Zdravie a wellness

5 jednoduchých krokov na výrobu bitej tekvicovej šťavy pre diabetes

5 jednoduchých krokov na výrobu bitej tekvicovej šťavy pre diabetes

Diabetes je jedným z najrozšírenejších chorôb, ktoré my Indiáni trpia dodnes. Väčšinou je to kvôli genetike, ale niekedy to môže byť spôsobené tým naša sedavý životný štýl a nesprávnych návykov potravín. V každom prípade, diabetes môže viesť k život ohrozujúcemu stavu. Musí byť monitorované, kontrolované a diabetik človek potrebuje byť extra ostražití o jeho / jej príjem cukru. Včasné príjem liek, dostať správne cvičenie a upozornenia o potravinách, ktoré jeme, je neoddeliteľnou súčasťou diabetickej života. Ako diabetes môže viesť k mnohých ďalších zdravotných problémov, pravidelné zdravotné prehliadky sú samozrejmosťou.

Všeobecne existujú tri typy cukrovky. Diabetes typu I je spôsobené, kde sa telo neprodukuje inzulín, a preto, je označovaná ako mladých diabetes alebo s skorým začiatkom cukrovky. Diabetes typu II sa odvoláva na stav, kedy buď nie je v tele dostatok inzulínu pre správnu funkciu alebo bunky v tele nereagujú na inzulín vyrobené. Gestačný diabetes sa vyskytuje u žien v priebehu tehotenstva, kedy majú vysoké hladiny glukózy v krvi, ale ich telá sú schopné produkovať dostatočné množstvo inzulínu pre prepravu všetky glukózu do svojich buniek. To ďalej vedie k postupne sa zvyšujúce hladinu glukózy v krvi. V Indii, diabetes typu 2 je častejší ako iné formy.

Je naozaj smutné, že diabetes môže postihnúť kohokoľvek, dokonca i dieťa. Ošetrenie, ako inzulínových injekcií a dialýzy sú bolestivá skúsenosť. Diabetici majú nielen vzdať jesť sladkosti, ale tiež obmedziť spotrebu niekoľkých ďalších položiek potravín. Bitter tekvica alebo horký melón je zelenina, ktorá je nenávidený väčšina z nás, pretože jeho horkej chuti a škaredý vzhľad. Ale to je naozaj prínosom pre diabetikov.

load...

Bitter Tekvica Juice - The Best Of All

Horké tekvica šťavy dobré pre diabetes? Horká tekvica, viac obyčajne známy ako Karela v indických domácnostiach, nie je milovaný zeleniny, a to vďaka svojej horkej chuti. Je však účinný liek pre diabetikov a anemických ľudí. Je to úžasný čistič krvi. Ako to má hypoglykemický látku, pomáha pri znížiť hladinu cukru v krvi a cukru v moči.

Najlepší spôsob, ako dostať všetky možné živiny zo zeleniny je jesť surové. Môžete tiež získať maximálnu výživu, ak budete mať šťavu z neho. Ale zabezpečiť, aby naše telo ho asimiluje v oveľa efektívnejším spôsobom.

5 jednoduchých krokov, ako zarobiť Bitter tekvica šťavu pre Diabetes

Ak trpíte cukrovkou, mali by ste mať horkej tekvica šťavu skoro každé ráno na lačný žalúdok pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Hoci väčšina ľudí si uvedomuje svoju účinnosť, väčšina z nich je schopný pozerať sa okolo jeho horkej chuti. Avšak, málo času so zlou dochuťou je lepšia ako zlom zdravotnom stave, že jo?

load...

Tu je jednoduchý a rýchly spôsob, ako horké tekvica šťavu pre diabetikov doma:

Vezmite čerstvé horká tekvica a získať niekoľko citróny rovnako. Aby šťava účinnejšie, pridajte trochu kurkuma.

  1. Umyť horké tekvica a ošúpte jeho hornej kožu. Ak to nevadí, môžete jednoducho nechať to byť. Mnohí ľudia nemajú obal alebo šupku hornej kože preč.
  1. Nakrájajte Karela na jemné kúsky a správne aplikovať soľ trením s kurkumou. Nechaj si to na nejakú dobu, a potom extrahovať horkú šťavu z nej.
  1. Akonáhle uvidíte vodu napäté z horkého tekvica, môžete rozdrviť kusov v mixéri správne.
  1. Sito, ak budete chcieť. Stačí mať plnú šťavy s vláknom po pridaní trochu čerstvej citrónovej šťavy pre chuť a štipľavú chuť.

Existujú aj iné spôsoby, ako túto šťavu, ale je to najlepší spôsob, ako začať. Ale zaistiť, že budete mať tento džús čerstvé. Tiež má horkú tekvica šťavu na lačný žalúdok je lepšie, ak ste diabetik. Ak máte nadváhu, bude to tiež zlepšiť metabolizmus tukov v tele tým, že stimuluje produkciu žlče šťavy v pečeni.

