Zdravie a wellness

47 úžasných výhod a použitia mydlá (Reetha)

47 úžasných výhod a použitia mydlá (Reetha)

Soapnut alebo Reeth je jedným z najpopulárnejších bylín v Ayurveda. Je úplne prirodzené, šetrné k životnému prostrediu, lacný, a opakovane. Akonáhle sa dostane do kontaktu s vodou, vytvára mierne množstvo peny, ktoré sa podobajú mydlo. Z tohto dôvodu sa používa na rôzne účely, z prania bielizne k tomu, že ozdoby lesk. Mnohí z nás sú si dobre vedomí výhod soapnuts pre vlasy. Avšak, ich výhody nie sú obmedzené len na iba vlasy. Tieto orechy sú úžasné pre naše zdravie a kožu rovnako a majú mnohostranné využitie. V tomto článku predstavujeme jedinečné a odlišné spôsoby soapnuts nám môžu pomôcť. Pokračuj v čítaní.

Mydlové orechy - stručný

Vedecký názov - mýdelník mukorossi Family - Sapindaceae Origin - tropických oblastiach Indie, Čína a Nepál inými menami - Ritha / Reeth / arith (Hindi), Kunkudukai (Telugu), Boondi Kottam (Tamil), Pasakkottamaram (Malayalam), Amtalakaayi (Kannada ), 'Ritha' (bengálska), 'arith' (gudžarátčina), a 'Rinthi' (maráthčina).

Soapnuts, tiež známy ako Reeth, soapberries alebo umývanie orechy, ktoré boli použité na výrobu produktov pre starostlivosť o prírodné vlasy už od nepamäti. Táto rastlina je bohatá na saponíny, čo robí vaše vlasy zdravé, lesklé a žiarivé Pri pravidelnom používaní. Takže jej nie je divu, že soapnuts boli populárne voľbou pre mnoho ľudí, ktorí majú citlivú pokožku.

load...

Opadavý rastlina, ktorá dorastá do výšky 20 m, soapnut sa vyskytuje vo veľkom množstve v miestach, ktoré dostávajú 150 - 200 cm zrážok ročne. Táto rastlina môže byť pestovaná iba na ílovitej pôde.

Reeth je hypoalergénny, úplne bez zápachu a nespôsobuje žiadne poškodenie tkaniny. Z tohto dôvodu, to je široko používaný ako čistiaci prostriedok. Udržateľná povaha a univerzálnosť soapnuts aby boli dôležitou súčasťou vášho domu.

Kože, vlasov a zdravotné prínosy Soapnuts

Kožné Výhody Soapnuts

Soapnuts divy na koži. Tu je návod.

load...

1. Soapnuts majú prirodzené vlastnosti, klimatizácia, ktoré pomáhajú pri zvlhčujúce pokožku. Z toho dôvodu, že pomôže zabrániť suchosť kože. Ľudia s citlivou pleťou môžu používať výrobky, ktoré sú vyrobené z soapnuts pretože nespôsobí žiadnu škodu (1). 2. Ako už názov napovedá, Reeth funguje ako vynikajúci čistiaci prostriedok. Preto, môžete ľahko nahradiť svoje pravidelné mydlo s ním (2). Ochladzuje pokožku a čistí ju rovnako. 3. Pri pohľade na náhradu za vašu facewash? Zmiešajte Reeth kvapalina a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja a použiť ho ako svoj domáci facewash. 4. Použitie Reeth na vašej tvári zosvetľuje pleť a vyrovnáva tón pleti. 5. Soapnuts môže tiež pomôcť zbaviť úporných vyrážok a čierne bodky v žiadnom momente. 6. Soapnuts sú 100% prírodné produkty, ktoré vám pomôžu riešiť rad kožných ochorení ako sú ekzémy, psoriáza, atď (3). 7. Môžete použiť Reeth kvapalinu na liečbu plienkovej vyrážky u detí. Ale uistite sa, že kožný test pred použitím ho na postihnuté miesto (4).

