Zdravie a wellness

37 úžasných výhod pomarančov (Santra) pre pokožku, vlasy a zdravie

37 úžasných výhod pomarančov (Santra) pre pokožku, vlasy a zdravie

Chutné a šťavnaté, pomaranče boli vždy obľúbené medzi ovocie. Symbolizujú zdravie a šťastie. Ak je táto funkcia, pomarančový džús, koláč, a citrusy je ideálna ma vyzdvihol na tupú ranu.

Oranžová farba sám je živé a inšpiratívne. My sa odporúča jesť dúhové sortiment ovocia a zeleniny. Orange môže byť dôležitou súčasťou tejto stravy. Často sa hovorí, že "ste to, čo jete", a to platí najmä v prípade pomarančov. Môžeme začleniť dobrotu pomarančov a to ako v našej strave, rovnako ako lokálnej aplikácii na kožu. V skutočnosti, mnoho dermatológov vosk výrečne o výhodách pomarančov na koži. Pomaranče sú tiež známe ako Kamala Pandu (Telugu), Kichili pazham (Tamil), Kittale (Kannada), Santra (Hindčina, Gujarati a pandžábský), Kamla Lebua (bengálske) a Santro (Marathi).

Takže pomaranče môžete zabaliť 3 way úder:

 • Môžeme zahrnúť do našej strave
 • Použite pomaranče založené produkty pre starostlivosť o pleť
 • Pripravovať procedúr DIY oranžová založených

Poďme sa pozrieť na to, ako táto úžasná oranžová je pre nás prínosom.

load...

Zdravotné výhody

1. Obličkové kamene Prevention

Ak sú pomaranče konzumované denne, potom je nižšie riziko vzniku obličkových kameňov.

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Hesperidín a pektín prítomný v pomarančoch znižuje zlý cholesterol. To pomáha telu spomaliť vstrebávanie tukov.

3. Bráni Diabetes

Pomaranče majú nízke kalórie a môžu byť konzumované denne. To môže vyvážiť hladinu cukru v krvi veľmi účinne.

4. Artritída

Pohár pomarančovej šťavy denne môže udržať si bez zápalu, ktoré obvykle vzniká z artritídou. Jeho protizápalový vlastnosť znižuje riziko reumatoidnej artritídy.

load...

5. Znižuje krvný tlak

Hesperidín a horčíka v pomaranča pomôcť účinne kontrolovať krvný tlak.

6. Trávenie

Vláknina, ktorá je prítomná vo vysokej koncentrácii v pomaranča vám pomôžu pri trávení potravy ľahko. Pomáha pri uvoľňovaní tráviacich enzýmov alebo šťavy, ktoré pomáhajú efektívne tráviť potravu.

7. Boje proti rakovine

Zlúčenina s názvom D-linonene, obvykle nachádza v pomarančoch a ďalších citrusových plodov, bojuje proti rôznych druhov rakoviny, ako je rakovina hrubého čreva, rakoviny pľúc, rakoviny kože, rakoviny prsníka, atď vitamín C chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

8. Cardiovascular Health

Vlákna, hesperidín a kyseliny listovej v pomarančoch, aby sa vaše srdce zdravé. Oranžové denne vám môže poskytnúť zdravý kardiovaskulárny systém.

9. Brain Development

Prítomná kyselina listová v pomaranča pomáha pri vývoji rastu mozgu.

11. Posilňuje imunitu

Vitamín C prítomný v pomaranče zvyšuje produkciu bielych krviniek, ktoré ďalej zlepšuje imunitný systém.

12. Chudnutie

Pomaranče sú veľmi málo kalórií a bohaté na vlákninu, ktorá sa budete cítiť plná dlho.

13. Bohaté na antioxidanty

Tento vitamín C bohaté ovocie má dobré antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné pre človeka. Tieto antioxidanty bráni tvorbe voľných radikálov, ktoré vykonávajú nežiaduce oxidácii. Tieto oxidačné reakcie je známe, že spôsobujú ochorenia a zápalové skúsenosti v tele.

14. Boje proti vírusovým infekciám

Flavonoidy a polyfenoly v pomarančoch pomôžu bojovať s vírusovými infekciami.

15. Kosti a zuby Zdravie

Vápnika bohaté pomaranča pomôže udržať zdravé kosti a zuby.

16. Zabraňuje vredy

Vysoký obsah vlákniny v pomaranča bráni mnohých vredy. Oranžového denne môže držať čo najďalej od žalúdočných vredov.

