Zdravie a wellness

39 úžasných prínosov mandlí (Badam) pre pokožku, vlasy a zdravie

39 úžasných prínosov mandlí (Badam) pre pokožku, vlasy a zdravie

Mandle sú všeobecne známa ako 'Bada' v Hindi, 'Badamkayi' v Telugu, 'Vadhumai' v Tamil, 'Bada Parippu' v Malayalam, '' v Badami kannadčina, '' v Bada Gujarati, a 'Badaam' v Marathi. Mandle sú najzdravšie orechy môžete získať, aj keď to nie je práve orech, ale skôr semeno. Patrí do skupiny Prunus, rôznych stromov a kríkov, ktoré tiež obsahujú rodiny marhule, čerešne, slivky a broskyne.

Mandle boli najprv nájdené v severnej Afrike, západnej Ázii a v stredomorských oblastiach. Sú bohaté na vitamíny a minerály, a majú vysoký obsah dietetickej vlákniny a mononenasýtené tuky, čo srdce zdravé. Výhody mandlí sú takmer nekonečné!

Zdravie Výhody mandlí

1. Zníženie hladiny cholesterolu

Mandle sú dobrým zdrojom mononenasýtených tukov a polynenasýtené tuky, ktoré umožňujú pri znižovaní LDL (zlého) cholesterolu. Jesť mandlí v rámci našej pravidelnej strave môže pomôcť zvýšiť HDL cholesterol, alebo "dobrý" cholesterol, hladinu. Podľa výskumu vykonanom David Jenkins MD, ľudia, ktorí konzumovali každý deň hrsť mandlí znížila svoju zlú hladinu cholesterolu o 4,4%, a tí, ktorí každý deň zjedol dve hrste znížila ich zlý cholesterol o 9,4%.

load...

2. Prevenciu rakoviny

Predkladaný vlákien v mandliach pomáha pri detoxikácii organizmu. Umožňuje jedlo sa pohybovať cez tráviaci systém efektívnejšie. Tento proces prečisťuje tráviaci systém. National Cancer Institute vydala štúdiu o tom, že strava s vysokým obsahom vlákniny znížiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Z tohto dôvodu, mandle možno zhrnúť do potravín, ktoré by bránili rakovine hrubého čreva, pretože majú vysoký obsah vlákniny. Mandle sú tiež vynikajúce rezerva vitamínu E, fytochemikálie a flavonoidy, ktoré riadia progresiu buniek rakoviny prsníka.

3. Ochrana proti cukrovke

Mandle majú podsaditý glykemický index (GI). Štúdie ukazujú, že mandle majú schopnosť znižovať eskalácii Po jedle hladinu cukru v krvi. Preto pomáhať pri stabilizácii hladiny cukru v krvi a ponúkajú ochranu pred cukrovkou.

4. Zvýšiť vašej energie

Mandle sú bohaté na mangán, riboflavín, a medi, pričom podpora na výrobu energie vôbec. Ak ste stále na cestách, skúste vytvoriť vlastné mandle energetická tyčinka, a vziať si napájací zdroj s vami.

load...

5. Prevencia vrodených vád

Mandle obsahujú kyselinu listovú, potvrdenou obranu proti vrodených chýb. Kyselina listová hrá veľkú funkcie u zdravých konfiguráciu rastu buniek a tkanív, a preto je pre zdravý rast plodu veľmi dôležité. Ženy, ktoré príjem kyseliny listovej - jesť mandle - počas tehotenstva je pravdepodobné, že rodia deti bez NTD (defekty neurálnej trubice).

6. Zlepšiť svoj výkon mozgu

Vedecké hodnoty pre mandľových dávky ukázala, že obsahujú riboflavín a L-karnitín, živiny, ktoré pomáhajú v raste mozgových buniek. Mandle obsahujú tiež fenylalanín, chemické látky v mozgu, zvýšenie, ktoré napomáha naše kognitívne funkcie. Ayurveda radí má päť mandlí namočené do vody hneď ráno každý deň pre maximálnu silu mozgu.

