Zdravie a wellness

31 najlepších prínosov kukurice (Nagfani) na pokožku, vlasy a zdravie

31 najlepších prínosov kukurice (Nagfani) na pokožku, vlasy a zdravie

Ovocie patrí do rodiny kaktusu, ktorý má rad výhod. Že to, čo je opuncie. Nenechajte sa zastrašiť jeho vzhľad ako ovocná dreň je vynikajúci, viac, než by ste čakali, aby to bolo. To je často považované za vynikajúci liek na opicu.

Pozrime sa na tohto ovocia podrobne sa dozvedieť viac o tom vôbec, jeho blahodárne účinky, a tiež jednoduchý spôsob, ako zahrnúť do svojho jedálnička. Začnime!

Obsah

 • Čo je opuncie?
 • Histórie
 • Prečo sú opunciami dobré pre vás?
 • Opunciami nutričné ​​hodnoty
 • Aké sú zdravotné výhody opuncie?
 • Aké sú výhody opuncie na koži?
 • Ako sa opuncie prínosom pre vaše vlasy?
 • Kde kúpiť opuncie ovocie?
 • Ako začleniť opuncie Into vašej strave?
 • Použitie opuncie
 • Ako si vybrať a uložiť Cactus Pear
 • Ako jesť opuncie
 • Akékoľvek opuncie recepty?
 • Aké sú fakty O opuncie, čo potrebujem vedieť?
 • Vedľajšie účinky opuncie

Čo je opuncie?

Opuncie je ovocie, ktoré rastie na listoch Nopales kaktusy. To je tiež označovaná ako Nagfani v hindčine, Nagajemudu v Telugu, Kallimullpazham v Malayalam, a Dindla v Gujarati. Mladší rastliny sú jedlé a často súčasťou mexickej stravy.

load...

Opuncie je valcový ovocie, ktoré má pevnú vonkajší plášť s ozubmi a mäkšie vnútorné mäsa, ktorý je jedlý. Je zelená spočiatku a otočí červeno-ružové, ako to zreje vo väčšine rastlín (1). Dá sa jesť surové, varené alebo grilované. Tiež sa používa na výrobu šťavy a džemy. Ostatné jedlé časti opuncie sú kvety, stonky a listy. Tu je jeho klasifikácia taxonomical.

Vedecký názov: Opuntia ficusindica Ďalšie názvy: Tuna, Nopal, Nopales, dráč figy, indickej figy, Nagfani (v hindčine) typov a farieb: červená, zelená, žltá, fialová chuť a vôňa: Chuť je podobná ako melón / malín; Sladký, uhorka, ako vôňa klímy a pôvodu: vyprahnutá a polosuchých oblastiach; Pochádza z Južnej Ameriky a Mexika

Opuntia littoralis var. Vaseyi Vedecká klasifikácia Kráľovstvo: Plantae Poriadok: Caryophyllales Rodina: Cactaceae Subfamily: Opuntioideae Kmeň: Opuntieae Rod: Opuntia Druh: ficusindica

load...

Späť na obsah

Histórie

Byť kaktusu je opuncie rastlina môže prežiť v suchých podmienkach. Hovorí sa, že vznikli v Mexiku a severských krajinách Južnej Ameriky, ktoré spadajú do suchých až polosuchých kategórií klímy. V týchto oblastiach, to bola strava sponiek po tisíce rokov. Neskôr sa zistilo, ktoré majú byť použité na Strednom Východe a indickom subkontinente rovnako.

S rastúcou popularitou, opuncie kaktusy sú teraz pestuje v Európe a Austrálii tiež. Ovocie je vychutnal nielen pre svoju chuť, ale aj pre jeho prínos pre zdravie. Jeho protizápalový, antioxidačné a anti-aging vlastnosti urobil toto problémové ovocie populárne.

Takže, prečo sú tieto plody jedlo pre vás?

Späť na obsah

Prečo sú opunciami dobré pre vás?

Opuncie je bohaté na množstvo živín, vitamínov, minerálov a vlákniny. Tie umožňujú nádherný a zdravý prírastok do svojho jedálnička pre obe kulinárske a liečivé účely. Ich nízky obsah cholesterolu a nasýtených obsah tuku, aby boli vhodnou voľbou pre mnoho ľudí na celom svete, ktorí trpia obezitou a srdcovým ochorením. Tieto univerzálne plody nie sú hádka rezať alebo pripraviť. Ak máte prístup k nim, choďte do toho a kúpiť niekoľko.