Výhody Bitter Tekvica pre diabetes

Táto zelenina je známa pre svoje početné zdravotné prínosy; predovšetkým je to potenciál na zníženie hladiny glukózy v krvi. To bolo široko používajú v tradičnej medicíne na liečbu cukrovky, a teraz je komerčne dostupný vo forme čaju, šťavy, extrakty a prášky. Hoci tam je nedostatok overených údajov týkajúcich sa jeho schopnosti pri liečbe cukrovky a výskum stále prebieha v tomto ohľade náročný horká tekvica alebo jeho šťava môže pomôcť pri diabete z nasledujúcich dôvodov:

1. Zníženie hladiny krvného cukru

Ako bolo uvedené vyššie, bolo zistené, horká tekvica sa, že sú účinné pri znižovaní hladiny glukózy v krvi. Namiesto zacielenie na jeden konkrétny orgán alebo tkanivo ako liečiv, horká tekvica uľahčuje metabolizmus glukózy v celom tele. To možno pripísať prítomnosti dvoch základných zlúčenín, nazývaných charatin a momordicin, ktoré hrajú kľúčovú úlohu pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

2. Uľahčuje Sacharidy Trávenie

Bitter tekvica inhibuje enzýmy, ktoré sa podieľajú na odbúravaní disacharidy dvoma monosacharidy, čím sa znižuje množstvo glukózy uvoľňované do krvi. Bitter tekvica je účinný pri liečení ako typu I a diabetes typu II, pretože ovplyvňuje transportné kanály pre glukózu typu. To je výhodné najmä v prevencii hrotmi hladiny cukru v krvi po jedle.

3. Zvyšuje sekréciu inzulínu

Inzulín sa podieľa na dopravu cukru z krvi do kostrového svalstva a tukového tkaniva. Tento cukor sa potom používa na výrobu energie. Inzulín zabraňuje produkciu cukru v pečeni a jeho uvoľňovanie do krvi. Diabetes typu I, tiež známy ako diabetes mellitus závislý na inzulíne, je spôsobená zlyhaním pankreasu produkovať dostatočné množstvo inzulínu pre prevenciu špičiek hladiny cukru v krvi. Zvýšením pankreatické sekrécie inzulínu, horká tekvica môže pomôcť pri liečbe diabetu I. Typu. Okrem toho, vedci objavili molekulu inzulínu podobný názvom polypeptid P v horkej tekvica, ktoré môžu znižovať hladiny cukru v krvi v I diabetikov typu. Z tohto dôvodu, konzumácia horkej tekvica môže znížiť požiadavku inzulínových injekcií riadiť cukrovky typu I.

4. Obráti rezistencie na inzulín

Bolo zistené, Bitter tekvica sa, že sú účinné v liečbe cukrovky typu II. Ako bolo uvedené skôr, je spôsobená v dôsledku zlyhania kostrových svalov, tukových tkanív a pečene adekvátne reagovať na inzulín. To sa nazýva inzulínová rezistencia, čo zvyšuje riziko vzniku cukrovky typu II. Výskum ukázal, že horká tekvica obsahuje zlúčeniny nazývanej glykozidy oleanolová kyselina, ktorá môže zlepšiť toleranciu voči glukóze u diabetikov typu II, tým, že zabraňuje alebo reverziu rezistencie na inzulín.

5. Antioxidačnými vlastnosťami

Tak vysoká koncentrácia cukru v krvi sa zvyšuje riziko ako typu I a diabetes typu II, čo ďalej zvyšuje riziko oxidácie a zápalu v celom tele, čo vedie k oslepnutie, diabetickej nohy, mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo ochorením obličiek. Bitter tekvica môže zabrániť všetkých týchto ochorení nielen znižovanie hladiny cukru v krvi, ale aj svojimi antioxidačnými vlastnosťami.

AKO SA Bitter Gourd proti cukrovke

Vypiť pohár horkého tekvica šťavy ráno na lačný žalúdok môže výrazne pomôcť pri znižovaní hladiny glukózy v krvi. Aby sa znížila jeho horkosť, môžete namočiť olúpané horkej tekvica kúsky vo vode so soľou a kurkumou po dobu 15 minút. Potom odstrániť kúsky z vody a rozomelú je s vodou spolu s niekoľkými kvapkami citróna. Sito vláknitú časť a piť na prázdny žalúdok. Za ďalšiu výhodu je posilniť váš imunitný systém, môžete skúsiť pridať pol kus amly alebo indický egreše do šťavy.

Bez ohľadu na to, ako horká šťava môže byť, hodiť to down-horkej tekvica šťavy môže robiť zázraky pre diabetikov. Dostať vaše myslenie čiapku a zmes horké tekvica s inými zeleniny a ovocia. Niektoré med môže stačiť taky! Tak na čo ešte čakáte? Vyvediem mixér, a získať set vydať na cestu smerom k lepšiemu zdraviu s touto nádhernou vzťahu medzi horké tekvica šťavy a diabetes. Máte vy alebo niekto viete, trpí cukrovkou? Už ste vyskúšali horká tekvica šťavu? Máte špeciálne horkej tekvica šťavu recept? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...