Zdravie a wellness

32 úžasných prínosov žerucha (Jal Kumbhi) pre pokožku, vlasy a zdravie

32 úžasných prínosov žerucha (Jal Kumbhi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Žerucha, nebeské potešenie pre istotu! Stačí sa pozrieť na tento obrázok vyššie Z vyššie uvedených parametrov je potešenie pre vaše oči? No, žerucha nie je len radosť sa pozerať na, ale je tiež skvelá na poschodí a vaše zdravie!

Pochádza z rodiny horčice, žerucha je kapustovité. Môžete pridať stoniek a listov tohto vegetarián do šalátu získať zdravé pikantné nádych, vďaka svojej pikantné charakter. Zabalené s množstvom vitamínov a minerálov, listová zelená vegetarián prichádza s nespočetnými zdravotných výhod. Super vegetarián v pravom slova zmysle, žerucha ľahko chytí osobitné miesto v srdci tých, ktorí sú na mäkká tukové tkanivo na fab cesty.

Nutričná hodnota žeruchou:

Veľkosť porcie: 1 šálka, nasekanej [34 g]

Živiny Suma
Proteín 0,8 g
Voda 32,3 g
Kalórie
Uhľohydrát 1.5
Tuku 0.3
Proteín 1.9
Celkové kalórie 3.7
Sacharidy
Diétne vlákno 0,2 g
Cukry 0,1 g
Celkový obsah sacharidov 0,4 ​​g
Tuky & amp; mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny 7,8 mg
Omega-6 mastné kyseliny 4,1 mg
Vitamíny
Cholín 3,1 mg
Folát 3,1 mcg
Niacín 0,1 mg
Kyselina pantoténová 0,1 mg
Vitamín a 1085 iu
Vitamín c 14,6 mg
Vitamín e (alfa tokoferol) 0,3 mg
Vitamín k 85 mcg
Minerály
Vápnik 40,8 mg
Železo 0,1 mg
Horčík 7,1 mg
Mangán 0,1 mg
Fosfor 20,4 mg
Draslík 112 mg
Selén 0,3 mcg
Sodík 13,9 mg

load...

Top 32 Výhody žeruchou Pre zdravie, kože a vlasov:

Takže, tu sú 32 rozprávkové výhody žeruchy kožu, vlasy a zdravie:

Kožné Výhody žeruchou:

Krásna, zdravá koža, teraz to je to, čo všetci chceme, nie? No, žerucha ponúka efektívny spôsob, ako dostať na kožu svojich snov. Tu je návod:

1. Zachádza Kožné zápalové stavy:

Prírodné protizápalové, antimikrobiálne a anti-bakteriálne prvok, žerucha pomáha pri zmierňovaní rôznych druhov infekčných kožných zápalových stavov, vrátane akné a rosacea. Spolu s zmiernenie zápalu a vyblednutiu začervenanie, čistí zasiahnutej oblasti, aby sa zabránilo ďalšej infekcii. Čistí krv zvnútra a udrží vás bez kožných infekcií.

load...

2. Pôsobí ako anti-aging zložka:

Žerucha obsahuje vitamín A a vitamín C v množstve. Oba tieto vitamíny sú účinné antioxidanty. Oni bojujú proti voľným radikálom, ktoré sú v koži. Voľné radikály, pokiaľ nie je pod kontrolou, môže vyvolať jemné linky a vrásky - dva hlavné známky starnutia pleti. Šálka ​​žeruchy denne udrží svoje vrásky na uzde.

3. Upokojuje a ochladzuje kožu:

Upokojujúce a chladenie povaha žeruchy mu umožňuje vybaviť úľavu od svrbenia a pálenia kože podmienok, ako je ekzém. To môže byť tiež použitý ako prírodný liek na spáleniny od slnka alebo pocit svrbenia spôsobené v dôsledku bodnutia hmyzom.

4. Chráni pred rakovinou kože:

Balíčky s 2 silnými antioxidantmi - vitamín C a vitamín A - žerucha má právomoc chrániť pokožku pred škodlivými škody vyvolané nadmerným vystavením slnku. Použitie žeruchy v potravinách chráni kožu pred rakovinou.

Vlasy Výhody žeruchou:

Pokles vlasy a rozmanité problémy s vlasmi sa zvýšil mnohonásobne. A zaobchádzať s týmito problémami, prečo vysoliť svoje ťažko zarobené peniaze, keď môžete získať krásne vlasy lacnú pomocou žeruchy. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac:

5. Dobré pre skalp zdravie:

Žerucha je pokladnicou rôznych minerálov, rovnako ako vitamíny. Plus, to je silný krv čistiaci a čistič. Tak, vrátane žerucha vo vašej strave pomôže udržať váš skalp zdravé a čisté.

