Zdravie a wellness

36 úžasných prínosov fenikelových semien (Saunf) pre pokožku, vlasy a vlasy. zdravie

36 úžasných prínosov fenikelových semien (Saunf) pre pokožku, vlasy a vlasy. zdravie

Fenikel je aromatický bylina patrí do rodiny petržlenu. Používa sa ako korenie a má sladkú chuť, ktorá je podobná anízu. To je základnou zložkou stredomorskej kuchyne. Je pôvodom z regiónu južnej Európy, ale je spotrebovaný dobre vo všetkých európskych regiónoch. Jedná sa o dva metre rastlina s tmavo zelenými listami a žlté kvety.

Semien feniklu sú nielen chutné, ale sú tiež veľmi zdravá vďaka ich nutričný obsah. Fenikel žiarovka je tiež jeden ako zelenina v niektorých častiach Stredozemného mora.

Kráľovstvo Rastliny
Rod Foeniculum
Druhy F. Vulgare
Binomické meno Feniculum vulgare
Bežné mená Bežný fenikel, sladký fenikel, horký fenikel, karosel, florenčový fenikel, finocchio, záhradný fenikel, veľký fenikel, divý fenikel
Indické mená Saunf (hindi), peddajeelakarra - sopu - sompu (telugu), perunjeeragam (tamil), perumjeerakam (malayalam), sompu - badi-sopu - dodda jeerige - bengali), variari - warjari (gujarati), saunf - badishep (marathi) a badi saunf - shathapushpaa (punjabi)

load...

Zdravie Výhody semien feniklu

1. Sila

Fenikel je symbolom sily a dlhovekosti. To bolo tiež veril starovekými Grékmi zvýšiť niečí odvahu.

2. Antioxidanty

Okrem toho, že slúži na pridanie chuť, používa sa aj na rôzne zdravotné výhody, ktoré sú odvodené od jeho antioxidanty. Tieto antioxidanty sú nevyhnutné pre obmedzenie nežiadúcich reakcií voľných radikálov v tele. Tento jav tiež zabraňuje mnohých chorôb, ktoré môžu brať vážne v neskoršej fáze. Niektoré z antioxidantov uvedených v týchto semien sú kaempferol a quercetin, ktoré sú známe, aby sa zabránilo degeneratívnych reakcií.

3. Vláknina

Feniklu semená obsahujú dobré množstvo vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre telo. Obsah vlákien pomáha zlepšiť trávenie v tele, tým, že uľahčuje včasné poškodí potravinárskych molekúl, ktoré tvoria energie reakcie možné.

load...

4. Cancer

Karcinogénne ochorenia je potrebné liečiť v správnej fáze tak, že ich účinok je možné obmedziť alebo eliminovať v budúcnosti. To je možné pomocou antioxidačných schopnostiach semien feniklu.

5. Neurologické choroby

Ďalšie účinok prevencia reakcií voľných radikálov podľa semien feniklu - neurologické ochorenia sú užitočne udržiavané v šachu.

6. Cholesterol Absorption

Absorpcie cholesterolu v tepnách je zabránené pôsobením vlákna viazať sa na žlčových solí. Vlákno prítomné semien feniklu znižuje vstrebávanie cholesterolu, a tým bráni akékoľvek ochorenie srdca súvisiacich.

7. Olejové Zlúčeniny

Množstvo prchavých ropných látok, ako je myrcen, fenchon, chavikol, cineol sú prítomné v týchto semien, ktoré pomáhajú pri zažívacích, nadúvanie a antioxidačných reakcií v tele.

8. Červené krvinky

Produkcia červených krviniek je umocnené konzumáciou semien feniklu. Meď, ktorá je požadovaná v tele na výrobu červených krviniek, je prítomný v týchto semien.

9. Rast a vývoj

Rast a vývoj organizmu sa prispôsobili. Zinok, nájdený v semenách feniklu, podporuje pravidelný rast a vývoj.