Pozrime sa na výžive tohto ovocia je teraz.

Späť na obsah

Opunciami nutričné ​​hodnoty

Opuncie obsahuje horčík, aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny C a B, beta-karotén, železo, vápnik, draslík, a mnoho ďalších živín. Majúci jednu šálku tohto ovocia môže byť dobrým zdrojom značnej časti denné hodnoty sania veľa vitamínov a minerálov. Mať na pamäti, že sa nachádza v tejto tradičnej púštnej rastliny vápnik nemusí byť prítomný vo svojej biologicky aktívnej forme. Je prítomný vo forme nevstrebateľné komplexu (šťavelanu vápenatého).

Fakty o výživovej hodnote

Veľkosť porcie 149g

Čiastka na jednu porciu
Kalórie 61 Kalórie z tuku 6
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku1g 1%
Nasýtený tuk 0g 0%
Trans tuku
Cholesterol 0 mg 0%
7 mg sodíka 0 mg
Celkový obsah uhľohydrátov 14g 5%
Diétne vlákno 5g 21%
Cukry
Proti 1g
Vitamín a 1%
Vitamín c 35%
Vápnik 8%
Železo 2%

Vitamíny

Čiastky na vybranú porciu% dv

Vitamín a 64,1 jj 1%
Vitamín c 20,9 mg 35%
Vitamín d
Vitamín e (alfa tokoferol)
Vitamín k
Tiamín 0,0 mg 1%
Riboflavín 0,1 mg 5%
Niacín 0,7 mg 3%
Vitamín b6 0,1 mg 4%
Folát 8,9 mcg 2%
Vitamín B12 0.0 mcg 0%
Kyselina pantoténová
Cholín
Betaín
Vitamín c 35%
Minerály
Čiastky na vybranú porciu % dv
Vápnik 83,4 mg 8%
Železo 0,4 ​​mg 2%
Horčík 127 mg 32%
Fosfor 35,8 mg 4%
Draslík 328 mg 9%
Sodík 7,5 mg 0%
Zinok 0,2 mg 1%
Meď 0,1 mg 6%
Mangán
Selén 0,9mcg 1%
Fluorid
Tuky & mastné kyseliny
Čiastky na vybranú porciu % dv
Celkový obsah tuku 0,8 g 1%
Nasýtený tuk 0,1 g 0%
Mononenasýtený tuk 0,1 g
Polynenasýtený tuk 0,3 g
Celkové trans mastné kyseliny
Celkové trans-monoénové mastné kyseliny
Celkové trans-polyénové mastné kyseliny
Celkové omega-3 mastné kyseliny 34,3 mg
Celkové omega-6 mastné kyseliny 277 mg

Množstvo prítomného v jednu šálku opuncií vitamínu C predstavuje 35% nášho príjmu odporúčanej dennej dávky, zatiaľ čo horčík predstavuje 32% z DV. To je tiež bohatá na omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, ktoré sú zdravé formy tukov, ktoré majú protizápalové vlastnosti.

Teraz, keď máme krátku pochopenie nájdené v opuncie ovocia živín, pozrime sa, čo je prítomnosť týchto živín implikuje. Mnoho zdravotných výhod tohto ovocia sú uvedené nižšie.

Späť na obsah

Aké sú zdravotné výhody opuncie?

1. Potenciálnu úlohu pri regulácii hmotnosti

Obezita je celosvetová epidémia a musí byť riadená najskôr. Namiesto toho sa uchyľovať k extrémnym opatreniam, ako sú škodlivé lieky alebo chirurgii, jednoduché riešenie tohto problému by mohlo byť náročné dostatok vlákniny. Opuncie ovocia obsahuje vlákninu, ktoré vás pocit sýtosti na dlhšiu dobu a zníženie bodavá bolesť z hladu. To tiež pomáha pri odstraňovaní tukov v potrave jeho nadviazaním a vylučovať ho zo systému. Vzhľadom k tomu, črevá nedostanú šancu absorbovať tuku v potrave, toto ovocie účinne pomáha pri regulácii hmotnosti a dokonca aj chudnutie (2).

2. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu

Pokračovanie na chudnutie tangenta, opuncie môžu tiež prispieť k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi. Jeho obsah vlákniny (pektín), môže byť zodpovedný za to, ako to pomáha odstrániť LDL cholesterolu z tela. Experimenty ukázali, že opuncie môže znížiť ako plazmatické hladiny a pečeňové hladiny cholesterolu (3, 4). Taktiež niektoré fytosteroly nájdené v kaktusu rastlinný olej môže zmeniť metabolizmus cholesterolu v pozitívnym spôsobom (5). Hyperlipidémia, stav vysokej hladiny cholesterolu v krvi, môže byť tiež pod kontrolou.

3. Zdrojom esenciálnych mikronutrientov

Základné stopové prvky nájdené v opuncií sú vitamín C, folát, vitamín B6, niacín, riboflavín, železo, horčík, vápnik a draslík. Z nich je najvyššia% DV je držaný vitamínu C a horčíka (6). Spotreba jednu šálku tohto ovocia v pravidelných intervaloch môže poskytnúť svoje telo týchto stopových prvkov, ktoré sú potrebné pre rôzne fyziologické a metabolické procesy.

4. Zápasu Rakovinové bunky

Flavonoidov zlúčeniny v opuncií znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka, prostaty, žalúdka, pankreasu, vaječníkov, krčka maternice a pľúc. Boli preukázané, že inhibujú rast rakovinových buniek v laboratórnych a myší modely. Tiež spôsobili smrť týchto rakovinových buniek pri vyšších koncentráciách (7). Tieto zlúčeniny majú tiež schopnosť odstraňovať voľné radikály a zlepšenie činnosti prooxidačními enzýmov.

5. Zabraňuje vredy

A to ako fyzickej a duševnej stres môže spôsobiť zmeny v gastrointestinálne sliznicu a spôsobiť žalúdočné vredy. Zápal sa vyskytuje ako je zvýšenie prozápalových látok, ktoré poškodzujú žalúdočnej steny. Opuncie má pozitívny účinok na žalúdočnú sliznicu, a táto aktivita je uľahčená najmä zlúčeniny s názvom betanín nájsť v tomto ovocia. Žalúdočné produkcia hlienu je regulovaná, a tam je tiež zníženie prozápalových chemikálií. V dôsledku toho, pravdepodobnosť vzniku vredov sú veľmi znížené spotreby opuncií (8).

6. Blood Sugar Nariadenie

Cactus hruška je často chválil pre jej hypoglykemickú účinnosť. To znamená, že požitie tohto ovocia alebo jeho extraktu môže znižovať hladinu glukózy v krvi vysoké, rovnako ako udržanie normálnych hladín. Rôzne pokusy na oboch diabetických a antidiabetických krýs ukázali pokles hladiny glukózy v krvi. Hlavný mechanizmus tohto zníženia je zníženie intestinálnej absorpcie glukózy (9, 10). Vlákno opuncie ovocných a obsah pektínu sú považované za zodpovedné za túto činnosť. Akonáhle sa hladina cukru v krvi pod kontrolou, diabetes typu II možno ľahko spravovať.

7. Nopal Cactus Čistí hrubé črevo

Vysoký obsah vlákniny z opuncií nielen pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi / glukózy a cholesterolu v krvi, ale tiež pomáha pri regulácii všeobecné fungovanie hrubého čreva. Dosť glukózy sa vstrebáva a nezdravé tuky a prebytok žlč sú vylúčené z tela. To udržuje črevá v optimálnom zdraví. Zápal a oxidačný stres, že hrubé črevo je vystavený tiež zmiernené. Antioxidanty prítomné v opuncií eliminovať voľné radikály a zlúčeniny, zápal vyvolávajúce, teda čistenie a ochrany hrubého čreva (11).

8. Upokojuje žalúdka

V Mexiku, opuncie sa bežne používa ako doplnok stravy. Ľudia konzumujú opuncie denník zjednať ich stolice. To pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém a zabraňuje zápche. Protizápalové a antioxidačné vlastnosti zlúčenín nájdených v kaktusu hrušky sú tiež zodpovedné za pomoc žalúdočné zdravie a upokojujúce ju (12).

