Zdravie a wellness

40 úžasných výhod a použitia esenciálneho oleja zo škorice

40 úžasných výhod a použitia esenciálneho oleja zo škorice

Škoricovo Kto môže zabudnúť na horkosladkú chuť tohto korenia? Pretrvávajúce teplo jedinečne sladkou vôňou škorice je bezkonkurenčná. Je to jeden z musíte mať vo vašej kuchyni police. Ale chuť od seba, to sladké korenie môže byť odpoveď na niekoľko zdravotných problémov. Vedeli ste, že škorica esenciálny olej môže pomôcť zvýšiť aktivitu mozgu? Vedeli ste, že šnupanie túto esenciálny olej môže zlepšiť krvný obeh, rovnako? Ak vás zaujíma, aké sú ďalšie zdravotné prínosy škoricového oleja, možno budete chcieť prečítať tento príspevok.

Škorica-Krátka

Vedecký názov-Cinnamomum zeylanicum rodinné Lauraceae Origins-Madagaskar, tropické Ázii, Srilanka, India Type-ker časť rastliny kôry Ďalšie zaujímavé mená-Dalchini, Kayu Manis, Cannella

Nie je prekvapením, že škorica je súčasťou tradičnej Ayurveda po celé roky, pretože jeho liečebné účely pre ochorenie, ako je hnačka, menštruačné kŕče, prechladnutia a chrípky. Vo väčšine prípadov použitia a príchuťou škorice príde cez jeho kôry.

load...

Čo je Škorica Esenciálny olej?

Stále univerzálny škoricová silica sa získava pomocou parnej destilácie škoricovej kôry. Má upokojujúce a sladkú vôňu, ktorý okamžite upokojuje myseľ a dušu. K dispozícii sú predovšetkým dva druhy škorica esenciálne oleje:

A) Cinnamon Leaf Essential Oil-This žltkastý éterický olej je odvodený z listov škorice ker. B) škoricovej kôry esenciálny olej, ako už názov napovedá, červeno-nahnedlý olej odvodený z kôry škoricovníka kríky.

Okrem toho, že odlišné chemické zloženie, oba tieto silice väčšinou majú rovnaké zdravotné výhody.

Dobre sa mieša-Clove, ylang-ylang, muškátový oriešok, grapefruit, mäta pieporná, ruža, citrón, levanduľa, oranžová a všetky ostatné citrusové silice.

Terapeutické vlastnosti škorice esenciálny olej

 1. Antibakteriálne
 2. Zvieravý
 3. Antiseptický
 4. Imunostimulans
 5. Detoxikačný Agent
 6. Liek proti nadúvaniu
 7. Analgetikum
 8. Proti plesniam
 9. Antidepresívum
 10. Galactagogue

Zdravotné výhody

 1. Podporuje funkcie mozgu
 2. Zlepšuje krvný obeh
 3. Protizápalový
 4. Antioxidant
 5. Problémy s dýchaním
 6. Ochorenie srdca
 7. Cukrovka
 8. Úst osviežovač
 9. Zažívacie ťažkosti
 10. Úľava od bolesti
 11. Artritída
 12. Bolenie zubov
 13. Nepravidelná menštruácia
 14. Antikoncepcia
 15. Regularizes moču Discharge
 16. Zvyšuje sexuálnu túžbu
 17. Emocionálne a duchovné výhody
 18. Pomáha v chudnutí
 19. Znižuje vredy
 20. Boje Parasite Development
 21. Zmierňuje bolesť v krku
 22. Lieči bolesti hlavy
 23. Efektívneho fungovania obličiek

Vlasy Výhody

 1. Podporuje rast vlasov
 2. Znižuje Problémy Hair

Kožné Výhody

 1. Vylieči Skin
 2. Pre plnšie pery

Rôzne Výhody

 1. Ako repelent
 2. Pracuje ako domáci dezodorant
 3. Používa sa v parfumoch

Škorica Esenciálne oleje Vlastnosti Terapeutické

Ako sa dalo očakávať z čistého silice, škoricový olej je plné terapeutické vlastnosti. Poďme sa dozvedieť viac.

load...

1. Antibakteriálne-Táto špecifická vlastnosť činí škoricovú silicu kľúčovou zložkou v aromaterapii, ako sa zbaviť vzdušných baktérií (1).