6. Udržuje vlasy a vlasovú pokožku Infekcie preč:

Prítomnosť zinku a síry v tejto kapustovité vegetarián pomáha udržať bakteriálnych infekcií majú vplyv na pokožku hlavy a vlasy. To tiež pomáha udržať skalp hydratovaná a stabilizuje a zabraňuje suchá pokožka vyvolalo lupín a šupinatosť.

7. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Podmienená a hydratovaná pokožka hlavy je vždy nutné, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov. Žerucha je skvelý skalp hydratačný prostriedok. To tiež pomáha udržať skalpu voľné off infekciám. Tak, vaša strata vlasov je zmarený.

8. Podporuje rast vlasov:

Môžete použiť žerucha šťavou pomôcť v raste vlasov. To má potenciál vyrovnať fungovanie hormónov. Toto, podľa poradia, podporuje rast vlasov. Prítomné v žeruchy Vitamín A ponúka živiny potrebné pre plodný rast vlasov.

Zdravie Výhody žeruchou:

Zdravé telo je krásne telo! Tu sú niektoré zdravotné výhody žeruchy:

9. Vrodená anti-karcinogénne vlastnosti:

Štúdie naznačujú, že kapustovité zeleniny dedí anti-rakovinové vlastnosti. Prítomnosť antioxidantov v tomto vegetarián, spolu s prítomnosťou chlorofylu, pomôže v boji proti voľným radikálom, spúšťací oxidačné poškodenia. Štúdie vykonané na anti-rakovinový charakter tohto vegetarián naznačujú, že pravidelná konzumácia tohto žeruchou list pomáha telu pri transformácii karcinogény v tabakovom do odpadu.

10. Dobré pre vaše oči:

Žerucha je naložený s vitamínom A. Jedna miska tejto zeleniny sa stretne asi 42% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu A. Tento vitamín hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej oči a prevenciu poruchy zraku, vrátane šedého zákalu a makulárnej degenerácie.

11. Posilnenie imunity výkon:

Balíčky s vitamínom C, žerucha stimuluje a posilnenie imunitného systému. Silnejší imunitný systém je menej náchylná na infekcie a závažných autoimunitných porúch.

12. Lieči skorbut a krvácajúce ďasná:

Vitamín C, silný antioxidant je prítomný v množstve v obdivuhodnej tomto vždyzelených vegetarián. Štúdie ukazujú, že nedostatok vitamínu C v tele spúšťa krvácanie z ďasien a skorbut. Vrátane tohto vegetarián vo vašej strave pomôže v boji proti týmto podmienkam a dokonca znižuje riziko spojené s recidív týchto ochorení ďasien.

13. Prírodné Antidote za studena:

Vitamín C je pomerne často predpísaný ako imunity posilnenie agenta, a to najmä ak máte opakované infekcie dýchacích ciest. A keď sa pozriete na žerucha, zistíte, že porcie vám poskytne asi 50 mg tohto vitamínu. Z toho dôvodu, že v ideálnom prípade pôsobí ako prírodný protijed na chlad. Denná spotreba tohto vegetarián dokonca znížiť riziko vzniku zápalu vedľajších nosových dutín do značnej miery.

14. Antibiotikum Properties Vrodená:

Štúdie poukazujú na to, že žerucha môže byť účinným antibiotikom. Pri požití pravidelne, to veggie je známe, že pomáha telu v boji proti rôznych hubových a bakteriálnych infekcií, ktoré bránia funkciu čriev a hrubého čreva.

15. Dobré pre tráviaceho systému:

Žerucha obsahuje chlorofyl v svieži množstvách. Chlorofyl je úžasný zdroj rôznych enzýmov, ktoré podporujú a zlepšujú fungovanie tráviaceho systému. Tieto enzýmy pomáhajú telu pri vstrebávaní rôznych živín tým, že trávenie prebieha správnym spôsobom.

16. Good For The Bones:

Žerucha je neuveriteľne dobrý zdroj pre rôzne vitamíny, vrátane K, C a A. Ďalej obsahuje rad minerálov v obdivuhodnej množstve, vrátane vápnika, horčíka a mangánu. Tieto minerály a vitamíny hrajú typickú úlohu pri udržiavaní pevnosti a hustoty kostí, a tým chrániť ju z rôznych podmienok, vrátane krehkých kostí a osteoporóze. Chráni kosti pred rizikom nežiaducich zranenia.