7. Posilnenie kostí a zubov

Mandle sú dobrým zdrojom stopových prvkov, ako je vápnik a fosfor, ktoré odvrátiť osteoporózu a posilňovať naše kosti a zuby. Mandle tiež poskytujú ďalšie živiny, ktoré zlepšujú kostnej denzity a posilňovať kostrový systém.

8. Náprava anémia

Anémia je spôsobená, keď červené krvinky sú menej množstvo kyslíka. Mandle obsahujú meď, železo a vitamíny, ktoré pracujú ako katalyzátor v syntetizovať hemoglobínu. Z tohto dôvodu, mandle môže byť použitý ako preventívne opatrenie pre anémiu.

9. Údržba Hmotnosť

Kalórií plnené mandľové maslo neprispieva k nárastu telesnej hmotnosti. Naopak, to prispelo k zníženiu hmotnosti, pretože zdravé vlákniny a vysokým obsahom bielkovín, aby pomohol žalúdku pocit sýtosti. K dispozícii je aj návrh, že tieto kalórie nemusí byť absorbovaná a nemôže premeniť kíl. Avšak, plnosť jesť mandle maslo, v kombinácii s jeho nutričný profil, zistilo sa, aby sa ľudia konzumujú menej nezdravé jedlo neskôr počas dňa.

10. Heart Healthy Protein

Tí, ktorí chcú dať na svalovej hmoty môžu vybrať mandľové maslo, pretože ide o zdravý zdroj bielkovín. Nenasýtená tuku v mandľové maslo znižuje hladinu cholesterolu a pomáha udržať srdcové choroby na uzde. Zdravý dospelý človek by mal konzumovať aspoň 25% svojich denných kalórií z tuku, a srdce zdravé tuky s proteínom je najlepšia cesta.

11. Nervov a svalov

Predkladaný horčíka v mandľové maslo ponúka celý rad výhod pre nervového systému a svalové kontrakcie, ako je minerálna hrá úlohu v oboch funkciách. To tiež prispieva k zdravému metabolizmu a kostného tkaniva. To je niečo, arašidové maslo nemôže ponúknuť.

12. Antioxidanty

To je ďalšia výhoda, že mandle maslo má cez arašidové maslo. Mandľový maslo, s vitamínom E, má významné antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia tkanivo pred oxidačným poškodením. Vitamín E je antioxidant, ktorý môže neutralizovať voľné radikály. Jedna lyžička mandľového masla sa postará o takmer 30% vašej dennú potrebu vitamínu E.

13. Zvýšenie trávenie a metabolizmus

Mandľové mlieko obsahuje tajné stopy vlákien. Vlákno je známy pre svoje výhody trávenie zvyšujúce. Tak, mandľové mlieko zmierňuje problém trávenia do značnej miery. Zvýšená Trávenie vyprázdni nežiaduce a nezdravé toxíny zo systému ľudského tela. To ďalej zvyšuje rýchlosť metabolizmu ľudského tela.

14. Zvýšenie telesnej Ostražitosť

Mandľové mlieko je bohaté na budovanie svalov proteíny. Proteíny zlepšiť svalovú zdravie tým, že opravy poškodených väzov a tkanív. Tak, to je tiež veľmi cenné a nutričné ​​nápoje pre športovcov. Vylepšená sval zdravie znižuje únavu tela do značnej miery. Tak, mandľové mlieko zvyšuje fyzickú bdelosť ľudského tela.

15. Zvýšenie duševnú bdelosť

Mandľové mlieko je bohaté na draslík. Draslík je jedným z minerálov, ktoré tvoria elektrolytov v ľudskom tele. Tieto elektrolyty sú poplatky, ktoré posilňujú pamäť. Tak, mandľové mlieko je prirodzený spôsob, ako zostriť svoju pamäť.

