Zdravie a wellness

33 Úžasné výhody Jaggery (Gur) pre pokožku a zdravie

33 Úžasné výhody Jaggery (Gur) pre pokožku a zdravie

Vedeli ste, že Jagger prichádza s množstvom zdravotných výhod? Možno ste videli starších ľudí jesť kus Jagger s čajom po jedle. Je to nielen vďaka svojej sladkej chuti, ale má aj početné liečivé vlastnosti, ktoré robia zázraky pre telo.

Čo je Jagger?

Jagger je vyrobený zo šťavy cukrovej trstiny, ktorý sa zahrieva na výrobu hrubých kryštály. Obsahuje cukor je sacharóza forme a je používaný v mnohých potravinárskych výrobkov ako sladidlo. To je považované za zdravšie ako rafinovaný cukor ako niektoré rastlinné phytochemicals a minerály sú zachované v ňom.

Mnoho ľudí sa zabránilo Jagger ako jej surový vzhľad nie je príliš lákavá. Avšak, to môže byť čas začať robiť toto jedlo pravidelnou súčasťou vašej stravy, pretože poskytuje mnoho základných živín a je účinný liek na mnoho chorôb. Pridaním Jagger do svojho jedálnička, získate celý rad priaznivých účinkov na zdravie, ktoré nemusia mať myslel, že toto jedlo môže poskytnúť.

load...

Jagger je tiež známy ako 'Gur' v Hindi, 'Bellay' v Telugu, 'Vellam' v Tamil, 'sharkara' v Malayalam, 'Bella' v Kannadčina, a 'Gul'v Marathi. Poďme sa pozrieť na všetky úžasné výhody Jagger:

Kožné Výhody Jagger

Jagger je výhodný ako kozmetické ošetrenie. Má prirodzené vlastnosti, ktoré zabezpečia, že pokožka zostáva zdravá po celú dobu.

 1. Vyživuje pokožku: Jagger je bohatá na rad životne dôležitých vitamínov a minerálnych látok, čo umožňuje poskytovať potravu do všetkých častí tela, vrátane kože. Keď vaša pokožka dostane správnu výživu, môže zostať žiariace a zdravé.
 1. Lieči akné a Pupienky: Jagger pomáha pri liečbe a prevencii mnohých kožných problémov, ako je akné a pupienkov. Z tohto dôvodu, to pomáha udržať pleť vady-free. Takisto odďaľuje príznaky starnutia, ako sú vrásky, tmavé škvrny, atď

Zdravie Výhody Jagger

Pre trávenie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia berú Jagger po jedle je kvôli jeho pozitívne účinky na tráviaci systém.

load...
 1. Zabraňuje zažívacie poruchy: Jagger pomáha pri udržiavaní správne fungovanie tráviaceho systému. To zase bráni mnohým zažívacie problémy a zlepšuje trávenie rovnako.
 1. Zvyšuje sekréciu tráviacich enzýmov: Jagger stimuluje sekréciu tráviacich enzýmov, a to tiež dostane premenený na kyselinu octovú. Preto urýchľuje proces trávenia, ako je zaťaženie tráviaceho traktu je výrazne znížená.
 1. Reguluje črevné Pohyb: Ako to pomáha udržiavať správne trávenie, Jagger tiež pomáha pri regulácii pohybu čriev a predchádzať problémom, ako sú zažívacie ťažkosti, zápcha, nadúvanie, črevných červov, atď

Blood

Jagger je známe, že majú priaznivý vplyv na krvi rovnako. To je dôvod, prečo robiť to súčasťou vášho jedálnička je odporúčané.

