Zdravie a wellness

5 druhov chleba a ich prínos pre zdravie

5 druhov chleba a ich prínos pre zdravie

So zmenou životného štýlu, naše stravovacie návyky sa taktiež vyvíjajú. Jesť, alebo jesť spracované potraviny je uprednostňovaná pred varením, po tom všetkom, kto nemá čas variť všetko od začiatku? V zadnej časti našich mysliach, vieme, že spracované junk sme sa plní sa s robí naše zdravie nie je dobré, ale máme tendenciu prehliadať, že neodbytná obavy. Chlieb je základná strava pre väčšinu domácností po celom svete. Existujú rôzne druhy chleba na trhu k dispozícii; každý z nich má svoje vlastné zdravotné výhody. V tomto príspevku, som hovoril päť rôznych druhov chleba a ich zdravotné výhody, ktoré vám pomôžu vykonať správnej voľby potravín.

1. Tmavý chlieb:

Hnedé chleby sú zdravšie stravovanie možnosť ako bežné biele pečivo. Sú vyrobené s celou pšeničnej múky. Otruby a klíčky pšenice nie sú odstránené v priebehu jeho tvorby. Výsledkom je, že základné živiny sú zachované v chlebe. Jeden tmavý chlieb obsahuje asi 3,9 g proteínu, 23,6 g sacharidov, 2,8 g vlákniny, 15.2mg vápnika, 1.4mg železa, 37.3mg horčíka a iných zložiek, ako je draslík, sodík, zinok a esenciálne omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Vlákno v tmavý chlieb pomáha znižovať riziko vzniku zápchy a hemoroidov. Šanca na ochorenie srdca, diabetes 2. Typu a hladiny cukru v krvi vysoké sú tiež znížené s pravidelnou konzumáciou tmavého chleba. Tmavý chlieb je veľmi nízky obsah kalórií a pomáha kontrolovať telesnú hmotnosť. Ženy konzumujúci tmavý chlieb sú tiež nižšie riziko žlčových kameňov.

2. Honey a ovos chlieb:

Med a ovos chlieb je bohatá na sacharidy. A 6 palcov valec medu a ovos chleba obsahuje 49 g sacharidov, asi 5 g vlákien, a asi 260 kalórií. To tiež obsahuje vitamín B. Väčšina z nás radi jesť "metro." Subway ponuka druhov chleba z čoho vyberať. Med a ovos chlieb je vyhlasoval, že je najvýživnejšie zo všetkých iných odrôd k dispozícii tu. Ovos sú vyrobené z celých zŕn a pomáhajú znížiť riziko cholesterolu. Spotreba tohto chleba tiež pomáha pri správne trávenie. Nedávne štúdie ukazujú, že celozrnné potraviny obsahujúce položky, ako sú ovos a medové pečivo môžu chrániť ženy proti rakovine prsníka. Takže nabudúce budete v pláne jesť v Subway, robiť skúste tento chlieb!

load...

3. Ražný chlieb:

Ražný chlieb sa vyrába zo zmesi ražnej a pšeničnej múky. Tento typ chleba svoj pôvod v Európe a je teraz k dispozícii po celom svete. Prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Ražná múka má amylázy enzým, ktorý pomáha rozkladať škrob na cukor. Raž cesto potrebuje menej vody než ostatné cesta vyrobeného z obyčajnej múky. Príprava sa vykonáva v niekoľkých stupňoch, v ktorých sa kyslosť cesta vyvýšených zabiť amylázu. Tento proces pomáha zabrániť cesto dostať lepkavá. Tradične sa pripraví kyslou procesu cesta. Ražný chlieb predstavuje veľké množstvo vlákniny a minimálnym obsahom tuku. Ražný chlieb má nízky glykemický index a väčšie množstvo rozpustnej vlákniny, ktoré môžu účinne kontrolovať hladinu cholesterolu.

4. Ovocie Chlieb:

Ovocný chlieb sa pripravuje pridaním suchých plodov, ako sú hrozienka, ríbezle, pomarančovej kôry, marhule, dátumu atď a cukru do normálneho chleba. Mazanec je populárno jedol o Veľkej noci a je druh ovocného chleba. Zvýšiť jeho chuť, vajcia, škorica, muškátový oriešok a ovocné príchute sú tiež pridané. Ovocný chlieb je bohatá na bielkoviny a vlákniny spolu s ďalšími základnými živinami. Suché plody podporovať zdravie ústnej dutiny a prevenciu chorôb ďasien. Mandle zlepšujú krvný obeh a podporuje hemoglobínu v krvi. Suché plody majú nízky obsah sodíka, čo vedie k nižším rizikom vysokého krvného tlaku. Hrozienka a suché slivky sú bohaté na bór, ktorý pomáha udržiavať silné kosti. Tak, teraz viete, prečo ovocné chleby sú tak populárne!

5. Bageta chlieb:

Bageta chlieb alebo francúzsky chlieb je tiež dobrá voľba, pokiaľ ide o výživu. Má dlhý úzky tvar. Chlieb má veľa nutričných výhod, ako je poskytovanie vitamín B, zinok a železo do tela. Má nízky obsah vlákniny v porovnaní s ostatnými štyrmi chleba, ale to je veľmi účinná udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Jedna stredne veľká francúzsky chlieb obsahuje 185 kalórií, 1,5 g vlákniny, 36 g sacharidov a 7,5 g proteínu. Obsahuje tiež kyseliny listovej, ktorá metabolizuje aminokyselín a syntetizuje DNA v našom tele. Kyselina listová pomáha udržiavať naše srdce zdravé a aktívne.

load...

Až nabudúce pôjdete von kúpiť chleba, uistite sa, že ste utrácať peniaze za niečo zdravého. Tieto chleby sú nielen plné výživy, ale ušetrí čas taky!

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Do podeliť o svoje myšlienky pod !!

load...