10. Srdcovú frekvenciu a krvný tlak

V dnešnej dobe, keď ľudia čelia napätie v ich každodennom živote, je veľmi dôležité udržiavať krvný tlak a udržať tepovú frekvenciu v rovnováhe. Semien feniklu veľmi pomôcť v tomto procese. Obsah draslíka napomáha pri udržiavaní krvného tlaku, a tým sa tiež udržiava srdcovej frekvencie.

11. Výživovo Rich

Fenikel šťava je veľmi výživný nápoj. Obsahuje vitamín A, B, C, E a beta-karotén. Je bohatým zdrojom minerálnych látok, ako je horčík, železo, kobalt, draslík, fosfor, sodík, kremík a zinok. Poskytuje tiež vysokou hladinou antioxidantov, karotenoidy a flavonoidy. Obsahuje anetol, sa rastlinnou živinou, ktorá poskytuje fenikel šťava svoju silnú vôňu. Vysoké hladiny antioxidantov neutralizovať voľné radikály v tele, bráni poškodeniu buniek.

12. Trávenie

Fenikel šťava má upokojujúci účinok na črevá. Anti-kŕčovitý vlastnosti feniklu džúsu môže znižovať črevné kŕče, nadúvanie a plynatosť. Éterické oleje obsiahnuté vo feniklu šťavy stimuluje sekréciu tráviacich štiav, znižuje zápal žalúdka. To tiež zlepšuje vstrebávanie živín z potravín, ktoré jeme. Fenikel šťava je široko používaný ako antacidá. Objemového krmiva v feniklu šťave vyvažuje zažívacieho traktu, propagáciu pravidelné pohyby čriev. Fenikel tiež znižuje zlé baktérie a zvyšuje dobré baktérie v črevách.

13. Anémia

Vysoká koncentrácia železa a histamín v fenikel šťava je dobré prírodný liek na chudokrvnosť robí. Pravidelná konzumácia feniklu šťavy zvyšuje tvorbu hemoglobínu v tele, cúvanie anémiu. To tiež zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v tele.

14. Eye Health

Fenikel obsahuje niekoľko dôležitých živín, ktorá pomáha k zlepšeniu zraku. Antioxidanty a aminokyseliny v feniklu šťavy omladenie oči, prevenciu makulárnej degenerácie. Fenikel šťava, pri aplikácii do oka, môže znížiť podráždenie očí a únavy. Flavonoidy prítomné v feniklu šťavy sú veľmi užitočné pri prevencii oxidačný stres, čo pomáha predchádzať makulárnej degenerácie.

15. Diuretikami

Diuretikum vlastnosti feniklu šťavy pomáhajú odstrániť toxické látky z tela cez časté močenie. To pomáha znížiť zápal, ktorý spôsobuje reumatizmu a opuchy. To tiež zabraňuje tvorbe obličkových kameňov.

16. Príspevok Menopauza Výhody

Fenikel šťava obsahuje fyto-estrogén, chemickú látku, ktorá je podobná hormón estrogén v štruktúre. Tak, fenikel šťava je veľmi užitočné pre ženy, ktoré trpia menopauzy a pre-menštruačných problémoch. Obsahuje tiež kyseliny listovej, ktorá bráni vrodené chyby nenarodeného dieťaťa. Fenikel šťava zmierňuje menštruačné problémy tým, že reguluje hormonálne akcie v tele. Dojčiace matky môžu pravidelne piť fenikel šťava k zvýšeniu produkcie mlieka.

17. Duševné zdravie

Fenikel šťava je veril uvoľňovať endorfíny do krvného obehu, čo zmierniť depresie spojené s určitými chorobami a vytvára náladu eufórie. Draslík v fenikel šťava zvyšuje funkciu mozgu a kognitívne schopnosti mozgu. Okrem toho, fenikel šťava je tiež vazodilatátor, ktorý zvyšuje prívod kyslíka do mozgu a odďaľuje nástup demencie.

18. Aperitív

Fenikel éterický olej je aperitív. To pomáha zlepšiť chuť do jedla. Takže ak si myslíte, že sa necíti hlad, keď je to nutné, fenikel silice je to, čo by ste mali obrátiť!

