Zdravie a wellness

36 úžasných výhod Jablká (Seb) pre pokožku, vlasy a zdravie

36 úžasných výhod Jablká (Seb) pre pokožku, vlasy a zdravie

Viete, že jablká sú úložiskom dom vlákien, s asi 4 gramov vlákniny uzavretý v strednej jablko? To je, kde populárny príslovie pochádza - "Apple deň drží doktora preč" Takže, aké sú jablká dobré? Aké sú výhody jabĺk, ktoré ju odlišuje od ostatných zdravých plodov? Tento článok poskytuje výživu Apple a jej prípadné zdravotné výhody. Tiež popisuje, čo robiť s jablkami a niektoré ďalšie informácie o jablko.

Sú Jablká zdravé?

Samozrejme áno! Jablká sú chutné plody! Majú pestré farby a ružové aróma, lebo patrí do čeľade ružovitých rastlín, Rosaceae. Oni sú vedecky známe, že sú plné minerálov a vitamínov. Vzhľadom k tomu, jablká sú plnené s mnohými vitamínov a minerálov, prispieva k zdravej a dobre chránené sústavy.

Pred viete o výhodách jesť jablká, poďme vedieť o jablčného výživnú hodnotu. Jablká obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ako sú flavonoidy, polyfenoly, a vitamín C, ktoré pomáhajú chrániť telo pred škodlivými baktériami a vírusmi. Navyše, beta karotén v ňom pôsobí proti rakovine a vlastnosti anti-cholesterolu. Je tiež výborným zdrojom vitamínov B-komplex, ako je tiamín, riboflavín, pyridoxín.

load...

Pozri tabuľku pre hĺbkovú analýzu jabĺk nutričné ​​výhody:

Apple Nutričné

Takže, pozrite sa na tú výživnú hodnotu jablkom v detaile.

Ovocie jablone (malus domestica)
Čerstvá, výživná hodnota na 100 g, alebo hodnota-5900
(zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 50 kcal 2.5%
Sacharidy 13,81 g 11%
Proteín 0,26 g 0.5%
Celkový obsah tuku 0,17 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,40 g 6%
Vitamíny
Foláty 3 ug 1%
Niacín 0,091 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,061 mg 1%
Pyridoxín 0,041 mg 3%
Riboflavín 0,026 mg 2%
Tiamín 0,017 mg 1%
Vitamín a 54 iu 2%
Vitamín c 4,6 mg 8%
Vitamín e 0,18 mg 1%
Vitamín k 2,2 ug 2%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 107 mg 2%
Minerály
Vápnik 6 mg 0.6%
Železo 0,12 mg 1%
Horčík 5 mg 1%
Fosfor 11 mg 2%
Zinok 0,04 mg 0%
Fytoživiny
Karotén-ß 27 ug
Krypto-xantín-ß 11 ug
Luteín-zeaxantín 29 ug

load...

Celkovo možno povedať, jablká obsahujú veľké množstvo všetkého, čo potrebujete. Tento malý ovocie je nabitý! Tie by nechcel strácať zlaté výhody, ktoré poskytujú jablká.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic.

Iné mená pre jablká sú (Seb) v hindčine (Safarjan) v Guajrati a (Safarchand) Marathi. Tak, aby bolo asi živín v jablká, teraz sa pozrime na úžasné jablko ovocných výhod tu.

Zdravie Výhody Jablká

Existuje celý rad zdravotných výhod jabloní, niektoré z nich boli uvedené nižšie.

1. Anti-Cancer

Jablká majú silné protirakovinové schopnosti, ktoré chránia telo pred život sania rakovinových buniek. To je jeden z najdôležitejších jabloní výhod. Vedci z Americkej asociácie pre výskum rakoviny, okrem iného súhlasí s tým, že spotreba flavóny bohatých jabĺk môže pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny pankreasu až o 23 percent. A niekoľko zlúčenín uzavreté v jabloňových šupky zvaných triterpenoidy, ukázal potenciál anti-rastovej aktivity proti nádorových buniek, ako je uvedené výskumníkmi na Cornell University. Okrem toho, kolorektálny rakoviny môže byť bit príjmu vlákien. Takže až sa nabudúce budete zahodiť šupky z jablka v smetiaku, premýšľať o výživnej hodnote v nich!

