Zdravie a wellness

34 úžasné prínosy soli pre pokožku, vlasy a zdravie

34 úžasné prínosy soli pre pokožku, vlasy a zdravie

Soľ, tiež známy ako stolové soľ alebo kamennej soli, je prírodné minerálne skladá z bielych kociek v tvare kryštálov zložených zo sodíka a chlóru. Je to v podstate chemická zlúčenina - chlorid sodný, ktorý má chemický vzorec NaCl, skladajúci sa 40 percent sodíka a 60 percent chlóru. To je prirodzene vyskytuje v morskej vode a tvoria asi 3,5 percent svetových oceánov.

Keď je uzavretá oblasť morskej vody, voda sa odparuje zanechal veľkých kryštálov soli. Pôvodne je priesvitný, farby a bez zápachu, s výrazným a charakteristickú chuť. Ale prítomnosť nečistôt a minerálov prepožičiava rôzne farby na ňom, ako je biela, ružová, sivá, červená, hnedá a čierna.

Vlastnosti čistého chloridu sodného
Molekulová hmotnosť - nacl 58.4428
Atómová hmotnosť - na 22.989768 (39.337%)
Atómová hmotnosť - cl 35.4527 (60.663%)
Eutektické zloženie 23,31% nacl
Bod tuhnutia eutektickej zmesi -21,12 ° C (-6,016 ° F)
Kryštalická forma Izometrické, kubické
Farba Jasné až biele
Index refrakcie 1.5442
Hustota alebo špecifická hmotnosť 2,165 (135 lb-ft3)
Sypná hustota, približná (suchá, astma 632 gradácia) 1,154 (72 lb-ft3)
Uhol odpočinku (suchý, astma 632 gradácia) 32°
Bod topenia 800,8 ° C (1 473,4 ° F)
Bod varu 1,465 ° C (2,669 ° F)
Tvrdosť (moh's scale) 2.5
Kritická vlhkosť pri 20 ° C, (68 ° F) 75.3%
PH vodného roztoku Neutrál

load...

Soľ sa získa dvoma hlavnými spôsobmi, odparovaním z morskej vody a ťažba soli zo zeme. Stolovej soli a soli používané na priemyselné účely sa získavajú ťažby zatiaľ čo gastronomické Soli sa získavajú odparovaním morskej vody. Soľ, ktorú používame pre domácu spotrebu všeobecne stolný soľ (rafinovaný soľ), morská soľ (nerafinované soli) a jodidovaná soľ. Je to jeden z najstarších potravín, korenie, rovnako ako dôležitý spôsob uchovania potravín. Používa sa tiež pre iné kulinárske účely, ako je opaľovanie, farbenie, bielenie, keramiky zasklenie, výrobu mydla a na začiatku výroby chlóru. Dnes sa bežne používa v chemickom priemysle pre zmäkčovanie vody.

Druhy soli

Existuje mnoho druhov soli, z ktorých každý má rôzne typy kryštálov a použitia. Veľkosť ich kryštálov a farba sa mení v závislosti na prítomnosti rôznych minerálov. Niektoré z bežných odrôd soli sú nasledujúce.

 • Jodizovaná soľ

To je v podstate stolný soľ s prísady, ako jód, a je považované za prospešné pre pacientov štítnej žľazy. Vzhľadom k tomu, že je kuchynská soľ, má jemné granule a je väčšinou používaný pre domácu spotrebu. Používa sa tiež ako protispekavé činidlo, aby sa zabránilo hrudkovaniu.

load...
 • Košér soľ

Ide o látky vo voľnom hrubá zrnitá soľ vyrobený lisovaním granulované soli. Často je výhodné, pre varenie, ako to má mäkšie chuť ako kuchynskej soli. To je často aplikovaný na porážal mäso, aké veľké nepravidelne tvarované vločky možno ľahko čerpať krv. Vzhľadom k svojej veľkej plochy, sa ľahko rozpúšťa, bez nad solenia a používa sa ako zmäkčovače vody.