16. Zníženie horúčky

Ak ste trpí vysokou telesnú teplotu, potom aplikovať horké mandľový olej náležitosti na tele môže znížiť teplotu celkom dosť. Dôvod? Horké mandle sa hovorí, že obsahuje alkalické prvky, ktoré majú toxicitu v nich. Táto prírodná kladie prekážky v prednej časti huby, vírusy alebo baktérie rozložiť horúčky v ľudskom tele. Ale hlbší dôvod, prečo nebol doteraz objavený.

17. Ako anestetikum

Pokiaľ ide o menšie šitie na koži alebo vytrhávanie zubov, horký mandľový olej môže byť použitý ako anestetikum látky. Toxickou zložkou s názvom glykozid amygdalín, ktorý je prítomný v esenciálneho horký mandľový olej, má schopnosť premeniť nervy necitlivé dočasne tak, že budete mať necitlivé k pocitu bolesti. Ale je potrebné tiež poznamenať, že môžete použiť horkej mandľový olej ako anestetikum zlúčeniny len externe. Konzumáciu vnútorne môže priniesť na na škále zdravotných rizík.

18. Natural detoxikačným

Detoxikácia je rozhodujúci proces, najmä ak ste v poslednom čase prešla záchvatové prejedanie a párty fáze. Tieto udalosti budú určite povedie k vzniku toxických v tele pri nadmernej rýchlosti, čo vedie k slabnúci náladu, stres, tupý kožu, nevýrazné vlasy a tak ďalej. Ako je uvedené vyššie, toxické zlúčeniny horký mandľový olej zmierniť svoje vnútorné systém z toxínov. Takže vstrekovanie horký mandľový olej v malej dávke môže priniesť lepšie výsledky.

19. Heal špecifických typov rakoviny

Existencia kyanovodíka v horký mandľový olej má vraj liečivé vlastnosti v určitých typov rakoviny. Táto skutočnosť bola nedávno publikovaná v lekárskom odbore. Hoci in-podrobný výskum je stále volanie na hodinu v tejto oblasti, ale nie je pochýb o tom, že sa pridal ďalší vavrín na viečku horkého mandľového oleja.

Takže začať s mandľami a pridať ich do svojej každodennej strave - ako desiata v rafinačné smoothie, alebo vo vašom pečení. Môžete tiež nahradiť svoje pravidelné mlieko s mandľovým mliekom a múkou s mandľovou múkou a využívať obrovské výhody. Všetci sme počuli, že mandle majú veľa skrášľovania kvality a nutričné ​​výhody. Ale to, čo môžu urobiť pre zlepšenie svojej koži? Veľmi málo ľudí sú si vedomí jeho výhod posilnenie pleti. Dúfame, že sa dozvedieť viac o tom, že bude podporovať, aby ju pravidelne aplikovať ako súčasť svojej kráse režimu, a konzumovať ju ako súčasť svojho jedálnička.

Starostlivosť o pleť 20.

Už ste niekedy používa mandľový olej na kožu? Mandľový olej je vynikajúci hydratačný, pretože obsahuje oleín glycerid kyseliny linolovej. Funguje to, aby sa zabránilo akné, čierne bodky, rovnako ako vyprahnuté a pichľavé kožu. Poskytuje tiež vitamín E potrebný pre zdravú kožu. To pomáha, aby žiara na koži a pôsobí tiež ako mierny dezinfekčný prostriedok na zranenia. Používa sa tiež ako masážny olej pre pestovanie deťom pomáhať v ich raste svalov.

21. Chrániť pokožku pred slnečným žiarením

Mandle obsahujú dostatočné množstvo vitamínu E, ktorý je označený ako živina kožné príjemný. Potraviny bohaté na vitamín E aktu ako štít proti slnečným žiarením a minimalizovať poškodenie kože. Mandľové mlieko môžu byť použité pre účinnú liečbu slnečné popáleniny a iné kožné problémy.

22. Aromaterapia Masážne oleje

Olej z mandlí je tiež používaný ako aromaterapeutické oleje na masírovanie tela. Mandľový olej je vhodný pre všetky typy pleti, ako sa dostane ľahko vstrebáva do pokožky a vydáva nádhernú a upokojujúcu vôňu. To vyživuje pokožku a robí to zdravé zvnútra.