Vlasy Výhody Soapnuts

8. Soapnuts sú najlepšie pre rast vlasov. Z toho dôvodu, že sa používajú v mnohých prírodnej vlasové vody a roztokov (5). Použitie práškové alebo tekuté Reeth na dosiahnutie husté a skákacie vlasy. 9. Mydlovej textúra soapnut to nádherný súčasť mnohých vlasovej kozmetiky a starostlivosti o pleť produktov po celom svete robí. Tieto soapnuts sú namočené cez noc a potom sa zmieša s Shikakai práškom, aby sa šampón. Tento šampón, pri použití na pravidelne čistí vlasy (6). 10. Vitamíny A, D, E a K nájdený v tomto plodu je známe, že dodávajú lesk na vlasy a aby bolo hladké (7). 11. Vzhľadom k tomu, soapnut je antimikrobiálne v prírode, to je dobrá voľba na liečbu bakteriálnych a iných infekcií pokožky hlavy (8). 12. Soapnuts tiež vykazujú insekticídne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri zabíjaní všetkej na hlave (9). 13. Práškový Reeth je známe, k boju proti rôznym problémom, ktoré ovplyvňujú pokožku hlavy, vrátane lupy (10). 14. Soapnuts skrotiť suché a kučeravé vlasy, podmieňujú ju a robiť to lepšie zvládnuteľné (11). 15. Soapnuts tiež detangle vlasy, takže ho možno ľahko štylizovaný. 16. Pravidelné používanie Reeth umývanie vlasov môže znížiť rozštiepené končeky do značnej miery.

Zdravie Výhody Soapnuts

17. Soapnuts tiež prirodzené vlastnosti anti-jed. Môžu byť použité pre vysunutie hada alebo škorpión jed z dotknutých osôb (12). 18. To by mohlo prísť ako veľké prekvapenie, ale soapnuts sú veľmi účinné pri pomôcť liečiť tabak a drogovej závislosti. To je dôvod, prečo je Reeth podmienky fajčiarov znížiť svoju túžbu po tabaku. Bolo tiež zistené, 19. Tento prírodný produkt, k úľave od ťažkej záchvaty migrény (13). 20. Práškový Reeth môže pomôcť liečiť zvýšené slinenie (14). 21. Mnoho štúdií k záveru, že saponín prítomný v soapnuts inhibuje rast nádorových buniek. 22. Pre úľavu od hystérie a epilepsie, konzumujú hustý roztok Reeth a teplej vody (15). 23. Soapnuts sú veľmi dobré pre pacientov s astmou kvôli ich tonikum, dávidlo, sťahujúce a Antihelmintikum vlastnosťami (16). 24. Na rozdiel od skutočných plodov, kôry a koreňov soapnuts sú tiež veľmi užitočné. Používajú sa k upokojeniu a ako prostriedok uľahčujúci vykašliavanie (17). 25. Soapnuts majú protizápalové vlastnosti, ktoré sú účinné pri liečbe bolesti kĺbov a edém (18). 26. Tieto orechy tiež posilniť imunitný systém tým, že inhibuje rast mnohých patogénov, ako sú salmonely a E. Coli. 27. Môžete si udržiavať svoju telesnú teplotu s pomocou soapnuts, pretože pôsobí ako preháňadlo. Dokonca zabezpečiť, že obsah hlienu v tele je pod kontrolou (19). 28. Alkohol Reeth šťava môže pomôcť kontrolovať hladinu cholesterolu (20). 29. Prítomnosť antioxidantov v soapnuts môže chrániť pred hrozbami rakoviny do určitej miery. 30. Soapnuts sú antidiabetickej v prírode. Z toho dôvodu, že sú užitočné pri regulácii hladiny cukru v krvi. 31. S Reeth vám pomôžu získať okamžitú úľavu od hnačky, verminosis a dyspepsia (21). 32. Reeth voda je známe, že dobrá liečba boľavé oči.

