Zdravie a wellness

4 účinné domáce prostriedky na liečbu Nervovej slabosti

4 účinné domáce prostriedky na liečbu Nervovej slabosti

V súčasnej dobe sa zdá, že svet sa pohybuje závratným tempom. Práca, domáce i sviatky sú Whirlwind záležitosti. Ako sme trávia veľa času pri počítačoch, televízorov a mobily, to nás vedie k sedieť v jednej polohe po dlhšiu dobu. Tieto sedavé aktivity tiež viesť k nervu a svalová slabosť. V tomto meniacom sa životným štýlom, sme tiež pripravení o riadne spánku a jedla. Dôvody pre stresu sú množstvá, ktoré dohromady môžu spôsobiť vážne obavy. Náš nervový systém je kokpit, ktorý riadi naše telo. Počnúc ovládajúci naše svaly, ale tiež reguluje naše dýchací systém. Ako zdravé nervy sú nevyhnutné pre fit telo, nervovej slabosti alebo poškodenie môže ovplyvniť spôsob, akým vedieme naše životy.

Zlé voľby životného štýlu v kombinácii so stresom, aby sme sa cítili unavení a vyčerpaní, čo vedie k problému s názvom nervová slabosť. Mnohí z nás trpia nervovej slabosti a my ani nevieme o tom. Všetko, čo vieme, je, že sme sa necíti dobre v tomto okamihu. Tento pocit nepokoja, nervozita a depresie môžu viesť k nervovej slabosti. Spoločné príznaky nervovej slabosti sú úzkosť, závraty, nezáujem, slabá imunita energia atď. Ak máte podozrenie, nervozitu, ale nie sú si istí, robiť vyhľadať odbornú pomoc.

Poďme sa pozrieť na účinné opravné prostriedky, pôsobiace na nervový Slabosť:

Ak ste trpia nervovej slabosti, môže niekoľko jednoduchých tipov robiť zázraky pre vaše zdravie a pohodu. Tieto domáce opravné prostriedky sú jednoduché, lacné a efektívne.

load...

1. Jedzte vitamín obohatené potraviny:

Mozgu, miechy a nervy sú potiahnuté vrstvou tuku, zvanej myelín. Predpokladá sa, že budete jesť dostatočné množstvo zdravých tukov, vitamín D a vitamínu B12 k zastaveniu erózie myelínu.

2. Do cvičenia pôsobiace na nervový systém:

Trávime hodiny tónovanie naše telo, ale faktom je, že náš nervový systém potrebuje tréning taky! Jóga, meditácie, aerobic, všetky z týchto cvičení môže pomôcť udržať nervový systém zdravý. Pranayam, čo je dýchanie cvičenie, je najlepší spôsob, ako zabrániť nervovej slabosti. Ale pamätajte si, aby to ihneď cvičiť po jedle.

Kundalini jóga, Dwi Pada Vishrutha joga a Dhanurasana jóga môže byť tiež praktizoval doma udržať nervový slabosť na míle ďaleko.

3. Použitie bylín:

Ženšen a Ashwagandha, ktoré sú užitočné pri zmiernenie stresu, je jedným z najlepších bylinných k nervozite.

4. Jedzte Well:

Dobrá strava môže ísť dlhú cestu pri udržiavaní nervovú slabosťou v šachu. Uistite sa, že vaša strava obsahuje mlieko a mliečne výrobky; ryby a mäso; a suché plody, ako kešu oriešky, mandle a tekvicové semienka. Taktiež patrí zelená listová zelenina a klíčky vo vašej strave. Jedz dostatočné množstvo plodov, pretože obsahujú železo, sodík, fosfor a pomáha pri posilňovaní nervy. A nezabudnite piť veľa vody, aby sa predišlo dehydratácii.

load...

Ayurveda na liečbu nervového Slabosť:

Ayurveda je najstaršou systému zdravotnej starostlivosti na svete. Ajurvédske olejové masáže sú užitočné a najlepšie na tom je, že môžete mať hotové doma! Vezmite mandľový olej podľa vašej požiadavky. Ohrievať to trochu bez spálenia. Vmasírujte na vašom tele alebo najať maséra. Mandľový olej uvoľňuje svaly a zlepšuje krvný obeh, čím svojmu telu toľko potrebnú relaxáciu.

Ďalšie Ajurvédske ošetrenie, ktoré si môžete vyskúšať doma je použitie Churaň (prášok). Za týmto účelom je potrebné lyžičku koreňa bala prášku, lyžičku koreňa Ashwagandha prášku, lyžičku prášku kapikachu a lyžičku čierneho gram prášku. Zmiešajte tieto prášky dobre a pridať trochu prevarenej vody. Piť tento lektvar dvakrát denne. Môžete vykonať suchej zmesi a uložiť ju vo fľaši pre pohodlie.

To sú niektoré z najlepších prírodných prostriedkov pre nervovej slabosti, ktoré vám pomôžu viesť zdravší a šťastnejší život. Ale jeden z najúčinnejších liečby nervovej slabosti má pozitívny postoj. Pozrite sa na svetlé strane všetkého. Nezabudnite, že krásnu pieseň, Verím v anjelov, niečo dobré vo všetkom, čo vidím. ' Avšak klišé to môže znieť, každá situácia má pozitívny stranu, my stačí sa pozrieť na to!

Zostať šťastný, zostať zdravý!

Dúfame, že tento článok odpovedal na niektoré vaše otázky. Ešte odpísať k nám váš názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...