 1. Očisťuje krv: Jeden z najznámejších výhod Jagger je jeho schopnosť čistiť krv. Ak sú konzumované pravidelne, čistí krv, takže vaše telo zdravé.
 1.  Prevenciu krvných chorôb a porúch: Jagger pomáha pri zvyšovaní celkového počtu hemoglobínu v krvi (3). To tiež zvyšuje imunitu, ktorá zase, pomáha v prevencii širokej škály krvných porúch a ochorení.
 1. Zabraňuje Anémia: Jagger je bohatá na železo a kyseliny listovej, ktoré pomáhajú v prevencii anémie tým, že zabezpečí, aby bola zachovaná normálnej hladiny červených krviniek. To je výhodné najmä pre tehotné ženy. To tiež poskytuje okamžitú energiu, ktorá zabraňuje únave a oslabení organizmu.
 1. Lieči menštruačné problémy: Jagger vďaka svojmu bohatstvu v mnohých základných živín, je účinný prírodný liečba pre mnoho menštruačných problémoch. To tiež pomáha pri poskytovaní úľavy od kŕče a bolesti žalúdka, ktoré sú spojené s menštruáciou.

Jagger Výhody pre chudnutie

Jagger je prekvapivo účinné ako pomôcka pre chudnutie. Ak hľadáte stratiť niektoré nechcené libier, patrí toto jedlo vo vašej strave.

 1. Posilňuje telo Metabolizmus: Jagger je bohatým zdrojom draslíka, ktorý je minerál, ktorý pomáha v rovnováhe elektrolytov, rovnako ako budovanie svalov a zlepšuje látkovú výmenu v tele. Tieto faktory hrajú dôležitú úlohu v efektívne chudnutie, takže Jagger účinný pri pomoci pri chudnutí.
 1. Znižuje zadržiavanie vody: Zadržiavanie vody je hlavným problémom, keď sa snažíte schudnúť. Ako už bolo spomenuté, Jagger obsahuje veľa dôležité minerály, predovšetkým draslík. Tento minerál pomáha pri znižovaní zadržiavanie vody v tele, čím sa konanie vašej hmotnosti.

Ďalšie výhody

Jagger má mnoho ďalších výhod, ktoré zahŕňajú nasledovné:

