Zdravie a wellness

37 úžasné výhody reďkoviek (Mooli) pre pokožku, vlasy a zdravie

37 úžasné výhody reďkoviek (Mooli) pre pokožku, vlasy a zdravie

Mám skôr vzťah lásky a nenávisti s reďkovkami.

Na jednej strane, nemôžem prejsť zimy bez nutnosti môj týždennej dávky, MOOL ku Paratha 'a horúcej kávy (žalúdočné problémy sa prepadnem!). Avšak, predstaví ma s reďkev šalát alebo džúsu a budem utekať. Dôveruj mi; Táto metóda funguje lepšie ako páchnuce ponožky na mne.

Či už je to v prípade, že krása a zdravotné prínosy reďkovky nemôže byť ignorovaná. Je to vlastne živina útočisko. Prejdite nadol vedieť viac!

Reďkev-Krátka

Vedecký názov-Raphanus sativus Origin-China Other Names-'Mooli'nebo 'Muli' (Hindčina), 'Mullangi' (Telugu a Tamil), 'Mullanki' (Malayalam), 'Moolangi' (Kanadský), 'Mula' (bengálska ), mula (gudžarátčina), 'Mula' (maráthčina), a 'Muli' (pandžábský)

load...

Reďkovky boli najprv kultivované v Číne pred niekoľkými rokmi a pomaly urobil jeho cestu do iných častí sveta. V skutočnosti, v skorších dobách, široké spektrum výhod, ktoré ponúkajú reďkoviek bola považovaná ako veľmi dobrú Egypta a Grécka. Ich stav bol taký vysoký, že v Grécku, zlaté repliky reďkovky boli vykonané.

Čo je dobré pre reďkev?

Premýšľal, čo je tak osobitného na tomto koreňa? Reďkovky sú bohaté na vitamíny, kyselina listová a antokyanov a sú považované za účinné prostriedky na boj s rakovinou. Vitamíny prítomné v reďkoviek môže liečiť kožné ochorenia. Nielen, že reďkovky pomôcť zlepšiť fungovanie pečene a žlčníka, ale slúži aj celý rad kritických funkcií s neuveriteľnými výhody. Máme oveľa viac na tanieri práve pre vás. Čítajte ďalej.

Zdravie Výhody reďkoviek

Prínosy pre zdravie reďkev sú prebytky, poďme sa pozrieť na niektoré z nich:

1. Poskytuje Vláknina

Reďkovky sú bohaté na diétne obsah vlákniny. Toto vysoké percento pomáha zlepšiť schopnosť tela tráviť jedlo a tiež udržať metabolizmus na správnom tempe. Obsah vlákniny tiež prispieva k množstvo vlákniny, ktoré potrebujete vo vašej strave a udržuje si pocit plný dlhšie. Znie to ako perfektný večerné občerstvenie, nie je to?

load...

2. Je plná antioxidantov

Reďkovky obsahujú podobné antioxidanty, ako tí nájdený v citrusových plodov a zeleniny. Tieto antioxidanty chránia organizmus pred oxidačným reakciám a vedľajšie produkty, ktoré môžu byť rakovinové alebo aby sa telo náchylné na ochorenia.

3. Vitamín Výhody

Tieto vitamíny A, C a K, ktoré sú prítomné v reďkovky pomôcť zabrániť kožné do značnej miery. Spotreba reďkoviek má tiež za následok lepšiu produkciu buniek a opravy buniek.

4. Obsahuje železo vo veľkom množstve

Železa k dispozícii v reďkovky má pozitívny vplyv na krvi a tým aj na celkovú funkciu srdca. Železo pomáha udržiavať zdravé bunky, kožu, vlasy a nechty. Spotreba železa bohatého jedlá denne zlepšuje všeobecné vystúpenia.

5. Zlepšuje metabolizmus

Bol včerajšie kurča a koks brať svoju daň na vás? Skúste vyhladenie to s reďkovkami. Reďkovky spotreba zvyšuje proces metabolizmu v tele, čo pomáha interné funkcie k lepším výkonom.