 • Black Salt

Známy ako, kala Namak 'alebo, sanchal', je žlto-hnedé soľ, ktorá má silnú chuť sírovej v dôsledku pridania čistenej lávy. V Indii, je k dispozícii v rozomletej forme, rovnako ako zhlukov a je do značnej miery používa ako morenia soli.

 • Sel Gris

Jedná sa o sivé soli pôvodom z Francúzska. Vedľajší produkt tzv kvet de sel sa vytvorí, keď je SEL gris umožnené kvitnúť do flowerlike kryštálov v odparovacích panviciach.

 • Maldon Sea Salt

Je to britská dokončovacie soľ, ktorá je podobná Fleur de Sel a získa varením morskú vodu. To sa skladá z jemných pyramídové kryštály a má svetlo, jemnú chuť.

 • Kamenná soľ

Táto soľ má diskrétne kryštálov a používa sa pre rozmrazovanie. To je často používané v zmrzliny, pretože znižuje teplotu tuhnutia.

Soľné Výhody

Výhody soli je veľa. Ak chcete tento jednoduchšie čítanie, ktoré sú rozdelené do zdravie pokožky a vlasov výhody.

Výhody soľ pre zdravotníctvo

Soľ je potreba v ľudskom tele, pretože riadi rovnováhu tekutín a fungovanie svalov a nervov. Telo automaticky reguluje prítomnosť solí a sodíka. Pocit nadmerne smäd naznačuje vysoký obsah soli, ktorý je vylučovaný obličkami. Morská soľ je všeobecne považované za výhodnejšie než jeho spracovaného náprotivkom, kuchynskej soli. Niektoré zo zdravotných výhod soli sú uvedené nižšie.

1. Riadne trávenie

Morská soľ pomáha v tráviacom procese tým, že stimuluje slinné žľazy a pomáha telu vytvárať tráviace šťavy. To umožňuje rýchle trávenie. Soľ tiež bráni vybudovať v zažívacom trakte, čím sa zabráni zápcha. Uľahčuje vstrebávanie potravinových častíc cez črevný trakt.

2. Prospešné Problémy dýchacích ciest

Soľ môže byť veľkú pomoc v prípade dýchacích ťažkostí, ako je astma, bronchitída a senná nádcha. Je účinný pri znižovaní zápalu dýchacích ciest, a tým spomaľuje tvorbu hlienu, ktoré vám umožnia lepšie dýchať. Vezmeme pol lyžičky soli v pohári vody, môže pomôcť pri objasňovaní dutín a priedušiek zápchy.

3. Beneficial V Diabetes

Morská soľ je prospešné pre tých, ktorí sú s diabetom alebo náchylné k diabetu, pretože môže znížiť potrebu inzulínu tým, že pomáha k udržaniu správnej hladiny krvného cukru v tele.

4. Uľahčuje správnu spať a lieči depresie

Niektorí ľudia majú tento problém slín vytekajúcej z úst počas spánku, ktorý indikuje nedostatok soli v tele. Nedostatok soli môže viesť k nedostatku vody a slín žľazy snímacie tento nedostatok, sú povinní produkovať viac slín. Pitie morská soľ pred spaním zabraňuje produkciu prebytočného slín. Okrem toho, morská soľ lieči depresiu tým, že produkuje dva hormóny serotonín a melatonín, ktorý vám umožní vysporiadať so stresom, čím si oddýchnuť a lepšie spať v noci.

5. Silný imunitný systém

Morská soľ je najstaršia antibiotikum na svete, ktorá má anti-vírusové vlastnosti. Tak, to môže byť veľkou náhradou za antibiotík mínus vedľajších účinkov. Posilňuje imunitný systém, čo vám umožní odraziť studený vírus, horúčka, chrípky a autoimunitných ochorení, rovnako ako udržať na uzde alergie.

