Zdravie a wellness

31 prekvapujúce výhody cibule (Pyas) pre pokožku, vlasy a zdravie

31 prekvapujúce výhody cibule (Pyas) pre pokožku, vlasy a zdravie

Môžu plači, ale budete smiať až v dlhodobom horizonte. Také úžasné výhody cibule sú. A niektoré z nich sú úplne prekvapujúce.

Pokračujte v čítaní tohto príspevku. A ešte jedna vec je istá - budete nám poďakoval. Bezpochýb.

Obsah

 • Aké sú cibuľa?
 • Aká je história cibuľa?
 • Aké sú rôzne druhy cibuľa?
 • Sú Cibuľa dobré pre vás?
 • Je lepšie jesť cibule surové alebo varené?
 • Aký je Nutrition Profile cibuľa?
 • Aké sú prínosy pre zdravie cibule?
 • Aké sú výhody cibule pre pleť?
 • Aké sú výhody pre vlasy?
 • Ako si vybrať a uložiť Cibuľa
 • Ako začleniť viac Cibuľa Into vašej strave
 • Akékoľvek Popular cibule recepty?
 • Ako používať cibule na varenie / Jedlo
 • Kde kúpiť cibule
 • Akékoľvek Chladné Fakty o cibuľa?
 • Aké sú vedľajšie účinky cibule?

Aké sú cibuľa?

Tiež známy ako žiarovka cibule alebo spoločných cibule, sú zelenina a najviac pestované druhy rodu Allium. Sú tiež známe ako Pyaz alebo Kanda alebo Dungri (Hindi), Nirulli / Ullipayalu / Yerra Gaddalu (Telugu), Vaengayam (Tamil), Saval (Malayalam), Ulligadde / Erulli / Neeruli (Kannada), Pyajj / Piyaz (bengálska), Dungri / Kanda (gudžarátčina), a Kandaa (Marathi). Ostatné zelenina príbuzných patrí cesnak, pór, pažítka, šalotku a čínske cibule. Cibuľa rastlina má modro-zelené listy a žiarovka na základni začne napučiavať po určitej dobe.

load...

Cibuľa sú pestované a konzumované po celom svete. Oni sú zvyčajne slúžil varené. Môžu tiež za surova a sú používané v nakladanej zeleniny a čatní. Cibuľa má silnú chuť a ostrý, štipľavý chuť. Aj keď sa jedná o mierne plodina, môže byť pestovaná v širokom rozsahu klimatických podmienkach (mierne, tropické a subtropické).

Žiarovka cibule, ako sme diskutovali, nie je nič iné ako krátku stopkou s mäsitými listami. Pôsobí ako rezerva jedla, ktorá pomáha rastlina prežiť v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

To je celkom zaujímavé, nie? Ale cibule v minulosti príliš.

Späť na obsah

Aká je história cibuľa?

Staroveký pôvod cibule zaberá západnej a východnej častí Ázie. Existuje mnoho druhov cibule našiel po celom svete, čo v podstate znamená, že sa pestuje po celom svete asi v rovnakom čase. Záznamy ukazujú, že cibuľa začali používať v Číne už v roku 5000 pred naším letopočtom - skôr, že žiarovky má životnosť pre prepravu a uskladnenie. Starí Egypťania boli známe ctiť zeleninu, vzhľadom na jeho guľovitý tvar a sústredné kruhy symbolom večného života. V skutočnosti, cibuľa boli taktiež použité v dávnych egyptských pohreboch.

load...

Lekárske dokumenty cha Samhita (cesta späť do 6. Storočia BC) zmieniť cibuľu ako liečivá rastlina. Dokonca aj grécky lekár z 1. Storočia nášho letopočtu (Dioscorides) zdokumentované lekárske účely na zeleninu je. A to bol prvý európski osadníci, ktorí sa prijatá cibuľu do Severnej Ameriky.

To je trochu histórie. Ale vedeli ste, že existujú rôzne druhy cibule?

Späť na obsah

Aké sú rôzne druhy cibuľa?

Cibuľa sa tak široko používané, že akékoľvek kulinárske pokrm z takmer akejkoľvek časti krajiny má zeleninu do nej pridať. Niet pochýb o tom existuje niekoľko druhov cibule - ale tu hovoríme o tých najbežnejších.

Žlté cibule - Majú slonovinovej biele mäso, ktorá je obklopená ťažkú ​​hnedou kožou. Majú silnú a síry pripomínajúce vôňu.

Sladké cibule - Majú ľahší, menej nepriehľadnou kože, ktorá obklopuje väčšie a trochu hrubšie telo zeleniny.

Biele cibule - Majú papierový bielu pleť, a oni sú miernejšie a sladšie ako ich náprotivky žltej.

Červená cibuľa - sú mierne a dosť sladký ku spotrebu v surovom stave. Exteriér pleť a telo sú hlboká purpurová.

Šalotka - Sú menšie a hnedou kožou a majú fialovú mäso.

Cibuľa zelená - Sú nezrelé cibule, ktoré doteraz tvorili žiarovku.

Pór - sú v tvare zarastených jarnou cibuľkou (dlhoročnú hrdlom cibuľa s malým žiarovku) a sú obvykle používané v omáčok a polievok.

Ale prečo toľko hovorí o cibuľa? Čo je tak úžasné o nich? A je veľká otázka -

Späť na obsah

Sú Cibuľa dobré pre vás?

To si píš.

Či už je to surové cibule alebo varené cibule, ktoré sú načítané s výhodami. A môžete jesť, kedykoľvek budete chcieť - vo dne iv noci. Zelenina sú vynikajúcim zdrojom vitamínov C a B6, kyseliny listovej, železa a draslíka. Cibuľa sú tiež bohaté na mangán, ktorá ponúka ochranu proti chladu a chrípke.

Allium a alyl disulfid dva fytochemikálie v cibuli, sú prevedené na allicín po požití. Allicin, podľa niektorých štúdiách, má vlastnosti pre boj s rakovinou a diabetes (1). To môže tiež znížiť tuhosť ciev a zníženie hladiny krvného tlaku. Dokonca aj ostatné druhy cibule, ako je pažítka, pór a šalotku majú podobné výhody.

Cibuľa tiež obsahujú quercetin, iný antioxidant, ktorý bojuje zápal. Ďalšie zaujímavé, varenie cibule v polievke nezmenší ich quercetin hodnotu, ale iba prenáša antioxidant zo zeleniny do polievky vývaru.

A nie len zelenina, aj esenciálny olej z cibule má svoje výhody. Tento olej má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti.

Cibuľa, v kombinácii s cesnakom, by mohlo mať väčší prínos. Obaja spoločne, je známe, že účinná antidepresíva, lieky proti bolesti, antikoagulanciá a protizápalové účinky.

A aj keď cibule nesmie vyvolať chudnutie priamo náhradou je pre high-nízkokalorické potraviny môžu urobiť nejaký prínos.