Späť na obsah

2. Zvieravý-Topická aplikácia tohto oleja pomáha pri uťahovaní kože (2).

Späť na obsah

3. Antiseptickým-The antiseptické vlastnosť škorice lieči nielen zranenia, ale tiež zabraňuje fatálne Septiky (3).

Späť na obsah

4. Imunostimulačné-pomáha pri posilňovaní imunitného systému (4).

Späť na obsah

5. Detoxikačný Agent-škoricová silica je plný prchavých látok, ktoré pomáhajú pri detoxikácii tela (5).

Späť na obsah

6. Liek proti nadúvaniu, pomáha zmierňuje nadúvanie tým, že pomáha priechod črevného plynu (6).

Späť na obsah

7. Analgetické-Tento éterický olej pomáha pri liečbe bolesti (7).

Späť na obsah

8. Antifungálne-škoricová silica je známe, že je silný proti-hubové činidlo (8).

Späť na obsah

9. Antidepresívny-Upokojujúce vlastnosť škoricové silice môže odstrániť negatívne myšlienky a tak ho zabijú priehlbina (9).

Späť na obsah

10. Galactagogue-It dokonca podporuje tvorbu materského mlieka v nových matiek (10).

Späť na obsah

Zdravie Výhody škorica esenciálny olej

Pozrite sa tu jedny z najlepších škorice ropy dávok

11. Posilňuje Brain Function

Škorica éterický olej je vynikajúci mozgu tonikum. To nielen zlepšuje funkciu mozgu a zvyšuje mozgovú činnosť, ale tiež vám pomôže v boji proti stresu, úzkosti a stratu pamäti.

Štúdií vyplýva, že podstatou škorica pomáha zlepšiť činnosť mozgu. Ľudia, ktorí pričuchol škoricovú silicu vykazovali lepšie kognitívne aktivity, ako je zvýšená pozornosť rozpätie, pamäť lepšie virtuálne uznanie, pracovnej pamäti a rýchlosti odozvy vizuálne motora (11).

Späť na obsah

12. Zlepšuje krvný obeh

Škorica pomáha zlepšiť krvný obeh. Škorica obsahuje na riedenie krvi Zlúčeniny, ktoré zvyšujú krvný obeh. Lepšie krvný obeh znamená menšie bolesti a väčšie okysličenie. Táto vlastnosť tiež ťaží ľuďom, ktorí trpia chorobami tepien a zabraňuje infarkty. Aby nedošlo k infarktom, spotrebuje asi 3 ml škorice esenciálneho oleja každý deň (12).

Späť na obsah

13. Protizápalový

Škorica je silný protizápalový prostriedok, a to pomáha znižovať tuhosť svalov a kĺbov. Ľudia s artritídou a inými zápalovými ochoreniami by mali konzumovať škoricovú silicu získať úľavu (13).

Späť na obsah

14. Antioxidačné

Škoricová silica vykazuje silné antioxidačné vlastnosti. Tieto vlastnosti z neho robí ideálny liek na kožné ochorenia, akné a dokonca potenciálne smrteľné podmienok, ako je rakovina. Antioxidanty pomáhajú očistiť rakovinové bunky a voľné radikály poškodenia vyvolávajúce zo svojho tela (14).

Späť na obsah

15. Problémy dýchacích ciest

Škorica éterický olej je vynikajúci decongestant; pomáha zmierniť príznaky nachladnutia, chrípky, bolesti v krku a dopravné zápchy. Šnupanie alebo dokonca konzumovať pár kvapiek tohto oleja môže pomôcť zmierniť príznaky dýchacími ťažkosťami. Škorica je účinný proti plesniam a tiež pomáha zabiť huby dýchacích ciest, ktoré vedú k mykóz dýchacích ciest (15).

Späť na obsah

16. Ochorenie srdca

Esenciálny olej Škorica obsahuje dobré množstvo vápnika a vlákniny, ktorá vás chráni pred srdcovými chorobami a ďalších komplikácií. Vláknina tiež pomáha zlepšovať trávenie, zatiaľ čo vápnik podporuje zdravie kostí. Tak patrí trochu škorice esenciálne oleje v potravinách, pretože to pomôže prevencii ochorenia koronárnych tepien a vysokého krvného tlaku (16).

Späť na obsah

17. Diabetes

Škorica esenciálny olej môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi, čo z neho robí účinný prostriedok pre ľudí s cukrovkou robí.

Výskum ukazuje, že škorica pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Škorica obsahuje málo známy vo vode rozpustný polyfenolov (MHCP), ktorý podporuje inzulínu a znižuje riziko vzniku cukrovky (17).

