Zdravie a wellness

39 prekvapivé prínosy zázvoru (Adrak) pre pokožku a zdravie

39 prekvapivé prínosy zázvoru (Adrak) pre pokožku a zdravie

Milujete svoju šálku zázvorový čaj? Ak áno, potom je tu pre vás dobrú správu! Existuje mnoho úžasných výhod zázvoru pre vaše vlasy a zdravie pokožky.

Čo je Ginger?

Zázvor je trváca bylina pôvodom z Číny a Indie. Získava sa z rastliny Zingiber officinale. Je to jeden z najviac cenených liečiv v Ayurveda. Zázvor je často označovaný ako root, ale to je vlastne podzemné stonka volal podzemok. Ako korenie, použitie zázvoru sa datuje 4000 rokov. Liečivé vlastnosti zázvoru boli objavené asi pred 2000 rokmi.

Národná knižnica medicíny uviedol, že koreň zázvoru je používaný na celom svete na liečbu nevoľnosti, nechutenstvo a zvracanie, najmä po operácii. To je tiež účinná pri liečbe nevoľnosti spôsobenej v dôsledku liečby rakoviny, koliky, žalúdočná nevoľnosť, nadúvanie, cestovnej nevoľnosti a rannú nevoľnosť.

load...

Koreň zázvoru má trochu nepravidelný tvar, zahŕňajúci bankovým malých kĺbov, z ktorých malé hrbolčeky rast. Čerstvý zázvor má šedú vonkajší povrch vzhľadom na to, že vnútorná telo sa pohybuje v rozmedzí od slonovej kosti, krémovo bielej až svetlo zeleno-žltej farby, v závislosti na odrode. Korene cez zrelých všeobecne obsahujú vlákna prechádzajúce ich strede. Zázvor má pikantnú chuť, s nádychom citrónu, a výraznou vôňou. Jeho prenikavý, pikantné, a aromatické vône možno pripísať prítomnosti esenciálnych olejov a fenolových zlúčenín, ako sú gingerols a shogaols.

Vzhľadom k svojej silné a korenené aróma, zázvor zaujíma dôležité miesto ako korenie, pochúťka, a dokonca aj lieky. Okrem toho, že boli použité čerstvé a vysuší sa, v prášku, nakladané alebo používať vo forme šťavy alebo oleja. Zázvor čaj je obľúbený v indických domácnostiach a skvelý liek pre bojovať za studena a chrípka. To bol uznaný Ayurveda vzhľadom k jeho liečivé vlastnosti. V dnešnej dobe, to je tiež používaný v sladkých jedál v západnej kuchyni, ako je zázvorové pivo, zázvor patentky, perníkové, zázvorové sušienky a zázvorový koláč.

Výhody zázvor pre zdravie

Zázvor je považovaný za, hrudník medicíny 'v Ayurveda kvôli jeho rôznych zdravotných výhod. Jeho mocné liečebné a preventívne účinky, aby bolo použiteľné pri liečbe rôznych ochorení. Tu sú niektoré z lekárskeho využitia zázvoru.�

load...

1. Liečenie dýchacích ťažkostí

Vzhľadom k svojim vlastnostiam antihistaminiká, zázvor je účinná pri liečbe alergie. Inhibuje kontrakcie dýchacích ciest a pomáha pri stimulácii sekrécie hlienu. Po stáročia bol používaný ako prírodný liek na prechladnutia a chrípky. Lyžičky zázvoru šťavy a medu je účinná pri zmiernenie pretrvávajúci kašeľ a bolesť v krku spojené s prechladnutím. Zázvor čaj pomáha zbaviť preťaženie krku a nosa. Zmes čerstvého zázvoru šťavy a pískavice je užitočné pri liečbe astmy. Je tiež zistilo, zázvor, aby byť užitočné pri liečbe črevnú chrípku alebo otravu jedlom. To je jeden z najviac aplikovaných využitie zázvoru.

2. Podporuje trávenie

Zázvor je považovaný za najlepší bylina pre trávenie. Spotreba zázvoru povzbudzuje žlčník uvoľniť žlč, stimuluje trávenie. To podporuje vstrebávanie živín z potravín, ktoré jeme. Okrem toho, zázvor tiež poskytuje úľavu od žalúdočné kŕče, hnačka a nadúvanie spôsobené v dôsledku žalúdku. Môžeme vziať zázvor v podobe čaju alebo doplnky na podporu trávenia.