Vydrž - je toho viac. Výhod je veľa. Ale skôr, než sa tam dostaneme, poďme diskutovať o ďalšiu dôležitú otázku.

Späť na obsah

Je lepšie jesť cibule surové alebo varené?

Či už surové alebo varené - cibuľa sú super zdravé. Avšak, surovej cibule majú vyššie úrovne organických zlúčenín síry, ktoré ponúkajú mnoho výhod. Jedna štúdia zistila, že vonkajšie vrstvy cibule mäsa majú najvyššiu koncentráciu flavonoidov - preto skontrolujte, či je odstrániť tak málo tejto časti je to možné pri lúpaní zeleniny (2).

Varené cibule majú tiež výhody. Slúži ako dobrý zdroj vlákniny a medi. Vláknina pomáha udržať zažívacie problémy na uzde, zatiaľ čo meď pomáha mozgu komunikácie. Dokonca aj nakladané cibuľky mať väčšinu výhod cibule poskytujú. Jeden bod je potrebné uviesť, o nakladaných cibuliek je - väčšina značiek obsahujú prísady a môže byť škodlivé.

Všetko, čo sme hovorili o všetky tieto dávky sú vzhľadom k živín obsiahnutých v cibuľu. Čo je to, čo sa budeme zaoberať teraz.

Späť na obsah

Aký je Nutrition Profile cibuľa?

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 40 kcal 2%
Uhľohydráty 9,34 g 7%
Proteín 1,10 g 2%
Celkový obsah tuku 0,10 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,7 g 4.5%
Vitamíny
Folates 19 ug 5%
Niacín 0,116 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,123 mg 2.5%
Pyridoxín 0,120 mg 9%
Riboflavín 0,027 mg 2%
Tiamín 0,046 mg 4%
Vitamín a 2 iu 0%
Vitamín c 7,4 mg 12%
Vitamín e 0,02 mg 0%
Elektrolyty
Sodík 4 mg 0%
Draslík 146 mg 3%
Minerály
Vápnik 23 mg 2%
Meď 0,039 mg 4%
Železo 0,0,21 mg 3%
Horčík 10 mg 2.5%
Mangán 0,129 mg 5.5%
Fosfor 29 mg 4%
Zinok 0,17 mg 1.5%
Fytoživiny
Karotén-beta 1 ug
Kryptoxantín-beta 0 ug
Luteín-zeaxantín 4 ug

Jedna malá cibuľa obsahuje asi 28 kalórií a 7 gramov sacharidov. Cibuľa sú tiež bohaté na vitamíny A, B6, B-komplex, a C, ako aj železo, kyselina listová, a draslík. Sú vynikajúcim zdrojom sírnych zlúčenín, flavonoidy, fytochemikálie, a polyfenoly.

A teraz sa vydáme na skutočné riešenie.

Späť na obsah

Aké sú prínosy pre zdravie cibule?

Rakovina 1. Boj

Podľa štúdie uskutočnenej na University of Guelph, červenej cibule sú najúčinnejšie pri ničení prsníka a karcinómu hrubého čreva (3). Tieto cibule majú vysoké úrovne quercetin a anthocyanin - dve zlúčeniny, ktoré prispievajú k tejto charakteristike. Cibuľa aktiváciu dráh, ktoré vyvolávajú rakovinové bunky k samovražde. Robia prostredie nepriaznivé pre rakovinové bunky komunikovať, a to inhibuje ich rast.

Bolo tiež zistené, že ľudia s najvyššou spotrebou cibule mali najnižší výskyt rakoviny (4). Ako preventívne opatrenie, môžete mať svoje hamburgery zdobený červenou cibuľou.

2. Zlepšiť zdravie srdca

Flavonoidy v červenej cibule môžu prispieť k zdraviu srdca (5). Cibuľa sú tiež bohaté na organosulfurs, ktoré vám môžu pomôcť predchádzať ochorenia srdca. Podľa jedného argentínskeho štúdie príjem zo zlúčeniny organosíry nájsť v cibule môže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení (6). Cibuľa obsahuje thiosulfinates, ktoré pôsobia ako prírodné chudokrvnosťou a znížiť riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

Quercetin v cibuli má tiež potenciál pre boj proti ochoreniu srdca. Ponúka ako antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré podporujú zdravie srdca (7). Cibuľa sú tiež súčasťou francúzskeho paradoxu - sú dôležitou súčasťou francúzskej kuchyne a sú považované za zodpovedné za nízky výskyt srdcových chorôb medzi Francúzmi napriek svojim vysoko kalorickej stravy.

Cibuľa môže tiež zvýšiť hladinu cholesterolu, čo v konečnom dôsledku prospieva srdca. Podľa správy Cambridge University Press, flavonoidy z cibule pomáha znižovať hladiny LDL (zlý cholesterol), u obéznych osôb (8).

Cibuľa tiež zabrániť krvných doštičiek zlepenie seba, čo môže viesť k zrážaniu a nakoniec, srdcový infarkt. Tiež môže zabrániť vysoký krvný tlak, srdcové preto zabraňovať nebezpečenstvo. Ďalšie štúdie na králikoch preukázali, že cibuľa môže zabrániť aterosklerózy. Dosahujú tým zvýšenie fibrinolytickej (proces, ktorý má za následok odstránenie malých krvných zrazenín) aktivita (9).

3. Úrovne znižujú cukor v krvi

Jedna štúdia ukázala, že cibuľový extrakt môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi (10). Štúdia bola vykonaná na diabetických krýs, a výsledky boli povzbudivé. Jedna zo zlúčenín síry v cibuli (S-methylcysteinu) a quercetin môžu mať priaznivý vplyv na hladinu cukru v krvi. Avšak, bolo zistené, že cibuľa vykazovali pozitívne účinky len vtedy, keď je vedený pozdĺž s metformínom, antidiabetiká.

V ešte ďalšej štúdii sa zistilo, že polyfenoly (najmä tie v cibuli) hrať úlohu pri kontrole glykémie (11).

4. Podporovať zdravé trávenie

Tráviaci Výhody cibule možno pripísať na inulín, sa vlákno s zeleniny. Inulín pôsobí ako zdroj potravy pre prospešných baktérií v črevách. Konzumácii tejto vlákniny pomáha telu udržiavať dobrú úroveň zdravých baktérií. Avšak, v thiosulfinates cibuľa môžu spôsobiť poškodenie týchto prospešných baktérií (ako majú antibakteriálne vlastnosti). Preto, ak ste citliví na antibakteriálne vlastnosti cibule, robiť poraďte sa s lekárom.

Ďalšie rozpustnej vlákniny v cibuľu, Oligofruktóza (čo je podskupina inulínu), bolo zistené, pre prevenciu a liečbu rôznych typov hnačky (12). A fytochemikálie v cibule môže znížiť riziko vzniku žalúdočných vredov.

