Zdravie a wellness

34 úžasných prínosov slnečnicových semien (Surajmukhi Ke Beej) pre pokožku, vlasy a zdravie

34 úžasných prínosov slnečnicových semien (Surajmukhi Ke Beej) pre pokožku, vlasy a zdravie

Vedeli ste, že zvykal na niektorých slnečnicové semená, tiež známy ako, surajmukhi ku beej 'v hindčine môže ponúknuť neuveriteľné zdravotné výhody? Slnečnicové semienka sú skutočne považované za dobré pre zdravie, pretože jeho nutričnú hodnotu. Zistite, ako tu. Tieto sladké a orechový slnečnicové semienka sú stále viac získavajú na popularite ako občerstvenie, ako sú tak náplň. Ich mierna orechovú chuť činí náplň, rovnako ako výživné jedlo. Tieto semená sú vysoko výživné obsahujúce kalórií, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, minerálne látky a.

Slnečnicové semená sú získané z veľkého okrúhleho stredu slnečnice, ktorá sa stáča po celý deň sledovať priebeh slnka. To jasne žltej stred slnečnice produkuje sivasto zelená alebo čierna semená uzavretý v roztrhnutiu klesol tvarované gaey alebo čierne škrupiny často majú čierne a biele pruhy. Všeobecne sú tri typy semien slnečnice a to linolovej, vysoko olejová, a NuSun. Tie boli rozdelené do kategórií na základe ich úrovne mononenasýtených, nasýtených a polynenasýtených tukov.

Teraz sa poďme pozrieť na zdravotné výhody slnečnicových semienok:

Semená: zdravotné prínosy

1. Cardiovascular Health

Slnečnicové semená sú výborným zdrojom vitamínu C, ktorý pomáha v prevencii kardiovaskulárnych chorôb. Ako antioxidant, vitamín E bráni voľné radikály z oxidačných cholesterolu. Oxidáciou, cholesterol lepí na steny ciev a spôsobuje aterosklerózu, čo vedie k blokované tepien, infarktu alebo mŕtvici. Štvrtina hrnčeka slnečnicových semien obsahuje vyše deväťdesiat percent dennej hodnoty vitamínu E.

load...

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Slnečnica semien bol zaradený v hornej časti zoznamu orechov a semien pre ich vysokým obsahom fytosterolov alebo znižovanie hladiny cholesterolu zlúčenín. Tieto semená sú načítané s mononenasýtené a polynenasýtené tuky, ktoré sú dobré tuky, ktoré znižujú zlý cholesterol. Okrem toho, že sú bohaté na vlákninu, ktorá prispieva k znižovaniu cholesterolu u niektorých ľudí.

3. Podporuje trávenie

Vzhľadom na ich vysokému obsahu vlákniny, surové slnečnicové semienka môže pomôcť pri trávení potravy a dokonca aj liečiť zápchu.

4. Preventívne proti rakovine

Slnečnicové semená majú vysoký obsah vitamínu E, selénu a medi, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Podľa výskumu, tieto antioxidanty zabrániť poškodeniu buniek, ktoré často vedie k rakovine. Tieto živiny prevenciu rakoviny obmedzením a potláčanie poškodenie buniek z oxidačných a chráni tkaniva z oxidačné poškodenia voľnými radikálmi. Slnečnicové semienka môže znížiť riziko vzniku niektorých typov rakoviny kvôli ich vysokému obsahu fytosterolu. Tiež obsahujú zlúčeninu zvanú lignany, ktorý tiež chráni proti niektorým typom rakoviny. Tieto prírodne sa vyskytujúce zlúčeniny môžu inhibovať rast nádorových buniek, čím sa zabráni hrubého čreva, rakoviny prostaty a prsníka.

load...

5. Bone Health

Slnečnicové semienka sú bohaté na horčík, ktorý je tiež nevyhnutné pre silné kosti okrem vápnika. Väčšina horčíka v tele je prítomná v kostiach a pomáha prepožičiavajú kosti ich fyzikálnej štruktúry, zatiaľ čo zvyšok je umiestnený na povrchu kostí, kde je uložená pre telo, ktoré majú byť použité v súlade s požiadavkami. Tieto semená tiež obsahujú meď, ktorá je zásadná pre funkciu enzýmov podieľajúcich sa na zesíťovacím kolagénu a elastínu, a tým zaistiť pevnosť a pružnosť kostí a kĺbov. Vitamín E je účinný pri znižovaní príznakov artritídy Vzhľadom k svojej protizápalové vlastnosti.

