Zdravie a wellness

4 typy podvýživy a ich účinky

4 typy podvýživy a ich účinky

Obáv o svoje vianočné nákupy alebo čo zahrnúť do menu pre rodinnú slávnosť? Alebo zmätený o tom, ktoré z nových lákavé pizze na objednávku na ďalšie jedlo? Alebo si môžete vybrať viac potravín, ako ste potreboval v bufete a teraz premýšľal, ako vypísať tieto do popolnice, bez priťahujú príliš veľa pozornosti? Možno by ste mali pamätať, že ste jednoducho šťastie. Inde vo svete existujú ľudia, ktorí majú viac obávať; ako umieranie z nedostatku životne dôležitých živín.

Podvýživa alebo nedostatok správnej výživy ovplyvňuje 578 miliónov ľudí v samotnej ázijsko-pacifickom regióne, väčšina z nich sú deti mladšie ako päť rokov. Tu sú niektoré štatistické údaje:

Podvýžive Index:

Podľa výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov, 1 z každých 8 ľudí trpí podvýživou. 32,5% detí v rozvojových krajinách trpí podvýživou a najmenej 14,5% úmrtí detí vo veku medzi 0 - 5 sú vzhľadom k hladovaniu. Jedná sa o veľmi základné štatistiky, ale čím viac človek číta je v detaile, tým viac si vedomí, kto sa stane tragédia tohto podvýživa príčin.

load...

Vplyv podvýživy:

Podvýživa a hladovanie mať zničujúci vplyv na deti, dospelých a to najmä u tehotných žien. Majú tiež závažné a ďalekosiahle sociálne a ekonomické dôsledky.

 • Účinky na deti: mentálna retardácia, zakrpatený rast, oslabený imunitný systém, nedostatok mikronutrientov, infekcie gastrointestinálneho traktu, anémia a nevyhnutne - smrť.
 • Účinky na tehotné ženy: Okrem zdravie dieťaťa byť chudobný, tehotná žena môže mať ťažký pôrod, popôrodná krvácanie a anémia.
 • Všeobecné účinky: Slabá imunita, nečinnosť svalov, apatia, depresia, funkcia obličiek obličiek.
[Čítajte: Vplyv podvýživy]

Druhy Podvýživa:

Veľmi málo ľudí si uvedomuje, že podvýživa môže byť spôsobená nielen nedostatkom živín, ale aj ich nadmerným príjmom! Avšak, to je podvýživa spôsobená nedostatkom esenciálnych mikroživín, ktoré je významným globálnym problémom. Hlavnými druhmi podvýživy ochorenia sú rast zlyhania podvýživa a stopovými podvýživa.

load...

1. Rast zlyhanie podvýživa, ako už názov napovedá, je neschopnosť jedinca rast podľa očakávania vzrast alebo hmotnosti, podľa jeho / jej veku a pohlavia. Porucha rastu podvýživa môže trvať tri závažné formy:

2. Akútne podvýživa alebo plytvaniu vyplýva z náhlej, drastické chudnutie. To vedie k troch klinických typy podvýživy:

 • Marazmus: toto nastane, keď telesného tuku a tkanivá degenerovaných alarmujúce rýchlosťou pre kompenzáciu nedostatku živín. Výsledkom je, že vnútorné procesy tela začnú spomaľovať znepokojujúco rýchlo, rovnako ako aktivitu imunitného systému.
 • Kwashiorkor: Táto je charakterizovaná bilaterálnou jamkovej edém (zadržiavanie tekutín) v nohách a chodidiel. Ako výsledok, podvyživené dieťa môže v skutočnosti vyzerať bacuľaté.
 • Marasmic-kwashiorkor: Toto je charakteristická ako závažné plytvanie a opuchy.

3. Chronická podvýživa alebo zakrpatenie deje po dlhú dobu a má viac dlhodobé následky. Začína pred pôrodom v dôsledku zlého zdravia matiek a vedie k nedostatočným rastom v inak normálne proporciami dieťa. Chudobné dojčenia, infekcie a nedostatok dostupnosti vhodných živín sú hlavné príčiny za ním. Zakrpatenie je nebezpečný, pretože to sa stáva nevratným po veku. Preto sa stáva dôležité, aby ho hneď v zárodku tým, že riadnu lekársku starostlivosť pre tehotné ženy a mladé dievčatá.

4. Micronutrient podvýživa implikuje stredne ťažkou až ťažkou nedostatok vitamínov A, B, C a D, vápnika, kyseliny listovej, jód, železo, zinok a selén. Tieto vitamíny a minerály majú zásadný význam v rôznych telesných procesov a ich nedostatok môže urobiť inak zdravý človek podvyživených.

 1. Nedostatok železa spôsobuje chudokrvnosť, zlý vývoj mozgu a funkcie srdca.
 2. Nedostatok jódu vedie k zhoršenej fungovanie štítnej žľazy a mentálnej retardácie.
 3. Nedostatok vitamínu D spôsobuje krivicu a ďalšie súvisiace poruchy vývoja kostí.
 4. Deficit selénu vedie k zlej funkcii srdca, slabá imunity a osteoartritídy.
 5. Nedostatok vitamínu A je príčinou zlé videnie, vývoj kostí a imunity.
 6. Nedostatok vitamínu B12 vedie k degenerácii nervov a zlé tvorbe červených krviniek
 7. Kyselina listová alebo vitamín B9 nedostatok spôsobuje pomalý rast a anémia
 8. Nedostatok zinku môže spôsobiť zníženie imunity, zmyslové vnímanie a anémia.
[Read: Prevencia podvýživy]

Podvýživa je dôvodom k veľkému znepokojenie vo všetkých rozvojových krajinách. A vlády po celom svete sa čoraz viac pridelením verejné výdavky na zdravotníctvo v tejto oblasti. Takže až sa nabudúce budete vyhodiť potraviny, alebo sa strachovať o svoje jedlo pláne zastaviť, počítať svoje požehnanie a dostať sa von kŕmiť hladné ústa.

load...