6. Pomôcky Chudnutie

Hoci stolovú soľ nie je moc prospešný v tomto ohľade, morská soľ môže v skutočnosti pomôže schudnúť tým, že zabraňuje zadržiavaniu vody v tele, rovnako ako pomoc pri trávení. Ako už bolo uvedené, morská soľ uľahčuje rýchle trávenie vytvorením tráviacich štiav, čím sa zabráni nahromadeniu v tráviacom trakte, ktoré môže viesť k zápche a priberanie na váhe.

7. Zabraňuje Osteoporóza

Soľ je potrebná na udržanie zdravej kosti a takmer ¼ soli vo vašom tele je uložená v kostiach. Nedostatok soli a vody spôsobuje, že telo čerpať sodíka z kostí, čo vedie k osteoporóze. Tak, piť veľa vody a spotreby soli v moderovanie pomáha predchádzať osteoporóze.

8. Alkalizuje telo

Vzhľadom k tomu, morská soľ nebol vystavený vysokej teplote alebo zbavený jeho prírodných minerálov a je prostý škodlivých umelých prísad, pomáha pri alkalizácii tela. Tak sa eliminuje riziko závažných život ohrozujúcich ochorení tým, že zabraňuje a zvrátenie vysokej hladiny kyseliny v tele. Minerály udržiavať správnu rovnováhu elektrolytov v tele a tým napomáha správnemu nervového systému a bunkových funkcií.

9. Zabraňuje svalové kŕče

Draslík je minerál, ktorý je životne dôležitý pre správnu funkciu svalov. Morská soľ obsahuje malé množstvo draslíka a umožňuje správnu absorpciu draslíka v tele z iných potravín rovnako. Tak, to pomáha v prevencii bolesti svalov, kŕče a kŕče.

10. Dobré pre srdce

Aj keď soli, všeobecne je považované za škodlivé v tomto ohľade, morská soľ v zmesi s vodou môže znížiť vysokej hladiny cholesterolu, vysoký krvný tlak, a regulovať nepravidelný srdcový rytmus, čím poskytuje ochranu proti ateroskleróze, srdcové záchvaty a mŕtvice.

11. Zubná zdravie

Soľ hrá dôležitú úlohu v zdraví zubov a často sa používa ako prísada do zubných pást. Môžete vytvoriť domáce zubnú pastu zmiešaním drveného morskú soľ a jedlú sódu v pomere 1: 2 a čistenie zubov s touto zmesou. Ústne vody môžu byť tiež pripravené pridaním pol lyžičky soli a ½ lyžičky jedlej sódy na 4-unca pohár vody a oplachovanie s ním.

12. Zlepšuje duševné zdravie

Slaná voda kúpeľa, na rozdiel od zvýšenia fyzické zdravie, tiež prispieť k zlepšeniu duševného zdravia. Po kúpeli v slanej vode, budete pokojnejšie, šťastná a uvoľnená. Kúpeľové soli pôsobí ako nádherné stres Busters. Môžu tiež zlepšiť váš pokoj.

13. Zaobchádza Kyslosť

Kyslosť je Veľkým problémom väčšiny ľudí čelí dnes. Namiesto toho, aby sa pre všetky tie nákladné lieky, ktoré prichádzajú s vedľajšími účinkami, môžete si vziať vodného kúpeľa soľ miesto. Vzhľadom k svojej zásaditej povahy, kúpeľové soli pomáhajú znižovať kyslosť. Toxíny vnútri nášho tela sú uvoľňované do soľné kúpele osmózou. A minerálne látky sú absorbované do tela chodidlách. Tým sa znižuje kyslé hladiny v tele a udržiava hladinu pH pokožky.

14. Poskytuje hydratáciu

Ľudské telo obsahuje 70% vody, a to je dôležité pre našu existenciu. Chlorid sodný alebo chlorid sodný pomáha udržať hladinu vody, pozdvihne extracelulárnej tekutiny a podporovať optimálny prietok krvi. Tieto vlastnosti soli nám pomáhajú v boji proti infekcii. Ak ste niekedy cucal krvácajúce prst, viete, že krv chutí slaný. Takže potrebujeme vodu a soľ. Soľ zvyšuje základné funkcie, rast a vývoj, aj keď nie nevyhnutne všetky naraz.