Späť na obsah

18. Mouth osviežovač

Škorica základné rysy ropy v žuvačiek a ďalších ústa osviežovačov produktov. Pomáha podporovať zdravie zubov a znižuje zápach z úst (18).

Späť na obsah

19. Trávenie

Škorica sa používa v mnohých etnických receptov. Na rozdiel od dodania vône do svojho jedla, to je účinný liek na liečbu žalúdočných ťažkostí, ako sú poruchy trávenia, nevoľnosť, vracanie, žalúdočná nevoľnosť, hnačka a nadúvanie. Ako účinný liek proti nadúvaniu, škorica ťažbe ropy alebo škoricové silice pomáha znižovať plynu z žalúdka a čriev. Podľa FDA (Food and Drug Association) škorica znižuje kyslosť, bojuje hnačka, poruchy trávenia, nevoľnosť a iné príbuzné žalúdočné ťažkosti (19).

Späť na obsah

20. Úľavu od bolesti

Tento éterický olej hrá kľúčovú úlohu pri zmierňovaní bolesti, vrátane svalov ťahá, bolesti či dokonca stuhnutosť kĺbov (20).

Ako použiť

Zmiešajte 3 kvapky esenciálneho oleja škorica 2 lyžice dopravcom ropy (podľa vlastného výberu) a nechajte ho riediť. Použite výslednej masírovať oblasť bolesti. Ale otestovať pred nanesením na citlivú pokožku. Pravidelné používanie tohto oleja pomáha upokojiť bolesti spojené so stresom, svalových uzlov a bolesti chrbta.

Späť na obsah

21. Artritída

Škoricová silica pri použití s ​​inými anti-reumatickými esenciálnych olejov prináša veľkú úľavu pacientom s artritídou (21).

Ako použiť

Trvať 4 - 5 kvapiek tohto esenciálneho oleja a premiešame so základným oleja (kokosový alebo horčicový olej) a zohrejte ju na nejakú dobu. Pacientov s artritídou sa odporúča masírovať boľavé kĺby každý deň pomocou tejto zmesi oleja.

Späť na obsah

22. Bolesť zubov

Prítomnosť vysokým množstvom eugenolu je škorica listov esenciálny olej divy proti bolesti zubov a ďasien problémy. To je dobrá náhrada za klinčekov silice (22) robí.

Ako použiť

Umiestnite loptu bavlny, obsahujúce niekoľko kvapiek esenciálneho oleja škorice medzi zubami. To môže upokojiť boľavé zuby a znížiť bolesť.

Späť na obsah

23. Nepravidelná menštruácia

Vedeli ste, že sladko voňajúce škorica zásadné robí divy pre menštruačné problémy? Pomáha pri upokojujúce kŕče, ktoré sú viditeľné v týchto dňoch a tiež robí cestu pre pravidelné menštruácie (23).

Späť na obsah

24. Antikoncepcia

Prekvapivo, použitím škorica éterický olej je považovaný za prirodzený spôsob antikoncepcie (24).

Späť na obsah

25. Spravuje Regular Discharge moču

Diuretický vlastnosť škoricovej silice pomáha pri normálnom a pravidelné vypúšťanie moču (25).

Späť na obsah

26. Zvýšenie sexuálnej túžby

Škorica éterický olej je afrodiziakum a tým pomáha v vzbudzuje sexuálnu túžbu u mužov i žien. (26).

Späť na obsah

27. Emocionálne a duchovné výhody

Vedeli ste, že škorica olej sa týka nižších čakier? Jednalo sa najmä zvyšuje self-prijatie, sebavedomie a zúčtovanie traume s ľuďmi tým, že zvýši pocit belongingness a bezpečnosti.

Poznámka: Ak ste alergickí na škorice éterický olej, skúste použiť jeho náhrady, ako Cassia, Cypress, Wintergreen, Wild Orange alebo kadidlové silice.

Späť na obsah

28. Pomáha pri chudnutí

Všetci vieme, že kolísanie hladiny cukru v krvi dláždi cestu pre nepravidelné stravovacie návyky, prejedanie a chce jesť sladké. Cinnamon bol nedávno menovaný ako jeden z ovládajúci cukru a prvky spaľovanie tukov. Pridanie škoricovú silicu v potravinách, ako sú sušienky a čaj pomáha spomaliť uvoľňovanie glukózy v krvi, čo vedie k stratám (27) hmotnosti.

