Zdravie a wellness

32 úžasných prínosov mrkvovej šťavy (Gajar Ka Ras)

32 úžasných prínosov mrkvovej šťavy (Gajar Ka Ras)

Považovaný za jeden z najpopulárnejších koreňovej zeleniny po celej zemeguli, mrkva je nepochybne powerfood. Či už je to jesť surové alebo varené, to sladké zeleniny je neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Ale vedeli ste, že má mrkvovej šťavy na dennej báze, môže ukázať ako výhodnejšia ako mať jednu alebo dve mrkvy denne?

Samotná skutočnosť, že mrkvová šťava je odvodený od minimálne tri až štyri mrkvy je ešte zdravý. Listovať akékoľvek diétny plán, a budete určite narazíte mrkvovej šťavy. Táto šťava je plná živín a ďalších potrebných minerálov, ako je mangán, draslík, vitamín K, a mnoho ďalších.

Zvedaví ďalšie výhody mrkvovej šťavy? Čítajte ďalej.

Mrkva - Krátka

Vedecký názov - mrkva obyčajná subsp. Sativus domorodec - Európa a Juhozápadnej Ázie Other Names - Gajary (Hindčina), Gajjar (Kanadský), Sheema mullangi (Malayalam), Kerata (Tamil)

load...

Mrkva nie sú len pre Bugs Bunny! Oni sú naozaj požehnaním, pretože sú bohatým zdrojom potrebných živín a minerálov.

Mrkva sú plné biotínu, molybdénu, diétne vlákniny, draslíka, vitamínov K, B1, B2, B6, C a E, mangánu, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, fosfor a meď.

Pomáhajú liečbe a prevencii ochorení, ako je rakovina a cukrovka a zlepšovať naše vízie, kožu, vlasy a nechty. Pitie mrkvovej šťavy denne je zvyk, že každý by mal kázať, pretože je tak zdravá a chutná rovnako. Nie je kombinácia, ktorá je ľahké nájsť!

load...

Vrátane nového prvku vo vašej strave môže priniesť veľa otázok, a to najmä pokiaľ ide o whens a objíma. Nebojte sa, sme tu, aby sme vymazať všetky svoje pochybnosti.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic

Výhody mrkvovej šťavy

Zdravotné výhody

 1. Zlepšuje imunitu a kontroluje Ochorenie srdca
 2. Znižuje hladinu cholesterolu
 3. Aids zrážanie krvi
 4. Vylieči Externý Wounds
 5. Rakovina zabraňuje
 6. Zlepšuje Bone Health
 7. Čistí pečeni
 8. Lieči infekcie
 9. Zmierňuje brušné plyny
 10. Podporuje močenie
 11. Regularizes menštruácie
 12. Zachádza makulárnej degenerácie
 13. Zlepšuje zdravie ústnej dutiny

Prenatálnej starostlivosti

 1. Dobré pre dojčenie
 2. Zabraňuje infekcií u nenarodených detí
 3. Poskytuje vápnik
 4. Posilňuje imunitu deti

Chudnutie Výhody

 1. Pomôcky Muscle Growth
 2. Zvyšuje metabolizmus
 3. Zvyšuje Oxygen nosnosť
 4. Poskytuje okamžitú energiu
 5. Kontroluje hladinu cukru
 6. Podporuje trávenie
 7. Čistí telo

Kozmetické Výhody

  1. Znižuje suchosť a jazvy
  2. Zabraňuje akné
  3. Zdroj vitamínov Potrebné Skin
  4. Ovláda Sun Damage
  5. Boja starnutia
  6. Pomôcky rast vlasov
  7. Posilňuje nechty
  8. Používa sa pre pleť bielenie

Mrkvová šťava Zdravie Výhody

Mrkvová šťava prínosom pre naše telo, pretože lieči celý rad chorôb. Poďme sa pozrieť na výhody, ktoré majú mrkvovej šťavy denne.

1. Zlepšuje imunitu a kontroluje Ochorenie srdca

Nebudete tomu veriť, ale náročné pohár mrkvovej šťavy pravidelne môže skutočne zvýšiť vašu imunitu. To tiež pomáha udržať vaše srdce zdravé.