15. Odstraňuje slabosť

Ak ste niekoho, kto trpí pretrvávajúce slabosti, môžete zvážiť s denná dávka slanej vody k zníženiu vyčerpania a v niektorých prípadoch dokonca zbaviť ju. Zdravotné odborníci na vedomie, že zdravý jedinec stráca dobré množstvo soli močom. Mať trochu slanej vody môže pomôcť vyrovnať hladiny soli.

16. Trvá na krvný tlak

Ako bolo uvedené vyššie, močenie spôsobuje stratu nielen vody, ale aj soľ. Vzhľadom k tomu, telo sa snaží držať na soli a vody, váš krvný tlak stúpa. Tak, štipka soli s vodou môže pomôcť zvrátiť účinky močenie a na oplátku pomáha udržiavať stabilnú krvný tlak. Je dôležité, aby ste nepridávajte príliš veľa soli.

17. Znižuje chuť k jedlu

Pitná slanej vody vám pomôže sa dostať do formy. Ako? No pre začiatok, kedy sa nám nepodarí získať potrebné množstvo soli v našej strave, máme tendenciu flámu na nezdravé potraviny, občerstvenie a podporovať najrôznejšie nezdravých odpustkov. Piť trochu slanej vody môže stabilizovať hladiny soli, vám pomôže vyhnúť cholesterolu vysokej nezdravé jedlo a udržiava vás vo forme.

18. Bojuje proti Insomnia

Nespavosť je prekliatím technológie. Väčšina z nás nemajú dobrý nočný spánok už nie. Facebook, Whatsapp a Twitter Zdá sa gang sa na nás, takže je ťažké ísť do postele. Avšak trochu štipka soli a vody môže pomôcť. Soľ znižuje stresové hormóny ako je kortizol a adrenalín a pomáha nám relaxovať. Táto výhoda slanej vody pomôže získať dobrý nočný spánok.

19. Zlepšuje zdravie kostí

Sole, vyslovuje Sola, je koncentrovaná zmes vody a soli. Okrem toho, že intenzívne nechutné, to je tiež celkom zdravá. Osteoporóza sa hovorí, že je výsledkom nedostatku vápnika. Poháre Sole vám môže pomôcť zvýšiť množstvo vápnika a ďalších minerálov v krvi a naopak podporuje zdravé kosti.

20. Lieči bolesť zubov

Priznám sa, že nemusíte piť slanú vodu, aby pomohol zmierniť bolesť zubov. Aby však bolo možné liečiť túto pulzujúca bolesť, všetko, čo potrebujete urobiť, je zmiešajte lyžicu plný soli s šálkou horúcej vody a kloktať zmes. Zmes môžete piť v prípade potreby, aj keď je to lepšie, ste kloktadlo a pľuvať.

Soľné Výhody pre pokožku

Soľ má niekoľko výhod kožu rovnako. Morská soľ vo vodnom kúpeli má upokojujúci a relaxačný účinok na kožu odstránením nečistôt a toxínov z tela. Kúpeľové soli sú stále viac populárne v týchto dňoch. Okrem toho, soľ je tiež používaný v rôznych kozmetických prípravkov. Niektoré z jej výhod pre kožu, sú nasledujúce.

Vlastnosti 21. Liečivé

Morská soľ má vynikajúce liečivé vlastnosti, a kúpeľ v mori slanej vode pomáha zmierniť suché a svrbenie kože, rovnako ako vytvrdzovanie závažných stavov, ako sú ekzémy a lupienku. Uľahčuje rýchle hojenie otvára póry, zlepšuje krvný obeh a hydratáciu tkaniva. Okrem toho, že je vaša pleť jemnejšia, vláčna a znižuje výskyt jemných liniek, vrások a celulitídy. Pôsobí ako hydratačný krém pre suchú, popraskanú kožou a zostatky mastnú pleť.