 1. Čistí telo: Jeden z najlepších prírodné čistiace prostriedky pre telo je Jagger. Pomáha pri detoxikácii tela tým, efektívne a účinné čistenie dýchacích ciest, pľúc, čreva, žalúdka a potravín potrubia. To odstraňuje toxíny a nečistoty z tela, čím poskytujú úľavu od zápchy a ďalších zdravotných problémov.
 1. Zvyšuje črevnú Zdravie: Ako už bolo spomenuté, Jagger má úžasné účinky na tráviaci systém. To tiež zvyšuje črevnú silu vďaka vysokému obsahu horčíka. S každých 10 gramov Jagger, získate 16 mg horčíka, čo je o 4 percentá na dennej potreby tohto nerastu.
 1. Ovládanie krvný tlak: Jagger obsahuje draslík a sodík, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní hladiny kyseliny v tele. Taktiež zabezpečuje, že normálne hladiny krvného tlaku je riadne udržiavané.
 1. Zabraňuje nervový systém problémov: Toto jedlo má mnoho prirodzené vlastnosti, ktoré pomáhajú udržať fungovanie nervovej sústavy normálne a zostať zdravý. Toto, podľa poradia, vedie celý rad porúch nervového systému v šachu.
 1. Poskytuje Antioxidanty: Jagger je bohatým zdrojom antioxidantov (4), selén, najmä, že pomáha v prevencii rôznych účinkami voľných radikálov v tele. To znamená, že stále veľa rôznych ochorení a ochorení preč a, ako už bolo spomenuté, odďaľuje príznaky starnutia.
 1. Zabraňuje problémy s dýchaním: Pravidelným náročné Jagger, môžete predísť mnohým problémy s dýchaním ako je astma, bronchitída, atď Odborníci odporúčajú užívať tento prírodné sladidlo s sezamové semienka na úžasných výhod pre dýchací systém.
 1. Zachádza proti kašľu a nachladnutiu: Jagger je známy pre svoju schopnosť prirodzene liečiť kašeľ a studený efektívne. Jesť vo svojej surovej podobe sa neodporúča. Avšak, ak ste proti tomu, aby jeho sladkú chuť, môžete ju kombinovať s čajom alebo horúcou vodou a získať úľavu od týchto problémov. To tiež funguje dobre pre migrény a bolesti hlavy.
 1. Zmierňuje bolesti kĺbov: Ak často trpia bolesťami kĺbov, stravovanie Jagger môže poskytnúť vám toľko potrebnú úľavu. Odborníci odporúčajú jesť to s kúskom zázvoru pre zmiernenie bolesti kĺbov. Pitie pohár mlieka s Jagger každý deň sa tiež odporúča, aby pomohla posilniť kosti, čím sa predíde kĺbov a kostí problémy, ako je artritída.
 1. Riadi telesná teplota: Jagger pomáha pri regulácii teploty tela. To je výhodné najmä pre pacientov, ktorí trpia astmou, pretože si vyžadujú normálnu telesnú teplotu byť udržiavaná po celú dobu.
 1. Poskytuje okamžitú energiu: Ak sa cítite slabí alebo letargický, jesť kus Jagger môže poskytnúť okamžitú energiu. Najlepšie na tom je, že sa postupne stráviteľné a vstrebáva v tele, na rozdiel od bieleho cukru. To znamená, že hladina cukru v krvi nenechajte sa zvýšila okamžite.
 1. Reguluje funkcie pečene: Jednou z hlavných funkcií pečene je zbaviť telo škodlivých toxínov a iných nečistôt (5). Ako Jagger môže prirodzene očistiť telo, znižuje záťaž v pečeni a detoxikuje to tiež, tak reguláciu jeho funkciu.
 1. Znižuje PMS: jesť malý kúsok Jagger každý deň môže pomôcť pri zmierňovaní PMS. Tento problém je spôsobený kolísanie hladiny hormónov, a to potraviny pomáha pri znižovaní ako stimuluje uvoľňovanie endorfínov, ktoré sú známe ako šťastné hormóny. Pomáha pri relaxácii vášho tela a aby sa cítite dobre.
 1. Posilňuje imunitu: Vzhľadom k svojej bohatstvo v rôznych minerálov, antioxidantov a ďalších živín, Jagger je nesmierne pomáhajú pri zvyšovaní imunity. Tým, že zabezpečí, že imunitný systém je zdravý, to pomáha v prevencii mnohých typov infekcií, chorôb a chorôb. Jagger je bohaté na zinok a selén, ktoré, ako viete, sa zabránilo poškodeniu voľnými radikálmi spôsobené oxidačným stresom.
 1. Lieči chronický kašeľ: Ako už bolo spomenuté, Jagger má mnoho výhod pre dýchací systém. Pomáha pri liečbe chronického kašľa. Má vyhladenie a upokojujúci účinok na mäkkých tkanív hrdla, čím sa znižuje podráždenie hrdla. Podľa Ayurveda, to robí pľúca v teple a rozširuje dýchacie cesty.
 1. Pomáha s problémami s močovým ústrojenstvom: Cukrová trstina pôsobí ako prírodné diuretikum a Jagger tiež má túto vlastnosť. Pomáha pri stimulácii močení, ktorá je dobrá správa pre ľudí, ktorí majú problémy s močením. Jagger môže tiež pomôcť pri znižovaní zápal močového mechúra. Odborníci odporúčajú vypiť pohár horúceho mlieka s Jagger na liečbu problémy s močovým ústrojenstvom a zlepšenie prietoku moču.
 1. Zachádza Čkanie: Ak máte prípad čkanie, stravovanie Jagger môže pomôcť. Všetko, čo musíte urobiť, je premiešame s sušeného zázvoru prášku. Odborníci odporúčajú jesť tejto zmesi sa pohárom teplej vody získať úľavu. Zmiešajte 3 gramy Jagger s 500 mg zázvoru prášku, ako sa zbaviť tohto problému.
 1. Ochladzuje Žalúdok: Ako už bolo spomenuté, Jagger pomáha udržiavať normálnu telesnú teplotu. To pomáha udržať váš žalúdok v pohode. Odborníci odporúčajú jesť stredne veľký kus tejto potraviny každý deň, a to najmä v lete.
 1. Zlepšuje Sperm Quality A Produkcia: Podľa Ayurveda, stravovanie Jagger ktorý je zmiešaný s práškom amla môže pomôcť k zlepšeniu kvality spermií. To tiež pomáha pri zvyšovaní produkcie spermií. To tiež pomáha pri znižovaní slabosť tela a lieči a bránia problémy s močovým ústrojenstvom medzi ľuďmi.
 1. Zvyšuje Vstrebávanie železa: Byť bohatý na železo, jesť Jagger s potravinami, ktoré sú bohaté na vitamín C pomáha pri podpore vstrebávaní tohto minerálu v tele. Odborníci odporúčajú párovanie s potravinami, ako sú citrusové plody, amly, tropického ovocia, atď Keď je železo správne vstrebáva, posilňuje zdravie vlasov, čo je silný a lesklé.
 1. Prírodné sladidlo: Jagger bol tradične používaný ako sladidlo a to nielen z dôvodu jej sladiace vlastnosti, ale aj preto, že jej výraznú chuť a arómu. Kým cukor by jednoducho dáme sladkosť, Jagger by dáme sladkosť spolu s chuťou. Dokonca aj druhá rada Jagger, napríklad dátum Jagger, má chuť, ktorá ho udržuje na vyššom podstavci než obyčajný cukor.
 1. Otepľovanie Effect: Vzhľadom k tomu, Jagger obsahuje sacharidy, ktoré sa čas, aby sa rozštiepi, poskytuje teplo do tela. V mnohých krajinách sú ľudia pripraviť sladkosti a špeciálne potraviny pomocou Jagger v chladnom počasí. Jedná sa o tradičný spôsob, ako zabezpečiť trochu tepla počas zimy. Použitie datľovníka Jagger na tento účel je výhodné, pretože poskytuje maximálnu teplo k telu.
 1. Zabraňuje Astma: Čierny Jagger má vlastnosti, ktoré regulujú telesnú teplotu. Má tiež antialergické vlastnosti. To je veľmi dôležité pre pacientov s astmou.