2. Anti-cholesterol

Jablká majú vysoké množstvo vlákien. Keď sme sa jesť jablká, že rozpustná vláknina konkurovať tukov v čreve. Táto konkurencia medzi vláknami a tukov za následok zníženie absorpcie LDL lipoproteínov s nízkou hustotou alebo zlé hladiny cholesterolu a zvýšenie vstrebávania HDL high-density lipoprotein alebo dobrého cholesterolu. Takto jablká a cholesterolu kontrolovať v tele je spojený.

3. Posilnenie imunity

Jablká majú antioxidačné známy ako quercetin, ktorý je najmä nachádza v červených jablká. Tento antioxidant posilňuje imunitný systém vybudovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Druhý živín prítomný v jablko je vitamín C, ktorý má protizápalové vlastnosti. Vlákna tiež posilniť imunitný systém. Je to z toho, že jablká sú považované za vysokú odolnosť boostery, lebo.

4. Prevencia Alzheimerova choroba

Pokus vykonáva na myšiach zistili, že spotreba jablko v pravidelných výsledkov stravou vo vyšších dávkach neurotransmiteru acetylcholínu. Aj v Alzheimerovej choroby, nervové bunky mozgu sú poškodené, a jablkový džús, ktorý obsahuje flavonoidy pomáha opraviť poškodené bunky. Takže piť jablkový džús môže znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby a môže bojovať proti rozpadajúce mozgu.

5. Odvrátenie Astma

Fytochemikálie a polyfenoly sú chemické látky, ktoré dávajú jablko jeho liečivé vlastnosti, ktoré môžu pomôcť jedinca zotavuje z astma, problémy s dýchaním a zlepšenie celkovej fungovanie pľúc.

Výskum ukazuje, že deti, ktoré konzumujú jablkovú šťavu pravidelne vykazovali znížené riziko trpia astmatickými záchvatmi a problémy sipot v porovnaní s tými, ktorí len zriedka konzumujú jablkovú šťavu. Na rozdiel od toho stravovacie celé jablká Nezdalo sa, že by akékoľvek výhody na sipot a astmatických detí.

6. Diabetes

Ďalším dôležitým zdravotný prínos jabĺk je to, že pomáha v boji off kyslíkové radikály bez ktoré spôsobujú cukrovku. Jablká sú načítané s rozpustnými vláknami, kľúč k otupeniu výkyvy hladiny cukru v krvi. Vysoká rozpustná vláknina, pektín v jablkách, pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi v tele tým, že transportuje cukor do krvného obehu pomalšie. Ženy, ktoré jedia aspoň jedno jablko denne, sú 28 percent nižšiu pravdepodobnosť vzniku cukrovky 2. Typu ako tí, ktorí nemajú jesť jablká.

7. Zabrániť Žlčové kamene

Žlčové kamene sa tvoria, keď je tu príliš veľa cholesterolu v žlči a stuhne. Oni sú obzvlášť prevláda u obéznych ľudí. Inhibovať žlčové kamene, lekári odporúčajú strava s vysokým obsahom vlákniny na pomoc pri regulácii hladiny cholesterolu v krvi a hmotnosti. Jablká sú bohaté na pektín vlákien, ktoré môžu pomôcť pri regulácii hladiny cholesterolu v tele. Vlákno to tým, že pomáha pri znižovaní vstrebávania LDL.

8. Syndróm dráždivého čreva Neutralizovať

Syndróm dráždivého čreva je charakterizovaný zápcha, hnačka a bolesti brucha a balónom. K riadeniu týchto príznakov, lekári odporúčajú zdržiava od mliečnych výrobkov a tučných jedál, pričom obsahuje vysoký príjem vlákniny v strave, a jablká sú bohaté na vlákninu.

9. Detoxikovať pečeň

Neustále náročné toxíny, či už sa jedná od nápojov či potravín, naša pečeň je zodpovedný za plnenie týchto toxínov z tela. Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete jesť pomôcť detoxikácii pečene je ovocie ako jablká, ktoré sú zložené z vitamínov, minerálov a vlákien.

10. Zabrániť Cataract

Minulé štúdie boli rozdelené v tejto záležitosti, ale nedávna dlhodobá štúdia naznačuje, že ľudia, ktorí majú stravu bohatú na ovocie, ktoré obsahujú antioxidanty, ako jablká sú o 10 až 15 percent nižšiu pravdepodobnosť vzniku šedého zákalu.

