Zdravie a wellness

5 jednoduchých meditačných techník pre Surat Shabd jóga

5 jednoduchých meditačných techník pre Surat Shabd jóga

, Na počiatku bolo Slovo, Slovo bolo Satnaam '

Tento jogín Bhajan je tiež základná podstata Surat Shabd jogy.

Surat Shabd Jóga je duchovná meditačnej praxe, ktorá je založená na koncepcii vnútorného svetla a nebeské zvuku. Mnoho duchovné a náboženské tradície, ako je Sant Mat a Radhasoami využitie tohto postupu. Surat Shabd Jóga je tiež nazývaný, Sahaj jóga ',, cesta svetla a zvuku',, cesta z Sants 'a, jóga zvukových prúdov'.

load...

Cieľom Surat Shabd jogy:

, Surat 'znamená, pozornosť', čo je, ako sa duša sama von vyjadruje. , Shabd 'doslovne znamená, slovo'. V Surat Shabd jogy, výraz, slovo 'označuje hudbu duše. , Jóga 'znamená, zjednotenie'. A to je hlavný účel Surat Shabd jogy - zjednotenie duša s podstatou absolútneho najvyššieho bytia, ktorý používa dynamickú silu tvorivej energie okolitý vesmír v podobe zvukových vibrácií. Surat Shabd jóga meditácie sa zameriava na pomoc jednotlivcovi v chápať jeho skutočnú božskú ja. Oslobodzujúce dušu od kolobehu života a smrti, Surat Shabd Joga pomáha pri dosiahnutí osvietenia a nakoniec, moksha.

Majstri Surat Shabd jogy často opisuje skúsenosti z tohto jogové meditáciu ako, umieranie počas života '. Meditácia zahŕňa kreslenie svoju pozornosť od fyzického tela a splynutie vedomie s vnútorným zvuku a svetla. To je podobné fyzickému procesu umierania, kedy sa pozornosť opustí fyzické telo a duša prechádza do nebeského vesmíru a božstvo. V Surat Shabd jogy, jeden zažije vstrebávanie vedomia na svetlo a zvuk v stave plného vedomia.

Meditácia Technika:

Mystici a svätí nazývajú Surat Shabd joga veda o duši. Táto meditácia je tiež nazývaný, Sadhna ', pretože vedie k moksha. Surat Shabd Jóga je presvedčený, že iniciácie Satgurua je nutnosťou pre úspešné sadhna. To jogy Surat Shabd meditačné techniky je jednoduchý proces, ale potrebuje prax zvládnuť.

load...

1. Čas:

Hoci toto meditácie možno vykonať kedykoľvek a kdekoľvek, majstri radí meditovať skoro ráno, pred raňajkami a prípadne pred východom slnka a tiež tesne predtým, než idete do postele v noci. Nech je to pravidelný zvyk. To pomáha stať sa odborníkom na túto formu meditácie. S bežnou praxou, môžete ju zdokonaliť a meditáciu možno vykonať úspešne, kedykoľvek budete potrebovať, alebo chcete robiť.

2. Komfort:

Ďalšia vec, ktorá prichádza je vaša pozícia a pohodlie. Odporúča sa, aby ste túto meditáciu robiť, rovnako ako všetky ostatné druhy meditácie, v pohodlnej pozícii. Budete musieť uvoľniť svoje telo odviesť vašu pozornosť od vonkajšieho sveta a premeniť ju dovnútra. Môžete sedieť v pohodlnom kresle alebo v Sukhasana alebo Vajrasana. Ale aby sa vaše chrbát rovno a nenechajte sa hrbiť. Comfort neznamená hunching svoje telo ako to sa stretáva s dýchaním.

3. Dhyana:

Ďalším krokom v tomto meditácie je Dhjána alebo sústredenie. Zavrieť oči a uvoľniť svoje telo. Nechajte svoje dýchanie prirodzené; neruší. Nechajte svoje vedomie opustiť svoje fyzické telo a snaží sa vziať to preč od duševné neporiadok vo vašej mysli. Sústrediť sa na tmavé obrazovke, ktoré vidíte vo svojej mysli a sústrediť sa na očného centra. Pomaly budete počuť vnútorné zvuky, vnútorné hudbu Shabd. Ggradually že temná závoj dostane nahradené farbami a svetlom.

4. Simran:

Simran znamená opakovanie Naam. To by mohlo byť OM Alah Hul, Vahe Guru, Jesus, Satnaam, alebo akýkoľvek názov, ktorý si myslíte, že môže viesť svoju myseľ von z chaosu. Naša myseľ je ako motýľ, je nepokojný. Simran je kľúčom, aby bolo zameranie a otvoriť dvere do nášho vnútra. Surat Shabd jogy veria v 'Panch Naam' zmienil už starí guru v písmach - 'Jot Nirinjan, Omkar, Rarankar, Sohang a Satnaam'. Neustále opakujú Naam viesť svoju myseľ von z chaosu varenia piva vo vnútri vášho mozgu.

5. Bhajan:

Bhajan tu znamená hudbu duše. Tento krok pomáha pri počúvaní tejto hudby. Squat sa v Malasaña, tiež známy ako Bhajan Pose v Surat Shabd jogy, a dať svoje palca v ušiach blokovať všetky druhy vonkajšieho hluku. Zamerať sa na sedadle svojej duše, váš Ajna čakry a pomaly začnete počúvania vnútorné zvuk.

Keď budete úspešne Dhyan, Simran a bhadžany potom spojí s nebeským zvuku a božské svetlo. Cítiť vibrácie a jednotu s všemocným, a pocit vašej duše stúpajú vysoko!

Bol tento článok zaujímavý? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...