9. Chráni pečeň

Často konzumujú karcinogény a ďalšie zlúčeniny, ktoré môžu poškodiť pečeň, bez toho aby si uvedomil, poškodenie, ktoré môže spôsobiť. Tu je riešenie. Konzumovať opuncie ako šťava, alebo vo forme zápchy alebo želé, aby sa zabránilo poškodeniu pečene. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré môžu znížiť oxidačný stres spôsobený týchto zlúčenín na pečeň. Pôsobí hepatoprotektívne účinok, ktorý sa zameriava predovšetkým na odstránenie voľných radikálov a zvyšuje antioxidačnú aktivitu organizmu proti týchto zlúčenín (13).

10. Znižuje kocoviny

Toto ovocie má schopnosť znižovať účinky kocoviny. Opuncie džús znižuje tvorbu zápalových mediátorov, ktoré vyvolávajú nepríjemný pocit pri alkoholom opicou. Znižuje tiež ďalšie príznaky, ako je nevoľnosť a pocit sucha v ústach (14).

11. Imunitný systém Booster

Obsah vitamínu C z opuncií je zodpovedný za tento konkrétny zdravotný prínos. Vitamín C zvyšuje imunitnú odozvu proti rôznym infekciám. To zvyšuje produkciu bielych krviniek, ktoré sa zaviažu proces usmrcovania a elimináciu infekčných mikroorganizmov z tela. Vitamín C tiež pôsobí ako antioxidant a znižuje poškodenie voľnými radikálmi po celom tele. To tiež poskytuje imunitný systém impulz (15, 16).

12. Znižuje riziko rakoviny hrubého čreva

Opuncie obsahuje rôzne typy antioxidantov, ako sú flavonoidy, quercetins, kyseliny gallová, fenolových zlúčenín, betakyaninů apod Antioxidačné aktivita nich bola testovaná proti bunkové línie rakoviny hrubého čreva, a životaschopnosť týchto buniek bola veľmi ovplyvnená nich (17). Quercetin, najmä, hrá kľúčovú úlohu v narušení určitej dráhy zapojené do vývoja nádorových buniek (18).

13. Chráni pred ochorením srdca

Obsah vlákien opuncií pomáha znižovať hladinu cholesterolu v tele a udržiavať krvný tlak. Z tohto dôvodu, vysoký krvný tlak a zlý cholesterol sa dostať pod kontrolu. Tieto faktory sú spojené s aterosklerózou, koronárnej srdcovej choroby a ďalších ochorení srdca. Antioxidanty kaktusu druhov ovocia je tiež prispieť k zlepšeniu kardiovaskulárne zdravie (19, 20). Biologicky aktívne flavonoidy opunciami normalizovať lepkavosť krvných doštičiek, čo napomáha udržaniu dobrého zdravia kardiovaskulárneho systému (21). Z tohto dôvodu, bylinné lekári často odporúčajú konzumovať opuncie pre zmiernenie kardiovaskulárnych ochorení.

14. Zmierňuje Hypertenzia (vysoký krvný tlak)

Opuncie je bohatá na minerálne draslíka. Pri požití, tento minerál môže znížiť tlak na krvné cievy a znižujú zvýšenú hladinu krvný tlak. Pravidelný príjem z opuncií môže udržiavať normálnu hladinu krvného tlaku a poskytne úľavu od hypertenzie. Nájdený v tomto plode betalainov takisto posilňuje vnútorné steny ciev, ďalej pomoc pri podpore kardiovaskulárneho zdravia (22).

15. Ochrana Osteoporóza

Toto ovocie je protizápalový, antivirálny a antihistaminikum v prírode. To tiež obsahuje flavonoidy, ktoré bránia uvoľňovaniu zlúčenín, ktoré pomáhajú pri zápaloch kĺbov a svalov, ktoré vzniknú v dôsledku dna, artritída, cvičenie, fibromyalgia, a alergií. Osteoporóza, ktorá je v podstate zápalové ochorenie, môže byť zabránené a pôsobí sa na pichľavý hruškový suplementáciou (23).