11. Prevenciu Parkinsonovej

Parkinsonova je ochorenie, ktoré sa vyznačuje sa pokazí nervových buniek v mozgu dopamín produkujúce. Antioxidanty obsiahnuté v jablkách bráni toto členenie.

12. Avert Hemoroidy

Hemoroidy sú výsledkom opuchnuté žily v análneho kanála v dôsledku nadmerného tlaku na panvovej a rektálna oblasti. Aj keď to nie je život ohrozujúce, to predsa robí denné aktivity bolestivé. Obsah vlákniny v jablká znižuje zaťaženie a úsilie, čím sa znižuje bolesť.

13. Chudnutie

Vláknina v ovocí vyplní žalúdok menej kalórií. Preto zníženie kalorického príjmu spolu s zabíjanie hladu bolesti. To umožňuje, že nazhromaždené tuky, ktoré majú byť spálený a prispieva k zníženiu hmotnosti.

14. Zvýšenie Endurance

Antioxidant quercetin je kyslík ľahšie dostupné do pľúc. V dôsledku čoho bolo zaznamenané zvýšenie v čase výdrže. To vám umožní stráviť viac času cvičenia.

15. Biele zuby

Hryzenie a žuvanie tohto ovocia zvyšuje sekréciu slín v ústach, že oneskorenie zubný kaz. Toto ovocie je určite, aby sa tieto nepríjemné návštevy zubára oveľa menej časté!

16. Trávenie Aid

Napriek tomu, že je malé rozmery, tieto plody sú bohaté na vlákninu. Ich začlenením do svojej každodennej strave zabezpečí, že vaše tráviaci proces zostane neporušený. Zároveň bude držať sa stranou od zápchy a umožniť plynulý pohyb čriev.

17. Vrodená Detoxikácia Potential

Odvar pripravený z klinčeky môžu byť použité k vyplaveniu toxínov z obličiek a pečene. Pri zachovaní životne dôležitých orgánov jasný, ale tiež zaisťuje, že celkový zdravotný stav dostane nový impulz.

18. Zabrániť Brain Damage Cell

Jesť jablká alebo pitie jablkovú šťavu je docela dobré pre bunkové zdravie. Štúdií vyplýva, že jablká majú radikáli vylučovať vlastnosti. Sú bohaté na quercetin, aktívne rastlinnú živinou, ktorá podporuje bunkovú zdravie. Z tohto dôvodu Bramley jablká pomáhajú predchádzať a liečiť Alzheimerovu chorobu.

19. Zmierniť dýchacie ťažkosti

Zamatové Jablká sú domáci liek na kašeľ, hrudi preťažením a predbežné astmy. C a minerálne vysoký obsah vitamínu zamatu Jablká posilnenie imunity a podporu zdravia. Len flámu na ovocie a rozlúčiť sa váš nepríjemný kašeľ a prechladnutie.

20. Podpora Krvný obeh

Zamatové Jablká sú bohaté na železo, ktorý pomáha udržiavať hladinu hemoglobínu v krvi. Taktiež reguluje počet červených krviniek v tele. Zamatové Jablká zvyšujú okysličenie krvi, stimuluje rast vlasov a urýchľujú hojenie. To je potrebné mať pre pacientov, ktorí trpia anémiou.

21. Podporovať zdravé kosti

Velvet Apple alebo Mabolo je bohatá na vápnik. Vápnik je jedným z hlavných živín, ktoré podporujú pevnosť kostí a zubov. Vysoký obsah vápnika Velvet Apple pomáha predchádzať podmienok, ako je osteoporóza a reumatická artritída. Plody by mali byť súčasťou pravidelného jedálnička naprieč všetkými vekovými skupinami.

22. Analgetické vlastnosti

Velvet Apple lístie naznačený analgetické vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť kostí a svalov. Rozdrviť list a kôra rastliny a lokálne aplikovať pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Jedná sa o prírodný liečba bolesti tela.

23. Zlepšiť Night Vision

Zamatové Jablká alebo Kamagong obsahujú vysoké množstvo vitamínu A. Pomáha zlepšovať zrak a znížiť príznaky šerosleposť u detí. Vitamín A je nevyhnutný pre dobrý zrak. Nechajte svoje dieťa žuť na Velvet Apple a povedať nie okuliare.