17. Bohaté na vlákninu

Krvné pomaranče sú jednoduchý spôsob, ako získať dobré množstvo vlákniny. Jedno médium krv oranžová stará o asi 12% dennej dávky vlákniny. Sania. Veľa ľudí po celom svete neprijme dostatočné množstvo vlákniny, a v dôsledku toho trpia rôznymi nevyhnutných podmienok. Vysoká spotreba vlákien zabraňuje zažívacie ťažkosti (1).

18. Zlepšuje videnie

Pomaranče sú veľmi dobré pre zrak rovnako.

19. Artérioskleróza

Kôrnatenie tepien možno zabrániť s vitamínom C, čo je veľmi prítomná vo veľkom množstve v pomarančoch. To pomáha udržať pružnosť a dáva silu do tepien.

20. Kyselina listová

Krvné pomaranče sú dobrým zdrojom kyseliny listovej. Jedna porcia môže poskytnúť 10% z vašej dennej odporúčanej folátov príjmu. Tehotné ženy sú obzvlášť odporúča, aby sa optimálne množstvo kyseliny listovej, ktorá je nevyhnutná pre rozvoj zdravého plodu (2).

21. Zaobchádza mastitíd

Pomarančová kôra čaj je ideálny pre ženy, ktoré sú dojčiace matky, pretože pomáha liečiť mnoho súvisiacich podmienok, poskytuje živiny a lieči a zabraňuje mastitídy (kôrnatenie prsia z dôvodu nadmernej produkcie mlieka).

22. Eliminuje zápach z úst

Pomarančová kôra čaj je veľmi užitočné a pomáha udržiavať dobrú ústnu hygienu. Majúci jednu šálku čaju pomarančového každý deň po dobu jedného mesiaca znižuje zápach z úst a zlepšuje ústnu hygienu.

23. Zlepšuje krvný obeh

Pomaranče boli známe, že pomáhajú stimulovať a dokonca zlepšiť krvný obeh a jeho tok cez lymfatický systém. Táto vlastnosť pomarančovej kôry robí to užitočný pre bojových podmienok, ako je nervozita, stres a nespavosť.

24. Afrodiziakálne

Orange nesie mierne afrodiziakálne vlastnosti, a jeho pravidelné a systematické používanie môže pomôcť liečiť rad sexuálne problémy, ako je erektilná problémy, frigidita, nezáujem o sex, impotencia a zníženie libida.

25. Žlčopudne

Oranžová silice podporuje sekréciu vo všetkých typoch príslušných žliaz, ako sú endokrinné a exokrinné žľazy. Táto sekrécia prispieva k podpore dojčenia, menštruácia, žlčových hormóny, tráviacich štiav a enzýmov.

Kožné Výhody

Že je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, orange môže robiť zázraky pre vašu pokožku. Okrem samotného ovocia, pomarančový džús a dokonca pomarančovej kôry môže poskytnúť množstvo výhod na koži. Tak, spotreba, rovnako ako lokálne aplikácie tohto ovocia môže byť prínosné pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

26. Healthy Skin

Antioxidanty obsiahnuté v pomarančoch boji proti voľným radikálom a zabraňuje starnutiu rýchlejšie.

27. Liečba tmavých škvŕn a škvŕn

 • Pomarančovej kôry majú vyšší obsah vitamínu C ako ovocie samotné. Namiesto toho, aby zahodili šupky, môžete ich sušiť na slnku a rozomelú je pripraviť pomarančová kôra prášok. To môže byť použitý ako telový peeling.
 • Môžete kombinovať vyššie peeling s mlieka a mliečnych výrobkov smotany a aplikovať ich na vašej tvári. To bude poskytovať okamžitý lesk na tvár, rovnako ako zníženie tmavých škvŕn a škvŕn na koži.

28. Liečbe akné

Prebytok špina, sadze alebo baktérie zablokovať póry kože, čo má za následok výskyt vyrážok.

 • Pomaranče majú vysoký obsah kyseliny citrónovej, ktorá je účinná v sušenie preč akné. Pomarančovej kôry obsahujú vysoké množstvo vlákniny, ktorá reguluje stolicu, čím sa eliminuje škodlivé odpadové a toxické látky z tela. Tým sa zabráni akné breakouts a zbavovať toxínov.
 • Môžete si pripraviť masku mletím pomarančovú kôru, aby pastu a aplikovať ju po celej tvári. To bude mať nielen akné na uzde, ale aj bojovať proti olejnatosť pokožky. Pri pravidelnom používaní, môžete vidieť viditeľné zníženie pupienkov a jeho ochranných známok.