Mrkva je bohatým zdrojom vitamínu A a beta-karoténu, ktoré umožňujú účinné v odvracať zárodky. Nadbytok vitamínu A v mrkvovej šťavy môže zabrániť vzniku ochorenia srdca a mŕtvice (1). Vitamín A tiež udržuje obloženie vnútorných orgánov zdravé, aby sa zabránilo jeho infikovaná patogénnymi organizmami.

Späť na obsah

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Do svojej hladinu cholesterolu neustále kolíše? Skúste a prijať mrkvová šťava, ktorá je oveľa lepšia ako komerčnými produktmi chváli nula percent trans-tukov.

Predkladaný draselného v mrkvovej šťavy môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi, čím sa znižuje riziko srdcových chorôb (2).

Späť na obsah

3. Aids zrážanie krvi

Mrkvová šťava obsahuje vitamín K, ktorý pomáha pri zrážaní krvi. To zabraňuje strate krvi a urýchľuje proces hojenia, i (3).

Späť na obsah

4. Vylieči Externý Wounds

S mrkvovej šťavy môže urýchliť proces hojenia vonkajšie zranenia. Takže až sa nabudúce budete skončiť s škrabance a škrty, nezabudnite piť mrkvovej šťavy. Vitamín C, ktorý je prítomný v veľkorysých množstvách v mrkvovej šťavy, pomáha k rýchlemu hojeniu rán (4).

Späť na obsah

5. Preventívne proti rakovine

Mrkvová šťava pôsobí tiež ako protirakovinové činidlo. Zvýšený príjem karotenoidov v mrkvovej šťavy bolo povedané, pre zníženie inštancie močového mechúra, prostaty, hrubého čreva a prsníka (5).

6. Zlepšuje Bone Health

Kto hovorí, že len špenát môže urobiť silnejšie ako Popeye? Mrkvová šťava je tiež silným uchádzačom.

Vitamín K, ktorý je obsiahnutý v mrkvovej šťavy, má zásadný význam pre proteín-stavebný proces v tele. Pomáha tiež pri viazaní vápnika, čo vedie k rýchlejšiemu hojeniu zlomenín kostí (6). Prítomný draslíka v mrkve tiež prispieva k zlepšeniu zdravia kostí.

Späť na obsah

7. Čistí pečene

Mrkvovej šťavy môže prečisťuje a detoxikuje pečeň.

Pravidelná konzumácia tohto chutné šťavy môže pomôcť pri uvoľnení toxínov z pečene (7). Krvného riečišťa nemôže zbaviť telo toxínov a žlče obličkami. Musia byť vyhodený z kože. Mrkvová šťava pomôcky tento proces a zaisťuje, že sa škodlivé žlč odstráni z tela. Keď pečeň funguje dobre, že zabraňuje hromadeniu tukov a pomocných látok v jeho rýchle trávenie. To bráni priberanie na váhe a obezite.

Späť na obsah

8. Lieči infekcie

Naše telo je vystavené milióny baktérií a infekcií denne. Mrkvovej šťavy môže zabrániť a liečiť infekcii interne aj externe v dôsledku svojich antivírusových a dezinfekčnými vlastnosťami. Jeho perorálna aplikácia ošetruje vnútorné infekcie vyvinuté v ústach, krku, žalúdka, čreva, močového traktu a hrubého čreva. Mrkvová šťava tiež lieči kašeľ, prechladnutie, chrípka, zápal priedušiek, mumps, osýpky, vyrážky, vredy, vredy, lupienka, carbuncles, gangréna, atď.

Späť na obsah

9. Zmierňuje brušné plyny

My všetci zažiť pocit plnosti v určitom okamihu v čase. To sa deje v dôsledku nahromadenia plynu v našom žalúdku a môže byť veľmi bolestivé.

Nadúvanie povaha mrkvová šťava pomáha pri odstraňovaní plynu uložený vnútri žalúdka aj čriev, a tým poskytuje úľavu (8).

Späť na obsah

10. Podporuje močenie

Štúdie preukázali, že mrkvová šťava je silné diuretikum (9). To zohráva kľúčovú úlohu v rastúcej močenie, ktorý nakoniec pomáha pri preplachovanie takmer 4% z celkového telesného tuku. To tiež odstraňuje prebytočnú žlč a kyseliny močovej, znižuje krvný tlak, odstraňuje obličkových kameňov, vylúči infekciu spôsobujú mikróby a udržuje obličky čistote.

Späť na obsah

11. Regularizes Menštruácia

Či už ste trpia nepravidelných cykloch alebo bolestivej menštruácii, mrkvová šťava môže byť váš záchranca.