Prirodzené prebiotiká v cibule môže tiež pomôcť zmierniť zápchy (13). Oni sú tiež veril pomôcť liečiť bolesti žalúdka a žalúdočné červami, ale ďalší výskum je oprávnený.

Cibuľa je známe, že spôsobujú migrény a nadúvanie u niektorých ľudí (14). Ak sa tak stane poraďte sa s lekárom.

5. Udržiavať zdravé kosti

Predbežný výskum naznačuje, že cibuľa môže predchádzať osteoporóze vekom. Podľa švajčiarskych výskumníkov sa zlúčenina v bielej cibule (tzv GPCS) môže znížiť stratu kostnej hmoty (15). Hoci štúdia bola vykonaná na krysách, to prísľubom pre človeka.

Ďalšie štúdie ukázali, že ženy, ktorí jedli cibuľu pravidelne mal 5 percent vyššiu kostnú hmotu než tí, ktorí jedli menej (16). Spotreba cibule Bolo tiež zistené, že majú priaznivý vplyv na hustotu kostí u žien starších ako 50 rokov.

Podľa nadácie Arthritis, quercetin v cibuľa môžu inhibovať aktivitu leukotriénov, prostaglandínov, histamínu a (z ktorých všetky spôsobiť zápal) v osteoartritídy a reumatoidnej artritídy (17). Bolo tiež zistené, príjem cibuľa na liečbu bolesti kĺbov.

6. Zabrániť zápal a iné alergie

Už sme videli, quercetin (a ďalšie flavonoidy) v cibule môže pomôcť zabrániť zápalu. Cibuľa tiež liečbe alergií tým, že bráni bunky pred uvoľnením histamínu.

Varenie s cibuľou môže pomôcť otvoriť a vypustiť svoje dutín. A vlastnosti antihistaminiká z quercetin môžu tiež pomôcť pri znižovaní upchatý nos (18). Dokonca jesť surovú cibuľu v noci môže pomôcť zmierniť zápchy - síry zlúčeniny v cibuli môže strhnúť sliznice.

Cibuľa majú tiež antibakteriálne vlastnosti. Podľa jednej štúdie, cibuľa extrakty konal proti Streptococcus mutans a Streptococcus sobrinus, baktérií spôsobujúcich zubný kaz a iných alergií (19). Cibuľky tiež majú antibiotické účinky, ktoré môžu urýchliť hojenie rán (20).

7. Zlepšiť imunitný systém

Cibuľa obsahujú selén, ktorá stimuluje imunitný funkcie. Minerálne tiež zabraňuje nadmernej imunitnej reakcie, ktoré môžu mať nepriaznivé účinky. Imunitné bunky s nedostatkom selénu vyvíjať a množiť neefektívne, a tu je miesto, kde cibule prísť do obrazu. Tieto bunky majú tiež problémy s dôležité bielkoviny a transportu vápnika.

Cibuľa sú tiež považované za bylinné medicíny v Rusku, kde sa používajú na liečbu chrípky a nachladnutia (21).

Chceme tiež hovoriť o populárny liek tu - spí s cibuľou naspodku nohou, ich umiestnenie v ponožkách. To má výhody? Niektoré zdroje hovoria, že to odstraňuje infekcie a hydratuje vaše telo. V opačnom prípade môže tiež posilniť imunitný systém. Dôvodom môže byť, že nohy obsahujú nervové zakončenia všetkých orgánov tela. Uvádzanie cibuľu pod nohami prenáša svoje blahodárne vlastnosti vašich interiérov. Avšak, nie je tam žiadny výskum na túto tému - a nevieme, do akej miery sú tieto informácie pravdivé.

Môžete tiež cibule čaj pre liečbu prechladnutia. Tento čaj vám dáva posilnenie imunity a pomáha predchádzať ochorenia. Tvorba čaj je rovnako jednoduché ako rezanie cibuľu, varením vo vode a piť šťavu. Toto sa chová ako rýchly prostriedok pre vaše chlad a ďalšie choroby. Môžete tiež pridať ďalšie prísady, ako zázvor pre chuť.

Dokonca cibuľa, med sirup robí divy pre bežné prechladnutie. Len nakrájame cibuľu a pridajte ju do hrnca. K tomu, pridajte pol šálky medu. Opatrne zahrievať, kým cibuľa otočiť priesvitná a mäkká. Vezmite lyžicu tohto sirupu každé 3 až 4 hodiny. Na prevenciu, môžete si vziať 1 alebo 2 lyžice počas chrípkovej sezóny. Môžete tiež použiť bielej cibule s medom podobné výsledky.

Protizápalové vlastnosti cibule môžu tiež prispieť k zlepšeniu astmy. Tento účinok možno pripísať kvercetínu (priemer cibule obsahuje 50 mg nej).

8. Cure Poruchy ucha

Podľa jednej správy, hoci výskum je obmedzené, väčšina rodičov prisahajú na cibuľu liečiť ušné ochorenia. Trvajú na tom, že cibuľa šťava môže fungovať skvele zmierniť bolesť ucha. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je zahriať cibuľu, extrahovať niektoré šťavy a nalejte pár kvapiek do infikovaného ucha. A tento liek, nám veriť, siaha až do 19. Storočia.

Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť cibuľu v peci pri teplote 450o C Nechaj to byť po dobu 15 minút alebo kým nebude mäkké. Vyberte cibuľu - raz je to v pohode, znížiť ju na polovicu a vytlačte šťavu do malej misky. Môžete kmeň šťavu raz, a za použitia liečivého kvapkadla, naliať niekoľko kvapiek šťavy do infikovaného ucha (22).

Alternatívnym riešením je umiestniť cibule balenie v infikovanom ucha. Aj keď je liek nie je vedecky dokázané, že niektorí ľudia sa domnievajú, že by mohlo fungovať (23).

9. Podporovať Respiračné zdravie

Podľa americkej štúdie, pacienti s dýchacími problémami, ako je astma a alergickou nádchou môžu ťažiť z určitých druhov ovocia a zeleniny, cibule je jednou z nich (24).

Protizápalové vlastnosti cibule môže tiež pomôcť upokojiť respiračných ochorení. Ak ste trpia ochorením dýchacích ciest, môžete jednoducho zahrnúť cibuľu vo vašej strave (okrem vašej lieky) pre rýchlejšie úľavu (25). Zahŕňať cibuľu vo vašom šalátov a iných potravín.

10. Zlepšenie spánku

Cibuľa obsahuje prebiotiká, ktoré, podľa štúdie, môže zlepšiť spánok a dokonca znížiť stres. Keď prospešných baktérií v čreve stráviť prebiotickej vlákniny, sa množia a zlepšenie zdravia čriev - a čo je dôležitejšie, uvoľnenie metabolické vedľajšie produkty. Tieto vedľajšie produkty, môžu ovplyvniť funkciu mozgu a navodenie spánku (26).

11. Zvýšiť Eye Health

Síra v cibuli zlepšuje zdravie očnej šošovky. To stimuluje produkciu proteínu s názvom glutatión, ktorý pôsobí ako antioxidant. Vyššie hladiny glutatiónu znamená znížené riziko glaukómu, makulárnej degenerácie a šedý zákal.