19. Kŕčom

Kŕče sú násilné a nedobrovoľné kontrakcie orgánov, dýchacích ciest, čreva, svaly, nervy a. To môže viesť k chronickým kašľom a akútnej bolesti a zápalu. Závažnejšie prípady kŕčov môže viesť k mdlobám a dokonca aj smrť. Fenikel silica je aktívna proti kŕčom látka, ktorá uvoľňuje črevá, svaly a nervy. Poskytuje okamžitú úľavu od kŕčov.

20. Antiseptický

Fenikel éterický olej obsahuje veľa chemických látok, ktoré vykazujú antiseptické a baktericídne vlastnosti. Fenikel olej pomáha predchádzať zranenia zo sústruženie septik. Fenikel Éterický olej zabraňuje tetanu a ďalšie pooperačné infekcie rovnako.

21. Liek proti nadúvaniu

Fenikel silica je aktívna proti nadúvaniu činidlo. Pomáha uvoľnenie plynu z čriev a poskytuje úľavu od žalúdočné problémy, ako je bolesť, nepokoj, pálenie záhy a poruchy trávenia. To tiež zabraňuje tvorbe plynov a pomáha liečiť nadmerné nadúvanie.

22. Znižuje zápal

Fenikel žiarovka vykazuje silné protizápalové vlastnosti. Či už hovoríme o zápale, ktorý je interné alebo externé, fenikel žiarovka lieči oboje. Táto magická potravina obsahuje anetol. Anetolu slúži ako veľmi silné protizápalové flavonoid. Ľahko sa lieči zápal spôsobený u ľudí, bez toho by to vyvolalo nejaké vedľajšie účinky.

23. Znižuje Kyslosť

Fenikel žiarovka ponúka prirodzené chladenie a neutralizujúce výhody. Preto sa používa na liečbu problém kyslosti v dvanástniku. To robí čreva aktívne a uľahčuje proces absorpcie. Z tohto dôvodu, toxíny dostať oddelená od užitočných minerálov. Oddelené toxíny sú ľahko prepláchnuť z tela von. Z tohto dôvodu, je normálnu úroveň PH sa obnoví čo má za následok oslobodenie od kyselín.

24. Posilňuje imunitu

Vitamín C je prirodzená imunita zvýšenie vitamín pre človeka. Fenikel žiarovka je veľmi bohatá na vitamín C. Preto; jej pravidelný príjem posilňuje imunitný systém. Udržuje telo v bezpečí pred menšími infekciami prirodzene. To tiež zvyšuje schopnosť tela sa brániť hlavné infekciám. Je to preto, že - silnejší imunitný systém znamená aktívny WBC. Akonáhle niektoré infekcie vstupuje do tela, sa WBC pohltiť všetky baktérie a vírusy, choroboplodné zárodky a zničiť.

25. Zmierňuje respiračné poruchy

Fenikel žiarovka je bohatým zdrojom cineol. Cineol je aktívna látka, ktorá potenciálne vymaže nosové blokády. Tak, to je požehnaním pre ľudí, ktorí trpia preťaženie, astmy a zápalu priedušiek. Cineol účinne vyčistí a riadi tvorbu a hromadenie hlienu v hrudníku a nosovej priechod. Z tohto dôvodu, to uľahčuje dýchanie.

26. Zlepšuje koncentráciu

Fenikel žiarovka je bohatým zdrojom draslíka. Draslík je aktívna zložka hlavových nervov. Je tiež účinná látka, ktorá udržuje elektrolytickú rovnováhu mozgu. Okrem toho, draslíka je tiež nabíjačka pamäte. Stručne povedané, fenikel žiarovka zabezpečuje riadne fungovanie ľudského mozgu pomocou regulácie hladín draslíka. To zostruje pamäte a zlepšuje sústredenie a koncentráciu.

27. Zmierňuje menštruačné kŕče

Fenikel žiarovka môže regulovať hormonálne zmeny v ľudskom tele. Jeho mierne analgetické dávky fungujú ako spása pre kontrolu a vyliečiť menštruačné bolesti u žien.