23. Prírodné hydratačné

Almond je považovaný za prirodzený hydratačný a môže ľahko dať chemické naložený hydratačné a séra bežať za svoje peniaze. Očistiť svoju tvár a naneste niekoľko kvapiek oleja do očí. Masírujte pokožku nahor ťahy vrátane očného okolia. Jeho uplatnenie denne bude mať za následok hladšia a jemnejšia pleť. Mandľový olej nemá mastný efekt a dostane sa rýchlo vstrebáva do pokožky. Rovnako neupcháva póry.

24. Liečbe akné, čierne bodky, a Whiteheads

Kožné problémy, ako je akné, Uher a whiteheads sú často spôsobené nečistotami a olejom zachytené v póroch pokožky. Esenciálne mastné kyseliny nájdené v mandliach regulovať množstvo oleja, vylučovaná mazových žliaz a prevenciu akné. Keď pravidelne aplikovať, budete určite všimnete zníženie vašej akné. Mandľový olej aplikuje na kožu upokojuje zápal a znižuje vyrážky.

25. Zníženie tmavé kruhy & opuchnuté oči

Mandľový olej a pasta, sú veľmi účinné pri liečení pod očami tmavé kruhy. Namočte mandle vo vode a mel to, aby sa hladké pasty. Použite ju okolo očí a nechajte ju cez noc. Hydratačné vlastnosti Almond zmäkčí otravné linku a znížiť tmavé kruhy pod očami a opuchnuté oči. To bude určite fungovať lepšie ako vaše hotových očné krémy.

26. Age-Defying Nature

Almond je veril mať vlastnosti vekom-vzpierať. Masírovať tvár s mandľovým olejom bojuje s príznakmi starnutia udržať pokožku vláčnu a mladistvú. Urobte si masku zmiešaním medu, mandľový olej a citrónovú šťavu v rovnakom množstve. Použiť tento jednoduchý masku dvakrát týždenne redukovať vrásky a oživiť vašu pokožku.

27. Clear Skin nečistôt

Exfoliácia je veľmi dôležité pre udržanie správnej režim starostlivosti o pleť. Môžete použiť mandle, aby sa úžasné exfoliačný peeling. Brúsiť nasiaknuté mandle a pridajte 1 lyžičku medu a 1 lyžičku jogurtu k nemu. Použiť ako peeling masírovať pokožku. To umožní, aby pokožka aj v pastelových farbách a vyčistí pleť nečistôt.

28. Odstránenie make-upu a znížiť očné vrásky

Mandľový olej pôsobí ako prírodný odstraňovač make-upu. Nalejte pár kvapiek mandľového oleja na vatový tampón a prejdite ho ľahko cez tvár a oči na odstránenie make-up. Funguje tiež ako vynikajúci očné vráskam.

29. Treat Stretch známky

Tieto zmäkčujúce vlastnosti mandľového oleja aby bolo veľmi účinné pre liečenie strií. Posilňuje a vyživuje pokožku tým, že vytvorí prirodzenú odolnosť proti roztrhnutiu. Rozohrejeme olej ľahko a aplikovať ich na strie. Masírujte oblasť pomocou svoje ruky v kruhovom pohybe po dobu niekoľkých minút. Použite ju dvakrát denne dodržiavať optimálne dávky.

30. Bohatá na antioxidanty

Mandle sú bohaté na antioxidanty a ochranné rastlinné chemikálie, ktoré sú umelo pridané do niekoľkých krémy na ruky. Naneste mandľové pasty alebo mandľový olej hydratujú ruky, nechty a kožtičky.

Z tohto dôvodu, a to ako mandľové pasty a mandľový olej sú úžasné prírodné kože a vlasovej kozmetiky. Začne aplikovať na tvár a vlasy, aby si všimnúť rozdiel.