3. Rakovina

Niekoľko štúdií preukázalo schopnosť zázvor bojovať s rôzne typy nádorových buniek, vrátane rakoviny pľúc, vaječníkov, prostaty, prsníka a rakoviny hrubého čreva. Vedci z Michigan University zistili, že zázvor prášok môže zabíjať rakovinové bunky vaječníkov. To môže tiež liečiť rakovinu prostaty zabíjaním buniek rakovinou indukovať. Zázvor obsahuje Gingeroly, zlúčeninu, ktorá je preukázané, že anti-metastatické vlastnosti a môžu pomôcť liečbe rakoviny prsníka a rakoviny vaječníkov. Podľa odborníkov na zdravotníctvo, zázvor je jedným z najlacnejších a najúčinnejších spôsobov, ako zabrániť vzniku rakoviny a zlepšenie kvality života, pretože eliminuje toxických látok z tela.

4. Chemoterapia Nevoľnosť

Chemoterapia je liečba odporúča po operácii rakoviny vylúčiť prítomnosť rakovinových buniek, takže môže byť minimalizovaný šanca na opakovanie tohto ochorenia. Koreň zázvoru doplnky sú užitočné pri znižovaní nevoľnosti spojenou s chemoterapiou pri podávaní spolu s inými anti-vracanie lieky. Podľa vedúci výskumník v American Society of Clinical Oncology stretnutia na Floride, Dr Julie Ryan, viac ako 70 percent pacientov s rakovinou, ktorí sú vystavení žiareniu chemoterapie dôjsť aj k zvracaniu a nevoľnosť. Príjem koreňa zázvoru doplnku alebo džúsu pred chemoterapiou znižuje nevoľnosť a zvracanie príznaky ako koreň zázvoru poskytuje protizápalové účinky na telo. Je tiež zistilo, že je účinná pri liečbe pocity nevoľnosti spojené s kinetózou, morskú chorobu, atď

5. Liečba rannú nevoľnosť

Výskum preukázal, že zázvor je rovnako efektívna ako vitamín B6 pri liečbe rannej nevoľnosti. Preto sa často odporúča tehotným ženám pre prevenciu rannú nevoľnosť.

Ako užívať zázvor nevoľnosti

Pre deti

 • Ginger sa nemá podávať deťom do 2 rokov.
 • Deti vo veku nad 2 môže trvať zázvor ako prírodný liek na nevoľnosť, bolesti hlavy a žalúdočné kŕče. Avšak, mali by ste sa poradiť s lekárom pre príslušnú dávku.

Pre dospelých

 • Všeobecne platí, že by ste nemali prekročiť 4 g zázvoru denne. Je tiež dôležité mať na pamäti, že tehotné ženy by nemali trvať dlhšie ako 1 gram na deň.
 • Pre nevoľnosť, poruchy trávenia alebo plynu: Ako ste sa už naučili, niektoré štúdie používa 1 gram zázvoru denne v dávkach, ktoré sú rozdelené. Mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby zistil dávku, ktorá je pre vás to pravé.

Pre nevoľnosť počas tehotenstva

V niektorých štúdiách 650 mg až 1 g denne, boli použité na liečbu nevoľnosti vyvolanej tehotenstvom. Mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby sa ubezpečil, že je bezpečné pre vás vziať zázvor, keď ste tehotná.

6. Protizápalový

Zázvor je veľmi prospešné pre liečenie chronické zápaly. To poskytuje značnú úľavu od bolesti spôsobené v dôsledku zápalu a dokonca znižuje opuch a ranná stuhnutosť. To úspešne inhibuje cyklooxygenázu a five-lipoxygenázy enzýmy, ktoré spôsobujú zápal.

Podľa štúdie uskutočnenej na University of Michigan Medical School, koreň zázvoru doplnok, keď sa podáva ľuďom, ktorí trpia zápalom hrubého čreva, bolo zistené, že veľmi účinne znižuje celkovú kondíciu. Ko-výskumník, Suzanna M. Nick, ktorý bol súčasťou štúdie uviedla, že zníženie zápalu hrubého čreva pomáha znížiť riziko vzniku rakoviny v hrubom čreve.

 7. Zníženie bolesti

Analgetické a protizápalové vlastnosti zázvoru sú účinné pri znižovaní bolesti a opuchy u pacientov trpiacich osteoartritídy kolena, reumatoidnej artritídy, a všeobecné svalové nepohodlie. Koreň zázvoru tiež zmierňuje bolesť a je zvlášť výhodné pre tých, ktorí majú vziať liek proti bolesti na zníženie artritída zápal. Pridanie zázvor olej do kúpeľa môže pomôcť zmierniť bolesť svalov a kĺbov. V prípade svalového napätia, môžete použiť zmes teplého zázvoru pasty a kurkuma pre úľavu. Pokiaľ títo pacienti pravidelne zahŕňať koreň zázvoru doplnky v ich strave, ich potrebu liek proti bolesti lieky bude značne znížená. Tak, zázvor je veľmi prospešné pre zmiernenie bolesti spôsobené v dôsledku reumatoidnej artritídy a osteoporózy. Zázvor môže byť použitý vonkajšie aj vnútorné na liečbu zápalov. Na prípravu zázvor kúpeľ, varí sa 100 ml vody s niekoľkými plátkami zázvoru. Zakryte nádobu, aby sa zabránilo éterické oleje z odparovania. Nechať ho stranou po dobu 10 minút a potom pridajte túto zmes k svojmu pravidelnému vaničkou. Pri použití tejto vody denne môže pomôcť zmierniť bolesti a bolesti spojené s fibromyalgia.