Kozmetické Výhody semien feniklu

Všetci chceme mať zdravú pokožku a vlasy, ale len myšlienka času a peňazí zapojených do krásy režimu je dosť, aby nám off. Ale čo keby som vám povedal, že môžete zostať krásna s pomocou malé veci zvanej fenikel semeno?

Semien feniklu nielen dodávajú zvláštnu chuť k týmto gastronomickou pivovarníctvo vo vašej kuchyni, ale môže byť tiež využitý pre dosiahnutie bezchybnú pleť a zdravé vlasy. Áno, máš pravdu! Semien feniklu môže byť prínosné pre vašu pokožku a vlasy. Semená feniklu sú lacné a ľahko dostupné. Nabitý minerály, ako je železo, meď, selén, draslík, horčík, zinok, a dokonca aj vitamíny, ako je vitamín C, vitamín A a vitamín E, semien feniklu je tiež známe, že je bohatý zásobárňou vlákniny, účinnými látkami, a antioxidanty.

Výhody semien feniklu pre pleť

Semien feniklu ponúkajú úžasné účinky na kožu. Nielen semien feniklu sú antiseptické od prírody, ale tiež sú nahraté s antioxidantmi. Výsledkom je, že pomáhajú predchádzať akné, poškodenie buniek, pri zachovaní pokožku tónovaný. Používanie semien feniklu ako súčasť vašej starostlivosti o pleť pomôže oddialiť nástup liniek, tmavé škvrny a vrásky.

Keď budete konzumovať semená feniklu v jednom ročníku alebo iný, dostanete žiariace a bezchybnú pleť na oplátku. Uvažoval o výhodách pre starostlivosť o pleť konzumácia semien feniklu? Tu sú najúžasnejšie kozmetické výhody saunf:

 1. Keď bol spotrebovaný, fenikel dodáva chladivý účinok na kožu. Upokojuje zápal a podráždenie pokožky.
 1. Fenikel čaj, ak sú konzumované na dennej báze, pomáha zlepšiť celkovú štruktúru pokožky. Zachádza akné a je vaša pleť vyzerať mlado. Kým tam je vždy jednoduchšie možnosť nákupu kvalitné readymade fenikel čaj, to je rovnako účinná, ak si môžete vytvoriť svoj vlastný fenikel čaj tým, že kombinuje rozdrvených semien feniklu a vriacou vodou.
 1. Naložený s antioxidačnými vlastnosťami, je užitočný v boji s príznakmi starnutia.
 1. Semená feniklu, keď bol spotrebovaný denne, poskytne mu minerály, ako je železo, zinok, selén a vápnik. Tieto minerály sú účinné pri zachovaní rovnováhy kyslíka, tak vštepovať zdravej pokožky.
 1. Semien feniklu slúžiť kožu tým, že poskytuje rôzne vitamíny, čo poskytuje mladší vyzerajúca pleť. Takže, nech už ju konzumovať v podobe bylinného čaju alebo ako ústa-osviežovač po bežných jedál, uistite sa, že obsahujú značnú časť semien feniklu vo vašej pravidelnej strave. Prípadne môžete použiť fennels zatiaľ čo zdobenie niektoré z vašich obľúbených šalát recepty.

Ako používať semien feniklu pre pleť

Známy pre svoje liečebné a liečivé vlastnosti, fenikel semeno má široké uplatnenie v kozmetickom priemysle. Môžete ju použiť ľahko doma na liečbu ochorení kože nasledujúcimi spôsobmi:

Feniklu Skin Toner

Vezmite hrsť semien feniklu a pridať ju do vriacej vody. Riešením by malo byť umožnené vychladnúť. Potom pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z feniklu do zmesi. Filtrovať. DAB to na tvári pomocou vatových tampónov toľkokrát, koľko si môžete po celý deň. Vaša pokožka je dôkladne svieža.

Feniklu Steam Facial

Pridá sa 1 lyžica semien feniklu do jedného litra vriacej vody. Nakloniť nad ním a zakryť si hlavu a krk s uterákom po dobu 5 minút. Nechajte svoje tváre starostlivosť o pokožku z feniklu pary, aby to vyzeralo čisté a žiarivé. To môže byť vykonané dvakrát týždenne vyčistiť póry a vaša pleť žiara.