6. Prospešné pre nervy

Horčík v slnečnicových semien udržuje naše nervy uvoľnene tým, že bráni vápnika z rúti do nervových buniek a ich aktivácii, a tým uvoľnenie naše cievy a svaly taky. Príliš málo výsledky horčíka príliš veľa vápnika získanie prístupu do nervových buniek, čo spôsobuje, že poslať príliš veľa správ a vedie k príliš veľa kontrakcie.

7. Mental Health

Slnečnicové semienka mať pozitívny vplyv na vašu náladu zmiernením šance na depresiu. Obsahujú tryptofán, esenciálne aminokyseliny, ktoré pomáhajú vytvárať serotonín, dôležitý neurotransmiter. Keď je serotonín prepustený v našom tele, uvoľňuje napätie, upokojuje mozog a podporuje relaxáciu. Cholín, zlúčenina nájsť v slnečnicových semien pomáha pri zlepšovaní pamäti a kognitívne funkcie. Horčík pomáha znižovať frekvenciu záchvatov migrény, znižuje krvný tlak a zabraňuje srdcový infarkt, bolesť a únavu. Slnečnicové semená majú tiež vysoké množstvo draslíka, ktorý pomáha opačný účinok sodíka v krvi a znižuje krvný tlak, čím sa znižuje riziko vzniku hypertenzie.

8. Protizápalové vlastnosti

Vitamín E v slnečnicových semien je primárny antioxidant rozpustný v tukoch tela. Tento vitamín cestuje po celom tele neutralizácii voľných radikálov, ktoré by inak poškodiť štruktúry obsahujúcich tuk a sa molekuly, ako bunkových membrán, mozgových buniek, a cholesterolu. Tak vitamín E vykazuje výrazné protizápalové účinky, čo má za následok zníženie ochorení spôsobených voľnými radikálmi a zápalu, ako je astma, osteoartritída a reumatoidná artritída.

9. Zdrojom antioxidantov

Slnečnicové semená sú bohaté na antioxidanty, ako je selén a vitamínu E. Tieto antioxidanty zabrániť alebo obmedziť oxidačné poškodenia do buniek, tak, že chráni pred chronickými chorobami, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, diabetes, a rakovina.

10. Delicious orechovú príchuť

Slnečnicové semená majú chrumkavú, orechovú chuť, ktorá z nich robí delikátnej (1). Zahrnúť do svojho každodenného jedálnička granolového, šalátov a hýbať-hranolky. Môžete tiež pridávať do jogurtu, ryžu, cestoviny, sendviče alebo miešať ho do chlebového cesta.

11. Stres Buster

Slnečnicové semená obsahujú veľkého množstva horčíka, ktoré upokojuje nervy, a uľahčuje stresu a migrény, čím sa uvoľňujúce svoj názor (2). Semená tiež obsahujú tryptofán a cholín, ktoré pomáhajú v boji proti úzkosti a depresie. Cholín zlepšuje funkciu mozgu a zvyšuje pamäť.

12. Zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi

Slnečnicové semená sú balené s vitamínom E (tokoferol). Jedná sa o antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý neutralizuje voľné radikály rakovinotvorné a bráni ich poškodeniu mozgových buniek, bunkových membrán, a cholesterolu. To tiež pomáha udržiavať krvný obeh a tvorbu červených krviniek (RBC) (3).

13. Podporuje mobilné Formation

Slnečnica je dobrým zdrojom kyseliny listovej (folátov). Vitamín je nevyhnutný pre výrobu novej DNA, ktorá je potrebná pre tvorbu nových buniek (4). Foláty predstavujú dôležitú súčasť jedálnička tehotných žien, pretože podporuje zdravé formácie neurálnej trubice, zodpovedajúce pôrodnú hmotnosť a správny vývoj tváre, srdce, chrbtica a mozog bábätka. Z tohto dôvodu, slnečnicové semená, výhonky, a olej sú považované za veľmi prínosné pre tehotné ženy.