Výhody spoločnosti Apple pre pleť

Tam je veľa nepriamych dôkazov, ktorý naznačuje, že červené jablko prínosy pre pokožku a zdravie je mnoho. Jablká sú pravdepodobne jedným z plodov, ktoré môžu poskytnúť vám krásnu pleť. Tu sú niektoré z najlepších jabloní výhody pre pokožku.

24. Prejasnenie a Svetlejšie pleť

Apple ovocie má potenciál k zosvetlenie, oživiť a upokojuje pokožku. To preto, že má najvyšší obsah kolagénu a elastické, veci, ktoré je zásadné pre udržanie vaša pokožka bezchybná a mladistvý. Tak, konzumovať tento lahodný červené plody vám ponúka ružovej, mladistvý žiara navždy.

25. Hydrát Skin

Apple hydratuje aj čistí pokožku. Za týmto účelom, strih plátok jablka a uplatní svoju šťavu na tvári, kým sa plátok vyschne. To bude vyvážiť produkciu oleja vo vašom tele a je skvelé hydratačná maska. Apple môže byť tiež použitý ako exfoliant.

26. Anti-Aging Výhody

Apple je veľký anti-aging maska ​​zdvihnúť jednotvárny a vrásčitú kožu, ako aj zachovaním vlhký. Pravidelná konzumácia jabĺk odstraňuje jemné linky a vrásky. Môžete rub strúhaný jablko na tvár a nechajte pôsobiť 10 až 20 minút. Tým sa odstráni vrásky, ako aj liečiť a čistí pokožku.

27. UV Protection

Apple obsahuje častice UVB obrane, ktoré môžu poskytnúť dodatočnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Toto ovocie môže liečiť spáleniny a zabrániť im v lúpanie. Za týmto účelom sa miešať lyžička glycerínu s kašu z nastrúhané jablko. Aplikovať tento na koži a nechajte pôsobiť 15 minút a potom ho opláchnite studenou vodou.

28. Akné, škvrny a tmavé škvrny

Ako sa zbaviť akné, škvrny a tmavé škvrny, môžete mash štvrť jablká s mliekom krém a aplikovať ich na vašej tvári. Apple tiež poskytuje úľavu od akné a spáleniny od slnka, a to vďaka svojim vlastnostiam chladenia. Za týmto účelom položte jablko rez v chladničke po dobu jednej hodiny alebo tak nejako, a aplikovať ju na slnku spálil kožu alebo aknóznu pokožku úľavu.

29. Veľká Toner

Jablká sú nádherné tonery, ktoré pomáhajú sprísniť kožu a stimulujú krvný obeh na povrchu kože. Surové jablčná dreň a jablčný ocot sú veľmi prospešné v tomto ohľade. Jablčný ocot pomáha vyčistiť póry pokožky patogénov a olejov, ktoré sú zodpovedné za spôsobujúce akné a vyrážok. Rovnako vyrovnáva hladinu pH pokožky, čo umožňuje koži obmedziť nadprodukcii vlastných olejov. Namočte vatový tampón s vysoko hodnotnými jablčného octu a aplikovať ich na vašej tvári. To bude mať rovnaký účinok ako tonera. Okrem toho bude stále akné / pupienky na uzde.

30. Liečba opuchnuté oči

Umiestnením plátky jabĺk pod očami môže redukovať tmavé kruhy pod očami alebo opuchnuté oči. Prípadne môžete kombinovať dve polievkové lyžice jablčného muštu s nastrúhanou zemiakmi. Aplikovať tento na očné opuchy a prikryjeme teplým handričkou. Nechajte to po dobu 10 až 20 minút a opláchnite teplou vodou.

Rakovina 31. Zabrániť Skin

Apple obsahuje malé množstvo vitamínu A, rodinu chemikálií známych ako retinoidy. Vitamín A hrá dôležitú úlohu vo vývoji kože, čo umožňuje nezrelé koži rozvinúť do zrelé a funkčné kožného tkaniva. Vitamín A tiež znižuje riziko vzniku rakoviny kože. Jedna veľká jablká poskytuje asi 120 medzinárodných jednotiek vitamínu A, čo zodpovedá 5% a 4% dennej potreby vitamínu A pre ženy a mužov, resp.