8. Menštruačné kŕče Relief

Užívanie zázvor na začiatku menštruácie môže zmierniť príznaky menštruačných bolestiach v niektorých žien. Zázvor čaj s hnedým cukrom je často používaný na liečbu menštruačné kŕče v čínskej medicíne.

9. Svalové bolesti Kvôli vykonávať

Štúdia vykonaná na 74 dobrovoľníkoch v gruzínskej univerzity ukázala, že konzumácia stravy koreň zázvoru denne znižuje svalovú bolesť spôsobenú v dôsledku výkonu o 25 percent. Dve štúdie vykonanej na účinky tepelne spracovaných a surový zázvor doplnkov preukázali, že pravidelné užívanie koreňa zázvoru v strave pomáha znižovať bolesť svalov, indukovanej cvičením. Počas výskumu boli účastníci konzumujú zázvor stravy denne po dobu asi 11 po sebe idúcich dní. Keď účastníci vykonáva heavyweight ohýbača lakťa 8. Deň indukuje minimálne poranenia svalov ramien, bolo zistené, že v dôsledku tepelného spracovania poskytnutých koreň zázvoru Interne zápal svalov a bolesti úrovne boli značne nízke.

10. Zmierňuje migrény

Ginger poskytuje migréna úľavu, pretože môže inhibovať prostaglandíny zo spôsobenia bolesti a zápaly v cievach. Uplatnenie zriedený zázvor pastu na čelo poskytuje úľavu od migrény.

11. Spravuje hladiny glukózy

Austrálsky výskum vedcov ukázali, že zázvor môže znížiť hladiny krvnej glukózy v tele. Vzhľadom k tomu, že hladiny glukózy majú priamy vplyv na zvýšenie telesnej hmotnosti alebo chudnutie procesu spolu s tým, ako apatický, alebo energická budete cítiť po celý deň, pravidelný príjem z koreňa zázvoru doplnkov v akejkoľvek podobe môže priniesť viditeľnú zmenu vo svojich úrovňou hladiny cukru v krvi , Ľudia, ktorí sú náchylnejší k nízkej hladiny cukru by mala vždy obsahovať koreň zázvoru doplnkov vo svojej pravidelnej stravy, aby sa zabránilo takýmto problémom. Bolo zistené, zázvor je účinný pri znižovaní výskytu diabetickej nefropatie (poškodenie obličiek).

12. Anti-nadúvanie

Zázvor môže upokojiť podráždený žalúdok, vďaka nadúvanie (plynový vyhostenie) majetku. Preto poskytuje úľavu od nadúvanie a zemného plynu a pomáha znižovať nadúvanie. Je vhodné, aby sa zázvorom v dávke 250 až 500 mg 2 až 3 krát denne, získať úľavu od nadúvanie.

13. Oslobodenie od pálenia záhy

Zázvor sa používa ako prírodný prostriedok na liečbu pálenia záhy. Zázvor čaj je veľmi efektívne pre tento účel.

14. Ochrana proti Alzheimerovej chorobe

Nedávne výskumy naznačujú, že Alzheimerova choroba môže byť dedičná a beží ako bežné choroby v mnohých rodinách. V prípade, že patríte k takejto rodine a chcú sa chrániť pred Alzheimerovou chorobou, potom by ste mali zahrnúť koreň zázvoru vo svojej každodennej strave. Výskumy ďalej uvádzajú, že zázvor spomaľuje proces, pri ktorom mozog stráca svoje bunky, ktoré môžu byť predzvesťou Alzheimerovej choroby. Zázvor pomáha chrániť a uchovať mozgové bunky, a tým udržať si aktívny, koherentné a pozor na dlhšiu dobu.

15. Podporuje chudnutie

Ak chcete schudnúť, potom koreň zázvoru môže byť veľkým prínosom, pretože hrajú dôležitú úlohu v procese chudnutia. To je ponúkaný ako jeden z najväčších spaľovači, pretože nielen podporuje celkový úbytok na váhe, ale tiež eliminuje tvrdohlavý tuk z tela. Koreň zázvoru doplnky, aby ste sa cítili nasýtení potom, čo jesť jedlo, a to aj v malých dávkach. Tým sa obmedzí príjem potravy, čo vedie k strate hmotnosti.