6. Pomôcky Chudnutie

Premýšľate, ako reďkev výhody chudnutie? Tak vysoký obsah vody reďkovky a prítomnosť nestráviteľných sacharidov, aby boli prospešné. Spotreba reďkovky pomáha vyhnúť sa prebytočné kalórie a hromadenie tuku v tele.

7. Budovanie svalovej hmoty a opravy

Je treba veľa živín, aby sa vybudovať svaly. Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi svalov. Reďkovky sú veľmi bohatým zdrojom bielkovín, a preto by mali byť zahrnuté vo vašej strave.

8. Poskytuje zdravie srdca

Reďkovky, rovnako ako mnoho ďalších zeleniny, znižujú vstrebávanie cholesterolu signalizácie krvi a srdcovej pomôže zabrániť kardio ochorenia.

9. Obsahuje esenciálne minerály

Mnoho minerály ako draslík, železo, sodík a vápnik sa nachádzajú v reďkovky, a hrajú dôležitú úlohu v metabolizme tela. Oni sa správajú ako kyslíkové nosiče, tehotenské živiny a regulátory hladiny cukru v krvi. Pomáhajú tiež pri regulácii krvného tlaku.

10. Obsahuje antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti

Korene majú tiež antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré nám pomáhajú liečiť veľa chorôb.

11. Poskytuje pečene Zdravie

Reďkovky sú veľmi dobré pre pečeň a žalúdok. Sú to silné detoxikačné prostriedky a pomáhajú čistiť krv a odstránenie odpadov a toxínov.

12. Zaobchádza žltačka

Oni boli známi na liečbu žltačka, pretože eliminuje bilirubín a stabilizuje svoju výrobnú úroveň.

13. Je účinný proti Hypertension

Stres a krvný tlak, tieto poruchy životný štýl stali samozrejmosťou medzi odovzdaním generáciu. Vine zlé stravovacie návyky, neaktivita a dlhej pracovnej doby! Reďkovky, s ich vysokým obsahom draslíka, je známy domáci liek na vysoký krvný tlak.

14. Ovládacie prvky Diabetes

Nedávna štúdia vykonaná na University of Allahabad, India, sa ukázalo, že reďkovky je prínosom pre pacientov s diabetom. Korene majú hypoglykemické a antidiabetickej schopnosti. Navyše majú zanedbateľné alebo žiadne vedľajšie účinky; reďkev tiež vyrovnáva hladinu glukózy v krvi.

15. Posilnenie imunity

Daikon reďkev obsahuje antioxidanty vo veľkom množstve. Tieto antioxidanty pomáhajú v boji proti voľným radikálom a poškodeniu buniek. V skutočnosti, reďkev reďkev pomáha zabrániť tvorbe a akumulácii toxínov v tele.

16. Pomáha pri detoxikácii

Reďkovky je prírodné preháňadlo, ktoré účinne detoxikuje telo tým, že odstraňuje odpadové produkty prostredníctvom hrubého čreva a obličiek. Pomáha pri trávení príliš tým urýchľovať tvorbu žalúdočných štiav.

17. Pomáha správnu funkciu dýchacieho systému

Daikon reďkev šťava je účinná pri rozpúšťaní hlienov a hlienu, čo napomáha správne fungovanie dýchacieho ústrojenstva. To bojuje proti vírusovým infekciám a môže zabrániť chorobám, ako je chrípka, bronchitída a astma.

18. Odstránenie huby

Reďkovky šťava obsahuje enzýmy, ako amylázy, esterázy a diastáza, ktoré sú užitočné pri odstraňovaní huby s názvom, Candida albicans. ' Ak je táto huba odstráni, telo je imúnny voči celej rade ochorení, fibromyalgia je jedným z nich.

19. Preventívne proti rakovine

S obsahom vitamínu C, kyselina listová, a anthocyanin, reďkev šťava pomáha obmedziť rast rakovinových buniek. V skutočnosti, reďkev šťava je známe, že pomáhajú pri liečbe rakoviny hrubého čreva, rakoviny obličiek, rakoviny žalúdka a rakovinu čriev.