32. Výhody vitamínu C

Spotreba jabĺk zvyšuje príjem vitamínu C alebo kyseliny askorbovej. Tento vitamín sa podieľa na tvorbe kolagénu, proteínu našiel hojne v koži. Ako zásadný štrukturálne zložkou kože, kolagén pomáha udržiavať vodotesnú bariéru pokožky. Nedostatok vitamínu C vedie k nízkej produkcii kolagénu, ktoré v konečnom dôsledku spôsobuje opätovné otvorenie staré rany a trhanie kože. Jedna veľká jablko poskytuje 10,3 mg vitamínu C, čo je ekvivalent 14% a 11% dennej potreby vitamínu C pre mužov a ženy, resp.

Výhody Apple na vlasy

Okrem toho, že najlepší priateľ vašej pokožky, pravidelná konzumácia jabĺk poskytuje zdravú hrivu. Nepreberné množstvo živín nájdené v tomto ovocí môže podporiť rast vlasov a poskytujú mnoho ďalších vlasy výhody červené jablká sú uvedené nižšie.

33. Stimulovať rast vlasov

Apple patrí do kategórie ovocie, ktoré sú známe ako rast vlasov boostery. Táto vlastnosť môže byť pripísané prítomnosti živín názvom biotín, ktorý bol vyhlásený ako prirodzený rast steroidov na vlasy a nechty. Ľudia sú často odporúčajú biotín v ich strave k boju proti vypadávaniu vlasov. Výskum ukázal, že biotín podporuje rast vlasov a vlieva pevnosť a hrúbku do jednotlivých oblastí. A netreba hovoriť, jablko je jedným z najlepších prírodných spôsobov, ako túto dôležitú živinu.

34. Podporovať dlhší a zdravší vlasy

Dlhé a lesklé zámky sú každý je túžba a toto chutné ovocie robí majú schopnosť ju naplniť. To preto, že obsahuje zlúčeninu zvanú prokyanidinovými B - 2, ktorý stimuluje rast vlasov, rovnako ako zahusťuje vlasy. To tiež zabraňuje rednutie vlasov a plešatenie.

Strata 35. Zabrániť vlasov

Apple má potenciál, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov, a to vďaka prítomnosti rozpustnej vlákniny, fenolových zlúčenín v šupke jablka, antioxidanty a vitamíny. Keď jedol denne, jablká tiež zabrániť padaniu vlasov. Antioxidanty pomáhajú pri zvyšovaní prekrvenie pokožky hlavy, a tak podporiť rast vlasov.

36. Liečba lupín

Lokálna aplikácia jablčnej šťavy na váš skalp pomáha obnoviť normálnu rovnováhu vlasovej pokožky, čím sa predíde problémom skalp, ako lupy. Všetko, čo musíte urobiť, je dať konečné opláchnutie jablkovej šťavy na vlasy po umytí šampónom. Tým sa odstráni lupiny a priniesť pridanú lesk.

Ako vybrať a obchod?

Výber

Väčšina odrôd jabĺk sú ľahko dostupné v obchodoch po celý rok. Avšak, najčerstvejšie jablká sú k dispozícii od septembra do novembra. Pri nákupe jablká, vždy sa zameriavajú na farbu. Vybrať tie, ktoré majú bohaté a živé farby bez akejkoľvek zhnednutie v blízkosti jadra. Žltá a zelená jablká by mali mať mierny rumenec. Veľkosť jablká tiež ukazuje svoju vyspelosť a zrelosť do značnej miery. Väčšie jablká sú všeobecne považované za vyzretejší. Plody by mali byť pevné, aby mierne ťažké so sviežou vôňou. Ich koža by mala byť hladká, bez modrín alebo podrezania. Niektoré jablká majú suché, svetlo hnedé alebo hnedej farbe oblastí na ich koži. Toto je známe "oparenia", a to nemá vplyv na chuť jablko v žiadnom prípade. Rôzne odrody jabĺk sú k dispozícii, a výber sladšie alebo viac koláč ovocia závisí na tom, ako chcete, aby si vaše jablká - surové alebo varené. Červený a Golden Delicious patrí medzi najsladšie jabĺk, zatiaľ čo Braeburn a Fuji jablká sú mierne kyslý. GRAVENSTEIN, Pippin, a Granny Smith jablká koláč chuť, ale sú najvhodnejšie pre varenie, ako sú schopní udržať ich štruktúru.

