load...

1. Cvičenie na nejakú dobu

Po jedle mastný alebo ťažké jedlo, nejdú pre intenzívne cvičenie. Je vždy lepšie ísť na prechádzku. To pomôže pri spaľovaní kalórií.

2. Pite teplé alebo vlažnej vody

Sklo alebo dve teplej vody zabezpečí jednoduchú evakuáciu mastnú potravín. Toto, podľa poradia, udržuje pečeň, žalúdok a črevá zdravé a chráni ich pred poškodením.

3. Nechoďte do Bed bezprostredne po jedle

Vždy sa snažte udržiavať medzeru dve až tri hodiny medzi okamihom, kedy jesť a keď idete do postele. Ak pôjdete do postele hneď potom, čo jedlo, energia nie je spotrebovaná a je uložená v tele vo forme tukov.

4. Vyhnite sa jesť Anything Cold Po Konzumácia tučných Jedlo

Jesť studenej veci, ako je zmrzlina po jedle mastný jedlo má nepriaznivé účinky na pečeň, žalúdok a črevá. Preto, vyhnúť sa jesť studené veci po ťažkých jedál.

5. Skúste tieto ajurvédskej Remedies

Existuje niekoľko ajurvédskej domáce opravné prostriedky, ktoré pomáhajú pri zmarení nepriaznivé účinky mastné potraviny.

A. Triphala

Náročné lyžicu Triphala prášku spolu s určitým množstvom teplej vody, kravy močom, alebo medom dvakrát denne môže byť veľmi užitočné pri znižovaní účinkov mastné potraviny.

B. Guggul

Guggul je bylina, ktorá pomáha znižovať hladinu cholesterolu a zmierniť zlé dopady vysokého cholesterolu. Je ľahko dostupné na trhu vo forme tabliet. Avšak, to je lepšie poradiť sa s lekárom skôr, než je náročné.

C. Long Pepper

Dlhý korenie pomáha stimulovať pečeň predčasného metabolizmus tukov. Vzhľadom k tomu, že je horúce a pikantné, môžete konzumovať dve štipky dlhú paprikou spolu s medom dvakrát denne po dobu troch až štyroch dní.

D. Med

Podľa ajurvédy, zlato je jedným z najlepších antidotá pre mastnú potravín.

E. Krava moču

Krava moču je tiež veľmi dobrý protijed pre mastnú potraviny a jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre obezitu.

Začlenenie vyššie uvedených krokov môže pomôcť znížiť dopady vysokého cholesterolu v tele.

Dúfame, že sa vám páčil článok. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok, prosím kvapka komentár v sekcii Komentáre nižšie.

load...