20. Zaobchádza štítnej žľazy Problémy

Reďkovky šťava obsahuje síru a raphanin, ktoré zase pomáhajú vyvážiť hormóny štítnej žľazy. Zároveň pomáha pri zvyšovaní rýchlosti metabolizmu v zdravým spôsobom.

21. Lieči Pilotov

Zápcha je jednou z príčin, prečo pilot. Detoxikačné vlastnosti reďkovky šťavy zmierniť bolesť a zároveň upokojuje zažívací a vylučovací systém. Takže piť reďkev šťava pomáha liečiť hromady spracovaním príčiny.

22. Zaobchádza žltačka

Reďkovky sú veľmi dobré pre žalúdok a pečeň. Je to silný detoxikačný a čistí krv tým, že odstraňuje odpad a toxíny z tela. Red reďkovky je známe, že odstránenie bilirubín z tela, ktoré je hlavnou príčinou žltačky. Prebytok prítomnosť bilirubínu spôsobuje žltačka príznaky, ktoré môžu byť odstránené tým, že zvyšuje príjem červeného reďkovky. To tiež obmedzuje deštrukcii zdravých červených krviniek v priebehu žltačky.

23. Ochladzuje Náš systém

Červené reďkovky sú známe ako prirodzené chladenie potravín. Štipľavý chuť reďkovky je považovaný za veľmi účinný pri znižovaní prebytočného tepla v tele. Vo východnej medicíne vedy, použitie červenej reďkovky v jedle sa odporúča chrániť telo pred pôsobením tepla pri horúcom období.

24. Má vysoký obsah vody

Červené reďkovky majú vysoký obsah vody a sú balené s množstvom zinok, fosfor a vitamín C, ktorý je dobré pre výživu svojich tkanív.

Vysoký obsah vody udržuje telo hydratované udržať si svieži a energický, a to aj pri dlhom a horúcom dni.

25. Zaobchádza hmyzie uštipnutie

Biela reďkev poskytuje nádherný liek na problémy, ako je bodnutie hmyzom a včelie bodnutie, pretože pomáha pri znižovaní bolesti zo zasiahnutej oblasti a tiež má protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je zmierňuje opuchy vyústila v dôsledku bodnutia či uhryznutie.

26. Bone Health

Reďkev semená môžu podporovať tvorbu a posilnenie kostí. Semená obsahujú vysoké množstvo vápnika. Vápnik je zásadný pre tvorbu kostí a reďkovky semená poskytujú pravidelný prísun tohto minerálu.

No, to bolo všetko o výhodách jesť reďkovky. Poďme sa presunúť na ďalšie časti vedieť, ako môžu pomôcť zlepšiť vašu pokožku!

Kožné Výhody reďkoviek

Zdravé a čistú pleť je len reďkev preč! Zistiť, aké sú reďkovky výhody pre kožu:

27. Poskytuje hydratáciu pokožky

Reďkovky majú dobrý obsah vody. To pomáha udržať vaše telo dobre hydratované po celú dobu vedie k zdravej a dobre hydratované pokožky. Bojuje suchú a šupinatá koža príliš.

28. Pomáha predchádzať ochorenia kože

Reďkovky obsahujú vitamín C a antioxidanty, čo z nich robí veľmi účinný pri prevencii kožných ochorení a zápal. Pravidelné zahrnutie reďkoviek vo výsledkoch stravu zdravú a žiarivú pleť. Choď do toho ešte dnes!

29. Poskytuje Instant Čerstvosť

Vitamín C, fosfor, zinok a našiel v reďkovky, spolu s jeho obsahom vody, pomáhajú udržať vašu pokožku sviežu po dlhšiu dobu.

30. Čistí kože

Vysoký obsah vlákniny nájdené v reďkovky pomôže zbaviť sa všetkých škodlivých toxínov prítomných v tele. Toto, podľa poradia, má za následok čistú pleť.

31. Funguje ako prírodný Cleanser

Rozbil surové reďkovky možno použiť lokálne na kožu. Slúži ako veľké prírodný čistiaci prostriedok a efektívna pleťová maska ​​príliš.