Je potrebné poznamenať, že konzumácia celých jabĺk je lepšia voľba než náročné jablčnej šťavy, pretože celá jablká sú bohaté na vlákninu a súčasné procesy odšťavovanie drasticky znížiť polyphenolic rastlinnou živinou obsah nájdený v celej ovocie.

Skladovanie

Keď sa s nimi zaobchádzať opatrne, jablká môže byť skladovaný po relatívne dlhú dobu 3 až 4 mesiace. Pred začatím ukladania jablká by mali byť kontrolované na pomliaždeniny, rezné rany a mäkké škvrny. Potom by mali byť zoradené podľa písmo- malé, stredné a veľké. Vzhľadom k tomu, že veľká tie neukladajú dobre, mali by byť konzumované ako prvý. Čerstvé jablká by mali byť udržiavané pri teplote miestnosti po dobu niekoľkých dní a potom v chladničke. Chladiarne jabĺk pri nízkych teplotách 35 - 40 F pomáha minimalizovať straty živín, rovnako ako udržuje určitú vlhkosť v skladovacom priestore za studena. To je ideálna teplota skladovania a jablká je pravdepodobné, že utrpí poškodenie v prípade, že teplota poklesy pod 30f a bude zrieť rýchlo v prípade, že teplota stúpne nad 40F. Počas skladovania zahŕňajúce mesiacoch dochádza k strate oboch flavonoidov a non-flavonoidov polyfenolov z jabĺk, ale cenný množstvo polyfenolov a živiny stále pretrvávajú.

Jablko, ktorý je pohmožděný by mali byť z tých dobrých odstrániť, pretože uvoľní neobvyklé množstvo plynného etylénu, ktoré môžu predstavovať riziko pre ostatné jablká, čím sa znižuje ich trvanlivosť. Boxoval jablká by mali byť uchovávané v chlade a tme, najlepšie v pivnici, kde sa pred mrazom, ako zmrazenie môže prasknúť všetky svoje bunky, meniť ich na veľké modriny. Mali by však byť držané v dostatočnej vzdialenosti od zemiakov ako plyn druhé vydanie, ktoré môžu spôsobiť jablká, ako sa kazia rýchlejšie.

Rezané jablká hnednúť keď zostanú otvorené do vzduchu. Tak, aby sa zabránilo tejto zmene farby, by mali byť ponorené v šťave askorbovej, ako je ananás alebo citrónovej šťavy alebo prášok. Jablká treba umyť pod tečúcou studenou vodou pred použitím vyčistiť povrchového prachu a pesticídov alebo fungicídny zvyškov. Okrem toho by mali byť pravidelne kontrolované známky kazenie, a poškodené plody by mali byť odstránené.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Jablká sú mimoriadne všestranné plody, ktoré môžu byť konzumované samostatne alebo používané ako prísada do rôznych receptov. Koža jablko obsahuje neobvyklé množstvo živín, a preto by malo byť konzumované s kožou na. Dokonca aj keď ste pomocou jablká v recepte, je vhodné použiť ich v šupke ťažiť z úžasné výhody jabĺk živín.

Pred použitím jablko, uistite sa, že jemne drhnúť svojej koži s prírodným kefkou po dobu 10 až 15 minút, aby sa odstránili

Škodca dôkaz povlak vosku. Spracovanie jabĺk, ako je varenie alebo vyťahovanie jablkovej šťavy často za následok stratu polyfenolov alebo iných živín. Z tohto dôvodu, spotreba surovín jabĺk je najlepšou možnosťou, ako získať všetky živiny. Nižšie sú uvedené niektoré z tipov, aby si toto chutné ovocie.