Selén v cibuli podporuje vitamín E v oku (ktorý chráni bunky v oku).

Podľa iránskej štúdie, cibuľa môže inhibovať rast normálnych očných flóry. To ukazuje na možnosť, že cibuľa potenciálny liek na spoločné očné infekcie, ako je zápal spojiviek a blefaritída (27). V štúdii, cibuľa šťava bola použitá ako očných kvapiek - čo malo za následok výhody. Môžete to skúsiť taky, ale odporúčame, aby ste sa obrátili na svoje zdravie poskytovateľa starostlivosti ako prvý.

Cibuľa extrakty môžu tiež pomôcť v prevencii rozvoja rohovky zákalu (28).

12. Sú dobré pre orálneho zdravia

Cibuľa obsahujú thiosulfinates a thiosulfonátů (zlúčeniny síry), ktoré pomáhajú znižovať baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz. A jesť je surové je najlepšie - ako varenie môže zničiť niektoré z týchto prospešných látok.

Rastlinný je tiež bohatá na vitamín C, ktorý môže udržať zuby zdravé (29). To je tiež veril, že cibuľa môže úľave od bolesti zubov. Avšak, tam je menej výskum na túto tému.

Ale jedna nevýhoda cibule je, že môžu spôsobiť zápach z úst (30). Z tohto dôvodu, umyť si ústa po konzumácii cibule dôkladne - najmä ak ste mieri do spoločenské stretnutia.

13. Podpora v cholery Liečba

Bolo zistené, cibuľa, že má inhibičný účinok proti V. Cholerae, mikróba zodpovedný za cholery. To možno pripísať antibakteriálne účinky zeleniny (31).

14. Prevencii vzniku krvných zrazenín

Cibuľa obsahujú zlúčeninu zvanú rutín, ktorý môže pomôcť zabrániť zrážanie krvi. V početných myšiach štúdiách sa zistilo, že najúčinnejšie antitrombotickej zlúčeniny (32) rutín. Zrazeniny sa vyskytujú v tepnách a žilách - v tepnách, koagula sú bohaté na krvné doštičky, zatiaľ čo v žilách sú fibrín bohaté.

Rutín v cibuli pomáha blokovať enzým (proteín disulfidovou izomeránu), ktorý sa uvoľňuje veľmi rýchlo, keď sa krvné zrazeniny vzniku (33).

15. Daj energie si

Vlákno v cibuľu spomaľuje trávenie a udržuje hladinu energie stabilný. Inulín v zelenine napomáha udržiavať hladinu výdrž.

16. Zlepšiť Sexuálne zdravie

Cibuľa sú jedným z bylinných liekov používaných v západnej Ugande pre zvládnutie sexuálne impotencia a erektilnej dysfunkcie (34). Dokonca aj inak, zeleniny je známe, že majú prínos pre mužov. Užívanie cibule šťava s medom je známe, že zvýšenie plodnosti u mužov.

17. Zdravší mozgu

Z výskumu vyplýva, že antioxidanty v cibuľa viazať škodlivé toxíny v mozgu a vyprázdnenie ich z tela. A zlúčeniny obsahujúce síru v cibule môže spomaliť stratu pamäti súvisiacej s vekom. Bolo zistené, že extrakty z cibule zachovať hippocampus. Avšak časť týchto pamätí bojovej vlastnosti by mohli byť stratené pri varení. Z tohto dôvodu, snaž sa jesť ovocie surové.

Ďalšie síru zlúčeniny v cibuli, pomenovaný di-n-propyl trisulfid, zlepšuje poruchu pamäte (35). Cibuľa sú tiež veril na liečbu závrat, epilepsia, a závrat - aj keď máme obmedzený výskum na túto tému.

18. Help Cure Fever

Cibuľa môžu byť zahrnuté ako zložky potravín na liečbu horúčky (36). To môže tiež prevencii či liečbe krvácania z nosa, vzhľadom k jeho prirodzenej výpary, ktoré môžu pomôcť krvnú zrazeninu (externe).

19. Znížiť oxidačný stres

Podľa čínskej štúdie, pričom cibuľa šťava môže pomôcť regulovať oxidačného stresu (37). V ešte inej štúdii sa zistilo, že cibuľa môže tiež nižší diabetes indukovaného oxidačného stresu. Quercetin v zeleniny môže zabrániť ochorení súvisiacich s oxidačným stresom. To tiež chráni DNA pred poškodením oxidačným stresom (38).

Ďalšie argentínsky štúdie pripisuje schopnosť cibule na zníženie oxidačného stresu na svoje protizápalové a antioxidačné vlastnosti (39).

20. Ľahké symptómy menopauzy

Cibuľa pomôcť pri menopauze, pretože podporujú pečeň a zbaviť sa odpadu hormónov (40). Užívanie dostatok vápnika je tiež nutné počas tohto obdobia. Cibuľa obsahujú vápnik príliš a môže pomôcť v tejto oblasti (41).

Späť na obsah

Aké sú výhody cibule pre pleť?

To je miesto, kde môžeme vidieť výhody cibule celotvárovou maskou.

21. Výrobok Skin Glow

Cibuľa sú balené s vitamínmi A, C a E - to všetko prispieva k zdraviu pokožky. Chráni pleť pred predčasným starnutím, ktoré je spôsobené voľnými radikálmi. A pretože zelenina je silný antiseptický, ale tiež môže chrániť pokožku pred baktériami, ktoré spôsobujú problémy. A mimochodom, výskum hovorí, že vitamín C je dôležitý pre udelenie žiara na koži.

Táto cibuľa tvárová maska ​​robí trik - všetko, čo potrebujete, sú 2 lyžice gram múky, 1 1-2 lyžice cibule šťavy (čerstvo extrahovaného), 1-2 lyžice mlieka a štipka muškátového orieška.

Zmiešajte všetky ingrediencie, až sa dostanete hustú kašu. Môžete pridať ďalšie mlieko, ak je balík príliš silná. A v prípade, že zápach cibule je príliš veľa, aby sa môžete pridať niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja do balenia. Očistiť svoju tvár, a aplikovať masku rovnomerne na tvár a krk. Po zaschnutí masky (čo môže trvať asi 20 minút), vytiahnite ju jemne masírovať ju z kože s mliekom.

Táto maska ​​nielen dodáva žiara na koži, ale aj to exfoliáciu.

22. Boj následkom starnutia

Cibuľa majú obrovské výhody proti starnutiu. Antioxidačné vitamíny A, C, E a boj proti škodám spôsobeným škodlivými UV lúčmi, rovnako ako sa zabránilo poškodeniu voľnými radikálmi, ktorý je zodpovedný za spôsobenie predčasné starnutie našej pokožky. Cibuľa je jedným z najbohatších zdrojov quercetin, najviac silný antioxidant, ktorý môže udržať vaše pleť bez vrások. Vitamíny a síra, na druhej strane, chráni pokožku a udržiavať ju jemnú a vláčnu. Anti-starnutie vlastnosti cibule možno pripísať prítomnosti síru bohatých fytochemikálie.

