Zdravie a wellness

5 Baba Ramdev jóga Asanas pre liečbu cukrovky

5 Baba Ramdev jóga Asanas pre liečbu cukrovky

Baba Ramdev jóga pre Diabetes

Jóga bol liekom na rôznych chorôb od vekov. Jóga je starobylá a účinný liek na rad problémov súvisiacich so zdravím. Prax jogy siaha až pred viac ako 5000 rokmi. Prax jogy zahŕňa meditáciu, dychové cvičenia, pranayam, ásany a zo všetkého najdôležitejšie - dosiahnuť večný mier.

Baba Ramdev vykonal rôzne zasadnutí o tom, ako človek môže zbaviť zdravotných problémoch tým, že cvičí jogu každý deň. On vydal zasadnutí v dňoch 7 jednoduché a jednoduché kroky na liečbu smrtiacej choroby ako cukrovka.

Ak chcete začať s Ramdev jogy pre diabetes, stačí postupovať podľa nižšie uvedených jednoduchých krokov: -

Začnite jóga relácii Spievanie, OM 'nahlas a opakovať 11 krát. To vytvára dobré a účinné vibrácie. Diabetes je často označovaný ako, matka všetkých chorôb '. To je dôvod, prečo Baba Ramdev vyvinula jogy pre diabetikov a aby im pomohla zbaviť sa tejto choroby.

load...

Po prvé, osoba, ktorá má diabetes má čo do činenia Bhastrika pranayamy každý deň po dobu asi 30 minút. Pri precvičovaní Pránájáma, jeden musí mať dôkladnú znalosť mudras. Energia, ktorá je vytvorená pri tréningu meditácie alebo pránájáma sa prenáša do tela cez mudras. To je dôvod, prečo je potrebné mať dobré znalosti mudras.

Zatiaľ čo robí Múdry, priložte špičku vašej ruky ukazováka špičkou palcom. Udržujte ostatné tri prsty rovno.

Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov do praxe Bhastrika pránájáma doma: -

Zatiaľ čo robí Bhastrika pránájáma, sedieť v Vajrasana polohy (pokiaľ možno). Teraz, aby sa vaše ruky na kolená a zavri oči. Vždy majte na pamäti, pred začatím v relácii budete musieť úplne uvoľniť svoje telo. Tu máte dýchať úplne a pomaly sa obe nosné dierky až ťa pľúca sú plné vzduchu. Potom energicky vydýchnite s oboma nosnými dierkami. Skúste robiť to po dobu 10 - 15 krát denne. Nemusíte použiť silu, zatiaľ čo inhaluje, ale zatiaľ čo výdychov je potrebné použiť silu.

load...

1. Kapalbhati je jedným z najlepších možností pre diabetika. Ak je diabetik osoba túto techniku ​​pravidelne cvičí, potom iste, že môže dôjsť k jeho chorobu pod kontrolou. Jedná sa o veľmi účinnou formou pránájáma. Sadnite si na zem v komfortnom skríženými nohami pozíciu. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a potom rýchlo, takže zvuk. Vždy majte na pamäti, zatiaľ čo robí Kapalbhati, budete musieť energicky a rýchlo vydýchnite a pomaly a zhlboka nadýchnuť. Pokračovať v tom to pre 10-krát a potom sa uvoľní. To funguje ako požehnanie pre diabetikov a pomáha pri kontrole choroby.

2. Anulom-Vilom je ďalší spôsob liečenia tohto ochorenia. Anulom Vilom je tiež známy ako alternatívne dýchanie nosom. Tu budete musieť zatvoriť pravú nosnou dierkou a vdychovať ľavú nosnou dierkou. Potom okamžite zavrieť ľavú nosnú dierku a vydýchnite pravú nosnou dierkou. Týmto spôsobom sa snaží pomaly a zhlboka dýchať zmenou nozdry.

Všetky 3 typy pranayamy pomôcť pri de-zdôrazniť a liečenie tejto choroby. Ásany sú tiež účinné a najlepšie možnosti pre liečbu diabetu. Ak sa chcete dozvedieť Mandukasan tým najjednoduchším spôsobom, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

3. Mandukasan: Sadnite si na podlahu Vajrasana polohe. Teraz, aby päste oboch rúk a umiestniť ich na brucho tak, že spoj je na pupku. Stlačte obe päste proti bruchu. Teraz sa snaží dotýkať zeme s čelom. Skúste ohýbanie smerom dole, ako najviac to pôjde. Držte túto pozíciu po dobu 20 sekúnd a potom ich uvoľnite.

4. Ardha matsyendrasana: Sadnite si na zem s nohami rovno von pred vami. Pokrčte kolená, dať si nohy na zem a potom presuňte ľavú nohu pod vašej pravej nohe. Položiť na vonkajšej strane ľavej nohy na podlahe. Krok pravú nohu cez ľavú nohu a postaviť ju na zem mimo ľavej bedra. Stlačte pravú ruku na zem tesne za pravé zadok a nastavte ľavú ruku na vonkajšej strane pravého stehna blízko kolena. Pravé koleno bude ukazovať priamo na strop. Tu máte vydýchnuť a otočiť smerom k vnútornej strane pravé stehno. Zostane v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a potom ich uvoľnite. Vyskúšajte to na druhú stranu taky.

5. Vakrasana: K tomu, musíte sedieť v pohodlnej polohe prekríženými nohami. Teraz, aby sa vaše pravú ruku na ľavú ruku na ľavé koleno. Pokúsiť sa otočiť svoje telo v ľavom smere. Nezabudnite, aby sa vaše držanie tela rovno. Skúste robiť to správnym smerom taky.

Skúste týchto vyššie uvedených tipov, dychové cvičenia a ásany na Ramdev Baba jogy diabetes a vaše diabetes bude určite pod kontrolou. Zostať zdravý a udržať cvičiť! Prosím, podeľte sa nám svoj komentár.

load...