 1. Jablká môžu byť konzumované priamo. Okrem toho by spĺňal vaša chuť na sladké, môžu byť výživnejšie liečiť. Všetko, čo musíte urobiť, je držať v šupke jablka a vziať sústo. Môžete si všimnúť, že jablko chutí sladšie blízkosti jadra. Prípadne môžete tiež jesť nakrájané jablká.
 1. Kocky jabĺk môže byť pridaná do ovocia a zelených šalátov. Repa a jablká môžu byť kombinované v osviežujúcom šaláte zdobený vlašskými orechmi a čakankou a hodil vo svetle zálievkou.
 1. Nasekané jablká môžu byť dusené s červenou kapustou. Bravčové kotlety môžu byť dusené s jablkový mušt a podávaný s ponukových červenou cibuľou a sladkých Granny Smith jablká.
 1. Jablková šťava je osviežujúci nápoj a možno pripraviť doma zmiešaním celé jablká v silnom mixéri. Komerčné jablčnej šťavy sa delia do dvoch kategórií, "clear" a "zatiahnuté". Clear jablčná šťava neobsahuje kašovitej jablko pevnej látky zvanej jablko výlisky zatiaľ čo kalný jablkový džús zachováva niektoré z týchto kašovitých látok.
 1. Applesauce môžu byť pripravené zmiešaním plátky olúpaných jabĺk, vodu a cukor v 2-litrovú mikrovlnnej rúre misky. To by sa malo vzťahovať aj mikrovlnnej rúre pri vysokom výkone po dobu 6 až 8 minút. Teraz sa reakčná zmes môže byť spracovaná alebo v zmesi, aby sa omáčku. Môžete si tiež vytvoriť robustný jablčné by rmutovania so zemiakovým masher alebo rezanie s pečivo mixéra.
 1. Jablká môžu byť použité na výrobu zdravé dezerty, ktoré uspokoja vašu chuť na sladké rovnako. Napríklad, môžete piecť jablká a černice a podávajte s rozdrobí cukru kužeľ polevou.

A. Apple Tea

Prísady

 • 1-3 šálka čiernej čajové lístky
 • 1L voda na varenie piva
 • 1L vody pre podávanie
 • Cukor, ako je požadované
 • 1 stredne veľké jablko
 • Klinčekov a škorice, ako je požadované

Kroky:

Krok 1: Naplňte panvica s 2 litre vody. Teraz variť vodu.

Krok 2: umyte jablko a rez je do 1 palec-by - 1 palec ks. Odstráňte stopku a semená, ale neodstraňujte kožu jablká.

Krok 3: Pridanie kúskov jabĺk do vriacej vody a varí sa na zhruba 5 až 7 minút.

Krok 4: Teraz pridáme klinčeky a škoricu do vriacej vody. Nechaj to varu po dobu ďalších 5 - 10 minút.

Krok 5: kmeň jablko zmes cez sitko a pridať ju do džbánu.

Krok 6: Pridajte cukor a dobre premiešame. Aby to zdravšie zvrat, nahradiť cukor s medom.

Krok 7: Po chladenie na chvíľu, zalejeme čerstvo vyrobené čaj do pohára naplneného ľadom.

Krok 8: Zdobíme plátky jabĺk. Môžete chladom jablkový čaj až po dobu 3 dní.

Vedľajšie účinky Apple Tea

Okrem výhod, jablčný čaj má tiež niektoré nežiaduce účinky, ktoré by ste mali byť vedomí. Pozrite sa na ne tu:

 1. Tehotné ženy a tí, ktorí sú dojčenia by sa mali vyhnúť konzumácii jablkový čaj. Apple Spotreba čaj môže vyvolať určité reakcie v tele, ktoré môžu poškodiť rastúci plod, rovnako ako nemluvňa.
 1. Určité vlastnosti jablčného čaju môže spôsobiť alergické reakcie u niekoľkých málo prípadoch. Takže, ak ste alergický na jablká, vyhnúť jablkový čaj!
 1. Ak ste pod lieky, byť extra opatrní! Apple čaj môže interagovať s niektorými liekmi a poškodiť telo. Poraďte sa s lekárom v tejto veci.
 1. Apple čaj je úžasný spôsob, ako udržať svoje telo zdravé a silné. To môže byť zdravá náhrada za pravidelné čaju. Takže, ak ste sa nezaobíde bez šálky čaju denne, prejsť na jablkový čaj!