16. Balíčky s esenciálne oleje

Koreň zázvoru je balená s radom éterických olejov, ako je zingerone, Gingeroly, farnesenu, shogaol a p-phelladren, citral a cineol v malých množstvách. Gingerols zlepšenie pohybu čriev a pôsobiť ako lieky proti bolesti. Majú upokojiť nervy a poskytujú antibakteriálne a antipyretické výhody tela. Štúdie tiež ukazujú, že Gingerols sú veľmi účinné pri zmiernenie migrény.

17. Znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak

Antioxidačné vlastnosti esenciálnych olejov v zázvore sú vysoko účinné pri liečbe kĺbových problémov, horúčky, kašľa, bolesti zubov, bronchitída, reumatickú artritídu, osteoartritídu a zmierňuje príznaky zápalu šliach. Niektoré štúdie preukázali, že koreň zázvoru doplnky môžu znížiť hladinu cholesterolu a krvný tlak. To tiež pomáha predchádzať vnútorná krvné zrazeniny.

18. Posilňuje imunitu

Silný imunitný systém môže udržať všetky choroby a infekcie na uzde. Namiesto užívanie liekov na liečbu konkrétneho ochorenia alebo stavu, je vždy lepšie, aby prijali opatrenia na ich predchádzanie. Koreň zázvoru Extrakt je veľmi užitočné pre zlepšenie imunity tela. Pravidelná konzumácia zázvoru v malých dávkach znižuje riziko cievnej mozgovej príhody o odstránenie tukové usadeniny v tepnách a udržať krvný obeh zdarma.

19. Spravuje Osteoartritída

Liečivé vlastnosti, ktoré zázvorové pivo obsahuje pomoc pri znižovaní zápalu, ktorá je spôsobená chorobou kostí, ako je osteoartritída (1). Podľa štúdií, tento nápoj môže zvýšiť energiu, u ľudí, ktorí trpia touto chorobou. Pohyblivosť kĺbov sa zvyšuje, a relaxácie je indukovaná. Natural zázvor pomáha pri vytváraní telo pružné a zlepšuje náladu. Množstvo času, ktoré tento nápoj má mať tieto účinky závisia od stupňa závažnosti ochorenia kostí.

20. Posilňuje srdce

Podľa čínskej medicíny, zázvorové pivo je tiež známe, že je vysoko efektívny pri posilňovaní srdca. Hladiny cholesterolu môže byť znížená, a vnútorné zrážanie krvi možno tiež zabrániť, ak budete piť tento nápoj pravidelne. To zohráva dôležitú úlohu v prevencii stavov ako je mŕtvica. Ak chcete chrániť svoje srdce, aby tento lahodný nápoj súčasťou vašej pravidelnej strave.

21. Odstraňuje voľné radikály

Zázvorové pivo má antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní voľných radikálov, ktoré môžu byť dôsledkom metabolických reakcií v tele. To potom vedie k ochrane tkanív v tele pred poškodením. Bunky tela môžu byť tiež poškodené voľnými radikálmi, ako sú steny týchto buniek sú krehké. Ak dôjde toto poškodenie buniek mutácie je výsledok. Bunky, ktoré sú mutované spôsobiť vývoj zdravotných problémov, ako je reumatizmus, artritída, a šedého zákalu.

22. Ohrieva telo

Termálne efekt, ktorý zázvorové pivo pomáha udržať telo v teple a chráni ju pred chladom. Vedci zistili, že teplo generujúce vlastnosti Zrzčině potvrdzuje jeho schopnosť rozšírenie ciev. To pomáha udržať vaše telo chrániť pred podchladením a ďalších zdravotných problémov, ktoré sú spôsobené chladnom počasí. Biologická funkcia je tiež podporovaný ako prietok krvi je stimulovaná vzhľadom k dilatácii ciev.

23. Pomáha pri rozpúšťaní obličkových kameňov

Ľudia s problémami s obličkami môžu značne ťažiť z pravidelného príjmu zázvorového piva. Je známy ako prírodný liek, ktorý pomáha pri rozpúšťaní obličkových kameňov (2). Aby nedošlo k operácii na riešenie tohto problému, piť tento pivo pravidelne a rozpustiť kamene prirodzene.