22. Liečbe akné

Morská soľ sa často používa v mydiel, masky, tonery a čistiace prostriedky pre liečbu akné. Síra pomáha syntetizovať kyslíka vzhľadom k tomu, draslík udržuje rovnováhu vody pre bunkový metabolizmus, čo umožňuje absorpciu výživy, ako sa zbaviť nečistôt. Vápnik čistí póry, aby vaše bunkových membrán silnejší a horčík odstraňuje nečistoty a toxíny z kože.

23. Tváre peeling

Masážny kožu a tvár sa zmesou 1 kávová lyžička jemnozrnného soli a 1 lyžička olivového oleja pre exfoliačný kožu.

24. Pôsobí ako toner Skin

Soli môžu byť použité na zníženie tváre olejnatosť. Za týmto účelom naplňte malú spreji s vlažnou vodou zmiešané s 1 lyžičkou soli a hmly na tvári. Dávajte pozor, aby sa zabránilo oči. To sa chová ako toner kože.

25. Liečba nafúkol Eyes

K liečbe opuchy očí, ležať na chrbte a aplikovať vankúšiky namočené v roztoku jednej lyžičky soli a teplú vodu.

26. Salt Scrub

Soli kroviny môžete využiť na drhnutie svoje ruky a nohy, aby odstrániť odumreté bunky a zlepšuje krvný obeh. Potom, čo vzal sprchu alebo vaňu, keď vaša pokožka je ešte vlhká, posypeme trochu soli na ruky a votrite ho jemne na rukách a nohách.

27. Soľ Ako tváre parník

Varenie v pare koži so slanou vodou pred exfoliačný otvára póry. Varí sa 1 - 3 šálka morskej soli v malej panve vody a nalejte roztok do misy. Teraz pokrývajú svoju tvár s uterákom, držte ju nad parou po dobu asi 10 minút.

28. Pomôcky pri detoxikácii

Kúpeľové soli pomáhajú detoxikáciu pokožky. Otvorí sa teplá voda do kožné póry. To umožňuje minerály klesnúť hlboko a umožňujú hĺbkové čistenie. Kúpeľové soli upozorniť na škodlivé toxíny a baktérie vstrebáva do pokožky po celý deň, aby vaša pleť hľadá mladých.

29. Môže vás vyzerať mladšie

Ak nie som zle, malo by to byť vaša obľúbená dôvod, aby sa slanou vodou kúpeľa! Kto nechce vyzerať a cítiť mladšie! Pravidelné používanie kúpeľové soli znižuje výskyt vrások a jemných liniek. Nechávajú pokožku jemnú a vláčnu. Kúpeľové soli dosiahnuť tým, že plumping pokožku a vyváženie vlhkosť pokožky.

30. Môže liečiť rad problémov

Kúpeľové soli presahujú ťažiť len na koži. Oni tiež hrajú dôležitú úlohu pri liečbe niektorých závažných stavov, ako je osteoartritída a šliach. Artróza je zhoršenie chrupavky a kosti ležiace pod ním. Tendinitída je opuch šľachy. Kúpeľové soli môže tiež liečiť svrbenie a nespavosť.

Soľné Výhody na vlasy

Soľ je všeobecne považované za škodlivé pre vlasy, pretože obsahuje sodík, ktorá má svoje vlastné vedľajšie účinky. Avšak, morská soľ obsahuje 26 minerálnych látok, ktoré sú prospešné pre vlasy. Soľné spreje sú stále populárne pre úpravu vlasov, rovnako ako pridávanie lesk vašich kadere. Niektoré z výhod soli na vlasy sú nasledovné.

31. Zjemňuje vaše vlasy

Morská soľ pridáva mäkkosť, odraz a telo vaše vlasy. Vzhľadom k prítomnosti nevyhnutných minerálov, to robí vaše vlasy lesklé a hydratuje ju, rovnako ako opravy a chráni ju. Má skvelé liečivé vlastnosti, vďaka čomu môže vyliečiť poškodené vlasy.

32. Liečba lupín

Ak sa chcete zbaviť lupín, naneste drvené morskej soli na hlave pred zmáčanie vlasy. Tým sa uvoľní vločiek, rovnako ako umožňujú lepšiu penetráciu ošetrenie pokožky hlavy.