Táto šťava môže zlepšiť svoj menštruačný cyklus tým, že pracuje ako emenagogue (10).

Späť na obsah

12. Zaobchádza makulárnej degenerácie

Pitie mrkvovej šťavy pravidelne vám môžu pomôcť starším ľuďom vyhnúť sa rizikám makulárnej degenerácie.

Mrkva sú bohaté na beta-karotén, ktorý rozdeľuje sám pomocou enzymatické reakcie, ktorá vedie k tvorbe provitamín A (11). Táto živina je zodpovedný za antioxidačné kapacity mrkvy.

Späť na obsah

13. Zlepšuje zdravie ústnej dutiny

Mrkvová šťava môže tiež ďasná zdravé a zvýšenie celkové zdravie ústnej dutiny.

Táto šťava je plný zlúčenín, ako je minerálna antioxidantov, ktoré stimulujú ďasná a vytvárajú cestu pre zvýšené slinenie (12). Všetci vieme, že sliny, je zásaditej povahy, bojuje proti bakteriálnej invázii do našich úst.

Späť na obsah

Mrkvová šťava pre prenatálnej starostlivosti

Mrkvová šťava je obzvlášť považovaná za prínosné pre prenatálnej starostlivosti, pretože zlepšuje zdravie budúcej matky i dieťaťa.

Späť na obsah

14. Dobré pre dojčenie

Dojčiace matky a tehotné ženy by mali mať mrkvovej šťavy, pretože pomáha pri produkcii mlieka.

Príjem mrkvovej šťavy počas tehotenstva, zlepšuje kvalitu materského mlieka, čo je obohatený na vitamín A. Vzhľadom k tomu, vitamín A napomáha rastu buniek, je veľmi prospešné v raste plodu (13).

Späť na obsah

15. Zabraňuje Infekcie V tele matky

Pri užívaní v priebehu posledných troch mesiacov tehotenstva, to znižuje šance na nebezpečných nákaz, ktoré sa týkajú dieťaťa (14). Takže, tehotné ženy sú všeobecne odporúča konzumovať mrkvovej šťavy dvakrát denne.

Späť na obsah

16. Poskytuje vápnik

Pitie mrkvová šťava obsahuje vápnik v našom tele, čo je nevyhnutné, pokiaľ ide o tehotné ženy, ktorí potrebujú silu niesť dieťa (15).

Späť na obsah

17. Posilňuje imunitu deti

Vrátane mrkvovej šťavy v strave vášho batoľaťa je určite dobrý nápad.

Je plná dôležitých vitamínov a minerálov, a posilňuje imunitu u malých detí, a tým ich chráni pred nepreberné množstvo chorôb.

Späť na obsah

Mrkvová šťava a chudnutie

Tento chutný džús je veľmi sýte. Tiež, pretože má nízky počet kalórií, je to najlepšie prirodzené zdravotné nápoj pre človeka, ktorý sa snaží schudnúť. Obsahuje veľké množstvo prírodného cukru, takže nebudete musieť pridať ďalšie cukor na neho. Odšťavovanie mrkva, jablko, zeler a uhorka je veľmi zdravý recept na dobrú chudnutie pitie.

Späť na obsah

18. Muscle Growth

Všetci vieme, že jediným cieľom chudnutie stráca prebytočný tuk v našom tele, ktoré môžu byť ľahko dosiahnuté konzumáciou mrkvovej šťavy.

Vitamín A pomáha naše telo sa hoja po raste svalov namáhavom cvičení a pomôcok. Fosfor v mrkvovej šťavy stavia, opravuje a udržiava svalovú hmotu (16).

Späť na obsah

19. Zvyšuje metabolizmus

Mrkvová šťava obsahuje veľké množstvo vitamínu B komplex, ktorý pomáha v poškodí glukózy, tukov a bielkovín (17). Pomáha pri budovaní svalovej hmoty a zvyšuje látkovú výmenu, a tým pomáha pri chudnutí. Vitamín B komplex tiež prispieva k zníženiu stresu a depresie, ktoré zvyčajne odrádza chudnutie. Fosfor v mrkvovej šťavy zvyšuje rýchlosť metabolizmu tela, zaisťuje optimálne využitie energie v tele, a znižuje bolesť po tréningu.