24. Užitočný v self-zlepšenie

Ginger olej je tiež užitočné pre zlepšenie vašej koncentráciu, takže môžete meditovať a vynikajú vo svojich duchovných praktík. Výskum hovorí, že zázvor olej napáda záporné body vo vás a zvyšuje sebavedomie. Obnovuje svoj vnútorný energetickú bilanciu, vďaka ktorému sa budete cítiť pozitívne a motivovaní držať sa svojich cieľov a snaží sa prekonávať prekážky. Ginger olej napomáha eliminovať negatívny aspekt svojej osobnosti tak, že tí zmení k lepšiemu.

25. Otrava jedlom

Otrava jedlom môže byť spôsobená v dôsledku expozície toxickým látkam alebo v dôsledku požitia infikovaného a stale jedlo. Ak sa nelieči včas, situácia sa môže naozaj stať ponuré. Ginger olej je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky, ktoré eliminujú toxicitu spôsobenú v dôsledku otravy jedlom z tela rýchlejšie. Ginger olej je tiež účinná pri liečbe bakteriálnej úplavicu a črevné infekcie rôznych typov.

26. Znižuje semenníky zápal

Semenníky sú veľmi dôležité a jemné mužské orgány a zápal v tejto oblasti môže spôsobiť neznesiteľnú bolesť. Podľa výskumníkov, využitie zázvoru oleja na zápalu znižuje bolesť výrazne.

27. Liečba celulitídy

Zázvor silica je účinný pri znižovaní celulitídy a príznaky kŕčových žíl. Avšak, v prípade, že máte veľmi citlivú pokožku, mali by ste ho používať v kombinácii s inými éterických olejov, ako sú cyprusy alebo rozmarín.

28. Zmierňuje žalúdočná nevoľnosť

Korene zázvoru sú bohaté na chemikálie, ako sú shogoals a gingerols. Keď budete konzumovať extrakt zázvoru v akejkoľvek forme získať úľavu od žalúdočná nevoľnosť, tieto látky upokojujú črevný trakt, čím sa zabráni nevoľnosti, poskytujúce úľavu od vracanie, nevoľnosť, hnačka a kŕčovité žalúdočné kŕče. Vzhľadom k tomu, zázvor eliminuje základné faktory, ktoré spôsobujú žalúdočnú nevoľnosť, je rovnako účinná pri liečbe črevnú chrípku.

1. Pomocou čerstvého zázvoru žalúdočná nevoľnosť

 • Vezmite malý kúsok čerstvého zázvoru a nakrájame na malé kúsky.
 • Pokropí nejakú soľ nad zázvor plátky rovnomerne tak, že každý kus zázvoru je pokrytá nejakým množstvom soli.
 • Žuť týmto plátky jeden po druhom po celý deň nepretržite.
 • Môžete tiež pridať zázvor plátky vašich receptov pre zlepšenie trávenia a prevenciu žalúdočné ťažkosti.

 2. Ginger a mrkvová šťava

 • Riadne umyť koreň zázvoru.
 • Sloupnutí zázvor o veľkosti jedného palca a nakrájajte na tenké plátky.
 • Vezmite jedno jablko a okolo 3 až 5 baby karotkou a nakrájame na malé kúsky.
 • Blend zázvor, mrkvu a jablko v mixéri a napätia.
 • Pridajte lyžičku citrónovej šťavy, ktoré jej pred pitím.
 • Tento nápoj je účinná pri liečbe chronickej bolesti a poruchy žalúdka.

 3. Ginger a Ghee (topené maslo)

 • Rozdrviť malý kúsok zázvoru získať šťavu z neho.
 • Zmiešajte jednu čajovú lyžičku zázvoru šťavy s 1 - 2 lyžičky prečisteného masla alebo ghí.
 • Mieša sa lyžičkou a konzumovať tejto zmesi získať okamžitú úľavu od bolesti brucha.
 • Môžete použiť tento liek na liečbu svojej pravidelnej žalúdočné ťažkosti a bolesti.
 • Je úplne bezpečný pre denný príjem.

 Liečenie Žalúdok so zemným plynom a nadúvanie so zázvorom

Liečba Metóda: 1

 • Umyť a olúpať čerstvý kúsok zázvoru a extrahovať šťavu z neho.
 • Na zázvoru šťavy, pridajte malé množstvo cukru a pridajte obe tieto zložky do pohára teplej vody.
 • Piť získať rýchlu úľavu od všetkých typoch nadúvanie a zemného plynu ťažkosti vrátane nadúvanie.
 • Môžete súčasne tiež trieť zázvorovou silicu na bruchu s cieľom urýchliť proces obnovy.

Liečba Metóda: 2

 • Potom každý z čierneho korenia, zázvor prášku, koriandra a sušenej mäty lyžičku.
 • Brúsiť všetky tieto zložky a vytvoriť jemný prášok.
 • Vezmite jednu čajovú lyžičku tohto prášku dvakrát denne s teplou vodou získať rýchlu úľavu od žalúdočnú nevoľnosť.
 • Môžete použiť tento rovnaký režim pre liečbu plynu ťažkosti a zažívacie ťažkosti. To môže byť skladovaný po dlhú dobu vo vzduchotesnej nádobe.