33. Zastavenie potenie vlasovej časti hlavy

Ak sa chcete zbaviť prebytočného potu, platí soľnej hmle na stlmí koreňov a nechajte vyschnúť. To bude nasávať žiadny pot alebo oleja po celý deň, soľ môže absorbovať vlhkosť.

34. Pridá Objem

Zmiešajte rovnaké množstvo Epsom solí a kondicionérom a používať ju len na korienky vlasov. Nechaj to po dobu 20 minút a opláchnite. To dodá objem vašich kadere, rovnako ako odstrániť prebytočný vybudovať oleje a vlasové prípravky. Avšak, toto by malo byť vykonané sezónne, aby sa vaše vlasy z stáva suché a nudné.

Tipy na použitie

Pre pleť

1. Tvorba soľou z Mŕtveho mora doma

Soľ z Mŕtveho mora sa môže pochváliť mnohými kožných výhod, ktoré pomáhajú doplniť a omladiť pokožku. Pomáha zámku vlhkosť v koži, redukuje vrásky a zabije akné spôsobuje baktéria. Soľ z Mŕtveho mora sa používa ako prísada do mnohých organicky pripravenej masky a pleťové krémy.

prísady
 • 45 g alebo 1 lb glycerín bar
 • ¼ šálky morskej soli
 • ½ lyžičky kuchynská soľ
 • 3-4 kvapky unscented
 • ½ lyžice včelí vosk
 • Odmerky (mikrovlnné rúry)
 • Trením alkohol (malý sprej)
 • Drevo lyžica
 • Obdĺžnikové, trojuholníkové alebo kruhové mydlo plesne
 • Mydlo fréza
 • Farbivo
Inštrukcie
 1. Začať rezaním glycerínu tyč do 1-palcové štvorcov. Rezanie glycerín na kúsky zaisťuje, že glycerín topí rovnomerne a nevysychá.
 1. Akonáhle je glycerín roztopí, naliať ju do odmerky a udržať ju stranou. (Môžete použiť metódu dvojité varu rozpustiť glycerín, alebo si môžete jednoducho mikrovlnná rúra).
 1. Uistite sa, že všetky glycerín sa roztaví a žiadne vzduchové bubliny objavia na povrchu glycerínu je. Sprej nejaký alkohol na vzduchových bublín tak, že ustupujú.
 1. Vezmite glycerín a nastavte ju na miernom plameni.
 1. Používanie vareškou alebo drevenú palicu, premiešajte glycerín.
 1. Teraz pridajte morskú soľ, stolný soľ, včelí vosk a levanduľový esenciálny olej po etapách. Nepridávajte ich všetky dohromady, pridať v niekoľkých fázach, je miešanie nepretržite.
 1. Farbivo časť príde teraz. Ak chcete, aby mydlo vyzerať pekne, pridajte pár kvapiek farbivo tu.
 1. Potom, čo ste urobil, zalejeme zmesou do mydlovej formy a vyčleniť na to, aby stvrdnúť.
 1. V prípade, že mydlo tvorí vzduchové bubliny, sprej nejaký alkohol na neho znova.
 1. Zvyčajne bude mydlo trvať najmenej 24 hodín stuhnúť.
 1. Akonáhle je mydlo stvrdne, použiť mydlovú rezačku alebo dlhý nôž rezať mydlo na kúsky.
 1. Zabaľte mydlo do plastovej fólií udržať glycerín pred vysychaním.
 1. Vaša mydlo je pripravený!
dôležitá poznámka

Potom, čo ste používali tieto kontajnery, aby sa mydlo, neskladujte jedlo ani vodu v nich; použiť len na výrobu mydla, alebo sa ich zbaviť.

Naplniť svoj mikrovlnnej rúre odmerku s kúskami glycerínu a roztaviť ju podľa návodu na obale. Môžete použiť dvojaký kotol topiť váš glycerín, ale je to oveľa jednoduchšie v mikrovlnnej rúre. Uistite sa, že všetky glycerolu sa roztaví úplne predtým, než pridáte na iné zložky lieku.