Vlasy Výhody mandlí

31. Posilniť a Nourish Hair

Mandle obsahujú vlasové príjemný živiny, ako sú polynenasýtené a mono mastných kyselín, rovnako ako vitamín A, D, B1, B2 a B6. Tieto živiny prenikajú do vlasového vlákna a aby sa vlasy zdravé a krásne. Kombinácia mastných kyselín a tukov v mandlí zjemňuje, posilňuje a vyživuje vlasy.

32. Podporovať rast vlasov

Mandle obsahujú vysoké množstvo horčíka, čo je základný minerálne za to, že zdravé prameňov. Nedostatok horčíka je často spojené s vypadávanie vlasov; Preto konzumácia horčíka cez mandlí nielen pomáha udržiavať správne fungovanie organizmu, ale tiež umožňuje rast vlasov.

33. Treat Lupiny

Trpiaci lupín problému? Mix mandľový olej a neem olej v rovnakom množstve a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechaj to cez noc a potom ho zmyť ráno, ako sa zbaviť lupín. Mandľový olej vyživuje a hydratuje pokožku hlavy, aby sa odstránili šupinatosť, zatiaľ čo antibakteriálne vlastnosti Neem Oil liečbe lupín a zápalu.

34. Zníženie hairfall

Masírujte vlasovú pokožku s mandľovým olejom zmiešané s rozmarínom a levanduľou silíc k zníženiu padanie vlasov. Aplikujte niekoľko kvapiek oleja na korienky vlasov a masírujte vlasovú pokožku krúživými pohybmi. Nechaj to na dobu 2 hodín a potom šampón ako obvykle.

35. Pre husté a dlhé vlasy

Kombinovať 3 lyžice mandľového oleja s 2 lyžice ricínového oleja a 1 kvetu ibišteka. Zahrejte ju na chvíľu a nechajte ju bokom, aby ju vychladnúť. Masírujte pokožku hlavy s ním po dobu 10 minút. Zabaliť hlavu uterákom a nechajte ho sedieť po dobu jednej hodiny. Potom umyte šampónom a stav vašich vlasov. Aplikovať tento každý týždeň získať husté a dlhé vlasy

36. Pri ovládaní krepaté vlasy

Trvať niekoľko kvapiek mandľového oleja a aplikovať ju ľahko cez vlasy. Vitamín E v mandľové podmienkach ropných vlasové folikuly a vyhladzuje nekontrolovateľné krepovateniu bez toho, aby vlasy mastné.

37. Soft & hodvábnou srsťou

Ak chcete získať hodvábne jemná srsť, zmiešajte henna prášok s vodou, vajcom a 2 lyžice sladkého mandľového oleja a nechajte ju cez noc. Naneste ju na vlasy a nechajte ho na dobu 4 hodín. Umyte a suché vlasy. To umožní, aby vaše vlasy jemné a hebké a dať mu červený nádych.

38. Treat skalp zápal

Pravidelné vystavenie prachu, teplo, znečistenie a uplatňovanie vlasov stylingových prípravkov, ako je gél na vlasy a stylingových nástrojov berie svoju daň na naše vlasy a zanecháva ju poškodené a krehké. Mandľový olej preniká hlboko do vlasu a zmäkčuje pokožku hlavy tkanivom na liečbu skalp zápal.

39. Zabraňuje šediveniu vlasov

Mandľový olej je tiež veľmi užitočné pri liečbe všetkých druhov vlasových problémov. To pomáha obmedziť pokles vlasov a lupiny a zabraňuje šediveniu vlasov. To je vaše vlasy hebké a lesklé taky.

Výber a skladovanie

Mandle sú ľahko k dispozícii po celý rok v mnohých formách, ako lúpané, lúpané, solené, sladené a dokonca v prášku. Ak zistíte, sa škrupinou rad pretrepte. Ak by hrkálky veľa, potom je tu vysoká šanca, že je starnutie alebo zmenšovacie. Vyberte si medzi tiež lúpané mandle a vyhnúť sa nákupu spracované mandle. Kúpiť mandle, ktoré jasne hnedej farby, majú rovnakú veľkosť a cítiť ťažký. Malo by byť bez trhlín a škvŕn, a nemala cítiť zatuchnutý.