Späť na obsah

20. Kyslíka sa zvyšuje nosnosť

Množstvo železa v mrkvovej šťavy môže zvýšiť prenos kyslíka kapacitu tela, a tým pomáha cvičenie viac schudnúť (18).

Späť na obsah

21. Poskytuje okamžitú energiu

Cítite sa vyčerpaný z celej svojej sily a energie po ťažkom tréningu sedení? Vypiť pohár zdravého mrkvovej šťavy oživiť stratenú energiu.

Silná prítomnosť železa v mrkvovej šťavy umožňuje poskytovať energiu okamžite (19). Navyše, železo tiež zaisťuje správny prísun kyslíka do mozgu, čo vedie k mentálnej bdelosti a zníženie únavy.

Späť na obsah

22. Ovládacie hladinu cukru

Všetci vieme, že podľahne diabetes môže zvýšiť vašu váhu. Avšak potom, čo mrkvová šťava môže vyvážiť našu hladinu cukru v krvi.

Horčík, mangán a karotenoidy prítomné v mrkvovej šťavy môžu stabilizovať hladinu cukru v krvi a pomáhajú znižovať váhu získaných v dôsledku diabetu (20). Karotenoidy sú známe nepriamo vplyv na inzulínovú rezistenciu, čo znižuje hladinu cukru v krvi.

Späť na obsah

23. Podporuje trávenie

Mrkvová šťava je vlastne prínosom pre náš žalúdok, pretože upokojuje sliznicu žalúdka a urýchľuje proces trávenia.

Vzhľadom k tomu, mrkva obsahuje veľké množstvo vlákniny môže pomôcť pri trávení a máte pocit, plnšie po dlhšiu dobu (21).

Späť na obsah

24. Čistí telo

Mrkvová šťava čistí telo a zbavuje ju akýchkoľvek toxínov, čo napomáha chudnutiu.

Čerstvé surové mrkvy prečisťuje tráviaci trakt toxínov a odpadov a nestráviteľného materiálu z našich tkanív, svalových vlákien, krvného obehu, kĺbov a vnútorných orgánov. Toto, podľa poradia, lieči a zabraňuje obezite (22). Zabraňuje tiež ochorenia ako žltačka, dna, opuchy, artritídu, atď

Späť na obsah

Kozmetické Výhody mrkvovej šťavy

Mrkvová šťava nielen prepožičiava dobré zdravie, ale tiež rieši celý rad kožných problémov. Jej krása výhody patrí:

25. Znižuje suchosť a jazvy

Má vaša pleť bez života a nudné? Mrkvovej šťavy na záchranu!

Draslík pomáha znížiť suchosť kože a znižuje jaziev a škvŕn. To tiež dáva život vašej pleti zlepšením pleti. Bude tiež prispieť k zlepšeniu hydratácie a tým udržať vašu pokožku hydratovanú (23).

Späť na obsah

26. Bráni akné

Namiesto použitia rad komerčných produktov, môžete sa zbaviť tej úporné akné tým, že ide prirodzenou cestou. Len patrí mrkvovej šťavy vo svojom každodennom rozvrhu a uvidíte ten rozdiel.

Vzhľadom k tomu, že má vysoký obsah dôležitých vitamínov, mrkvová šťava pomáha predchádzať akné tým, detoxikáciu tela (24).

Späť na obsah

27. Zdrojom vitamínov Potrebné Skin

Mrkvová šťava pôsobí ako vitamín doplnok pre vašu pokožku a robí to žiara.

Obsahuje tiež mnoho zdravých živín, ktoré môžu znížiť problémy súvisiace s kožných ako ekzém, ktorý je spôsobený nedostatkom vitamínu A, dermatitídy a vyrážky (25).

Späť na obsah

28. Ovládacie prvky Sun Damage

Sú vaše bojí vychádzať von na slnku? Nebojte sa, má mrkvovej šťavy a rozlúčiť sa poškodeniu slnkom.

Beta-karotenoidy pomáhajú znižovať úpal a tiež zvyšujú odolnosť pleti proti poškodeniu slnkom (26).

Späť na obsah

29. Boje starnutia

Mrkvová šťava môže v skutočnosti spomaliť proces starnutia.

Beta-karotén je prevedený na vitamín A v tele. Znižuje degenerácie buniek a tým spomaľuje starnutie. To do značnej miery zvyšuje množstvo kolagénu v koži, ktorá vedie to pevné a zdravé. To pomáha udržiavať elasticitu a znižuje viditeľné známky starnutia, ako povolenú kožu a vrásky (27).