Feniklu maska

Pripravte infúzie feniklu pridaním lyžicu semien feniklu pol šálky vriacej vody. Počkajte po dobu 30 minút a pridá sa roztok na lyžicu ovsených vločiek a lyžičkou medu. Plynulý cesto a aplikovať ich na vašej tvári. Nechaj to na dobu 20 minút. Zmyte vlažnou vodou.

Výhody semien feniklu na vlasy

Niektoré z najznámejších výhod, ktoré očakávajú, že vaše vlasy ťažiť zo semien feniklu sú nasledujúce:

 1. Treat lupy
 1. Liečbe svrbenie a hrbole na hlave
 1. Predchádzať poškodenie vlasov
 1. Treat vylučovanie vlasových prameňov

Ako používať semien feniklu na vlasy

Poďme sa pozrieť na rôzne spôsoby využitia semien feniklu na liečbu starostlivosť o vlasy:

Feniklu Tea

Najlepší a najjednoduchší spôsob, ako používať semien feniklu pre starostlivosť o vlasy sú prípravou fenikel čaj. Pozrite sa na jednoduchý krok za krokom postup pri príprave fenikel čaj:

 1. Libra 3 lyžice semien feniklu, s výhodou za použitia trecej misky a kladivka. Prípadne môžete zvoliť, aby investovali do hotových prášku feniklu.
 1. Varí sa 2 šálky vody a pridať do práškovej semená.
 1. Nechať ho nerušene po dobu asi 15 minút.
 1. Používajte ju ako posledné pláchanie potom, čo ste šampónovať a stabilizuje vlasy.

Feniklu-Ocot Riešenie

Môžete tiež použiť jablčného octu a glycerín spolu s semien feniklu na prípravu roztoku na liečbu svrbenie a suchá pokožka. Snažiť pripraviť fenikel semená octu tonikum pomocou nasledujúceho jednoduchého postupu uvedeného nižšie:

 1. Varte 1 šálku vody.
 1. Nalejte ju lyžicou rozdrvených semien feniklu umiestnených v malej miske.
 1. Čakať na Pol hodiny.
 1. Potom pridajte lyžicu rastlinného glycerínu a jablčného octu.
 1. Teraz je riešením je možné filtrovať. Môžete použiť tenká na tento účel.
 1. Použite ju na vlasy a vlasovú pokožku. Vmasírujte do a čakať na nejakú dobu. Opláchnite.
 1. Najlepšie na tom je, že to tonic môže dokonca byť uložený do sklenenej nádoby pre týždňov.

Skúste tieto jednoduché kozmetické recepty a verte mi, bude vaša pokožka ďakujem za tieto rozmaznávanie domácej liečby.

Pozor

Bez ohľadu na to, ako prírodné vec je, opatrnosť je potrebné, pokiaľ ide o čokoľvek, čo používate na vašom tele. Je potrebné vyhnúť sa používaniu semien feniklu ako súčasť svojej kráse režimu v prípade, že ste alergickí na feniklu semená. Okrem toho je potrebné sa poradiť s lekárom skôr, než budete konzumovať semien feniklu, ak ste tehotná, dojčiace matky, alebo ak trpíte podmienok hormonálne citlivá.

Starostlivosť o pleť a vlasy nie je tak zložité, ako si myslíte! S niekoľkými kuchynských prísad, môžete hýčkať svoje telo a nechal jeho krása presvitať. Takže, nie aby sa vaše telo hladoval pre hýčkanie si zaslúži! Skúste semien feniklu a zostať krásna!

Bol tento článok nápomocný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

 Odporúčané články:

 • 45 Amazing Výhody a použitiach karambol semená pre pleť, vlasy a zdravie
 • 17 Najlepšie Výhody a používa melouna Semená pre pleť, vlasy a zdravie
 • 15 Najlepšie Výhody a použitiach Moringou Semená pre pleť, vlasy a zdravie
 • 15 Nádherné Výhody meth / semená senovky pre pleť, vlasy a zdravie
 • 10 Amazing Zdravie Výhody a používa ľanových semien

load...