Masírovať pokožku s čerstvou cibuľkou šťavu pomáha zvýšiť krvný obeh a zlepšuje celkový vzhľad vašej pokožky odovzdávaním viac mladistvý a žiarivý vzhľad k tomu.

23. Liečbe akné

Antimikrobiálne, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti cibule dokáže divy na koži. Je to silný antiseptický, ktorý chráni pleť pred akné-pôsobiť baktérií a iných kožných infekcií. Cibuľa môže byť použitý pri liečbe akné a vyrážok.

K tomuto účelu môžete Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu cibule šťavy alebo výpis s 1 lyžica olivového oleja a aplikovať ich na vašej tvári. Nechaj to na dobu 20 minút a potom ju zmyte. Na rozdiel od lokálnej aplikácii je pravidelná konzumácia cibule môže tiež dať zázračné výsledky v prípade akné. Niektorí jedinci tvrdia, že trením cibule na tvári môže dávať dobré výsledky. Môžete si asi skúsiť to a check - nie je nič zlého v každom prípade.

A pre liečenie jaziev po akné, môžete použiť cibule extrakt. Alebo sa môžete pozrieť na krémy, ktoré majú cibuľového extraktu ako jednej zo zložiek.

24. Odstráňte tmavými škvrnami a liečbe kožných pigmentáciu

Cibuľová šťava je vynikajúci, ako sa zbaviť tmavé škvrny a pigmentácie. Bohatá škála fytonutrientov a antioxidantov v cibuľu vyživujú pokožku a zároveň odstránenie kožných nečistôt.

Môžete pripraviť cibule tvárovú masku zmiešaním rovnakého množstva cibule šťavy a čerstvého jogurtu. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja akéhokoľvek za príjemnou vôňou. Masírujte tvár s touto zmesou, jemnými krúživými pohybmi po dobu 10 až 15 minút. To by malo byť vykonané každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

25. Treat bodnutie či uhryznutie

Cibuľa môže byť použitý na upokojenie žihadlá a opravy uhryznutie. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť cibuľa plátok na bodnutie či uhryznutie. Protizápalové vlastnosti cibule pomôcť pri znižovaní horieť, svrbenie a opuchy spôsobené štípnutím hmyzu a chrobákov.

26. Pomôcť zbaviť krtkov

Môžete použiť cibuľa šťavu, ako sa zbaviť krtkov taky. Kyslosť cibule šťavy a chemikálie v ňom môže liečiť krtkovia rovnako. Jediné, čo musíte urobiť, je DAB trochu čerstvej cibule šťavu na krtka. Tomu, aby mohla absorbovať šťavu. Vo väčšine prípadov sa zistilo, že liečba odstránenie krtka za mesiac.

Ale pretože každý krtko je iný, sa poraďte so svojím lekárom, ak nechcete zobraziť správne výsledky.

Späť na obsah

Aké sú výhody pre vlasy?

Tu hovoríme o cibule vlasy balení. Ale pozor, ani konzumovať surové cibule môžu mať prínos pre vaše vlasy - môžu zlepšiť zdravie a vzhľad vlasov.

27. Podporovať rast vlasov

Hlavným dôvodom cibule šťava je dobré pre rast vlasov, je, že obsahuje síru, ktorá sa tiež nachádzajú v aminokyselín. A keratín (dôležitý proteín) je tiež bohaté na síru a je vyžadovaný pre silné vlasy. Pri aplikácii na pokožku hlavy, cibuľa šťava poskytuje tento zvýšený obsah síry v silnejší a silnejšie vlasy. Táto síra môže tiež stimulovať produkciu kolagénu - ktorý, podľa poradia, pomáha pri produkcii zdravých kožných buniek, a rast vlasov (v predvolenom nastavení liečenie rednutie vlasov príliš).

Uplatnenie cibule šťavu na vlasy a pokožku hlavy môže zvýšiť prekrvenie vlasových folikulov, posilnenie rastu vlasov. To môže tiež dať objemný vlasy. V jednej štúdii, účastníci, ktorí umývajú vlasy s cibuľovou šťavou zažil väčší rast vlasov, než tých, ktorí nemali (42). Je však potrebný ďalší výskum. Ale potom pomocou cibule šťavu na vlasy nie je škodlivá.

Môžete jednoducho masírovať čerstvé cibule šťavu do pokožky hlavy a vlasov. Nechaj to na dobu 15 minút, miesto, ktoré môžete prať ako zvyčajne pomocou šampónu.

28. Pomôcť liečiť lupy

Cibuľa môže fungovať ako veľký lupín liečiteľa. To môže zabiť baktérie, ktoré podporuje rast lupín. A cibule vlasy balíček robí svoju prácu veľmi dobre.

Musíte cibule šťavu a semená pískavice. Vezmite 3 lyžice semien senovky gréckej a namočte cez noc vo vode. Na druhý deň, rozomelú ich do jemnej pasty, a to, pridáme 2 lyžice čerstvej cibule šťavy. Dobre premiešajte a použiť balíček na váš skalp. Nechaj to na dobu 30 minút, miesto, ktoré si môžete opláchnite vlažnou vodou.

Na rozdiel od lupy, môžete cibule pomôcť liečiť ďalšie skalp infekcií rovnako. Použite tento liek na liečbu pokožky hlavy infekcie a posilnenie skalp zdravie. Tento liek pôsobí tiež ako nádherné vlasy kondicionér.

Dokonca cibuľa pasta môže robiť svoju prácu. Rozdrviť pol cibule a aby pastu (po pridaní vody). Naneste na pokožku hlavy. Nechaj to na dobu asi 20 minút a opláchnite vodou.

V prípade, že cibuľa vás nepríjemné, môžete ich nahradiť s cesnakom. Jednoducho mix cesnak šťava (z roztlačených strúčikov cesnaku) s kokosovým olejom a naneste na vlasy a masážou ako obvykle. Môžete šampón neskôr. Cesnak tiež funguje skvele hodí pre starostlivosť o vlasy.

29. Help Reverse Gray Hair

Hoci nie je tam žiadny výskum na túto tému, niektorí zástancovia tvrdia jeho účinnosť. Stačí pridať 5 cibuľu na liter vody a varíme asi 10 minút. Zmes sa namáhať po vychladnutí. Naneste ho na pokožku hlavy spoločne s šampónom. V prípade, že zápach cibuľa nebude obťažovať, môžete tiež umyť si vlasy budúci ráno.

Budete najprv vidieť lesk vlasov zlepšuje za 2 mesiace. Greying tiež mohlo začať sa obrátil.