Prevencia 16. Stroke

Zníženie celkového telesného tuku a zvýšené hladiny cholesterolu, glukózy a krvný tlak možno všetky ovplyvniť kardiovaskulárne zdravie vo veľmi pozitívnym spôsobom. Keďže sú tieto úrovne sú redukované v tele, riziko mŕtvice alebo infarktu klesá (24, 25).

17. Znižuje početnosť migrén

Migréna je chronické zápalové ochorenie, ktoré sa vyznačuje prítomnosťou bolesti hlavy (zvyčajne na jednej strane hlavy) s poruchami trávenia a videnia. A zmierniť tento zápal, sú potrebné protizápalové látky. Tie sa nachádzajú v hojnosti v pichľavý hruškový ovocie, najmä zlúčenina indicaxanthin. To je technicky diétne pigment, ktorý môže znížiť rôzne prozápalové faktory v tele (26). Ak sú konzumované často, toto ovocie môže pomôcť ľuďom vyrovnať sa s migrénami. To tiež znižuje ich intenzitu a frekvenciu.

18. Zmierňuje predmenštruačný syndróm (PMS)

Kŕče, bolesti chrbta, bolesti hlavy a napätie v prsiach, sú bežné príznaky, že žena skúsenosti počas PMS. Väčšina z týchto príznakov, sú spojené so zvýšením hladín prostaglandínov (podobné hormónom chemikálie) v tele. Opuncie je známe, že inhibuje syntézu prostaglandínov, a tým zmierniť príznaky PMS (27).

19. Posilňuje kosti a zuby

Naše zuby a kosti sa skladajú z vápnika, a naša diéta je jediným zdrojom tohto minerálu. Telo samozrejme nemôže syntetizovať vápnika sám o sebe. Jedna šálka čerstvé pichľavý hruškový ovocie obsahuje 83 miligramov vápnika, čo predstavuje asi 8% z denného príjmu odporúčanej FDA. Tento príjem vápnika posilní naše kosti a zuby (28).

20. Podporuje Tráviaci zdravie

Vláknina je dôležitou súčasťou nášho jedálnička, pokiaľ ide o tráviace zdravie. A opuncie je zaťažené vlákna. To napomáha hladké tráveniu rôznych zložiek potravín, ktoré jeme, a zvyšuje aktivitu tráviacich enzýmov. Navyše vláknina z ovocia môže pomôcť pri bezproblémové odstránenie odpadu z tela (29).

21.Makes vaše nechty zdravé

Opuncie rastlinný olej môže byť použitý k hydratuje suché a poškodené nechty a obnoviť zdravie nechtov a kožičky. Obsahuje hydratačný mastné kyseliny, ako je kyselina linolová, kyselina olejová a kyselina palmitová. Malé koncentrácie iných mastných kyselín sú tiež zistené (30).

Späť na obsah

Aké sú výhody opuncie na koži?

Semená tohto ovocia sú za studena lisované pripraviť kozmetický olej. To má mnoho vlastností, ktoré mu dávajú nasledujúce výhody:

22. Anti-Aging Vlastnosti

Obsahuje koža zmäkčujúci vitamínov E a K. Ďalej obsahuje dobré množstvo hydratáciu pokožky a výživných mastných kyselín. Tie sa zabránilo tvorbe vrások a jemných liniek, čím opuncie olej dobrý proti starnutiu prostriedok (30).

23. Protizápalové činidlo

Olej tejto xerophytic elektrárne má veľký zápal bojujúci schopnosti z dôvodu prítomnosti protizápalových látok. Tieto betalainov a fenolové zlúčeniny vykonávajú tento efekt pri použití oleja topicky na kožu. Opuch a podráždenie v dôsledku bodnutia hmyzom, škrabance alebo zápalov kože, ako je psoriáza a dermatitídy môže byť znížená použitím tohto oleja.

24. Zosvetlí tón pleti

Tento olej je tiež často používa pre svoje pleti zjasňovacích vlastnosti. Kyselina linolová, čo je mastná kyselina, vyživuje nielen kožu, ale tiež eliminuje jednotvárnosť. To tiež chráni pokožku pred UV žiarením (31).

25. Pomáha dosiahnuť hladšia pleť

To je super hydratačný pre tupé a suchú pleť. Linolovej, olejové, palmitovej a mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú vo veľkých pomeroch v opuncie olej, dodávajú pokožke s olejmi, ktoré jej chýba.