Späť na obsah

29. Znižuje vredy

Prítomnosť eugenolu v škorice esenciálny olej pomáha pri upokojenie bolestí pred všetkými typmi vredov v tele; hlavne, že sú dôsledkom zlé stravovacie návyky. To tiež pomáha pri znižovaní intenzity vredov relapsu na sliznice (28).

Späť na obsah

30. Boje Parasite Development

Škoricová silica pri použití s ​​inými olejmi, ako je oregano, tymian a rasce, je známe, že znižujú rast škodlivých parazitov, najmä mycélia parazity, v tele. (29)

Späť na obsah

31. Upokojuje bolesť v krku

Vdychovanie tohto oleja pomáha pri odstraňovaní hlienu naplnené nosovej priechod a obrubníkov hlienu nahromadenie príliš. Tiež, keď mal teplou citrónovou vodou a medom, škoricou silica pomáha pri upokojenie zápalu a zmiernenie bolesti, a tak upokojujúce bolesti hrdla (30).

Späť na obsah

32. Zaobchádza Bolesti hlavy

Rozptyľujúce škorica esenciálne oleje v miestnosti alebo dokonca niekoľkých kvapiek na vankúš pomáha zmierniť bolesti hlavy. Je to v dôsledku prítomnosti prchavých zlúčenín v tomto esenciálneho oleja, ktorý pomáha v riadnom krvného obehu (31).

Späť na obsah

33. Efektívne fungovanie obličiek

Tento olej sa ukázala byť účinná pri podpore účinného fungovania obličiek, čím sa zabráni jeho poškodeniu vyvolané alloxanem a environmentálne toxíny. To tiež pomáha zahnať preč infekcie močových ciest (UTI), ktoré sú bolestivé pre ženy aj mužov. Fungicídne a antimikrobiálne vlastnosti škorice sú schopné zabíjať tieto infekcie (32).

Ako použiť

Vykúpať v teplej vode s esenciálnymi olejmi, ako je škorica, eukalyptu a tea tree olej vo vodnom kúpeli. Táto metóda je známa poskytnúť okamžitú úľavu od podmienok.

Späť na obsah

Výhody škorica olej pre vlasy

Vedieť tu, aké sú výhody škoricového oleja pre rast vlasov a ďalších podmienkach.

34. Podporuje rast vlasov

Zahŕňajúce niekoľko kvapiek esenciálneho oleja škorice vo vlasovom masky podporuje správne prekrvenie vlasovej pokožky tým, že poskytuje životne dôležité živiny do vlasových folikulov, čím podporuje rast vlasov (33).

Späť na obsah

35. Znižuje vlasy problémy

Antivírusový, antifungálne, antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti škoricové silice z dôvodu prítomnosti zlúčenín, ako je eugenol a cinnamaldehydu napomáha zníženiu všetkých súvisiacich vlasy ťažkostí vrátane lupín a svrbenie (34).

Ako použiť

Pridajte 2 - 3 kvapky škoricového oleja k svojmu pravidelnému mazanie na vlasy a masážou cez váš skalp. Šampón po 2 - 3 hodiny pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

Škorica éterický olej Výhody kože

Pozrite sa na najlepšie výhody škorice esenciálneho oleja pre vašu pokožku.

36. Lieči kože

Tento éterický olej funguje Zaujímalo v upokojujúcich kožných ochorení, ako sú zlomy, vyrážky, akné, vzhľadom k jeho vysokej mikrobiálnej majetku (35).

Ako použiť

Zmiešajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja škorice s upokojujúcim dopravcom ropy, ako je kokosový olej a vzťahujú sa k poškodenému oblasti. To začne ukazovať jeho účinok v priebehu niekoľkých dní.

Späť na obsah

37. Pre plnšie pery

Ako škoricový olej na pery je efektívna? Po zmiešaní s Cassia silice, škoricová silica je vaše pery prirodzene bobtnajú, čím by to vyzeralo viac plnšie a lákavá. Teraz viete, ako sa dostať sexy pery doma (36).

Späť na obsah

Škorica éterický olej Rôzne Výhody

38. Ako repelent

Štúdie ukazujú, že zo škoricových listov esenciálny olej je jedným z najsilnejších protihmyzových riešení. Prírodne sladké a korenené aróma nemá vplyv na ľudské bytosti, ale je fatálne pre komária larvy (37).