B. Apple Butter

Prísady

 • 10 a pol libry jabĺk
 • 4 šálky bieleho cukru
 • 3 šálky jablkový mušt
 • 2 šálky práškového škorice
 • 2 šálky uzemnenej muškátového orieška

Kroky

 1. Rozsekať jablká na štvrtiny a pridajte ich do pomalého hrnca. Pridajte cukor do jabĺk a za stáleho miešania.
 1. Teraz nalejte jablčný mušt do hrnca tak, aby plod nelepí ku dnu.
 1. Pridať niektoré ďalšie korenie a miešajte.
 1. Pokrytie pomalý hrniec a hneď nechajte variť po dobu 2 hodín. Uberte tepla a necháme variť pomaly po dobu 12 hodín.
 1. Teraz skontrolujte jablká každých päť hodín. To by malo byť mäkké s veľkými kusmi šťavy.
 1. Umiestnite jablká v mixéri a hneď procesu ovocie, kým zmäknú a šťavnaté. Pokračovať prelínanie kým jablká boli spracované úplne.
 1. Teraz naliať zmes do pomalého hrnca znova. Cook bez krytu na. Môžete pridať korenie do zmesi teraz, ak sa vám páči.
 1. Môžete zachovať jablko maslo umiestnením v ovocných pohárov, fliaš a iných malých nádobách.

C. Cinnamon Sugar Apple Butter Donuts

Tento chutný a rozpočet priateľský recept je ideálny pre dezert. Mohli by mať trochu času, variť dokonale, ale potom, čo ste urobil to správna cesta, vaše jedlo bude zapôsobiť na každého, pre istotu.

Prísady

 • 2 šálky múky
 • Ľ šálky hnedého cukru
 • 1 kávová lyžička soli
 • 2 lyžičky kuchynskej soli
 • 2 lyžice jedlej sódy
 • Pol lyžičky škorice
 • Pol šálky jablčného masla
 • 2 vajcia
 • Pol šálky nakrájaných jabĺk
 • 2 lyžice rozpusteného masla

Kroky

 1. Rozohrejte rúru na 425 stupňov na prvom mieste. Spray svoje šišky panvice s trochou varenie sprej na prvom mieste.
 1. Teraz zohnať veľkej misy a rozšľaháme s trochou múky, hnedý cukor, prášok do pečiva a škoricu. Nezabudnite sa pridať jablko maslo a mlieko. Roztavený maslo a vajcia pochádzajú ďalšie.
 1. Zmiešajte riadne a vmiešame nasekané jablká.
 1. Teraz nalejte cesto do každej šálky šišky až je 2 - 3. Plná.
 1. Pečieme cca 9 minút.
 1. Nechajte ho vychladnúť po dobu 5 minút.
 1. Naliať si šálku kávy a vychutnať si tieto čerstvo upečené šišky.

D. Solené Karamel Apple cupcakes

Tieto cupcakes by prekvapiť svojho najlepšieho priateľa na jej narodeniny. Kombinácia solené karamelu, kyslou smotanou a jablká ochutnať úplne vynikajúci pri varení v poriadku. Tu je, ako by ste mali pripraviť jedlo.

Prísady

 • Jedna palicu masla
 • 2 - 3. Šálky hnedého cukru
 • 2 vajcia
 • 1 lyžica vanilky
 • 1 hrnček múky
 • 1 lyžička prášku do pečiva
 • 1 kávová lyžička soli
 • 1 lyžička uzemnenej škorice
 • Jedna štvrtina šálka jablčného masla
 • 2 až 3 malé jablká
 • Jedna štvrtina šálka kyslej smotany

Kroky

 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov. Chop vaše jablká a položte ich stranou.
 1. Teraz zohnať veľkej misy a rozšľaháme nejaký krém, hnedý cukor a maslo.
 1. Beat vajcia jeden po druhom taky.
 1. Zmiešajte v vanilky rovnako.
 1. Teraz sa ďalší stredne veľkej miske rozšľaháme múku, prášok do pečiva, soľ a škoricu
 1. Beat zmes múky a mokré prísady do veľkej misy.
 1. Zmiešajte jablko a kyslú smotanu ďalšie. Poraziť zvyšok múčne zmesi.
 1. Zložiť nakrájané jablká taky.
 1. Zoradiť ich do košíček vložiek.
 1. Naplňte pohár s 2 - 3rds cesta.
 1. Pečieme v rúre 25 minút cca.
 1. Nechajte cupcakes chladnúť po dobu 5 minút pred podávaním.

Tak, aby bolo všetko o úžasné super jedlo jablko. Dúfam, že ste si užili čítanie článku.

Takže uchopiť jablko a začne zvyšovať svoju úroveň zdravia jednom uhryznutie naraz. Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách Apple vám pomohla. Radi by sme počuť, aký je váš zdravý spôsob, ako to náročné. Ešte dať svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...