Zdravie a wellness

4 jednoduché lieky na zvýšenie telesnej hmotnosti po menopauze

4 jednoduché lieky na zvýšenie telesnej hmotnosti po menopauze

Medzi mnohými zmenami, ktoré prichádzajú s menopauzou, priberanie na váhe, je jedným z tých najvýznamnejších. Toto zvýšenie telesnej hmotnosti zvyčajne nastáva okolo brucha a je tiež nazývaný meno-pot alebo stredného veku spread. Problém s týmto telesnej hmotnosti nie je len brucho-Pudge, ale zvýšená zdravotné riziká to prináša. Podľa Mayo Clinic, táto zvýšená brucha výsledky tuku na vyššie riziko rakoviny prsníka, infarkty, diabetes 2. Typu, Alzheimerovej demencie, a vysokého krvného tlaku u žien.

Tento prírastok hmotnosti je celkom bežné, ale to neznamená, že je to nevyhnutné. Pri správne pochopenie príčin tohto nárastu hmotnosti, môžete samozrejme vyhnúť tie nechcené kíl.

Príčiny po menopauze Zvýšenie telesnej hmotnosti:

Väčšina ľudí si myslí tohto druhu váhového prírastku výhradne ako nevyhnutný symptóm menopauzy, ako niečo, čo sa práve stalo, pretože sa prechádza procesom prechodu. Ale dámy, to nie je pravda! Áno, priberanie na váhe sa stane počas menopauzy, ale to sa dá vyhnúť. Tu sú dôvody, ktoré prispievajú k tomuto telesnej hmotnosti.

load...

1. Hormóny:

Hormonálna nerovnováha je jednou z najdôležitejších príčin menopauzy priberanie na váhe. Čo sa deje počas menopauzy je, že naše estrogén a progesterón hladiny zníži do značnej miery so zánikom produkcie vajec v našom tele. Ale pretože tieto hormóny sú nutné pre mnoho ďalších dôležitých funkcií, naše telo hľadá iné spôsoby výroby týchto hormónov. Takže hromadenie tuku okolo našej oblasti brucha počas peri-menopauzy je naše telo je stres reaguje na nedostatočné množstvo estrogénu.

2. Starnutie:

S pribúdajúcim vekom sa naše telo začne strácať svaly, čo vedie k zvýšenej ukladanie tuku. Naša rýchlosť metabolizmu s vekom klesá príliš, čo znamená zníženú rýchlosť spaľovania kalórií. Navyše má staršie ženy majú tendenciu robiť menšie telesné cvičenia a činnosť, ktorá vedie k priberaniu na váhe príliš.

Ako schudnúť po menopauze:

Vzhľadom k tomu, že počas menopauzy nie je len jedným z faktorov, zodpovedný za priberanie na váhe, nie je možné vyhnúť sa alebo sa zbaviť nadbytočných kíl úspešne, kým sa pristupovať k problému zo všetkých uhlov. Musíte sa liečiť všetky príčiny, ktoré vedú k menopauzy priberanie na váhe. Tu je to, čo môžete urobiť:

load...

1. Hormonálna terapia Vyvažovanie:

Ísť na to! Toľko žien sa vyhýbať takejto liečby, najmä indických žien. Máme vo zvyku len prijímať všetko a utrpenie mlčky. Ale tie dni sú preč, keď ste práve utrpeli v tichosti a zrieknuť sa všetky dobré veci v živote! Hormonálna terapia Vyrovnávanie a hormonálnej substitučnej terapie sú postupy, ktoré sa zaoberajú so stratou pohlavných hormónov v menopauze. Prejdite do svojho lekára o konzultáciu.

2. Cvičenie:

Áno, ste starne. Ale to neznamená, že nemôžete presunúť svoje telo trochu! Vstávať a cvičiť. Vážne! Veľké percento starších ľudí, nie sú dostatočne aktívne, a to vedie k toľkým zdravotnými problémami. Takže ísť na rannú prechádzku, vstúpiť do posilňovne, urobiť nejakú fyzickú aktivitu, ktorá sa vám páči a proste ďalej.

3. Diéta:

Jesť zdravú a vyváženú stravu. Starne neznamená, že nemôžete jesť tie suchých plodov alebo že nepotrebujete proteíny. Musíte tieto a ďalšie. Obsahovať rôzne druhy ovocia a zeleniny vo vašej strave. Spýtajte sa svojho lekára na doplnkoch, ktoré potrebujete, aby prijali. Postarať sa o svoje telo a vyživujú ju. Kľúčom k úspechu je, aby nejedli menej, ale jesť zdravo.

4. Spánok:

Ako starneme, naše spánku hodín Zdá sa, že len vziať v nose ponor! A s menopauzou, rad porúch spánku príde strašiť nás. Cítite sa unavený, vyčerpaný, unavený a vyložene náladová po celú dobu. Môžu za to nedostatok spánku. Takže uistite sa, že budete mať dobrý spánok denne.

5. Stres:

Menopauza so sebou nesie zvýšené hladiny stresu. A tento stres prispieva k týmto kíl. Vstúpiť do jogy, meditovať, baviť a robiť čokoľvek, čo je stres-buster pre vás.

Nezabudnite, že menopauza nie je koniec života a šťastia. Bojovať a ukázať, že kto vlastné telo, kto je tu pánom! Všetko, čo musíte urobiť, je trochu práce, aby sa zabránilo, že priberanie na váhe po menopauze a problémy, ktoré so sebou prináša.

Poznáte nejaké iné spôsoby, ako schudnúť po menopauze? Podeľte sa s nami, nie nižšie v sekcii komentáre.

load...