Jagger Vs. Cukor: Porovnávacia štúdia

Poďme sa pozrieť, ako Jagger je odlišný od cukru.

1. Spôsob spracovania

Obaja Jagger a cukor sa pripravujú tým, že cukrová trstina šťava do varu. Avšak, toto je len prvý krok. Varené šťava sa vyčíri aktívnym uhlím do kostnej číreho a transparentného sirupu, ktorý po ochladení, kondenzácii a kryštalizácii, sa zmení na pravidelné biely cukor. Na druhej strane, cukrová trstina šťava sa varí nepretržite, aby sa vytvorila hustá, lepkavé pastu Jagger. Potom sa ochladí a vleje sa do foriem prísť s požadovanými Jagger blokmi.

2. Zloženie

Sacharóza (C12H22O12), disacharid (glukóza + fruktóza), je známe, že je primárnou zložkou ako cukru a Jagger. Avšak, neexistuje žiadna iná zložka v tabuľke cukru, zatiaľ čo Jagger je vyrobená zo sacharózy (65 až 85%), invertný cukor (10-15)%, popol 2,5%, a veľmi malé množstvá vlákniny, železa a minerálne soli. Obsah invertného cukru Jagger to robí vyššia sladkostí a GI (glykemický index) ako bežný cukor.

3. Farba

Pravidelné cukor má bielu farbu. Ale farba Jagger sa môže líšiť od zlatožltej po rôzne odtiene hnedej (tj zlatohnedá, perfektné hnedé, tmavo hnedé, atď.). Farba sa zvyčajne závisí na dobe varu cukrovej trstiny džús.