32. Boje kožných chorôb

Reďkovky majú veľký dezinfekčné účinky. Tieto pomáhajú v boji proti kožné ochorenia. Môžu liečiť bodnutie hmyzom a žihadlá. Môžu tiež liečiť pupienkov a akné.

Vlasy Výhody reďkoviek

Vrátane reďkovky vo vašej strave môže dokonca načítať vám zdravé vlasy. Poďme sa pozrieť, ako na to.

33. Boje Fall vlasy

Predpokladá sa, že pravidelná konzumácia reďkoviek pomôžu v boji s problémami vypadávanie vlasov. V skutočnosti, šťava z čiernej reďkovky, keď aplikované lokálne, predpokladá sa, že stimuluje rast vlasov. Posilňuje svoje korene zvnútra a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

34. Eliminuje lupy

Reďkovky môžu tiež bojovať proti lupinám problémy. Uistite sa, že obsahujú veľa reďkoviek vo svojej každodennej strave či už vo forme šalátov či hlavných jedál. Trieť svoj skalp s reďkovkami šťavou a krytu s pomocou uteráka. Po hodine, umyť dôkladne.

35. Shiny Hair

Reďkovky šťava je preukázané, že prepožičiavajú lesk vašich vlasov. Vždy používajte čerstvé reďkovky šťavy pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

36. Zdravé vlasy

Železo, našiel v reďkovky, je nevyhnutný pre udržanie zdravé vlasy. To pomáha zlepšiť celkovú štruktúru a zdravie vašich vlasov.

37. Silnejší Roots a vlasovú pokožku

Obsah vody v reďkovky udržuje vaše telo dobre hydratované. Má tiež chladenie účinky na vaše telo. Pravidelná konzumácia reďkoviek je vaša korene silnejší a zdravší váš skalp.

Reďkovky Juice krása Recepty

Pitie reďkev šťava je známe, že majú celý rad zdravie a krásu výhody. Tu sú uvedené niektoré z najjednoduchších kozmetických receptov, ktoré zahŕňajú použitie reďkovky šťavy pre zdravú kožu a vlasy:

1. Reďkovky Juice Liečba jeseň vlasy

Olúpať čerstvé reďkovky, nastrúhame ju a vyberte šťavu. Votrite ho na hlave a zakryť si hlavu po dobu tridsiatich minút. Striedavo, to môže byť ponechané cez noc a zmyť budúci ráno. To každý deň na liečbu lupín a padanie vlasov.

2. Reďkovky Juice-Olive Oil Skin Tonic

Zmiešajte čerstvé šťavy z reďkoviek a olivového oleja a použite ju na kožu krúživými pohybmi na liečbu vysušeniu a praskliny.

3. Reďkovky Juice maska

Zmiešajte reďkev šťava s čerstvým jogurtom a medom. Pridá sa niekoľko kvapiek oleja bergamot. Použiť túto masku, aby si žiariace pleť.

4. Reďkev šťava a ovsenou Scrub

Mix reďkev šťava s šľahaný vaječný bielok a ovsené prášku. Používajte ju ako prirodzený leštičky kože.

5. Reďkovky Juice Pre pehy a škvŕn

Použite čerstvú šťavu z reďkovky na kožu za dvadsať minút pravidelne liečiť pehy, škvrny a čierne bodky.

Ako vybrať reďkovky

Reďkovky pridať iný chrumkavosť a chuť do akéhokoľvek pokrmu. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu kúpiť kvalitné reďkovky.

Vždy sa pozrite na stredných reďkoviek.

 1. Rastlinný by mal byť pevný.
 1. Dávať pozor na korene - mali by byť chrumkavá. Mäkké korene znamenať, že sú staré a dobre minulosť ich prime time.
 1. Reďkovky Listy by mali byť jasne zelené.
 1. Listy by mali byť bez vád a musí byť chrumkavá.
 1. Koreň by nemal byť príliš veľký.
 1. Pokožka by mala byť hladká a nie bcracked.