29. Kože Bielenie vlastnosti

 • Pomarančovej kôry sú prírodné bieliace činidlo, ktoré možno zosvetliť tmavé škvrny na koži a efektívne odstrániť ich s časom. Pomáhajú pri znižovaní suntans vychýlením škodlivé UV žiarenie v napádanie kožné bunky.
 • Pri vytváraní masku, pretože obsahujú veľké množstvo kyseliny citrónovej, ktoré by mohli dráždiť pokožku zriediť pomarančovej kôry pasty.

30. Zariadenie proti starnutiu Výhody

 • Pomaranče sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý zlepšuje štruktúru kože a farbu.
 • Pomáha tiež pri obnove kolagénu v tele, ktorý je zodpovedný za spevnenie pleti a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.
 • Pomaranče obsahujú silné antioxidanty, ktoré bojujú off voľné kyslíkové radikály Tieto voľné radikály často spôsobujú vrásky a ovisnuté tváre.

31. Odstráni Blackheads

 • Pomarančová kôra Maska je veľmi efektívne pri získavaní čierne bodky z kože.
 • Môžete si pripraviť túto masku zmiešaním jedného dielu jogurt s pomarančovej práškom, aby sa hustú kašu.
 • Použiť túto pastu na tvár, jemnými krúživými pohybmi a zmyte teplou vodou po 15 minútach.
 • To je nielen prírodné a non-bolestivé spôsob, ako sa zbaviť čierne bodky, ale aj unclogs prebytočný maz a nečistoty zanesené do kožných pórov.

32. Veľká Toner

 • Pomarančovej kôry obsahujú hojné množstvo vitamínu C a antioxidantov, ktoré udržujú oleje na pokožku. Sú vhodné ako pre mastnú a suchú pleť.
 • Lokálna aplikácia pomarančovej kôry na koži odstraňuje odumreté bunky a nečistoty, rovnako ako udržuje pokožku hydratovanú a tónovaný.
 • Vápnik prispieva k antioxidačné výrobe, tak obracať suchú pokožku a poskytuje vzhľad zdravé a žiariace pleť.

33. Omladzuje Dull pleť

 • Môžete si urobiť osviežujúci tváre sprej pomocou pomarančovú kôru.
 • Alternatívne môže šťava 2 pomaranče a dáte šťavu na ľadové kocky zásobníku.

Trením tieto zmrazené oranžové kocky na vašej tvári sa smrek a rozžiari váš nudný a nevýrazný kožu. To preženiem póry a ovládanie olejnatosť.

34. Sálavé kože

 • Namiesto toho, aby brúsenie pomarančovú kôru, môžete jednoducho naliať vriacu vodu na šupky a nechajte jeden deň.
 • Filter Táto kvapalina druhý deň a chladom za to.
 • Použiť túto tekutinu na tvár s tampónom a nechať ju, kým vyschne. To umožní, aby vaša tvár firmy a žiariace.

Vlasy Výhody

Okrem toho, že skvelé pre vašu pokožku, pomaranč obsahuje niektoré dôležité živiny, ktoré posilňujú vlasy. Toto ovocie môže byť prospešné pre vaše vlasy nasledujúcimi spôsobmi.

35. Vynikajúci kondicionér

Pomarančový džús je vynikajúci kondicionér pre vaše vlasy.

 • Si môžete pripraviť kondicionéru doma zmiešaním šťavu z jedného pomaranča, vody a jednou lyžičkou medu.
 • Túto zmes aplikovať na umývanie šampónom vlasy a nechajte ju po dobu 5 až 10 minút. To vám poskytne zdravé, lesklé a krásne vlasy.

36. Stimuluje rast vlasov

 • Vitamín C spolu s bio-flavonoidov v pomaranče pomôcok v obehu na pokožku hlavy, ktorá zase podporuje rast vlasov.
 • Tiež obsahujú kyselinu listovú, typ vitamínu B, ktorá má zásadný význam pre rast vlasov.
 • Insonitol je ďalšia forma vitamínu B, ktorá zabraňuje vypadávaniu vlasov a stimuluje rast vlasov. Z tohto dôvodu, pravidelná konzumácia pomarančov je skvelý spôsob, ako zvýšiť príjem týchto živín.

37. Liečba lupín

 • Šťava z pomarančovej kôry môže byť použitá na kožu na hlave riadenia lupiny.
 • Môžete tiež brúsiť šupku a použiť ju na pokožke hlavy. Tým sa odstráni lupiny, rovnako ako čistí pokožku hlavy.
 • Prípadne si môžete pripraviť vlasy opláchnite tým, že varí pomarančovú kôru vo vode. Filter Kvapalina druhý deň a použiť ju ako vlasy plákanie na odstránenie lupín a získať lesklé vlasy.