4. Texture

Pokiaľ ide o textúru, cukor a Jagger sa líšia od seba navzájom. Cukor má pevný a pevný tvar, ktorý vyzerá ako kryštál, zatiaľ čo Jagger je polotuhá (pomerne mäkšie) a nemá žiadny zvláštny tvar (amorfný).

Recepty, aby zahŕňala Jagger v potrave k potlačeniu z nedostatku železa

Jagger je dôležitá pre jeho železných dávok, a ak sa vám nepáči jesť surové, môžete vyskúšať nasledujúce metódy. Jedná sa o jednoduché recepty môžete urobiť:

1. Jagger Chapati

potrebné ingrediencie
 • Strúhaný Jagger
 • Mlieko
 • Pšeničná múka / Atta
 • Soľ podľa chuti
 • Biely olej
Ako sa pripraviť
 1. Vezmite pol šálky mlieka a pridať tri šálky strúhaného Jagger a premiešajte varu na miernom ohni.
 1. Potom ochladenie a zmiešame s Atta 1 - 8. Lyžička sóda, soľ podľa chuti, a trochu ghí.
 1. Pripraví sa hladké cesto pridaním trochu viac mlieka.
 1. Teraz, dojazdu do chapatis potrela trochu ghí nad nimi.

To je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako prinášajú výhody Jagger.

2. Jagger Rice

potrebné ingrediencie
 • Jagger
 • Voda
 • Namočené ryža
 • Klinček
 • Green kardamónu
Ako sa pripraviť
 1. Varte 4 šálky vody, pridajte 1 šálka premočené ryže, 2 strúčiky a 4 zelené kardamónu.
 1. Keď začne varu, povaríme teplo, kým ryža je varená.
 1. Do sitka, vypustite ryžu.
 1. Pridajte trochu ghí v ťažkej panvici báze, pridáme ryžu a dobre premiešajte.
 1. Na pomalom tepla miešať Jagger a zakryte ho.
 1. Variť po dobu 10 až 15 minút a za stáleho miešania po dobu niekoľkých minút.

Je to hotové. Teraz si môžete vychutnať a užiť si jedlo!

Zabrániť nedostatku železa s Jagger

Jagger je náhradou za rafinovaný biely cukor a je používaný v mnohých indických domácností. Je výborným zdrojom železa, a tým pomáha zabrániť nedostatku železa a zlepšuje hladinu hemoglobínu v krvi:

Ak nechcete jesť zelená zelenina denne, potom môžete jesť Jagger na dennej báze na splnenie požiadaviek na železo vášho tela.

 • Môžete pridať Jagger nahrádzať cukor v čaji alebo káve.
 • Môžete ho pridať do svojho raňajkách obilnín, Sambhar, riasam a Dal.
 • Môžete nahradiť rafinovaný biely cukor s Jagger pri príprave niektoré indickej sladkosti ako je Kheer alebo payasam.

Spotrebováva Jagger proti cukrovke považovaná za bezpečnú? No, Jagger by mali byť konzumované s opatrnosťou, ak ste diabetik, pretože obsahuje iba päť percent menej sacharidov v porovnaní s biely cukor. To môže zvýšiť hladinu cukru v krvi drasticky. Takže, ak ste diabetik alebo na chudnutie program, nemali by ste konzumovať vo veľkom množstve.

Ako môžete vidieť, Jagger má mnoho zdravotných výhod, a to je dôvod, prečo jeho pridanie do svojho jedálnička, je to dobrý nápad. Je to skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby rôzne časti telesných funkcií, ako by mali, a tiež liečbu a prevenciu rôznych porúch, chorôb, rovnako ako infekcia.

Aká bola vaša skúsenosť s týmto super jedlo, sa vyjadriť v nižšie uvedenom poli!

load...