Zdravie a wellness

4 kroky na použitie Mala Beads na meditáciu

4 kroky na použitie Mala Beads na meditáciu

Myslíte si, pravidelne meditovať? Ak áno, potom ste určite robíte správnu vec pre vaše telo a myseľ.

Ale už ste niekedy skúšali malička korálky ako váš meditačné pomoci? Nie? No, meditácia malička bol používaný od vekov ako v hinduizme a budhizme. Ak chcete vedieť viac o tejto jednoduchej, ale efektívny nástroj meditácie, prejsť zvyškom post:

Aké sú Meditačné Mala korálky?

Meditačné Malá je tiež známy ako, Malé Beads '. Ide o jednoduchý reťazec, korálok 'made up of Rudraksha semená, bazalka (Tulsi) drevo, Bodhi semená, santalové drevo, krištáľ, drahokam atď. Každá z nich má vplyv na myseľ užívateľa nenápadne.

load...

Medzi najčastejšie meditačné malas obsahovať 108 korálok s, vrcholovou húsenice 's názvom, Sumeru'. Meditácia malička môže byť 27 alebo 21 korálky, ktoré môžete použiť pre kratšie meditačnej praxe. Malá je v podstate používa ako meditačné príslušenstvo, aby počet a zamerať sa na prax, ako to môže absorbovať, vibrácie 'jednotlivých, mantry', ktoré sú predniesol počas procesu.

Čo znamenajú Mala Beads signif v meditácii?

Jedna vec, ktorá fascinuje ľudí je číslo 108. Čo to číslo znamenať? Existujú za použitia tejto posvätné číslo mnoho dôvodov. Avšak, budeme hovoriť o najbežnejších ty tu:

 1. Číslo 108 je považovaný za, Harshad '(čo znamená, že, veľkú radosť' v sanskrt) číslo, ako je celé číslo, ktoré môže byť rozdelený presne celkovým súčtom jednotlivých číslic.
 1. Existujú 108 energetické dráhy v našom tele, ktoré sa zbiehajú k vytvoreniu priesečník, srdcovej čakry '.
 1. Predpokladá sa, že na dosiahnutie optimálnej pohodu a pokoj prostredníctvom meditácie znamená brať iba 108 dychov za deň, čo je jeden z najlepších spôsobov, ako self-osvietenie.
 1. Naše jemné ľudské telo je definovaná 108 bodov, ktoré sa nazýva, Marmas 'alebo energie priesečníky 3 riadky. V podstate, naše telo sa skladá z 54 takýchto Marmas a každý z nich má dve formy -, shiva '(mužský forma) a, Shakti' (ženská forma), a tým, ktorý má celkom (54 x 2) = 108 bodov.

Ako používať Mala Korálky pre meditáciu?

Mala perličky sú používané pre počítanie mantier počas meditácie. Jedná sa o veľmi jednoduchý a ľahký spôsob. Tu sú kroky, ktoré je potrebné dodržiavať:

load...
 1. Začnite s identifikáciou svoju meditačné cieľ a vyberanie svoju, mantru '(slovo alebo frázu potvrdenie) zodpovedajúcim spôsobom.
 1. Vyberte si pokojné a pohodlné miesto na meditáciu. Sedieť rovno na podlahe so skríženými nohami a zavretými očami. Zhlboka dýchať a zároveň vyslovenie vybraný mantru a zamerať sa na to úplne.
 1. Držte meditácie mala vo svojej pravej ruke takým spôsobom, že jeho prvá korálku leží medzi palcom a prstenníku. Budete musieť dať palec na, Sumeru '(vrchol korálik), zatiaľ čo recitovať mantry a tlačiť perličiek jednu po druhej, aby sa ísť celú cestu okolo malička prostredníctvom jediného striedania. Zastaviť, akonáhle sa dokončiť celú slučku a znovu dosiahnuť Sumeru.
 1. Nikdy by ste nemali prejsť Sumeru konca. Ak chcete zopakovať svojej praxi, jednoducho ísť zvrátiť otočením mala okolo. Tiež nikdy nechať váš ukazovák dostať do kontaktu s malička, pretože symbolizuje našu, ego 'a neradno držať posvätné korálky.

Prečo používať Mala Korálky pre meditáciu?

Teraz poďme sa rýchlo pozrieť na výhody používania malička korálky pre meditačnej praxi. Byť skvelý doplnok v meditácii, môže nám pomôcť nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Upokojuje a stavy tela, mysle a ducha tým, že riadi všetky druhy rozptýlenie a fantázie preč.
 2. Je osvecuje našu psychiku a pôsobí ako dokonalý brána do našich vynikajúce vnútorné ja.
 3. Zlepšuje našu pozornosť v priebehu meditačnej praxe, ktorá nakoniec nás robí cielenejšie.

Takže, ak chcete získať čo najviac zo svojho meditačného rutina, zahŕňajú mala guličky v ňom.

Používate akýkoľvek doplnok počas meditácie? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...