Späť na obsah

30. Aids rast vlasov

Pitie mrkvovej šťavy pravidelne môže vaše kadere nádherné a zdravé. Pomáha rast vlasov a zabraňuje tvorbe lupín na pokožke hlavy (28).

Späť na obsah

31. Posilňuje nechty

Ak sa chcete chváliť zdravé a krásne nechty, pitie mrkvovej šťavy. Posilňuje nechty a tiež z nich robí lesklé a ostré (29).

Späť na obsah

32. Je používaný pre poleptanie kože bielenie

To by mohlo byť prekvapivé, ale mrkvová šťava môže vaša pokožka pár tónov svetlejšie.

Všetko, čo musíte urobiť, je vziať nejaký mrkvovej šťavy a pridajte lyžičku medu do neho. Naneste ju na tvár a krk a trieť pomaly. Pridajte štipku prostého sódy s vodou a umyte si tvár s touto vodou po 20 minútach.

Späť na obsah

Mrkvová šťava - Nutrition Chart

 

Ako si vyrobiť mrkvová šťava

Čo potrebuješ
 • Mrkva - 4
 • Cukor - podľa chuti
 • Voda - 3-4 lyžice
 • Ginger - 1 polievková lyžica hrubo nasekanej
 • Citrónovej šťavy - 1 lyžička
Ako spraviť

1. Umyte mrkvu dobre pod tečúcou vodou. 2. Osušte a nakrájajte dokonca aj malé kúsky. 3. Prenos kusy potravinárske spracovateľa spolu so zázvorom, vody a cukru. Blend do hladka. 4. Kmeň tejto šťavy v pohári a stlačiť citróna nad ním. Váš lahodný mrkvová šťava je pripravený!

Pozor

Kým mrkvová šťava je považovaný za zdravý výber, existuje niekoľko riziká spojené s jeho používaním. Tak, to je dôležité, aby ste ich na vedomie predtým, než spotrebuje mrkvovej šťavy.

 • Pacienti trpiaci cukrovkou sa nesmie konzumovať mrkvovú šťavu pomerne často. Je to preto, že mrkvová šťava sa sústredila cukru v krvi, čo môže viesť k zvýšeniu sadzieb v hladinu cukru v krvi. Zvykal na mrkve je bezpečnejšie variant.
 • Mať príliš veľa mrkvovej šťavy môže viesť k ochorenie nazývané carotenosis, kde je koža nosa a chodidlách stáča žltkastý-oranžový.
 • Pozrite sa na alergie predtým, než spotrebuje mrkvovej šťavy, ako mnohí z nás môžu byť precitlivení na mrkvu.
 • Dojčiace matky by sa mali vyhnúť nutnosti mrkvovej šťavy v prebytku, pretože môže viesť k zmenám v materskom mlieku.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Koľko kalórií a cukornatosti sa mrkvová šťava má?

Mrkvová šťava je dobrá voľba pre večerné drink ako každých 100 gramov mrkvová šťava obsahuje len 39 kalórií. To tiež obsahuje 3,9 g cukru, čo je pomerne vysoká v množstve.

Je mrkvová šťava kyslý charakter?

Nie, naopak, mrkvová šťava je veľmi zásaditej povahy a môže byť použitá na neutralizáciu prítomnej kyseliny prebytok v našom žalúdku. Pomáha pri liečbe pálenia záhy, poruchy trávenia a nadúvanie.

Je mrkvová šťava výkrm?

Ako mrkvová šťava obsahuje koncentrovaný prírodný cukor, pričom ju v prebytku (viac ako raz alebo dvakrát denne), môže mať zlý vplyv na vaše zdravie. To by mohlo viesť k priberaniu na váhe príliš. Takže sa zabránilo ísť cez palubu s mrkvovej šťavy, a to najmä v prípade, že sa pozeráte na straty pár kíl.

Som si istý, že väčšina z vás boli oslnení neobmedzené výhody pitie mrkvovej šťavy. Takže, prečo nie skúsiť to a dostať, že žiariace a krásnu pleť ste vždy žiaduce?

Používate už mrkvovej šťavy vo vašej strave? Ako sa vám to úžitok? Dajte nám vedieť v komentároch.

load...