Zdravie a wellness

5 jednoduchých spôsobov, ako znížiť zlé cholesterol

5 jednoduchých spôsobov, ako znížiť zlé cholesterol

Zlý cholesterol je bolesť, je to tak? Keď bol v poslednej dobe ste sa snažil zbaviť zlého cholesterolu, ale opustil len preto, že proces bol príliš zložité a drahé? No, my sa zhodujú na tom, že zníženie zlého cholesterolu nie je priamočiara a jednoduchý proces, ktorý sa stane cez noc. To si vyžaduje vašu kompletnú obetavosť a to nejakú dobu trvá.

Lenže, čo keď tam sú niektoré potraviny, ktoré môžu robiť proces znižovania zlého cholesterolu z tela oveľa jednoduchšie? Bolo by skvelé, nie? Ak naozaj chcete vedieť, čo tieto kúzelné potraviny sú, potom choďte do toho a prečítajte si tento článok! Dozvedieť sa viac o zlý cholesterol a ako možno odstrániť ju!

Čo je zlé (LDL) cholesterolu?

Existujú dva základné typy cholesterolu, zlý (LDL) a dobré (HDL) (1) (2).

Lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL) alebo zlý cholesterol:

Zvyčajne asi dve tretiny cholesterolu je transportovaný LDL častice. Tieto častice sú ako trajekty, ktoré prepravujú cholesterol do rôznych častí tela podľa požiadavky. Ak máte nadbytok LDL v krvi, tieto častice vypísať LDL v tepnách, čo spôsobuje upchávanie a dokonca aj infarkty. Mnoho ľudí sa odkazuje na LDL ako zlý cholesterol pre tento konkrétny schopnosť vytvárať blokády. Jedinou svetlou stránkou o LDL je, že môžete ľahko znížiť množstvo LDL, ak budete postupovať bežnú stravu bez tuku (3).

load...

Ako znížiť zlý cholesterol:

LDL cholesterolu môže viesť k blokované tepny, čo môže viesť k ochoreniu srdca, mŕtvice a ďalších arteriálnych ochorení, ako je artérioskleróza. Pozrime sa na niektoré potraviny, ktoré vám pomôžu znížiť zlý cholesterol prirodzene.

1. Ovsené vločky, ovsené otruby a vysokým obsahom vlákniny potraviny:

Ovsené vločky je bohaté na rozpustnej vlákniny, čo je látka známa zníženie LDL cholesterolu. Ktoré má iba 5 až 10 gramov rozpustnej vlákniny môže pomôcť znížiť LDL cholesterolu. Môžete dokonca jesť 1 ½ šálky varené ovsené vločky, získať správne množstvo vlákniny v strave (4).

2. Ryby a Omega - 3 mastné kyseliny:

Jesť ryby bohaté na omega - 3 mastné kyseliny môžu byť veľkou pomocou vo svojej snahe znížiť hladinu LDL cholesterolu. Niektoré ryby, ktoré obsahujú najvyššie množstvo omega - 3 mastné kyseliny sú:

load...
  • Pstruh jazero
  • Makrela
  • Sleď
  • Losos
  • Sardinky
  • Platejs
  • Tuniak

Pamätať na grile alebo piecť ryby s cieľom zabezpečiť si nepridávajú žiadne nežiaduce tuky do potravín. Iné zdroje omega - 3 mastné kyseliny zahŕňajú repky alebo ľanové semienko olej. (5)

3. Mandle, orechy a iné:

Mandle, vlašské orechy a iné druhy orechov pomáhajú znižovať hladinu LDL. Ako orechy sú tiež bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať cievy zanesený.

Odporúča sa, že budete jesť okolo 45 až 50 gramov orechov denne. Týmto spôsobom je možné účinne znížiť hladinu LDL cholesterolu z tela (6).

4. Olivový olej:

Olivový olej je bohatý na antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať "zlý" (LDL) cholesterolu. Avšak, tieto antioxidanty neznižujú ani spláchnuť "dobrého" (HDL) cholesterolu z tela.

Ako extra panenský olej nie je tak rafinovaný alebo silne spracované obsahuje viac antioxidantov. V skutočnosti, svetlejšia farba oleja, tým, že je spracovaný (7).

5. Stanolov alebo ich sterolov obohatené potraviny:

Existuje veľa potravín dostupných na trhu, ktoré sú obohatené stanolov a sterolov (rastlinné chemikálie), ktoré obvykle brzdia vstrebávanie cholesterolu.

Ovocných štiav, jogurtov a niektoré ďalšie potraviny obsahujú pridané steroly, ktoré môžu znížiť o viac ako 10 percent tela LDL cholesterolu (8).

Ďalšie opatrenia:

Okrem zvýšenia vyššie uvedené potraviny do svojho jedálnička, existujú určité opatrenia, ktoré treba podniknúť, aby zabezpečili, že ste udržať nízkou hladinou LDL cholesterolu.

Nezabudnite:

1. Vyhnite sa nezdravé potraviny:

Nezdravé jedlo obsahuje mnoho trans-tuky, ktoré obvykle zvyšujú hladinu cholesterolu LDL v tele. To znamená, že to najlepšie, čo urobiť, je vyhnúť sa nezdravé jedlo (9).

2. Vyhnite sa sladkosti:

Sladkosti môže zvýšiť hladinu cukru v krvi a rovnako ako hladinu LDL cholesterolu v krvi. Ak ste s cieľom znížiť množstvo LDL cholesterolu v to najlepšie, čo urobiť, je vyhnúť sa sladkosti.

Teraz, keď viete, ako znížiť zlého cholesterolu prirodzene, dajte nám vedieť, ak sa pokúsim tieto tipy, ako zostať zdravý a šťastný! Viete o akýchkoľvek iných potravín alebo činností, ktoré je možné použiť na zníženie zlého cholesterolu v tele? Podeľte sa s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

V tomto videu - Nutričné ​​terapeut Návrh Food Pre zlý cholesterol: -Ako znížiť zlý cholesterol s jedlom By Nutričné ​​terapeut Jyoti Chabria

load...