17. Vrodené antivírusové vlastnosti:

Žerucha je známe, že majú silné antivírusové vlastnosti. To umožňuje, aby bol použitý ako prirodzený spôsob, ako riešiť bežné prechladnutie, chrípka, kašeľ, a dokonca aj zápal priedušiek. Štúdie ukazujú, že anti-vírusové a imunitný zosilňujúce vlastnosti tohto vegetarián skutočne pomôcť v boji proti týmto vírusovým infekciám.

18. Dobré pre vaše zuby:

Nedostatok vápnika ovplyvňuje vaše zuby dosť zle. Používať vápnik obohatené žerucha vo vašej strave každý deň. A budete chrániť svoje zuby z prípadných škôd, vrátane dutín a zubný kaz.

19. AIDS v chudnutí:

Šálka ​​žeruchy vám dáva len 18 kalórií, ale dobrá správa je, že vás udrží zaplnila a marí bodavá bolesť z hladu. Stimuluje a zlepšuje fungovanie vášho tráviaceho systému, čím umožňuje vstrebávanie živín v správnym spôsobom. Štúdie naznačujú, že ľudia, ktorí šli na žerucha strave stratili váhu v zdravom spôsobom, bez toho aby bola ohrozená na kŕmenie faktor. Obsahuje tiež dobrú úroveň aminokyselín, ktorá vám dáva plnú pocit.

20. Záruky vás z kardiovaskulárnych podmienok:

Žerucha je bohatý na luteín, antioxidačné karotenoid, ktorý má potenciál, aby sa zabránilo nástupu rôznych kardiovaskulárnych stavov, vrátane ischemickej choroby srdca a infarktu. Štúdie naznačujú, že zahrnutie leutin vo vašej strave by mohla chrániť vaše tepny z možných škôd uložených arteriálnej plaku.

21. Pomáha V Uľahčenie Hnačka:

Kým vlákno v tomto vegetarián pomáha v záväzných stoličky a dávať zastavenie hnačka, mali by ste byť trochu opatrný, zatiaľ čo vrátane žerucha vo svojej anti-hnačkové stravy. Dôvod - nadbytok vlhkosti čo mu umožňuje pôsobiť ako diuretikum. To uľahčuje hnačka, vyrovnáva flóru v čreve, zlepšuje trávenie, a omladzuje celé metabolickej aktivity.

22. Dobré pre diabetikov:

Žerucha je s nízkym obsahom tuku, kalórií, cholesterolu a hladiny sodíka. Všetky tieto faktory vlastne robiť to kapustovité vegetarián úžasné voľbou potraviny pre diabetikov. Zatiaľ čo jeho vlákien a aminokyseliny, udržať si plne, hnacie preč hladu panvy, tento rastlinný tiež vlastnú silu k regulácii hladiny inzulínu a glukózy v krvi. Toto, podľa poradia, zabraňuje zbytočnému kolísanie hladiny cukru v krvi u diabetikov. Celkom 3 až 4 časti tohto kapustovité zeleniny v anti-diabetickej stravy režime extrahovať výhody.

23. Pomáha udržiavať funkciu žlčníka:

Rôzne štúdie uskutočňované na žeruchy naznačujú, že má potenciál na zníženie rizika spojeného s tvorbou žlčových kameňov. Prítomnosť vody v množstve umožňuje zeleninu spláchla, toxíny, ktoré inak by mohol brániť funkciu žlčníka. Ešte horšie je, že toxíny blokujú cestu žalúdočných kyselín, podľa poradia, čo má za následok zápal žlčníka. Aj keď sa jedná o prírodný liek na žlčové kamene, obráťte sa so svojím lekárom, aby sa zabránilo komplikáciám.

24. Výhodné pre ľudí s anémiou:

Železo je prítomný v bohatých množstvách v tejto polo-vodné vždyzelených zeleniny. Železo hrá dôležitú úlohu pri syntéze hemoglobínu, rovnako ako pri výrobe kyseliny listovej. Oba tieto prvky sú kľúčové pre červené krvinky zrieť v kostnej dreni správnu cestu. To tiež obsahuje vitamín C, vitamín, ktorý napomáha telu vstrebávať železo správny spôsob. Vrátane tohto vegetarián do každodennej stravy môže zabrániť nedostatok železa. To zase bude brániť železo deficitné anémia.