Späť na obsah

39. Funguje ako domáce dezodorant

Vieš, čo robí váš vianočný slivkový koláč vonia právo? No, štipka na sladko-pikantné škorica robí tortu všetko chutnejšie. Takže si viete predstaviť účinok škorice smell.Its schopnosti dezodoráciu nemožno poprieť.

Späť na obsah

40. Používa sa v parfumoch

Nie je prekvapením, škorica silica sa používa v celej rade parfumov vzhľadom k svojej návykové arómu (38).

Späť na obsah

Ako používať škorica éterický olej

Pozrite sa tu škorica esenciálny olej používa:

1. V difuzéra

Teplo a sladká vôňa odovzdaná škorice esenciálny olej pomoc pri otvorení svojho srdca a mysle. Môžete veľmi dobre rozptýliť kombinácia škoricového oleja a ďalších na upokojenie mysle a duše.

2. Masážny olej

Masážny olej vyrobený zo škorice esenciálneho oleja ako základ robí divy pri zmierňovaní bolesti svalov a kĺbov.

Po poznať škoricové podstatné výhody olej a jeho najlepšie využitie, teraz poznať recepty škoricový olej.

Efektívna starostlivosť o pleť Recepty Použitie škorice éterický olej

Kto nemá rád použiť domáce a účinných tvárových masiek pre starostlivosť o pleť? Tu sú niektoré jednoduché, aby sa aj DIY škoricový olej recept môžete na vedomie a používať.

1. Med a škorica Oil Wash Face

Skúste tento prírodný a domáce umyť tvár, ktorý prinesie mimo vnútornú žiaru.

Čo budete potrebovať
 • 1 lyžica kokosový olej
 • 3 lyžice medu (výhodne surový)
 • 1 lyžica jablkový ocot
 • 15 - 20 kvapiek škorica esenciálny olej
 • 2 kapsule živých probiotík (ak ich máte)
Ako spraviť

Zmiešajte všetky ingrediencie pomocou ručného mixéra, kým je to hladké pasty a váš tvár umývanie je pripravený na použitie. Fľaša hore a udržiavať v chlade o predĺžení použití.

2. Kadidlo a myrhy telové mlieko

Tento konkrétny pleťová voda je plná vitamínov a je známe, že dobre hydratuje pokožku.

Čo budete potrebovať
 • 1-4 šálky olivový olej
 • 1-4 šálky kokosový olej
 • 1-4 cup Včelí vosk
 • 1-4 cup bambucké maslo
 • 2 lyžice Vitamín E
 • 20 kvapiek kadidlo silice
 • 20 kvapiek myrha esenciálny olej
 • 20 kvapiek škoricovej silice
Ako spraviť

Začnite tým, že pomocou základové oleje, včelí vosk a bambucké maslo a dať ich do sklenenej misy. Teraz umiestnite nádobu do hrnca s vodou a zohrejte ju na strednom plameni. Chladom zmes aspoň po dobu jednej hodiny pre tuhnutia. Vybrať a bič to, kým je nadýchaný a pridať éterické oleje a vitamínu E do mixu. Naplňte mlieko vo fľaši a uložte na chladnom mieste.

Nebezpečenstvo škoricový olej

Byť veľmi koncentrovaný v prírode, je potrebných mnoho opatrení, ktoré majú byť prijaté pred využitím škorice esenciálne oleje. Tu je niekoľko najdôležitejšie mať na pamäti:

 • Vždy sa zriedi ďalšími nosnými olejmi
 • Tento olej nie je bezpečné pre deti do 6 rokov veku
 • Používanie výrobku bez správne riedenie môže viesť k popáleniu a citlivosť pokožky
 • Nevdychovať výrobok priamo z fľaše, pretože by mohlo dôjsť k podráždeniu v nosovej dierky.
 • Skúste si otestovať citlivosť na nohy pred jeho použitím na problémové oblasti. Nie, opakujem, nie nadužívaniu, pretože môže spôsobiť vážne problémy.
 • Vyhnúť sa kontaktu s očami, nosom a ušami.

Čas pre vás na použitie škorice esenciálny olej a užiť si jeho neuveriteľný prínos pre zdravie. Môžete si ho na miestnej samoobsluhe vo vašom okolí. Vyberte si rad, ktorá je dobrej kvality, aj keď je to o niečo drahšie.

Teraz, keď viete všetko o výhodách Cinnamon listov silice, čo ešte čakáte? Povedzte nám, ak ste našli tento príspevok na škoricového oleja používa užitočné. Zanechať komentár nižšie.

load...