Zdravie a wellness

4 prekvapujúce vedľajšie účinky vaječného bielka

4 prekvapujúce vedľajšie účinky vaječného bielka

Ješ bielky na dennej báze? Potom by ste mali byť veľmi dobre vedomí výhod, ktoré ponúkajú. Ale čo vedľajšie účinky vaječného bielka? Áno. Dokonca aj bielky to mať nepriaznivé účinky. Chceli by ste vedieť, aké sú? Choďte do toho a prečítajte si tento príspevok!

Ste zvedaví, či vaječné bielka sú tak dobré, ako sa hovorí, že?

Vajcia - Krátka:

Ako viete, vajíčka majú dve časti - žltý časť, ktorá je známa ako žĺtkom a biele priesvitné časti, ktorá je známa ako albumín. Jedna z najlepších vecí, o vajciach je ich univerzálnosť. Môžete jesť je surové, vyprážané, sadenie, miešaná, varená, a dokonca aj ako kari!

load...

Vajcia sú chutné, pretože sú zdravé. Avšak, oni, najmä albumín, že majú pomerne málo vedľajších účinkov, ktoré môžu mať nepriaznivý vplyv na vaše telo.

Nežiaduce účinky vaječného bielka

Tu je pohľad na niektoré z prekvapivé vaječného bielka nežiaducich účinkov:

1. Vysoké riziko salmonel:

Surové vajcia, vrátane surového albumínu, môžu byť kontaminované baktériami. Salmonella je baktéria, ktorá sa vyskytuje v črevách kurčiat. Môže byť tiež prítomný na vonkajších povrchoch neporušené vajec a v nich. K zničeniu salmonely, doba varenia, musí byť dlhá, a teplota musí byť vysoké (1). Existuje vysoká pravdepodobnosť, že slnečnej strane hore a vajcia namäkko môžu stále obsahovať tieto živé baktérie.

load...

Rozhodnúť sa pre vajcia natvrdo a vyprážané vajcia, aby sa zabránilo salmonelou dostať do vášho tela. Tak dlho, kým nebudete jesť surové vajcia alebo albumín a uistite sa, že vaše vajcia sú vždy dobre varí, baktérie nepredstavujú žiadnu reálnu hrozbu.

2. Vyčerpanie biotínu:

Konzumácia surové bielky môžu spôsobiť biotín vyčerpanie (2). Biotín je tiež známy ako vitamín H alebo vitamín B7. Nedostatkom biotínu spôsobuje kožné ochorenia, ako je napríklad kolísky čiapku (ktorá postihuje deti) a seboroickej dermatitídy (ktorá postihuje dospelých). Nedostatok svalového tonusu a koordinácie, bolesti a kŕče v svaloch, záchvaty a vypadávanie vlasov, sú niektoré z ďalších zdravotných problémov spôsobených biotínu nedostatkov (3).

Raw albumín obsahuje avidín, ktorý je proteín. To nie je toxická látka, ale to rob biotín z vášho tela. Keď budete konzumovať surové biela vajcia pravidelne, biotín, že vaše telo potrebuje udržuje stále ukradnutý avidín. To bude mať za následok zdravotné problémy, počas niekoľkých týždňov, a tieto problémy budú aj naďalej zhoršovať, nakoniec spôsobiť vážne ochorenie.

3. Alergia:

Ste si vedomí skutočnosti, že alergia je jednou z najčastejších vedľajších účinkov vaječných bielkov? V mnohých prípadoch ľudia, ktorí sú alergickí na vaječné bielka sú tiež alergickí na albuminum (4). Žihľavka, vyrážky, opuch kože, nevoľnosť, hnačka, vracanie, dýchavičnosť, kašeľ, kýchanie, kŕče, atď., Sú niektoré z bežných príznakov alergie.

Vážnejšie príznaky môže nastať aj s alergiou na vaječné bielky, vrátane problémy s dýchaním, opuch hrdla, úst a dýchacích ciest, ako aj náhly pokles krvného tlaku, ktorý môže viesť k závratom a strate vedomia. Ak ste alergickí na vajcia, je pravdepodobné, že by ste byť alergickí na bielky rovnako. To môže byť najbezpečnejšie, aby zostali ďaleko od vajec úplne, aby sa ubezpečil, že nemáte nebezpečne reagovať na alergie.

4. Preťaženia proteínov:

Podľa lekárov, jesť veľké množstvo bielkovín môže byť nebezpečné, ak trpíte problémami s obličkami. Ľudia s nízkou rýchlosťou glomerulárnej filtrácie (GFR, čo je rýchlosť prúdenia tekutiny, že obličky filtre), by mohol byť postihnutý akútneho poškodenia obličiek v dôsledku vysokej biologickej hodnoty vaječnej bielkoviny (5).

0,6 až 0,8 g bielkovín je odporúčaná denná dávka pre ľudí, ktorí trpia poruchou funkcie obličiek. Avšak, lekári tiež povedať, že 60% z bielkovín spotrebovaných by mala pochádzať z vajec, a to aj pre tých, ktorí majú nízky GFR. Je veľmi dôležité, aby ste sa poraďte so svojím lekárom a dôkladne diskutovať o výhodách a vedľajšie účinky vaječného bielka, než sa rozhodol začať vajcia diétu, ak máte akútne problémy s pečeňou.

Vajcia môže byť jedným z najdôležitejších potravín v zdravú výživu plán, ale je potrebné, aby sa ubezpečil, že sú bezpečné pre vás. Tiež by ste mali urobiť to miesto variť vajcia v dostatočnom predstihu pred môžete vychutnať výdatné raňajky alebo lahodný občerstvenie!

Jedná sa predovšetkým o vedľajších účinkoch vaječného bielka! Ako sa vám tento post? Prosím, povedzte nám komentovanie v poli nižšie!

load...