14. Kontroly vysoký krvný tlak

Slnečnicové semená, výhonky môžu dať podnet k svojmu antioxidačné kapacity, pretože majú bohaté množstvo vitamínu E. Tento vitamín pracuje v tandeme s vitamínom C a selénu na zníženie vysokého krvného tlaku (5).

Preťaženie 15. Hrudníka

Na slnečnicové semená a výhonky sú prírodný prostriedok získať úľavu od zápchy na hrudi. V Ayurveda Tieto výhonky sa predpokladá, že majú schopnosť podporovať vylučovanie prírodných expektorans akty lungs.This ako preventívne opatrenie proti dolných dýchacích ciest odradiť invázii patogénov (6).

16. Zabraňuje Osteoporóza

Slnečnicové semená klíčky sú najlepším vegetariánska zdrojom bielkovín. Proteín pomáha pri oprave svalového tkaniva a pomáha pri rôznych enzymatických funkcií organizmu. Proteín je tiež nevyhnutný pre vývoj kostí a tým bráni osteoporóze. To pomáha pri správnom vývoji kostnej hmoty a podporuje pevnosť kostí, celý svoj život. Slnečnicové semená môžu byť dobrou alternatívou pre mäso, hovädzie mäso alebo bravčové mäso proteínov pre prísnymi vegetariánov (7).

17. Draselného rovnováhy tekutín

Slnečnicové semená sú veľmi bohaté na draslík (8). Pomáhajú splniť dennej potreby draslíka tj 4.700 mg draslíka za deň ľahko. Draslík je tiež užitočný na vyváženie účinkov sodíka v rovnováhe tekutín a pri znižovaní krvného tlaku a znižuje riziko hypertenzie.

Horčíka v slnečnica výhody nervy tým, že zabraňuje vápnika vo vstupe do nervových buniek a ich aktivácii. Oni sa správajú ako nervy, cievy a uvoľnenie svalov. Pridanie slnečnicové semienka do vašej každodennej stravy môže zbaviť migrény, bolesti, vysoký krvný tlak, svalové napätie a únava. Môžu byť tiež užitočné pri znižovaní frekvencie migrén a infarktov.

Slnečnicové semená tiež obsahujú tryptofán (aminokyselinu), ktorý vytvára serotonín, neurotransmiter, ktorý je zodpovedný za uvoľnenie napätia, upokojenie mozgu a podporovať relaxáciu.

18. Znižuje riziko infekcie u dojčiat

Slnečnicové semená znižuje riziko infekcie u detí a zabráni ochorenia, ako predčasných pôrodov a nízkej pôrodnej hmotnosti. Predčasne narodené deti sú na vyššie riziko infekcie vzhľadom k ich nedostatočne vyvinuté orgánov a kože, ktoré pôsobia ochrannú bariéru (9).

19. Protirakovinové účinky

Slnečnicové semená obsahujú dobré množstvo selénu osvedčenú v boji proti rakovine. Selén zvyšuje reparáciu DNA a zabraňuje množeniu nádorových buniek. Tento minerál poskytuje ochranu proti rakoviny kože, močového mechúra, hrubého čreva a prostaty. Slnečnicový olej je tiež bohatá na karotenoidy, ktoré pomáhajú pri regulácii bunkovej poškodenia a tým odvráti riziko vzniku rakoviny pľúc, maternice, a koža (10).

20. Zabraňuje Artritída

Starosti artritídy? Prepnúť do slnečnicového oleja zmierniť príznaky artritídy. Slnečnicový olej ukázala konečných výsledkov pri liečbe a prevencii reumatickej artritídy (11).

21. Zabraňuje Astma

Slnečnicový olej pomáha predchádzať astmy a súvisiace príznaky, ako je upchatý nos, prechladnutie a kašeľ (12).

22. Zdravý tráviaci systém

Slnečnicový olej je bohatým zdrojom vitamínov B. Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý tráviaci systém a výrobu energie (13).

23. Cataract

Karotenoidov bohatých slnečnicový olej pomáha v prevencii šedého zákalu. Olej je tiež dobrým zdrojom vitamínu A, ktorý podporuje zdravie očí. Pokúsiť o ďalšie vitamín potraviny bohaté príliš (14).