30. Udržiavať Farba vlasov

Môžete použiť cibule šťavu na vlasy pre dodanie krásny medený odtieň rovnako ako aby sa vaše vlasy lesklé. Avšak, ak si prajete zachovať prirodzenú farbu vlasov, môžete zmiešať cibuľu s dostatočným množstvom horčičného oleja a aplikovať ich na vlasy. Horčica olej potlačiť farebný zosvetlenie účinok cibule.

31. Odstráňte vši

Síra v cibuli pomáha eliminovať vši hlavy. Len budete musieť brúsiť 4 až 5 cibuľu, aby pastu. Preniesť túto pastu na sito a stlačte lyžicou extrahovať šťavu. Teraz, masírujte hlavu s džúsom, miesto ktoré možno pokryť hlavu so sprchou viečkom. Nechaj to na dobu asi 2 hodín. Šampón vlasy vlažnou vodou. Suché vlasy, a pomocou niť hrebeň, odstrániť vši hlavy.

Môžete opakovať ošetrenie denne po dobu 3 po sebe idúcich dní. Potom, môžete to urobiť raz týždenne po dobu 2 mesiacov.

Ah! To je zoznam spôsobov, cibuľa môže váš život lepšie. Ale aby sa tak stalo, jeden musí najprv vedieť, ako si vybrať tie správne cibuľu. A ako je skladovať.

Späť na obsah

Ako si vybrať a uložiť Cibuľa

Výber

Obaja suché a zelenej cibuľky sú k dispozícii po celý rok. Pri nákupe cibuľu, vybrať tie, ktoré sú čisté, dobre tvarovaná, bez otvoru na krku. Krky by mal byť tesne uzavreté a nemali by mať silnú woody centrum. Mali by byť firma s chrumkavou, suché, svetlé a lesklé vonkajšie šupka s Crackle pocit.

Základňa by mala byť belavý, meracie asi 2 až 3 palce. Vyhnúť sa tým s mäkké škvrny a vlhké a plesnivé škvrny, pretože to je údaj o nižšej kvality. Klíčenia cibule je potrebné sa vyhnúť, pretože to naznačuje, vek a zlé skladovanie.

Avšak, ak sladké cibule začali rodiť vo vašej špajzi, môžete použiť zelené výhonky ako náhrada za jarnou cibuľkou. Tam by nemal byť tmavé škvrny práškové pod kožu, pretože to je znamenie formy, ktorá môže pokaziť mäso. Mali by mať mierny zápach.

Skladovanie

Suchá cibule môžu byť skladované po dobu niekoľkých mesiacov. Celé cibule by mali byť skladované na chladnom, suchom a dobre vetranom mieste, kde bude trvať po dobu 4 týždňov. Vyhnúť sa im chladiaci pretože to bude zase je mäkký. Pretože absorbujú vlhkosť, by nemali byť skladované pod drezom. Často, čiastočné cibule zostávajú po príprave jedál. Tieto cibule možno uložiť pre opakované použitie. Mali by byť zabalené v plastových alebo umiestnené v tesne uzavretej nádobe a v chlade na použitie počas 2 až 3 dní.

Okrem správne skladovanie, cibuľa by mala byť pravidelne kontrolovaná. Slizký alebo má zmenenú farbu, cibuľa musí byť zlikvidovaný. Klíčenia cibule môžu byť konzumované po sekanie preč zelenú časť. Jarné cibuľky môže byť v chlade po dobu až jedného týždňa.

A teraz sa dostávame k spôsobom začlenenia zeleninu do svojho jedálnička - čo sme vám povedať, že je to veľmi jednoduché.

Späť na obsah

Ako začleniť viac Cibuľa Into vašej strave

Môžete pridať cibuľu akéhokoľvek polievku alebo dusené mäso alebo omáčky. Môžete tiež použiť vegetarián ako zálievka pre svoj hamburger alebo sendvič. Cibuľa môže byť tiež vynikajúci príloha. A môžete jesť je surové alebo varené.

Alebo ak je niektorý z týchto metód nemusí apelovať na vás, máme niečo iné.

Späť na obsah

Akékoľvek Popular cibule recepty?

1. Francúzska cibulačka

Čo potrebuješ
 • 1-2 šálka masla, neslaný
 • 4 šálky nakrájanej cibule
 • 2 lyžice olivového oleja
 • 4 plechovky hovädzí vývar
 • 1 čajová lyžička sušeného tymianu
 • 4 plátky každého z francúzskeho chleba a syrom Provolone
 • 2 plátky (na kocky nakrájané) švajčiarskeho syra
 • 1-4 šálka strúhaného syra Parmezán
 • Soľ a korenie, podľa chuti
 • 2 lyžice suchého sherry, voliteľne
Inštrukcie
 1. Rozpustite maslo s olivovým olejom v 8-litrovú akciovej hrnca (na strednej teplote). Pridajte cibuľu a miešajte, kým sa neustále obracajú ponuku a priesvitné. Ale zaistiť, aby hnedé cibuľa.
 2. Pridajte hovädzí vývar, sherry a tymián. Ochutíme soľou a korením a dusíme 30 minút.
 3. Rozohrejte rúru brojlerov.
 4. Naberačka na polievku do servisných misiek a umiestniť jeden krajec chleba na vrchole každého z nich. Môžete vrstviť každý krajec chleba so syrom Provolone, pol plátok švajčiarsky syr a jednu lyžicu parmezánu.
 5. Umiestnite misky na cookie list a grilovať v predhriatej rúre, kým sa syr bublín a zľahka hnedé.

2. Staromódny cibuľové krúžky

Čo potrebuješ
 • 1 veľká cibuľa nakrájané na plátky 1 - 4
 • 1 1-4 šálky múky
 • 1 lyžička prášku do pečiva
 • 1 vajce
 • 1 kávová lyžička soli
 • 1 hrnček mlieka, ako je požadované
 • 3-4 šálky suché strúhanky
 • Koreniace soli, ako je požadované
 • Olej, ako je požadované
Inštrukcie
 1. Po prvé, zahrejte olej vo fritéze do 365o F
 2. Oddeliť plátky cibule na krúžky a ich zrušil.
 3. Zmiešame múku, prášok do pečiva a soľ v malej miske.
 4. Ponorte plátky cibule do múčne zmesi. Musia byť všetky povlakom. Zrušil.
 5. Na vidličku, rozšľaháme vajcia a mlieko do múčne zmesi.
 6. Potom sa rošt. Ponorte múku krúžky do cesta, kým sú potiahnuté, a potom umiestnite ich na mriežke, kým sa cesto prestane kvapkať.
 7. Spread strúhankou von na tanieri.
 8. Umiestnite krúžkov do strúhanky, jeden po druhom. Nabrať omrvinky hore cez krúžky do kabáta. Uistite sa, že povlak lipnú dobre. Opakujte tento postup so všetkými kruhy.
 9. Fritujte krúžky, kým sa zase dozlatista (2 až 3 minúty).
 10. Položte ich na papierové uteráky do kanalizácie. Ochutíme soľou a podávame.

