Zdravie a wellness

5 dôvodov, prečo by ste mali začať piť teplú vodu práve teraz

5 dôvodov, prečo by ste mali začať piť teplú vodu práve teraz

Čo je prvá vec, ktorá príde na našej mysli, keď sme veľmi unavený a smäd? Pohár studenej vody, že jo? Pripadá mi to ako nebo chytiť poháre chladenej vody, a to najmä v lete. Ale existuje mnoho ľudí, ktorí sa vyhnú piť studenej vody, bez ohľadu na to, ako smäd alebo únavy sú. A to preto, že verí, že teplá voda je výhodnejšie pre zdravie než studená voda. Ale je to pravda? Poďme sa pozrieť na prevzatie Ayurveda je na túto tému.

Ayurveda hovorí, že pitie studenej vody je potrebné sa vyhnúť za každú cenu, a to najmä pri jedle jedlo. Pitnej studenej vody a zároveň má jedlo vedie k zmenšeniu Agni alebo tráviaceho požiaru, ktorý potom vedie k tráveniu a akumuláciu toxínov v tele.

Hovorí sa, že pitná teplá voda v noci je prínosom v prípade chorôb, ktoré sú spojené s Kapha nerovnováhy. To znižuje ukladanie tuku v organizme a čistí močový mechúr.

load...

Niektoré z výhod pitnej teplej vody sú nasledovné:

1. Pomáha pri detoxikácii

Pitná teplá voda pomáha zbaviť nahromadených toxínov v tele. Preto sa vždy odporúča vypiť pohár teplej vody spolu s medom alebo citrónom každé ráno.

2. Posilňuje trávenie

Pitie pohár horúcej vody skoro ráno aktivuje tráviaci systém a zlepšuje metabolizmus v tele.

3. Zmierňuje Zápcha

Pitná teplej vody stimuluje tok krvi do čriev, ktorý potom pomáha pri pohybe čriev.

4. Zmierňuje Congestion

Ľudia, ktorí trpia preťaženie (obaja v krku a nosovej) možno získať úľavu tým, že pije teplej vody.

5. Pomáha pri liečení zápalu na koži

Pitná teplá voda pomáha pri znižovaní Pitta, ktorý, podľa poradia, pomáha zbaviť sa kožných zápalov, vrátane akné a vyrážky.

load...

To tiež zvyšuje prietok krvi do tkanív a môžu teda byť užitočné pri poskytovaní úľavy od bolesti. Teraz už viete, prečo je vždy odporúča piť teplej vody sa vysporiadať s menštruačné kŕče.

Okrem týchto výhod, ale tiež naznačil, že ajurvédskej lieky, ako ajamodadi churn a anthrakutharam Gulik musí byť konzumované s horúcou vodou, aby boli maximálne využité.

Obvykle budete vyzvaní na pitie teplej vody po požití oleja alebo ghí, pretože pomáha pri trávení. Prívod teplej vody Doporučuje sa tiež pri liečbe Panchakarma,

Ajurvédske postup, ktorý pomáha zbaviť sa toxínov a metabolických odpadov z tela. Existuje mnoho pravidiel, ktoré treba dodržiavať, zatiaľ čo podstupujú túto liečbu, a piť teplej vody je jedným z nich. To pomáha udržiavať naše zdravie a prevenciu chorôb z útočia na naše telo.

Existujú špeciálne vodné recepty, ktoré pomáhajú pri vyrovnávaní telesných typov podľa doshas.

1. Horúcu vodu do Balance Kapha

  • Na prípravu tohto receptu, variť dva litre vody v panvici na päť až 10 minút.
  • Akonáhle sa voda začne varu vziať panvicu off z tepla a pridajte dve až tri listy bazalky do nej spolu s tenkými plátkami zázvoru, jednu štvrtinu lyžičku rasce a pol čajovej lyžičky semien feniklu.
  • Zmiešajte prísady dobre a udržať ju v termoske.
  • Vezmite malé dúšky po celý deň.

2. Teplá voda k rovnomernému Vata

  • K tejto príprave, znovu variť dva litre vody na panvici. Vyberte z tepla, akonáhle sa začne varu.
  • Pridať tri mäty, pol lyžičky semien feniklu a raz štvrtej lyžičku koreňa marshmallow.
  • Vyplňte v termoske a popíjať ju v priebehu celého dňa.

3. Hot Water upokojiť Pitta

  • Varí sa dva litre vody. Po vybratí z tepla, pridať jednu štvrtinu lyžičku semien feniklu, jeden klinček, a dve ruže púčiky.
  • Naplňte ju v termoske a mať malé dúšky po celý deň.

Poznámka: Aj keď sme spomenúť horúcu vodu, uistite sa, že teplota vody je vhodné dosť konzumovať, inak budete skončiť pálenie úst.

Jediný prípad, kedy je nutné vyhnúť pitnej vody je po intenzívnom tréningu, pretože zvyšuje teplotu tela ešte viac.

Veríme, že vám tieto informácie užitočné. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok, po nich v sekcii Komentáre nižšie.

load...