Lekárskeho využitie Soapnuts

33. Soapberries sú antialergénne a antibakteriálne v prírode. Z tohto dôvodu sú používané v handwashes. 34. Soapnuts sú tiež používané ako prostriedky na čistenie pokožky v kúpeľov a salónov (22). 35. Tieto plody majú antikoncepčné vlastnosti, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou niektorých vaginálne krémy (23) činí. 36. Používajú sa aj na odstránenie syntetických chemikálií z ovocia a zeleniny vzhľadom na ich detoxikačné účinky. 37. Soapberries sú mierne antiseptické v prírode, a táto vlastnosť im umožňuje byť široko používaný v kozmetickom priemysle. 38. Biely prášok z soapnuts spolu s kamenca a vodou môže byť ideálna náhrada za svoje pravidelné zubné pasty.

Iné použitie Soapnuts

39. Koža soapnuts môže byť použitý ako prostriedok na vlnené a skla, a na obrazy (24). 40. Tento výrobok má tiež antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe kontaminovanej zeminy (25). 41. Reeth sa používa aj pre bielenie a leštenie kardamónu. 42. Možno neviete, ale Reeth môžu byť pridané do septikov, aby im bezmikrobiální. 43. Môžete použiť Reeth vodu leštiť svoje staré ozdoby a urobiť je žiariť ako nové (26). 44. Pomocou voľby soapnut vody na umývanie riadu a príbory. To umožní, aby im bez baktérií a čistí túlavých čiastočiek jedla sa bez ďalšieho úsilia. 45. Soapnut voda môže byť tiež použitá ako čistič podlahy, vďaka čomu váš dom čistý a bez baktérií. To môže byť tiež použitý na čistenie kúpeľne a okenné tabuľky vášho domova. 46. ​​Vyčistite vaše staré koberce a záclony s pomocou soapnuts. 47. Tieto bobule fungovať aj ako vynikajúci pesticíd (27).

Ako používať Soapnuts

1. Soapnut tekuté mydlo

Tvorba tekuté mydlo z soapnut je veľmi jednoduché, a najlepšie na tom je, že sa hodí pre všetky typy pleti.

Čo potrebuješ

(Pre 1 šálka tekutého mydla)

 • 2 - 3 bobule (polovica kaše)
 • 1 šálku vody
Čo je potrebné urobiť

1. Pridajte bobule a pohár vody na panvici a priviesť ju do varu. 2. Plne mash bobule, aby sa im uvoľniť toľko saponíny, ako sa dá. 3. Nechajte variť ďalšiu pol hodiny a potom odkladať plameň. 4. Roztok sa nechá vychladnúť a napnúť to cez mušelínu handričkou. Ak chcete, môžete pridať svoj obľúbený esenciálny olej vône. Uložte ju do sklenenej nádoby a chladom pre ďalšie použitie.

2. Soapnut pracích práškov

Môžete použiť soapnut bobule namiesto bežného detergentu, aby sa vaše oblečenie svieže a čisté. Pôsobí tiež ako aviváže.

Pre mäkké premyje horúcou vodou, sa použije 1 - 2 bobule. Pre studenú a drsné vody, budete musieť použiť asi 8-9 bobule. Avšak, oni môžu byť znovu použité.

3. Soapnut umývačky mydlo

Pre dokonalé umytie, všetko, čo potrebujete, je umiestniť 4 - 5 bobule v držiaku príborov a niektoré bieleho octu do plákania dávkovača umývačky.

Môžete tiež použiť soapnut tekuté mydlo na umývanie rúk riadu.

4. All-Purpose Cleaner

Pre podanie univerzálny čistiaci na čistenie nečistôt z skriniek a rýchlo, všetko, čo potrebujete, je urobiť, je vziať spreji a zalejeme soapnut tekuté mydlo do neho. Môžete tiež pridať silné éterické oleje, ako citrón a levanduľa pre vône. Teraz sprej kvapaliny na požadovanú oblasť a utrite ju mäkkou handričkou.

