Zdravie a wellness

4 úžasné zdroje potravín na zvýšenie hladín leptínu

4 úžasné zdroje potravín na zvýšenie hladín leptínu

Vedeli ste, že hormón produkovaný v tukových bunkách, v skutočnosti stimuluje metabolizmus a hovorí mozog, keď ste mali dosť? No, neuveriteľné, ako to môže znieť,, leptín 'robí len to. Je k telu dôležité a môžete rozšíriť hladinu leptínu v tele, pretože je to nevyhnutné, zlúčenina, ktorá poskytuje mnoho zdravotných výhod.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Čo je Leptin?

Leptín je hormón, ktorý je produkovaný tukových buniek. Je zodpovedný za veľa akcií; signalizuje mozgu, že vaše telo je plný a stimuluje metabolickej aktivity (1).

load...

Typicky, keď tukové bunky sú plné potravín, leptín je vylučovaný a vstupuje do mozgu potlačiť vašu chuť k jedlu, ktorý vám dáva pocit sýtosti a spokojný. Pokiaľ máte hladinu leptínu, ktorý je príliš nízka, je pravdepodobné, že majú málo telesného tuku alebo trpí podvýživou (2).

Vedci naznačujú, že viac leptín môže stimulovať spaľovanie tukov, ale štúdie došli k záveru niečo úplne iné. Ľudí s nadváhou majú tendenciu produkovať nadbytok leptínu a zvyčajne stojí zvýšené hladiny leptínu. Zvýšené hladiny leptínu tiež preložiť do vysokej hladiny cukru a inzulínu.

Príliš veľa leptín môže viesť k zníženej citlivosti leptínu, čo zase vedie k hladu a chute a nakoniec dokonca obezitou.

Môže Foods Poskytnúť leptín?

Aj keď existujú niektoré potraviny, ktoré obsahujú robiť leptín, konzumovať také potraviny nepomôže ako leptín nemôže byť absorbované čreva. Väčšina potravín, ktoré sú zvyčajne označované ako leptín potravín bohatých vlastne zvýšenie citlivosti leptínu a neobsahujú veľa leptínu sami.

load...

To znamená, že najúčinnejší spôsob, ako zvýšiť množstvo leptínu v tele je tým, že potraviny, ktoré zvyšujú citlivosť leptínu vášho tela. Konzumujúci tieto potraviny bohaté na leptínu nielen zvýši vašu citlivosť leptínu, ale tiež pomôže stimulovať lepšiu metabolickú aktivitu. To má za následok menšiu chute a kontrolovanom telesnej hmotnosti.

Udržuje zdravé Leptín Úrovne:

Leptín je rozhodujúce pre vaše telo a vykonáva mnoho funkcií. Leptín pomáha regulovať chuť do jedla tým, že obmedzuje nadprodukciu hormónov, ktoré zvyšujú chuť do jedla, a tým pôsobí ako supresor chuti do jedla. Leptín funguje spolu s adiponektínu pre boj s metabolickým syndrómom.

Už viete, že leptín nemôže byť absorbované priamo z potravy. Takže, poďme sa pozrieť na to, ako zvýšiť svoju citlivosť leptínu a zabezpečiť, že budete udržiavať zdravé hladiny leptínu.

Top 4 leptínu Rich Foods:

1. Proteín:

To je jeden z najlepších potravín, ktoré majú zvýšiť svoju citlivosť leptínu. Proteín pomáha povzbudiť vaše telo a zvyšuje hladiny leptínu. To vás udrží pocit plnosti na dlhú (3).

2. Fatty Fish:

Mastné ryby je nabitý mnohých základných vitamínov a je známe, že obsahujú bohaté množstvo omega - 3 mastných kyselín. Tie pomáhajú zvýšiť citlivosť vášho tela na leptínu a budete môcť udržať svoju váhu pod kontrolou. To má za následok zdravé srdce a regulovaných hladiny cholesterolu (4).

3. Zinc:

Mnohé štúdie preukázali, že ľudia s leptínu nedostatkami zvyčajne majú nedostatok zinku, a zistilo sa, že väčšina obéznych ľudí Zdá sa, že trpí nedostatkom zinku. Najlepší spôsob, ako zvýšiť vašu citlivosť leptínu a zvýšenie množstva zinku, ktoré požívate zahrnutím hovädzie mäso, kakao, orechy, morské plody a tekvica vo vašej strave (5).

4. Listová zelenina:

Listová zelenina obsahujú väčšinu potrebných živín bez pridania nežiaduceho tuku na svojom tele. Zelenina, ako je kel, brokolica a špenát sú obzvlášť dobré pre vaše telo, pretože sú tiež bohaté na vlákninu. Vlákno bolo známe, že zvýšenie hladiny leptínu a zníženie LDL cholesterolu.

Potraviny, ktoré znižujú citlivosť Leptín:

Pozreli sme sa na potraviny, ktoré zvyšujú citlivosť leptínu a pomáhajú podporovať zdravú hladinu leptínu v tele. Tam sú niektoré potraviny, ktoré znižujú citlivosť leptínu rovnako.

Zvyčajne potraviny, ako spracovaných sacharidov a balených pokrmov negatívne ovplyvniť vašu citlivosť leptínu a znížiť ju. To môže viesť k mnohým komplikáciám.

Tu končí leptínu zoznam potravín bohatých. Takže teraz, keď viete, aké dôležité je leptín a ako zvýšiť citlivosť leptínu, začnú konzumovať potrebné potraviny a priniesť svoju váhu pod kontrolou znova. Aby nám povedali o svojich skúsenostiach, zanechať komentár nižšie.

load...