S využitím všetkých týchto metód, môžete účinne liečiť rôzne typy žalúdočnými ťažkosťami. Môžete tiež zabrániť svoje telo od začiatku ochorenia žalúdka, ako zázvor je tiež účinný pri odstraňovaní toxických voľných radikálov z tela.

29. Lieči Artritída

Vzhľadom k vážne vedľajšie účinky konvenčných NSAID lieky, ktoré sa používajú na liečbu artritídy bolesti, lekári a výskumníci sa snažia novšie a alternatívne prostriedky. Používanie zázvor vyzerá ako silný alternatívu v tomto smere. Táto bylina, ktorý sa používa už od staroveku pre kulinárske potreby, môžu byť účinné pri liečbe bolesti artritída (3). Bolo preukázané, protizápalové účinky a jeho použitie je bezpečné pre väčšinu ľudí, a to ako lokálne a vnútorne (4).

Kožné Výhody Ginger

Okrem svojej liečivé hodnoty, zázvor bol použitý v starostlivosti o pokožku rovnako. To je často používaný v celej rade komerčných produktov pre zlepšenie pleti. Ginger šťava je často aplikované lokálne na liečbu niekoľko kožné problémy. Nižšie sú zázvor výhody pre kožu:

30. Anti-Aging Výhody

Zázvor obsahuje asi 40 antioxidačné látky, ktoré chránia proti starnutiu. To zlepšuje vzhľad pokožky odstránením toxíny a stimuluje krvný obeh, čo má za následok dodanie viac živín do kože. Antioxidanty zabránili poškodeniu voľnými radikálmi, čím zachováva mladistvý vzhľad pokožky. Zlepšuje pružnosť, aby vaša pleť pevná a mladistvý. Týmto spôsobom, to spomaľuje príznaky starnutia.

31. Zmierňuje Burns

Uplatnenie čerstvého zázvoru šťavy môžu zmierniť bolesť a hojiť spálenú pokožku obnovením ju do prirodzenej polohy. Môžete tiež trieť čerstvý zázvor plátok na koži dvakrát až trikrát denne slabnúť jazvy počas 6 až 12 týždňov. Uistite sa používať čerstvý zázvor plátok zakaždým pre lokálnu aplikáciu.

32. Odstráni škvrny a akné

Byť silný antiseptický a čistiaci prostriedok, zázvor pomáha udržať pokožku čistú, hladkú a bez škvŕn. Okrem toho tiež posilňuje a stimuluje pokožku. Je to tiež najlepšie prirodzené akné bojová zbraň, pretože minimalizuje rýchlosť tvorby akné a erupcie zabíjaním a zúčtovanie baktérie akné-pôsobiť.

 33. Liečba Hypopigmented Jazvy (White Scars)

Hypopigmented jazvy nastať, keď koža stráca pigmentácie, a sú zvyčajne biele alebo oveľa ľahšia ako skutočný pleti. Zázvor môže znížiť výskyt hypopigmented kožu do značnej miery. Všetko, čo musíte urobiť, je znížiť triesku z čerstvého zázvoru a škvrnu to na hypopigmented oblastiach a nechať to na nejakú dobu. Uvidíte mierne zlepšenie v priebehu jedného až dvoch týždňov. Avšak, toto by malo byť vykonané každý deň bez výnimky pre znateľné výsledky.

34. Tóny kože

Zázvor je známy pre svoje afrodiziakálne, antioxidačné a tonizáciu vlastnosti, ktoré prispievajú k žiarivú pleť. Môžete si pripraviť jednoduchý masku zmiešaním dvoch nastrúhanú gingers s dvoma lyžicami medu a jednou lyžičkou citrónovej šťavy a chladom po dobu najmenej 30 minút. Naneste ju na tvár a opláchnite studenou vodou po 30 minútach. Tým sa vyživujú a zjemňujú pokožku a zabraňujú starnutiu.

Zázvor Výhody na vlasy

Zázvor bol použitý pre starostlivosť o vlasy po stáročia v ajurvédskej medicíne, ktorá sa opiera o byliny pre liečbu chorôb. Zázvor olej je zvlášť výhodné v tejto súvislosti, pretože stimuluje rast vlasov. Tak, zázvor je prospešné pre vaše vlasy nasledujúcimi spôsobmi.