26. Lieči Rezy, rany, a škvŕn

Fenolové zlúčeniny sú tiež v dobrých koncentráciách v pichľavý hruškový oleji, ktoré pôsobením antioxidačné účinky na kožu a pomáha odstraňovať poškodenej kože (32). Cut rany, jazvy a iné škvrny, ktoré môžu byť tvorené z rôznych dôvodov začnú hojivé a vyblednutiu v priebehu času. Tento olej aplikovať pravidelne, aby využívali svoje liečivé výhody.

27. Znižuje tmavé kruhy

Tmavé kruhy pod očami sú tvorené z mnohých dôvodov. Nedostatok spánku, dehydratácia, a oxidačný stres sú hlavné faktory, ktoré môžu spôsobiť, že pod oblasťou očí, aby sa stal nudný a získať modro-purpurovo odtieň. Opuncie olej obsahuje kožné výživné mastné kyseliny, ktoré tiež majú vlastnosti kože zjasňovacie. V kombinácii, tieto vlastnosti môžu pomôcť odľahčiť svoje tmavé kruhy pod očami.

Všetky tieto vlastnosti, aby opuncie olej vynikajúcou voľbou pre zrelý, starnutie a / alebo poškodenie kože.

Pozrime sa teraz na výhody opuncií pre vaše vlasy.

Späť na obsah

Ako sa opuncie prínosom pre vaše vlasy?

Obaja ovocie a olej od jeho semien môžu byť použité k plynulejšiemu štruktúra vlasov, zníženie padanie vlasov, zvyšuje rast vlasov a zlepšenie celkového zdravia vlasov.

28. Vyživuje vlasy

Už vieme, že olej zo semien tohto kaktusu ovocie obsahuje veľké množstvo mastných kyselín, minerálov a vitamínov, ktoré môžu mať prospech kožu. Podobne, tieto môžu tiež vyživujú pokožku hlavy a vlasov tým, že zdravé oleje môžu byť chýba. Osobitná zmienka je obsah opuncie je vitamín E, ktorý môže hlboko podmieňujú vlasy potreby.

29. Je vaše vlasy lesklé

Môžete použiť opuncie oleja, aby sa vaše vlasy lesklé. Tento olej môže dať dvojnásobné množstvo mastných kyselín a bielkovín, než arganovým olejom, ktorý je obľúbený olej používaný pre obnovu prirodzenej lesk vlasov.

30. Znižuje vypadávanie vlasov buničiny tohto ovocia je často pridáva do výrobkov pre starostlivosť o vlasy, ako sú antioxidanty a jeho protizápalových zlúčenín môže poskytnúť úľavu od mnohých skalp podmienok a naopak, zníženie vypadávanie vlasov a stimuláciu rastu vlasov (33, 34).

31. Natural Vlasový kondicionér

Tu je jednoduchý recept vymyslieť svoj vlastný vlasy kondicionér doma pomocou opuncie:

Budete potrebovať
 • 1 - 2 veľké Nopal kaktusu podložky
 • 1-2 uhorka
 • 2 - 3 lyžice extra panenský kokosový olej
 • 1 - 2 lyžice kokosového mlieka (voliteľne)
Čo musíte urobiť,

1. Starostlivo umyte kaktus a ošúpte je odstrániť všetky tŕne a ostne. 2. Kocky tento sa na malé štvorčeky a pridať nasekané uhorky na to. 3. Pridáme olivový olej a kokosové mlieko a miešať všetko. 4. Naneste to na vlasovej pokožky a vlasov. 5. Nechajte ho sedieť po dobu 20 - 30 minút a potom opláchnite dôkladne. Uistite sa, že žiadny zvyšok zostáva vo vlasoch.

Tento kaktus hruška vlasy maska ​​bude vaše vlasy zdravé, hodvábne a mäkké. To je tiež užitočné pre ochranu vlasov pred spaľujúcim slnkom a omladenie tepelne poškodené vlasy.

To boli výhody ovocie. Teraz sa pozrime, kde si môžete kúpiť tieto delikátne ovocie.

Späť na obsah

Kde kúpiť opuncie ovocie?

Pichľavý hrušky možno ľahko nájsť v bežných obchodoch s potravinami. Ak nemôžete nájsť tam, skúste mexickej alebo Stredného východu zeleninové trhy.