Ako vybrať a obchod?

Výber

Pomaranče sú k dispozícii od októbra do februára. Pri nákupe pomaranče, vždy vybrať tie, ktoré majú hladký textúrou, nepoškvrnenú kožu, a sú pevné a ťažké na ich veľkosť. Mali by sa získa jemným tlakom, ale odrazí sa rýchlo. Tieto pomaranče sú šťavnatejšie než tie, ktoré sú buď hubovité alebo ľahšie.

 • Všeobecne platí, že menšie pomaranče majú vyšší obsah šťavy, ako tie väčšie, rovnako ako tých, ktoré majú tenšie kožiek.
 • Vyhnúť plody, ktoré majú zárezy, mäkké škvrny alebo stopy plesní.
 • Zrelé pomaranče nemusí byť nutne jasne oranžovú farbu. Niekedy ich jednotný oranžová farba je v dôsledku vstrekovania umelej farbivo s názvom Citrus Red Number 2. Pomaranče môžu byť plne zrelé, aj keď samozrejme majú zelené škvrny.
 • Niekedy, keď sú plody zozbierané zo stromu obsluha strojov, môžu utrpieť drobné povrchové zranenia. Takéto drobné odreniny, ale nemajú vplyv na kvalitu plodov.
 • Pomaranče sú jedným z týchto potravín, v ktorej sa často nachádzajú rezíduá pesticídov, je výhodné kúpiť organické pomaranče. Zvoliť plne zrelé pomaranče získať čo najviac antioxidantov.

Skladovanie

 • Pomaranče možno skladovať pri izbovej teplote v chlade a tme po dobu až jedného týždňa, ale ich udržiavanie v ovocnej / zeleninovej priestoru domácej chladničky môžu predĺžiť ich životnosť až 2 týždne.
 • Najlepší spôsob, ako ukladať ich, aby im voľne v nádobe s ovocím skôr než balenia je do plastového vrecka, pretože vystavenie vlhkosti môže spôsobiť im umožnia rozvíjať formy.
 • Čerstvej pomarančovej šťavy môžu byť uložené v mrazničke pre neskoršie použitie. To môže mať na kocky ľadu, zásobníkov do zmrazí a uloží do plastových vreciek do mrazničky.
 • Sušené pomarančovej kôry by mali byť skladované v suchom a chladnom mieste vo vzduchotesnej sklenenej nádoby od vlhkosti.

Tipy pre použitie (Jedlo / varenie)

Byť veľmi chutné a šťavnaté, pomaranče môžu byť konzumované samy o sebe bez akýchkoľvek prísad. Môžete ľahko odstrániť ich koži tým, že zaznamená povrchne prstami alebo nožom. Odstráňte kôru a vlákniny, a jesť po jemne odlupovanie membrány a semená. Alternatívne, ovocie môže byť nakrájané horizontálne na dve polovice a zožratie naberanie z časti polovíc lyžicou. Citrusové ovocie, ako sú pomaranče môžete pridať nový twist na vaše recepty odovzdávaním ich štipľavú chuť, ako aj zvýšenie obsahu živín. Nižšie sú uvedené niektoré z tipov pre použitie pomarančov v niekoľkých receptov.