Mandle často obracajú zatuchnuté s časom. Pre kontrolu žltnutiu, znížiť na polovicu mandle a pozrieť sa na bielej časti. V prípade, že vnútorná časť mandlí je žltá alebo má voštinovou štruktúru, potom by mal byť zlikvidovaný.

Balené mandle sú najlepšie uložené v chlade a tme, kde môžu ľahko trvať až jeden rok. Dokonca si môžete uložiť do chladničky. Bude to nemení jej chuť v žiadnom prípade. Mandľová pasta môže byť uložený v chladničke dlhšie ako 2 mesiace. Môžete uložiť aj mandle v mrazáku predĺžiť ich životnosť. Ale správne utesnenie mandle ho chrániť pred tvorbou ľadu a vlhkosti, ktoré môžu viesť k rastu plesní.

Po otvorení, uložiť ju vo vzduchotesnej nádobe alebo zapečatený sáčok na chladnom a suchom mieste. Nevystavovali mandlí silný zápach, pretože môžu ľahko absorbujú pachy z iných štipľavej materiálov, ak je vystavený po dlhšiu dobu. Ešte ju chrániť pred hmyzom a škodcami. Mandle by mali byť uchovávané mimo dosahu vlhkosti pre maximálnu trvanlivosť.

Použitie

Mandle sú jedným z najvšestrannejších orechy na celom svete. Môžete pridať mandle takmer každom jedle a kuchyňu. Mandle sa používajú v Mughlai kuchyni a pripraviť sladké pokrmy. Mandle majú orechovú napriek tomu príjemne sladkastú chuť. Tie si môžete vychutnať v oboch solené a nesolené formy. Praženie mandlí pred ich servírovaní prináša svoju chrumkavú chuť a ich zdravý olej. Umiestnite niektoré mandle na svojom plech a pečieme 10 minút pri 350 stupňoch Celzia pre tento lahodný desiatu!

Sladené mandle nápoj je veľmi populárny indický nápoj, ktorý je vyrobený pomocou mandľového mlieka. Blend mandľové mlieko, ovocie a mrazený jogurt, aby lahodný kokteil.

Almond kože je jedlé, ale má horkú chuť. Ak sa vám nepáči horkú chuť, potom môžete odstrániť kožu. Kúpiť celé mandle a pomelie ju tesne pred jeho použitím. Zbledol mandle funguje rovnako ako atraktívne ozdobu na torty, sušienky a iné sladkosti. Mandľová pasta sa používa pri príprave polievok alebo vinaigrette pridať tela a výživy.

Slivered lúpané mandle sú nasypané do zákuskov, zvlášť sladký pokrm a zmrzliny. Na kocky nakrájané mandle fungujú najlepšie pre plnkou a náterov. Almond je tiež používaný na prípravu mandľové maslo, ktorý chutí jednoducho úžasná.

Nutričná hodnota mandľami

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 575 kcal 29%
Uhľohydráty 21,67 g 16%
Proteín 21,22 g 38%
Celkový obsah tuku 49,42 g 165%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 12,20 g 30%
Vitamíny
Folates 50 ug 12.5%
Niacín 3,385 mg 21%
Kyselina pantoténová 0,47 mg 9%
Pyridoxín 0,143 mg 11%
Riboflavín 1,014 mg 78%
Tiamín 0,211 mg 16%
Vitamín a 1 iu 0%
Vitamín c 0 mg 0%
Vitamín e 26 mg 173%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 705 mg 15%
Minerály
Vápnik 264 mg 26%
Meď 0,996 mg 110%
Železo 3,72 mg 46.5%
Horčík 268 mg 67%
Mangán 2,285 mg 99%
Fosfor 484 mg 69%
Selén 2,5 ug 4.5%
Zinok 3,08 mg 28%
Fytoživiny
Karotén-ß 1 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 1 ug

Takže nečakajte. Začať vrátane mandle do svojom každodennom živote zažiť ten rozdiel! Požívať výhod plynúcich z mandlí naplno! Nezabudnite k poklesu pod vaše komentáre.

load...