2. Ako sa robí kúpeľové soli s éterickými olejmi

 1. Potom sa sklenené fľaše alebo nádoby.
 1. Teraz, naliať asi 2 šálky Epsom soli a morskej soli v miske. Triasť pohár tak, aby obe soli dostať dobre zmiešané.
 1. Potom sa pridá 10 kvapiek zvoleného éterického oleja na vrchole soli. Dobre pretrepte fľaštičku, aby sa olej dostane namočené do soli dobre.
 1. Pridajte 2 lyžičky jedlej sódy.
 1. Opäť miešajte miešať všetky ingrediencie.
 1. Zmes v sklenenej nádoby vzduchotesnej uložiť.
 1. Tieto soli nalejte do vane naplnené teplou vodou v prípade potreby.

Pre varenie

1. Domáce korenie Salt (morská soľ)

Môžete použiť morskú soľ ako základ na prípravu tohto korenia. Morská soľ je zdravšie a chutnejšie (podľa niektorých ľudí) ako bežné kuchynskej soli. Zmes tiež obsahuje kryštálový cukor, čo mu dáva sladkú a štipľavú chuť. Recept vám pomáha ⅔rd šálky korenie soľ.

Budete potrebovať
 • 2 tbsps kryštálový cukor
 • 4 TSPS paprika (údené)
 • 1 lyžička cesnak soľ
 • 2 TSPS cesnakový prášok
 • 4 TSPS cibuľový prášok
 • 1 lyžička korenia
 • ½ lyžičky Sea Salt
Ako spraviť
 1. Pridajte všetky ingrediencie do malej pohára.
 1. Zatvorte veko nádoby a dôkladne ho pretrepte.

2. Domáce koreniace soli (kóšer soľ)

Môžete si pripraviť túto korenia doma pomocou kóšer soľ ako základ. To má väčšiu zrna ako kuchynská soľ. Recept používa červené korenie a papriku, až korenie kvociente. Môžete vykonať ½ šálky korenie Soľ podľa tohto receptu.

Budete potrebovať
 • ½ lyžičky cesnakový prášok
 • ½ lyžičky cibule prášok
 • ½ lyžičky mletej červenej papriky
 • 4 TSPS čierne korenie prášok
 • ¼ šálky kosher soli
 • 1 lyžička paprika
Ako spraviť
 1. Pridajte všetky ingrediencie do malej pohára.
 1. Zatvorte veko nádoby a dôkladne ho pretrepte.

3. Lawry je ostrieľaný Salt (stolný soľ)

Môžete vykonať ½ šálky korenie Soľ podľa tohto receptu.

Lawry je Ostrieľaný Soľ je jedným z najobľúbenejších balených druhov korenia soľ. Môžete jednoducho postupujte podľa nasledujúcich tipov a urobiť ostrieľaný Soľ doma bez pridania farbív a konzervačných látok.

Budete potrebovať
 • ¼ lyžičky kukuričného škrobu
 • ¼ lyžičky cibule prášok
 • ¼ lyžičky cesnakový prášok
 • ½ lyžičky kurkuma
 • ½ lyžičky paprika
 • 2 tbsps soľ
 • 2 tbsps cukor
Ako spraviť
 1. Pridajte všetky ingrediencie do malej pohára.
 1. Zatvorte veko nádoby a dôkladne ho pretrepte.

4. Domáce koreniace soli (himalájske soľ)

Recept je ½ šálky korenie soľ. Môžete použiť ružový kryštál himalájskych soľných pre tento recept. Vysušený petržlen list dáva tejto ochucovanie potravín jedinečnú chuť.

Budete potrebovať
 • ¼ šálky čerstvého čierneho korenia prášok
 • ¼ šálky cesnakový prášok
 • ¼ šálky cibule prášku
 • 2 TSPS chilli
 • 3 tbsps paprika
 • 2 tbsps vysuší Petržlen listová
 • ? Šálka ​​himalájskeho soli
Ako spraviť
 1. Pridajte všetky ingrediencie do malej pohára.
 1. Zatvorte veko nádoby a dôkladne ho pretrepte.