35. Stimuluje rast vlasov

Zázvor zvyšuje prekrvenie pokožky hlavy, čo vedie k toku krvi do pokožky hlavy. Tak, to stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast. Mastných kyselín prítomných v zázvoru sú prospešné pre tenké vlasy. Môžete vytvoriť vlasové masky mriežkou jednu polievkovú lyžicu koreňa zázvoru v malej misky a pridá jednu polievkovú lyžicu jojobového oleja k nej. Masírujte vlasovú pokožku s touto zmesou krúživými pohybmi a nechajte po dobu 30 minút alebo dlhšie. Opláchnite a šampón ako obvykle. To bude v boji proti vypadávaniu vlasov a rednutie vlasov a stimuluje rast vlasov.

36. Dobré pre suché a krehké vlasy

Zázvor je ideálny pre suché a lámavé vlasy, pretože obsahuje vitamíny, zinok a fosfor, ktoré dodávajú lesk vašich vlasov.

 37. Liečba vypadávanie vlasov

Koreň zázvoru je skvelý liek na vypadávanie vlasov. Zázvor extrakty, aby vaše vlasy silnejšie a príjemne voňajúce.

38. Liečba rozštiepené končeky

Rozštiepené končeky sú spôsobené, keď vlasové folikuly dôjsť k poškodeniu v dôsledku pôsobenia škodlivín a nadmerným teplom. Zázvor extrakty môžu byť použité pri liečbe poškodených vlasových folikulov.

39. Liečba lupín

Lupiny je jedným z najčastejších problémov skalp. Ginger má antiseptické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zbaviť lupín. Ginger olej je účinný prostriedok na boj s lupinami prirodzene. Pre tento účel môžete kombinovať dve polievkové lyžice čerstvo nastrúhaného zázvoru s tromi lyžicami sezamového alebo olivového oleja a pridajte trochou citrónovej šťavy do zmesi. Masírujte vlasovú pokožku s ním a opláchnite po 15 až 30 minútach. To by malo byť vykonané trikrát týždenne, aby si lupín bez skalp.

Tipy pre varenie

1. Domáca zázvorová limonáda

Mnoho ľudí v dnešnej dobe dáva prednosť, aby sa ich vlastné zázvorové pivo doma. Budete prekvapení, vedieť, ako je to ľahké. Nepotrebujete veľa zložiek, a vy nemusíte minúť veľa peňazí. V skutočnosti, jeden z výhod robiť vlastné zázvorové pivo je, že sa dostanete do ušetriť peniaze a pritom drink s prísadami, ktoré poznáte, sú čerstvé. Ak chcete, zázvorové pivo, ktorá je 100% prírodný, aby jeden vo svojej vlastnej kuchyni bez starostí.

Ak chcete zázvorové pivo doma, všetko, čo potrebujete, je:

 • Čerstvý, organický plátky zázvoru - 1 ½ šálky
 • Čerstvej citrónovej šťavy - ½ šálky
 • Cukor - 1 ½ šálky
 • Sódu - 1 L
Inštrukcie
 • Zmiešajte zázvor, cukor a vodu v hrnci a priviesť k varu. Dobre premiešajte, aby sa ubezpečil, že sa cukor úplne rozpustí.
 • Znížte teplotu a dusíme 15 minút, až sa premení v sirupe.
 • Napätie a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.
 • Pridajte citrónovú šťavu a miešajte.
 • Pridáme sódu a dobre premiešajte.

Vďaka tomuto receptu, môžete vykonať osem pohárov lahodného zázvorového piva.

Ginger Nutričné

Zázvor má veľkú nutričný profil, ktorý obsahuje bielkoviny, vápnika, železa, kyseliny listovej, sacharidy, cukor, rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, sodíka, vitamíny, minerálne látky, mastné kyseliny a aminokyseliny, čo je zdrojom cenných výživových prvkov.

Čerstvá hodnota živín na 100 g (zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 80 kcal 4%
Sacharidy 17,77 g 13.5%
Proteín 1,82 g 3%
Celkový obsah tuku 0,75 g

& nbsp;

3%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 2,0 g 5%
Vitamíny
Folates 11 ug 3%
Niacín 0,750 mg 4.5%
Kyselina pantoténová 0,203 mg 4%
Pyridoxín 0,160 mg 12%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 5 mg 8%
Vitamín e 0,26 mg 1.5%
Vitamín k 0,1 ug 0%
Sodík 13 mg 1%
Draslík 415 mg 9%
Minerály
Vápnik 16 mg 1.6%
Meď 0,226 mg 25%
Železo 0,60 mg 7.5%
Horčík 43 mg 11%
Mangán 0,229 mg 10%
Fosfor 34 mg 5%
Zinok 0,34 mg 3%

Gingeroly: Gingeroly je žltý, štipľavý oleja v zázvoru, ktorý je zodpovedný za odovzdávanie jeho intenzívnu chuť. Jej chemická štruktúra je podobná tomu kapsaicínu, zlúčenina, ktorá dáva feferónky svoje pikantnú chuť. Gingeroly má protizápalové vlastnosti a je hladina cukru v krvi modulátor. Okrem toho reguluje dve dôležité enzýmy, ktoré riadia typ - cukrovky 2. A inhibuje cyklooxygenázu, enzým, ktorý podporuje zápalu.