24. Zdravý imunitný systém

Zinok je ďalšie základné živiny, ktoré telo potrebuje. Slnečnicový olej obsahuje dobré množstvo zinku, a to pomáha udržiavať zdravý imunitný systém. Zinok je tiež užitočná pri hojení rán a udržiavať čuch a taste.Vitamin E v slnečníc je tiež užitočné pre zlepšenie imunitného systému (15).

25. Tiamínu pre energetiku

Semená slnečnice obsahujú tiamín (vitamín B1). Stimuluje bunkové katalyzátory alebo enzýmy chemické reakcie, a je vyžadovaný pre organizmus získavať energiu z potravy (16). Slnečnica je tiež dobrým zdrojom medi, ktorý pomáha pri výrobe energie na bunkovej úrovni.

Sunflower: Kožné Výhody

Adekvátne výživa je predpokladom pre zdravú kožu. Ako bolo uvedené vyššie, slnečnicové semienka sú bohaté na vitamín E, ktorý chráni pokožku pred oxidačným poškodením (bunky) a podporuje zdravý rast pokožky. Niektoré z jeho kožných výhod sú nasledovné.

26. Skin Protection a údržba

Slnečnicové semienka tiež obsahujú meď, ktorá je zásadná pre udržanie zdravej pokožky. Meď sa používa naše telo produkovať melanín, pigment, ktorý je zodpovedný za to, že svojej pokožke svoju farbu. Tieto nepatrné čiastočky tohto proteínu pigmentu chráni pokožku pred poškodením ultrafialovým žiarením.

27. Anti-Aging Výhody

Slnečnicové semienka obsahujú určité živiny, ktoré prispievajú k zdraviu a vitalitu pokožky. Vitamín E je jedným z tých, ktoré pomáhajú pri prevencii pokožku pred poškodením voľnými radikálmi, rovnako ako poškodenie slnkom. To tiež zabraňuje zjazvenie a vznik vrások. Semená tiež obsahujú beta-karotén, ktorý je vaša pokožka menej citlivá na slnečné žiarenie. Rôzne ďalšie antioxidanty v slnečnicových semienok chránia pokožku pred poškodením životného prostredia, čím sa zabráni známky starnutia.

28. Bojuje proti akné a iné kožné problémy

Slnečnicový olej je dobrým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ako je kyselina linolénová, olejové, palmitovej a stearovej, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a elastínu, čím pokožku jemnú a hladkú. Mastné kyseliny majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré chránia pokožku pred baktériami, čím znižuje výskyt akné. Podľa výskumu, slnečnicový olej môže pomôcť chrániť pokožku detí narodených predčasne tým, že zníži riziko kožné infekcie a choroby. Tiež sa predpokladá, že slnečnicový olej môže upokojiť dermatitídu a ekzém.

29. Veľká hydratačný

Slnečnicový olej pôsobí ako veľký zvlhčovač, pomáha koži, aby zadržali väčšinu tej vlhkosti a poskytuje silnú bariéru. Jeho hydratačné vlastnosti možno pripísať prítomnosti kyseliny linolovej.

30. Žiariace kože

Slnečnicové semienka sú bohatým zdrojom vitamínu E. Tento vitamín pomáha chrániť pokožku pred škodlivými UV lúčmi a dávajú žiariace a mladistvý vzhľad pokožky (17).

Slnečnica: Vlasy Výhody

Slnečnicové semená obsahujú dôležité vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé vlasy, ako sú bielkoviny, selén, vitamín E a vitamínov skupiny B.

31. Stimuluje rast vlasov

Zinok v slnečnicové semená podporuje rast vlasov. Avšak, nadmerná spotreba zinku môže viesť k vypadávaniu vlasov. Vitamín E tiež stimuluje rast vlasov tým, že zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy. Je tiež potrebné konzumovať s mierou, ako veľmi to môže spôsobiť vypadávanie vlasov.

Strata 32. Zabraňuje vlasov

Slnečnicové semená tiež obsahujú vitamín B6 (pyridoxín), ktorá nie je rozhodujúca iba pre vstrebávanie zinku, ale má aj určitú stratu vlasov zabraňujúce vlastnosti. Tieto vlastnosti možno pripísať schopnosti vitamínu B6 zvýšiť prívod kyslíka na pokožku hlavy. Sú tiež najlepšie potravinové zdroje medi, ktoré sa podieľajú na tvorbe melanínu. Tento pigment je zodpovedný za dosiahnutie farby vašich vlasov.