5. Koreniace soli pre Vyprážané zemiaky a hranolky

Recept vám pomáha ¼ šálky korenie soľ. Môžete použiť kuchynskej soli pri príprave tejto populárnej korenie na hranolky. Zeler semená pridať lahodnú chuť na ochutenie soľ.

Budete potrebovať
 • ¼ šálky soli
 • ½ šálky cesnakový prášok
 • ? Šálka ​​cibule prášku (voliteľné)
 • 1 lyžička zeler semeno
 • 2 TSPS chilli
Ako spraviť
 1. Pridajte všetky ingrediencie do malej pohára.
 1. Zatvorte veko nádoby a dôkladne ho pretrepte.

Nutričná hodnota Salt

Tabuľka soľ, ktorá používame k domácej spotrebe sa skladá z 97,5 percent chloridu sodného a 2,5 percenta chemikálií, ako je vlhkosť absorbenty a jód. Nadmerné zahrievanie na teplotu 1200 stupňov Celzia mení chemickú štruktúru tejto soli. Morská soľ je prírodný nerafinovaný forme soli, ktoré majú viac minerálnych látok, ako je horčík a jód, a je bez prísad. Tak, morská soľ ponúka viac výhod ako rafinované náprotivok. Výživná hodnota soli je uvedený nižšie.

Fakty o výživovej hodnote
Veľkosť porcie: (100 gramov)
Čiastka na jednu porciu
Kalórie: 0
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku 0g0%
Nasýtený tuk 0g 0%
Cholesterol 0mg0%
Sodík 32767mg1365%
Celkové množstvo karbohydrátov 0g0%
Diétne vlákno 0g ~
Cukry 0 g ~
Proteín 0g0%
Vitamín a 0%Vitamín c 0%
Železo 1%Vápnik 2%
* percentá denných hodnôt sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií

Soľ Nutričné

Pozrite sa tu nutričných výhod soli tu podrobne.

Vitamíny % dv
Vitamín a 0 iu 0%
Retinol 0 mcg
Ekvivalentná logická aktivita 0 mcg
Alfa karotén 0 mcg
Beta-karotén 0 mcg
Beta kryptoxantín 0 mcg
Lykopén 0 mcg
Luteín + zeaxantín 0 mcg
Vitamín c 0 mg 0%
Vitamín e 0 mg 0%
Vitamín k 0 mcg 0%
Tiamín 0 mg 0%
Riboflavín 0 mg 0%
Niacín 0 mg 0%
Vitamín b6 0 mg 0%
Vitamín b12 0 mcg 0%
Folát 0 mcg 0%
Potraviny s obsahom folátu 5,6 mcg ~
Kyselina listová 0 mcg ~
Diétne ekvivalenty kyseliny listovej 0 mcg ~
Kyselina pantoténová 0 mcg 0%
Minerály % dv
Vápnik 24 mg 2%
Železo 0,33 mg 1%
Horčík 1 mg 0%
Fosfor 0 mg 0%
Draslík 8 mg 0%
Sodík 32767 mg 1365%
Zinok 0,1 mg 0%
Meď 0,03 mg 1%
Mangán 0,1 mg 5%
Selén 0,1 mcg 0%
Tuky % dv
Celkový obsah tuku 0 mg 0%
Nasýtený tuk 0 mg 0%
Mononenasýtený tuk 0 mg ~
Polynenasýtený tuk 0 mg ~

Po zvážení rôznych výhod solí, je zrejmé, že niektoré soli je potrebné v tele kontrolovať rovnováhu tekutín. Avšak prebytok soli môže mať nepriaznivý vplyv na telo čím sa zvyšuje riziko vysokého krvného tlaku, mŕtvice a iných srdcových ochorení. Vzhľadom k tomu, morská soľ je výživnejšie, to môže byť použitý namiesto stolovej soli pre domácu spotrebu.

load...