 • Shogaol: je fenolová zlúčenina, ktorá bola zistené, že má významné protizápalové a protirakovinové vlastnosti, takže je účinný proti rakovine prsníka. Majú väčšiu protizápalové a protinádorové účinky, než Gingeroly, čo vedie k prevencii pľúc a hrubého čreva.
 • Vitamíny a minerály: Vitamín B6 je tiež účinný pri znižovaní zápalu. 1 oz. Slúžiace zázvoru poskytuje asi 2,5% odporúčanej dennej dávky (DV) vitamínu B6. Čerstvého zázvoru má vyšší obsah vitamínu B6 ako sušené alebo cukor vytvrdí zázvor je sušenie alebo pridávanie cukru môže zničiť vitamín B6. Zázvor tiež obsahuje skromné ​​množstvo dôležitých minerálov. Unca zázvoru poskytuje asi 2 až 3% odporúčanej DV z horčíka, draslíka, medi a mangánu. Draslík je zásadné pre udržanie rovnováhy elektrolytov v telesných tekutinách, horčík pomáha pri uvoľnení svalov, meď riadi metabolizmus cukru v krvi a kostnej a mangán je súčasťou antioxidačného enzýmu superoxid dismutázy.

Čo môžete urobiť s Ginger Root?

Flavorful pasta pre karí môžu byť vyrobené zmiešaním sušené alebo čerstvé zázvor s cibuľa, rasca, cesnak, paradajky, koriander a semená horčice. Táto kombinácia sa miešajú v miešači a pridá sa k nespočetných odrôd polievok, mäsa a zeleniny kari.

 • Tradične sa používa v citróna, Spondias a príprava citrón nálevu.
 • Čerstvé korene zázvoru sú tiež použité na prípravu rôznych druhov koláčov, perníčky a cukrovinky a pikantné občerstvenia.
 • Zázvor čaj je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete, a to najmä v ázijských krajinách.
 • Zázvor Šťava sa používa ako obloha sirup kombinácií s jablkami, citrónovou šťavou a mrkvu.
 • Strúhaný zázvor vsype rôznych typov dezerty zlepšiť chuť.
 • Niektoré z najobľúbenejších receptov koreňa zázvoru patrí zázvor cukríky, tekvica zázvor koláčiky, zázvorový sirup na prípravu zázvorové pivo, zázvor ochutené lievance a ďalšie.

 pokyny

 • Zázvor môže užívať v čerstvé i sušené formy pre rôzne liečebné účely. Je k dispozícii vo forme oleja, kapsúl a tinktúr.
 • Zázvor je spravidla bez vedľajších účinkov, ale niektorí ľudia môžu vyskytnúť mierne pálenie záhy, hnačka a žalúdočná nevoľnosť. Ľudia, ktorí trpia žlčové kamene by sa mali poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje zázvor.
 • Tehotné a dojčiace ženy by nemali užívať zázvor doplnky bez konzultácie so svojím lekárom. Zázvor môže interagovať s zrážanlivosti krvi, vysoký krvný tlak a diabetes lieky.
 • Zázvor je ľahko dostupný vo väčšine indických kuchýň. Sip na zázvorový čaj, alebo ho použiť ako doplnok, ste si istí, k získaniu obrovské výhody z tohto divu byliny!

Tak ako je to s rastúcou zázvor na vlastnú päsť? Len zasadiť koreň zázvoru v pôde a vidieť, že násobiť priebehu niekoľkých týždňov, aby vám prísun čerstvého zázvoru každý deň. To si vyžaduje len minimálnu údržbu a poskytuje veľké výhody. Okrem toho, keď ju pestovať organicky bez pesticídov účinok koreňu zázvoru zlúčenín dostane lepšie.

Tak, teraz viete, aké sú výhody zázvoru podrobne tu. Viete akýchkoľvek iných zdravotných výhod koreňu zázvoru? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Video On Zdravie Výhody Ginger

Odporúčané Články

 • Je Ginger účinný prostriedok nápravy pri artritíde bolesti?
 • Je Ginger Účinný liek na rannú nevoľnosť?
 • Vezmite zázvor a rozlúčiť vysoký krvný tlak raz a navždy!

load...