Môžete tiež použiť tento roztok na čistenie elektronické prístroje. Uistite sa, že nemáte sprej kvapalina priamo na obrazovke modulu gadget. Vždy sa môžete klesnúť niektorí na mäkkú handričku a utrite obrazovku s ním.

Tento sprej môžu byť použité na čistenie mramoru, nerez oceľ, žula a iné kuchynské povrchy.

5. Čistiaci prostriedok na sklo

Môžete si vytvoriť svoj vlastný sklo a okenné tabule čistejšie doma.

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice soapnut tekutého mydla
 • 2 lyžice octu
 • 2 - 3 kvapky vášho obľúbeného esenciálneho oleja
Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte vyššie uvedené ingrediencie a nalejte roztok do rozprašovača. Pred použitím dobre pretrepte. Váš čistič skla je pripravený na použitie.

6. Soapnut Shampoo

Môžete urobiť Reeth šampón ľahko doma. Tu je návod:

Čo potrebuješ
 • 30 gramov soapnut tekutého mydla
 • 350 gramov vody
 • 2 - 3 kvapky vášho obľúbeného esenciálneho oleja
 • 1 čajová lyžička jedlej sódy pre zvýšenie pevnosti (voliteľné)
Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte zložky a použitia tejto zmesi ako normálny šampón. Dobre opláchnite. Môžete použiť zmes jablčného octu a vody, záverečné oplach na úpravu vlasov.

7. Soapnut Hair balíček

Tento vlasy balík povedie k ďalšiemu zlepšeniu prirodzený lesk a lesk vlasov.

Čo potrebuješ
 • 3 lyžice soapnut prášok
 • 1 lyžica citrónovej šťavy
 • 2 lyžice jogurt
Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte soapnut prášku a vody za vzniku pasty. Pridajte citrónovú šťavu a jogurt k nemu. Zmes dobre. Naneste ho na pokožku hlavy a vlasy a nechajte zaschnúť. Umyte s normálnou vodou.

8. Repelent

Spray soapnut tekuté mydlo okolo spôsobené oblastí, zbaviť sa nepríjemných škodcov. Môžete rozšíriť aj rozdrvený a použitý bobule okolo oblasti na odpudzovanie hmyzu.

9. Leštiaci šperky

Ak chcete svoje ozdoby lesk, namočte svoje staré šperky v neriedenej riešení Reeth po dobu 10 - 15 minút a potrieme pomocou zubnej kefky.

10. Prací vaše auto

Áno, môžete použiť soapnut bobule na umývanie auta. Len namočiť 12 - 14 bobúľ na galón teplou vodou a nechajte ich uvoľniť saponíny. Použitie tohto riešenia umývanie auta. Riešenie je biologicky odbúrateľné a môžu byť použité pre vodné rastliny.

Pozor

Ako ste videli, soapnuts majú zázračné výhody pre našu pleť, vlasy a zdravie. Ale musíme si byť vedomí niektorých rizík spojených s nimi rovnako. Pozri sa.

 • Soapnuts nemajú žiadne vedľajšie účinky na pokožku hlavy, vlasy a pokožku človeka. Je však potrebné zabrániť tomu, aby oči prichádza do priameho kontaktu s soapnuts. Majú insekticídne vlastnosti, ktoré môžu spôsobovať alergie a opuch očných viečok.
 • Ak budete dodržiavať vyrážky, svrbenie, alebo iné problémy, na kožu alebo vlasy, okamžite prestaňte používať.
 • Vždy používajte soapnuts dobrej kvality, pretože bude oveľa efektívnejšia. Používať soapnuts iba vo špecifikovaných množstvách, aby sa zabránilo plytvaniu. Vždy sa môžete vytvoriť kompost z použitých soapnuts.
 • V prípade, že soapnuts zostanú nevyužité po dobu 72 hodín, hodiť hneď.

To je, ako môžete použiť soapnuts. Poznáte nejaké ďalšie využitie soapnuts? Podeľte sa o ne s nami do poľa nižšie.

load...