Ako uložiť reďkovky

 1. Akonáhle sa dostanete reďkovky z trhu, uistite sa, že ju oddeliť od všetkých greenov v taške.
 1. Použite pevný kefa oprášiť piesok alebo iné nečistoty usadené na pleti.
 1. Opláchnite pod studenou vodou dôkladne.
 1. Potom sa re-uzatvárateľnom vrecku a vrstviť na dno niekoľko papierových uterákov. Dať pár vlhké reďkoviek. Teraz, dať ďalšiu vrstvu papierových uterákov a pridať ďalšie reďkovky na vrchole. Vytlačiť prebytočný vzduch z obalu pred uzavretím.
 1. Predchádzajúci tip by pomohlo vaše reďkovka zostať svieži po dobu dlhšiu ako jeden týždeň.

Niekoľko spôsobov, ako sa teší reďkovky riadu

 1. Umyte a nakrájajte čerstvé reďkovky. Teraz pridajte trochu soli a jesť surové. Môžete pridať aj nejaké maslo.
 1. Urobte si ostrý prípitok pre seba a masle ju veľkoryso. Teraz dal tenké plátky reďkoviek cez to a užite si to s čajom počas občerstvenia času.
 1. Zahrejte olivový olej a osmažíme hrubé plátky reďkoviek. Posypeme trochu morskej soli a teraz jesť. Môžete tiež gril reďkev s olivovým olejom a pridajte morskú soľ.
 1. Ak môžete naložiť uhorky a cibuľu, prečo nie reďkovky? Solené reďkovky spolu s červenou cibuľou a použiť ju ako pikantné polevou na tacos.
 1. Použite ho ako náplň v receptoch ako cuketou kvetov.
 1. Používa sa pre chutney a slúži ako dip na sušienky a inej zeleniny.
 1. Užite si to v polievkach.
 1. Zelení reďkovky môžete vychutnať šaláty, dusená mäsa, karí a polievok rovnako.

Daikon reďkovky Recepty

Ako daikon reďkovka je univerzálny ako zelenina, to je ľahko začleniť do svojej každodennej strave. Či už budete jesť surové vo forme šalátov alebo zahrnúť do svojho obľúbeného karí, že sa bude využívať svoje zdravie v mnohých ohľadoch. Ak hľadáte na pár jednoduchých daikon reďkovky recepty, tu sú tri úžasné recepty pre vás.

1. Daikon reďkev Pickle

prísady
 • Reďkev reďkev - 2 šálky (sekané)
 • Soľ - 4 TSPS
 • Čierne korenie - ½ lyžičky (zem)
 • Sezamový olej - ½ lyžičky
 • Ryžový ocot - 1 ½ lyžičky
postup prípravy
 1. Umyť strednej daikon reďkovky a nakrájame ju.
 1. Nasekané reďkovky kúsky a soľ musia byť hodil do misy.
 1. Zakryte a chladom mix asi pol-an-hodinu. Môžete si všimnúť, asi dve lyžice vody, bol prepustený.
 1. Voda má byť vypustený a reďkev kusy by mali byť teraz vypláchnuť tak, že sa soľ odstráni.
 1. Ak je to možné, pat kusy vyschnúť papierovou utierkou a vložte ich späť do misky.
 1. Pridať čierne korenie, ocot ryžový a sezamový olej. Miešajte dôkladne.
 1. Zatvorte misu a chladom po dobu najmenej 10 hodín. Delikatesná rôsol je pripravený!

2. Daikon reďkovky Chips

prísady
 • Daikon reďkev
 • Olivový olej
 • Cesnakový prášok
 • Soľ
 • Korenie
postup prípravy
 1. Musíte znížiť daikon reďkovky na tenké kruhové plátky.
 1. Predhriatie brojlerov a sprej olivový olej na plech.
 1. Teraz umiestniť reďkovky plátky a sprej olivový olej znova.
 1. Treba roštu po dobu asi 7 alebo 8 minút.
 1. Teraz otočiť kúsky a opäť grilovať po dobu asi 6 alebo 7 minút.
 1. Dochutíme korením, soľou a cesnakový prášok.
 1. Reďkovky čipy sú skvelé chuti.