33. Hydratuje vlasy

Slnečnicový olej je lacný prírodný krém pre vlasy. Obsahuje omega 6 mastných kyselín, ktoré pomáhajú predchádzať rednutie vlasov.

34. Zabraňuje šediveniu vlasov

Slnečnica sú dobrým zdrojom medi. Tento minerál je zodpovedný za dosiahnutie farby na vlasy, a jej nedostatok je jednou z hlavných príčin šediveniu vlasov. Bohatá Prítomnosť medi v slnečnice pomáha udržiavať farbu a lesk vlasov.

Semená: Nutričná hodnota

Slnečnicové semená sú živiny bohaté potraviny zahŕňajúce vitamíny E a B a minerálnych látok, ako je selén, horčíka, železa, fosforu, vápnika a zinku, ako aj proteínov a srdce zdravé tuky. Jeho nutričný profil je vysvetlené nižšie. Pozri tabuľku pre hĺbkovú analýzu živín:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 584 kcal 29%
Uhľohydráty 20 g 15%
Proteín 20,78 g 37%
Celkový obsah tuku 51,46 g 172%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 8,6 g 23%
Vitamíny
Folates 227 ug 57%
Niacín 8,335 mg 52%
Kyselina pantoténová 1,130 mg 22%
Pyridoxín 1,345 mg 103%
Riboflavín 0,355 mg 27%
Tiamín 1,480 mg 123%
Vitamín a 50 iu 1.6%
Vitamín c 1.42%
Vitamín e 35,17 mg 234%
Elektrolyty
Sodík 9 mg 1%
Draslík 645 mg 14%
Minerály
Vápnik 78 mg 8%
Meď 1.800 mg 200%
Železo 5,25 mg 63%
Horčík 325 mg 81%
Mangán 1,950 mg 85%
Fosfor 660 mg 94%
Selén 53 ug 96%
Zinok 5,00 mg 45%
Fytoživiny
Karotén-ß 30 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

  • Vitamín E: Semená sú jedným z najlepších zdrojov vitamínu E. Unca slnečnicové semená obsahujú 10 mg vitamínu E, čo je 35% odporúčanej dennej potreby človeka. Táto živina pomáha krvného obehu a tvorbu červených krviniek (RBC).
  • Vitamín B1: Semená sú tiež dobrým zdrojom vitamínu B1 alebo tiamín. Unca lúpaných slnečnicových semien poskytuje 0,4 miligramov tejto živiny. Odporúčaná denná dávka vitamínu B1 je 1,2 mg a 1,1 mg pre mužov a ženy, resp.
  • Kalórií a tuku: Slnečnicové semienka sú bohaté na srdce zdravé tuky s takmer 80% svojich kalórií pochádza z tukov. Väčšinou obsahujú polynenasýtené a mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré poskytujú asi 160 kalórií na oz porciu.
  • Bielkovín a vlákniny: Slnečnicové semienka sú tiež vysoký obsah bielkovín. 3,5 oz porcia týchto semien obsahuje 22,78 gramov bielkovín. Sú tiež dobrým zdrojom vlákniny poskytnutie asi 10,5 g na 3,5 unca porcie.
  • Meď: Slnečnicové semienka sú prospešné pre vaše vlasy a pleť v dôsledku ich obsahu medi. Unca slnečnicových semien obsahuje 512 mikrogramov medi, ktorý je viac ako 50% odporúčanej požiadavke 900 mikrogramov.
  • Draslík: Semená sú tiež dobrým zdrojom draslíka s štvrtina šálky slúžiace poskytujúce 226 miligramov tohto minerálu.
  • Zinok: Sú tiež dobrým zdrojom zinku. Správne príjem tohto minerálu je dôležité pre mužskú plodnosť. Štvrtina cup porcie slnečnicových semien obsahuje 1,75 miligramov zinku. Odporúčaná denná dávka je 11 mg pre mužov.

Takže začať hľadať spôsoby, ako zahrnúť slnečnicové semená vo svojej každodennej strave režime. Okrem jesť semená v surovej forme, môžete tiež zmiešať uncu semien vo svojej studené alebo teplé nápoje alebo posypeme je cez šaláty a ďalšie porcie potraviny zostať zdravý, zostať šťastný !!

load...