25. Prirodzené protizápalové vlastnosti:

Žerucha je silný prírodný protizápalová látka. Spolu s vitamínom C, umožňuje v uvoľnenie po zápal spôsobený pri zápale priedušiek, rovnako ako ďalších zápalových stavov, vrátane reumatizmu. Je však vhodné, aby sa na radu svojho lekára pred použitím žerucha ako liečebný prvok pre artritídu ako podmienok.

26. Má potenciál regulovať činnosť štítnej žľazy:

Žerucha obsahuje jód, minerál nevyhnutný pre správnu funkciu štítnej žľazy. Nedostatok jódu znižuje syntézu hormónov štítnej žľazy, dlažby cestu pre hypotyreózy a / alebo strumy. Môžete použiť žerucha vo vašej strave žať potrebné množstvo jódu a prevenciu porúch štítnej žľazy.

27. Vrodené afrodiziakálne vlastnosti:

Ak sa pozriete do minulosti Peržanmi a Rimanmi, budete ohromení vidieť, že žerucha bol celkom populárne v dávnych dobách ako silný afrodiziakum. Prítomnosť železa a zinku v hojnosti darčekovom žeruchy sa tohto druhu. Takže, ak hľadáte pre zdravý spôsob, ako Pep svoj spálne život, potom by to mohlo byť vaša odpoveď.

28. Prírodný prostriedok pre Hangover:

Ak ste sa stretli s opicou z včerajšieho večierku, potom vypiť pohár džúsu žeruchou ju prekonať. Áno! To je silný anti-liek na opicu. To je zabalené s rôznymi enzýmy, ktoré majú vrodené pečeňové detoxikačné a čistiace vlastnosti. Navyše sa jedná o prírodné diuretikum. Tieto dve vlastnosti, ktoré by mohli chrániť pred škody, ktoré ovplyvňujú vaše pečeň.

29. Udržuje hrubého čreva zadarmo toxínov:

Prírodné diuretikum, je to potenciálny detoxikačný činidlo rovnako. Zlepšuje dieresis, čo umožňuje hrubého čreva sa očisťuje zatlačením toxíny z celého tela.

30. Prírodný liek na depresiu:

Rôzne štúdie ukazujú, že depresia by mohla byť vyvolaná u ľudí, ktorí majú veľmi nízke hladiny kyseliny listovej. Je tiež známe, že konzumácia alkoholu v prebytku mohol opustiť depresii a v delíriu. Použitie žerucha je známe, že má pozitívny vplyv na depresie vyvolané oboch vyššie uvedených podmienok.

31. Pomáha pri znižovaní riziko mŕtvice:

Štúdie vykonané na 662 dospelých naznačujú, že ľudia, ktorí používajú kyseliny listovej v potrave mali menšie riziko vzniku mozgovej mŕtvice ako non-listovitý spotrebiteľa. I keď budete mať doplnky na trhu k dispozícii, môžete použiť žerucha ako šikovný riešenie. Dve až tri porcie tejto vždyzelené listnaté vegetarián vo vašej strave vám potrebné množstvo kyseliny listovej, čím sa znižuje riziko mozgovej príhody vo veľkej miere.

32. Zabraňuje Age Related úbytku kognitívnych funkcií:

Kyselina listová je vo vode rozpustný člen Vitamín B, je známe, že majú pozitívnu úlohu v prevencii úbytku kognitívnych funkcií súvisiacich s produktívnom veku. Štúdie vykonané u mužov medzi 50 až 70 rokov poukazujú na to, že zahrnutie 800 mikrogramov kyseliny listovej v dennej strave by mohlo zlepšiť kognitívne výkon a slovné plynulosti. Toto, podľa poradia, by mohlo byť odložiť úbytku kognitívnych funkcií u starších ľudí. Takže, obsahujú aspoň jednu šálku žeruchy vo vašej strave žať kyseliny listovej.

Boli to úžasné prínosy pre vašu pleť, vlasy a zdravie. S nízkym obsahom tuku a kalórií, je to určite super dobrý vegetarián, ktoré majú byť zahrnuté v strave. Takže, čo ešte čakáte? Chytiť veľa žeruchy a začne žuť na ne práve teraz ťažiť z výhod.

Už ste niekedy skúšali žerucha? Všimli ste si jeho výhody? Ako si vychutnať žerucha - ako džús alebo vo vašich sendviče alebo s cestovinami? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...