3. Uhorky a cibule šalát

Čo potrebuješ
 • 1-2 stredné cibule
 • 2 uhorky, olúpané a nakrájané
 • 1-2 šálka octu
 • 2 čajové lyžičky cukru
 • 1 kávová lyžička kóšer soli
 • 1 lyžička čierneho korenia, čerstvo mleté
 • 1 strúčik jemne mletého cesnaku
 • 1-2 šálku vody
Inštrukcie
 1. Vo veľkej mise, umiestnite plátky uhorky. Nakrájajte cibuľu na dlhé tenké prúžky a pridajte do misy.
 2. V odmerky, pridáme ocot, soľ, cesnak, a vodu. Dôkladne premiešajte vidličkou a zalejeme ju na uhorky a cibule. Pokryť pevne pomocou plastový obal a skladuje sa v chladničke aspoň jednu hodinu pred slúžiť.

Recepty sú proste lákavá, nie? Môžete tiež použiť cibuľu vo vašej strave rôznymi inými spôsobmi.

Späť na obsah

Ako používať cibule na varenie / Jedlo

Cibuľa sú jedným z najvšestrannejších zeleniny, ktoré môžu byť konzumované ako v surových a varených formách. Môžu dodávajú jedinečnú chuť na každom receptu. Môžu byť varené rôznymi spôsobmi, ako je varenie, sautéing, smaženie alebo caramelizing. Nižšie sú niektoré tipy pre používanie cibule.

 • Si môžete pripraviť klasickú taliansku šalát tým, že kombinuje nakrájanej cibule s paradajkami a mozarellou, ochutený olivovým olejom.
 • Mleté alebo nakrájané cibule môžu byť vyprážané a použiť ako základ pre cestoviny omáčky, dusená mäsa, a polievok. Cibuľa môžu byť pečené na maslo alebo margarín na miernom ohni po dobu asi 3 minút, kým sa zase chrumkavé a dozlata. Mali by byť odstránené s kliešťami a umiestniť na tanieri lemované papierové uteráky.
 • Nakrájanú cibuľu možno kombinovať s paradajky, avokádo, a jalapenos pripraviť guacamole salsa dip. Dokonca aj obyčajný ryža môže byť sypané zelené cibule a sezamové semienka, aby to chutnejšie.
 • Restované cibule môže zlepšiť chuť akejkoľvek vegetariánske jedlo. Sautéing zlepšuje textúru a chuť cibule. Táto metóda zahŕňa zhnednutie cibule, ktorý vytvára bohatú chuťou. Tie môžu byť pridané do restovanou zeleninou, polievok a cestovín.
 • Potenie zahŕňa jemne varí cibuľu, aby bolo mäkké a sladké a znížiť obsah síry, čo ju miernejší chuti. Tieto cibule sa pridávajú do pokrmov, ako sú rizota, ryžových pilafs a dusené mäsa pre dodanie prírodné sladkosť.

A ak vás zaujíma, ako sa vyhnúť tie otravné uslzené oči, keď sa porežete cibuľu, niektoré z týchto tipov vám môžu pomôcť:

 • Môžete umiestniť cibule v mrazničke po dobu asi 5 minút.
 • Umiestnite horiacu sviečku vedľa doštičku.
 • Alebo môžete jednoducho žuť žuvačku, zatiaľ čo rezanie cibule.
 • Pred rezaním Dip cibuľu v studenej vode po dobu asi 10 minút.

Taktiež…

Späť na obsah

Kde kúpiť cibule

Celkom jednoduché. Sa môžete vydať do najbližšieho supermarketu alebo obchodu s potravinami. To je jasné, nie? Alebo si môžete kúpiť cibuľu online.

A čakať, čo je sranda by to bolo bez niektorých faktov sranda?

Späť na obsah

Akékoľvek Chladné Fakty o cibuľa?

 • V stredoveku, cibuľa boli použité ako forma meny.
 • Hádajte prečo nakrájanej cibule vyvolať slzy? Vzhľadom k tomu, nakrájanej cibule uvoľňujú kyselinu sírovú, ktorá reaguje s vlhkosťou v našich očiach a spôsobuje slzy.
 • Najväčší svetový cibule vážil asi 18 libier - to bola pestovaná britským farmára menom Peter Glazebrook.
 • Podľa folklóru, hrúbka kože cibuľa môže predpovedať závažnosť nasledujúce zimy. Čím tenšie koža, miernejšie zimu.
 • New York City bol kedysi známy ako veľké cibule - ako to bolo druh mesta, kde by sa dalo lúpať vrstvu po vrstve a stále nedosahuje jadro.

Doteraz sme videli všetko skvelé o cibule. Ale pozor, to pokorný zeleniny má niektoré nežiaduce účinky príliš.

Späť na obsah

Aké sú vedľajšie účinky cibule?

1. Drastické zníženie hladiny cukru v krvi

Cibuľa znižuje hladinu cukru v krvi, takže diabetici by mali kontrolovať ich hladinu cukru v krvi, než náročná, pretože by to mohlo znížiť ich hladinu cukru v krvi príliš veľa.

2. Žalúdočné Burning

Hoci cibule sa používa pri liečbe niektorých gastrointestinálnych porúch, nadmernej konzumácie môže spôsobiť podráždenie žalúdka, vracanie, zdvíhanie žalúdka, a spaľovanie. Ak pravidelne dochádzať k žiadne také podmienky, z používania cibule, je vhodné sa poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

3. Podráždenie pokožky

Niektorí ľudia sa môžu vyskytnúť tváre alebo podráždenie kože a vyrážky na aplikáciu cibule šťavu na pokožke. Takže, je vhodné vykonať skúšku na malej ploche pokožky pred jeho aplikáciou.

4. Tehotné a dojčiace ženy

Tehotné a dojčiace ženy by mali obmedziť množstvo konzumácia cibule, pretože často spôsobuje pálenie záhy počas týchto fáz.

5. Pálenie záhy

Nekontrolované konzumácia cibule môže viesť k páleniu záhy. To môže mať nepriaznivé účinky na ľudí so srdcovými ochoreniami. Rýchla lekárska pomoc je potrebná v takýchto situáciách.

6. Bad Breath

Cibuľa často zanecháva nepríjemný zápach z úst po jeho spotreby v dôsledku svojej silnej arómu, ktoré možno pripísať na svoj vysoký obsah síry.

7. Krvný tlak

Cibuľa môže znížiť systolický a diastolický krvný tlak. Takže tí, ktorí užívali lieky na krvný tlak by mal byť opatrní vo svojej spotreby.

8. Antikoagulačný Property

Použitie cibule môže inhibovať zrážanie krvi, pretože jeho antikoagulačný majetku. Doplňuje cibuľu s inými antikoagulačnými liekmi môže zvýšiť riziko krvácania a podliatin. Preto, jeden by mal byť vedomí tejto vážne vedľajšie účinky konzumácie cibule.