 1. Pomarančový džús je široko užil po celom svete. To je často pridáva do nealkoholických koktailov a limonád. Je vhodné pripraviť pomarančový džús doma miesto komerčných nápojov, pretože zvyčajne obsahujú pridané konzervačné látky a umelé colorants.For extrahovanie šťavy, by malo byť ovocie ohriať na teplotu miestnosti, ak je uchovávaný v chladničke. Avšak, extrakcia šťavy znižuje antioxidačné a obsah nerozpustného vlákna ovocia do značnej miery.
 1. Cibuľa a zázvor môžu byť restované a pomarančový džús môže byť pridaná do panvice. Táto tekutina môže byť použitá ako omáčky pre lososy a tuniaka.
 1. Oranžové ovocie sekcie môže byť skvelý doplnok k zelenej a ovocné šaláty. Si môžete pripraviť príjemne osviežujúca šalát kombináciou oranžovej segmenty, fenikel a varená repa. Korenené oranžové šalát môže byť pestré prvý chod. Všetko, čo musíte urobiť, je olúpať nejaké čerstvé pomaranče a tenko nakrájajte krížom. Tie môžu byť hodil s cibuľou, olivami a voňavé zálievkou vyrobených s rascou, karí, koriandrom a mätou.
 1. Sladké zemiaky, zimné squash a oranžové segmenty možno vrelo v pomarančovej šťave a sypané orechy a zároveň slúži.
 1. Môžete si urobiť osviežujúci kokteil kombináciou čerstvo vylisované pomarančovej šťavy, ananásový džús a guava nektáru s rumom.
 1. Intenzívne sorbet možno vytvoriť pridaním malého množstva cukru, pomarančového džúsu. Môžete poskytnúť zálievka strúhaného horkej čokolády pripraviť lahodný nápoj so zdravou dávkou vitamínu C.
 1. Pomarančovej kôry (kôra) možno použiť pri príprave obľúbených pokrmov vďaka svojej bohatej chuti. Obchode kúpil čokoládové muffin mix možno kombinovať s nasekanými mandľami, čerstvú pomarančovú šťavu a kôru, aby lahodný dezert. K príprave omáčky, pomarančovú šťavu a cukor môže byť bublala na platni po dobu 10 minút a pokvapkané cez každého plátku. To potom môže byť zdobené s nádychom pomarančovej kôry.
 1. Marináda sa môžu pripraviť kombináciou Tartex sladké pomaranče, rozmarínu a rozdrvených semien feniklu. To povedie k ďalšiemu zlepšeniu jemnej chuť grilovanými plátky lososa.
 1. Sušené oranžové kvety a listy sa používajú pri príprave bylinného čaju.
 1. Delikatesná jahody šalát sa podáva ako dezert alebo ako predkrm k akémukoľvek jedlu. Všetko, čo musíte urobiť, je znížiť pomaranča vopred a mrholenie domáce bazalkou sirupu 30 minút pred podávaním pre veľkú chuť.

Ako si vyrobiť Orange & Carrot Mix Juice

Dobrota mrkvu a pomaranče v jednom skle? Znie to perfektné, že? Kombinácia mrkva a pomarančovej šťavy je veľmi prospešné pre zdravie a robí pre osviežujúci nápoj skoro ráno alebo po dlhom dni v práci. Šťava je veľmi výživné, pretože je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a beta-karotén. Ako výsledok, mrkva, pomarančový džús pomáha zvyšovať imunitný systém organizmu, pomáha pri zrážaní krvi, znižuje riziko vzniku rakoviny, chráni a zlepšuje zrak a pomáha v rýchle uzdravenie vonkajších rán. Vitamíny A, K a C v šťave sú výborné pre telo. Vysoký obsah draslíka v šťave pomáha znižovať hladinu cholesterolu a zvýšenie metabolizmu tela. Mrkva a pomaranče dohromady sú dobrým zdrojom mnohých životne dôležité živiny potrebné pre zdravé fungovanie organizmu. Kroky, aby Orange mrkvová šťava

 • Krok 1: Umyte a vyčistiť mrkvu a pomaranče
 • Krok 2: Chop vaše Mrkva a pomaranče
 • Krok 3: pridať vodu
 • Krok 4: Zmes Steeping
 • Krok 5: Strain zmes
 • Krok 6: Úprava množstva vody
 • Krok 7: Podávame teplé alebo studené

Orange Nutrition Graf: (USDA)

Princíp Nutričná hodnota Percento rda

Energia

47 kcal

  2.5%

Uhľohydráty

11,75 g

9%

Proteín

0,94 g

1.5%

Celkový obsah tuku

0,12 g

0.5%

Cholesterol

0 mg

0%

Diétne vlákno

2,40 g

6%

Vitamíny

Folates

30 ug

7.5%

Niacín

0,282 mg

2%

Kyselina pantoténová

0,250 mg

5%

Pyridoxín

0,060 mg

4.5%

Riboflavín

0,040 mg

3%

Tiamín

0,100 mg

8%

Vitamín c

53,2 mg

90%

Vitamín a

225 iu

7.5%

Vitamín e

0,18 mg

1%

Vitamín k

0 ug

0%

Elektrolyty

Sodík

0 mg

0%

Draslík

169 mg

3.5%

Minerály

Vápnik

40 mg

                                                                 4%

Meď

39 ug

4%

Železo

0,10 mg

                                                                   1%

Horčík

10 mg

2.5%

Mangán

0,024 mg

1%

Zinok

0,08 mg

1%

Fytoživiny

Karotén-ß

71 ug

Karotén-a

11 ug

Krypto-xantín-ß

116 ug

Luteín-zeaxantín

129 ug

Lykopén

0 ug

Áno, pomaranče môžu byť konzumované a aplikované lokálne v mnohých rôznymi spôsobmi. Pri pohľade na oranžové zdravotných výhod sa musíme snažiť a podieľať pomaranče v našej každodennej stravy nábožensky.

load...