Zakaždým, keď budete plánovať get-spoločne s priateľmi, držať reďkovky čipy po ruke, v prípade, že pal preferuje vegetariánsku čipy miesto kuracích pakoras. Je však nutné, aby sa ubezpečil, že doba pečenia sa nastavuje v závislosti na hrúbke reďkovky plátky, takže nemusíte skončiť počas varenia na reďkev kusov.

3. Daikon Kurča pečené

prísady
 • Reďkev reďkev - 1 kg (sekané)
 • Chicken - 2 kg
 • Maslo - 4 lyžice
 • Soľ
 • Čierne korenie - práškový
postup prípravy
 1. Rúra má byť predhriať na 375 stupňov.
 1. Umiestniť panvicu na malom plameni a taveniny tri lyžice masla.
 1. Hodiť reďkev kusov v masle.
 1. Sezóna je s korením a soľou. Teraz umiestnite kusy v panvici na pečenie.
 1. Po ošetrili reďkev kusov, je na čase venovať pozornosť kuracími kúskami. Opláchnite kurča a uistite sa, že je dôkladne vyčistiť a zbaviť baktérií a škvrny od krvi.
 1. Teraz sezóna kura vnútri aj vonku s korením a soľou. Po tom, kurča, aby sa natrie sa zostávajúca jedna lyžica masla a umiestnená na hornej časti reďkev kusov.
 1. Pečené ostrieľaný reďkovky a kurča na 1-1 ½ hodiny. Miešajte reďkev príležitostne. Vyčkajte po dobu 15 minút a potom sa vybojovať kúsok pre seba a svoju rodinu.

Reďkev výživové hodnoty

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o reďkovky výživnú hodnotu

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 16 kcal 1%
Uhľohydráty 3,40 g 3%
Proteín 0,68 g 1%
Celkový obsah tuku 0,10 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,6 g 4%
Vitamíny
Folates 25 ug 6%
Niacín 0,254 mg 1.5%
Pyridoxín 0,071 mg 5.5%
Riboflavín 0,039 mg 3%
Vitamín a 7 iu <1%
Vitamín c 14,8 mg 25%
Vitamín e 0 mg 9%
Vitamín k 1,3 ug 1%
Elektrolyty
Sodík 2.5%
Draslík 233 mg 5%
Minerály
Vápnik 25 mg 2.5%
Meď 0,050 mg 5%
Železo 0,34 mg 4%
Horčík 10 mg 2.5%
Mangán 0,069 mg 2.5%
Zinok 0,28 mg 2%
Fytoživiny
Karotén-ß 4 ug
Karotén-a 0 ug
Luteín-zeaxantín 10 ug

Šálka ​​reďkovky obsahuje 19 kalórií, 4 gram sacharidov, 2 gram vlákien a 1 g proteínu. Niektoré ďalšie živiny, ako je 29 mg vápnika, 0,4 mg železa, 11.6mg horčíka, 23.2mg fosforu a 270 mg draslíka, sú tiež prítomné. Pretože značná časť týchto živín sú k dispozícii v reďkovky, musí byť zahrnutý ako súčasť každého dňa svojho jedálnička.

Takže toto bolo asi reďkovky nutričné ​​výhody a prečo je veľmi dôležité. Aj keď niekedy štipľavá chuť, reďkovky sú plné živín, ako je potrebné si uvedomiť, z príspevku vyššie. Denná spotreba reďkovky inklinuje k nám udržiavať sa v kondícii a zdravý, a to najmä v lete.

Choďte a užite si to koreňová zelenina!

Dúfam, že sa vám páčilo čítanie tohto článku o výhodách reďkovky a informácií zdieľaných cez neho. Prosím, podeľte sa o svoje názory s nami tým, že opustí svoj komentár nižšie. Ďakujem!

Odporúčané články:

 • 15 najlepších Výhody chrenu
 • Top 15 Výhody a používa červenej repy (Chukandar)
 • 17 najlepších Výhody okrúhlice (Shalgam)
 • 24 Amazing Výhody mrkvy (Gajary)

load...