9. Zvýšená citlivosť

Ľudia, ktorí sú alergickí na cibuľu by sa nemala brať aspirín a cibuľu spoločne ako aspirín zvyšuje citlivosť cibule.

10. Zvýšená Lithium

Cibuľa, môže znížiť schopnosť tela zbaviť lítia. Tak, to je odporúčané poradiť sa s lekárom pred prijatím nejaké lieky lítia pri konzumácii cibule.

Späť na obsah

Máte ďalšie otázky? No...

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je to bezpečné jesť surové cesnak a surovej cibule dohromady?

Áno. Ak môžete zvládnuť silnú chuť, ktorá je.

Aká časť zelenej cibule by ste mali používať?

Môžete jesť výhonky a stonky. Alebo kvety. Alebo dokonca korene.

Aké sú výhody používania sušených nakrájanú cibuľu?

Nemusíte im kosiť a nechať prúdiť slzy pravdepodobne. Môžu byť tiež trochu lacné.

Aké sú výhody cibuľa vody?

Cibuľa voda nie je nič iné ako cibuľa šťavy. Zlepšuje trávenie a pomáha liečiť dýchacie ťažkosti. Je to dobré pre pokožku a vlasy taky.

Robiť cibuľové šupky majú výživu?

Áno. Tiež volal cibule škrupiny, ktoré obsahujú vyššiu koncentráciu antioxidantov.

Sú pažítky a jarnej cibuľky rovnaké?

Nie. Sú to rôzne rastliny, aj keď z jednej rodiny. Pažítka sú menšie a jemnejšie a sú zvyčajne používajú surové.

Sú rezané (zvyšné) cibuľa nebezpečné?

Nie, nie sú.

Aké sú jarné cibuľky?

Sú nežné cibule, ktoré chutia skvele a sú výživné. Majú podobné výhody ako že cibuľa.

Koľko cibule denne sú príliš veľa?

Neexistuje žiadny konkrétny počet ako taký. Ale áno, jesť viac než je samozrejme nie je dobré. Jedna až dve cibule denne by mala stačiť. Tiež jesť surovú cibuľu denne môže mať významné výhody - väčšina z ktorého sme diskutovali v tomto príspevku.

Záver

Cibuľa sú pokorní. A sú skvelé. Čo je dôvod, prečo je potrebné zahrnúť ich do svojho jedálnička (sme už vedia, že sú). Zabudnite na cenový nárast - cibuľa si zaslúži miesto na tanieri.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

Referencie:

 1. "Aké sú cibuľa dobré?" Dr. Mercola.
 2. "Antioxidačné zlúčeniny z vonkajších váhy cibule". Gifu University, Japonsko. 2005 v októbri.
 3. "Červená cibuľa balenie úder rakovinou bojovať, štúdie odhaľuje". University of Guelph, Kanada. Júna 2018.
 4. "Červené cibule mohol poraziť rakoviny tým, že ničí nádorové bunky". Expresné. 2018 júni.
 5. "20 potraviny, ktoré môžu zastaviť srdcové choroby". Expresné. 2016 March.
 6. "Organosíry zlúčeniny a kardiovaskulárne ochorenia". Národná rada pre výskum, Argentína. 2011 Október.
 7. "Cibuľa moc!" Dr. Mercola. 2017 v januári.
 8. "Quercetin znižuje systolický krvný tlak...". Cambridge University Press. 2009 Október.
 9. "Effect of éterického oleja cibule...". Ravindra Nath Tagore Medical College, India. 1976 júli.
 10. "Cibuľa extrakt môže zlepšiť vysokú hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi." Endokrinné Society. 2016 March.
 11. "Polyfenoly a kontrola glykémie". University of South Australia. 2017 v januári.
 12. "Vplyv na prebiotickej oligofruktóz k relapsu...". Derriford Hospital, Veľká Británia. 2005 May.
 13. "Fiber a prebiotík...". University of Minnesota, USA. 2014 apríl.
 14. "Onion dehydratácia...". Indian Institute of Technology, India. 2012 Apríl.
 15. "Cibuľa môže bojovať osteoporózu." WebMD. 2005 apríl.
 16. "Súvislosť medzi konzumáciou cibule a hustoty kostí...". Medical University of South Carolina, USA. Júl 2009.
 17. "Cibuľa môže pomôcť zabrániť zápalu". Arthritis Foundation.
 18. "Sprievodca prírodné spôsoby, ako zmierniť alergiu...". Integračné lekárstva.
 19. "Antibakteriálny účinok cibule...". Yongin University, Kórejská republika. 1997 v septembri.
 20. "Antibiotiká v cibuli a cesnaku". US National Library of Medicine National Institutes of Health. 1945 júli.
 21. "Doplnková liečba prechladnutia a chrípky s liečivých rastlín...". University of Tartu, Estónsko. 2014 March.
 22. "Rodičia sú prisahá na cibuľové bolesť ucha liečba". Business Insider. 2016 v októbri.
 23. "Liečba akútne zápaly stredného ucha". US National Library of Medicine. 2017 december.
 24. "Respiračné a alergických ochorení...". State University of New York, USA. 2002 júni.
 25. "Cibuľa a astma dávky". PennState University.
 26. "Diétna prebiotiká zlepšenie spánku, vyrovnávacie stres". University of Colorado. 2018 február.
 27. "Účinky cibule šťavy na normálnu flóre viečok...". Shiraz University of Medical Sciences, Iránu. 2015 May.
 28. "Účinok cibule extraktu rohovky potlačenie oparu...". Seoul National University, Korea. 2017 March.
 29. 29. "cibule". Centrum pre výživa, strava a zdravie.
 30. "Zápach z úst". Dievčatá zdravie.
 31. "In vitro antibakteriálna aktivita cibule...". University of Health Sciences, Pakistan.
 32. "Zastavte zrazeninu...". Metro. 2013 May.
 33. "Tradičné bylinné medicíny sa používa na liečbu sexuálnej impotencie a...". Makerere University, Uganda. 2005 March.
 34. "Antioxidačné aktivita a melioračné účinky pamäte...". Hokkaido Tokai University, Japonsko. 2006.
 35. "Hypocholesterolemický Účinnosť kvercetínu bohatý cibule...". Chung Shan Medical University Hospital, Taiwan. 2016 december.
 36. "Konzumácia cibule juce moduluje...". Chung Shan Medical University Hospital, Taiwan. 2017 február.
 37. "Účinky na zníženie príjmu cibule na oxidatívny stres...". The University of Tokushima, Japonsko. 2007 March.
 38. "Cesnak a cibuľa tlmí zápal ciev...". Universidad Nacional de Cuyo, Argentína. 2012 August.
 39. "Snaží sa svojimi menopauzy symtpoms? Top 13 potravín...". Expresné. 2016 v septembri.
 40. "Prírodné prístup k menopauze". Lekári výbor pre zodpovednú medicínu.
 41. "Cibuľová šťava...". Wiley Online Library. 2002 júni.

load...