Pozri ďalšiu časť vedieť, ako sa robí opuncie skvelý prírastok do svojho jedálnička.

Späť na obsah

Ako začleniť opuncie Into vašej strave?

Pichľavý hruškový kaktus rastlina má rôzne časti, ktoré sú jedlé. Podložka z kaktusu, ktorý je často označovaný ako Nopal, je používaný ako zelenina v mexických jedál. Jeho štruktúra je podobná tomu okra pri varení. To je varené alebo grilované a pridáva sa do polievok a šalátov väčšinou. Okrem kaktusu podložky, ovocia alebo samotný hruška môžu byť konzumované. Rovnako ako akékoľvek iné ovocie, môžete jednoducho opláchnite, lúpať ju a jesť čerstvé. Kvety tejto rastliny sú často používané ako zdobenie alebo pridávať do šalátov pre extra chuťou.

Jesť opuncie ovocia nie je zložitý proces. Všetko, čo musíte urobiť, je kôra kože a jesť mäsitú darček buničiny vnútri. Pozor na tŕne, keď ste manipuláciu s plodmi spočiatku a semenami, keď sa jej to. Mnoho ľudí tiež pripraviť marmelády a želé z pichľavý hruškový ovocie.

Nemáte mať prístup k obchodu, kde si môžete kúpiť toto ovocie z existujú výťažky na trhu k dispozícii. Dávkovanie týchto extraktov bude závisieť od koncentrácie, a to je najlepšie, ak odporúčania výrobcu nasleduje. Opuncie voda je tiež k dispozícii na trhu v týchto dňoch. To sa pripravuje zo šťavy z ovocia a filtrovanej vody, spolu s niektorými ďalšími prísadami, ako je citrónovou šťavou.

Opuncie sa používa v rôznych formách slúžiť rôznym účelom. Tieto použitia sú uvedené nižšie.

Späť na obsah

Použitie opuncie

Ako doplnok

Vzhľadom k svojej výhody pre znižovanie hladiny cukru v krvi, doplnky pre pacientov s diabetom 2. Typu boli navrhnuté. Extrakt sa tiež používa na zníženie hladiny cholesterolu, cieľová obezity a znížiť riziko srdcových ochorení. Tento doplnok je k dispozícii zvyčajne vo forme prášku alebo forme tabletiek. Ľudia tiež použiť doplnok pred pitím alkoholu zmierniť príznaky alkoholového kocoviny.

Džús a Pulp

Šťavy alebo buničiny (bez semien) na pichľavý hruškový ovocie sa extrahujú aby marmelády a želé. Šťava, sama o sebe môže byť veľmi koláč. To je často pridáva do limonády alebo koktaily, ktoré pre extra elán. Za účelom zníženia kyslosti a stále ťažiť z tejto úžasnej suchomilná, džemy a želé sú pripravení.

 • Liečivé Použitie

Pokiaľ ide o jeho využitie v medicíne, opuncie sa používajú v lekárstve pre:

 • Diabetes mellitus 2. Typu
 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Alkohol opici
 • Ochorenie srdca
 • Kolitída
 • Hnačka
 • Vírusové infekcie
 • Benígna hypertrofia prostaty (BPH) (35)

Teraz, keď sme sa vzťahuje mnoho využití tohto ovocia, to je tiež dôležité vedieť, ako vybrať najlepší ovocia a uložte ho tak, aby si môžete odvodiť maximálny úžitok. Prečítajte si o to vedieť, ako na to.

Späť na obsah

Ako si vybrať a uložiť Cactus Pear

Mid-August je považovaný za najlepší čas k lovu opuncie ovocia. Akonáhle nájdete rastlinu, postupujte nasledovne:

 • Pomocou klieští, ľahko trhať ovocie z kaktusu podložky. To by malo prísť off ľahko. Dajte si pozor na tŕne na nopales a tiež glochids (mikroskopické tŕne) na ovocie. Používanie záhradníctve alebo kože
 • Rukavice môžu pomôcť zabrániť tŕne z piercing pokožku.
 • Preneste plody veľké, čisté misy alebo vedra. Uistite sa, že ponechať aspoň jeden plod za kaktusu podložke tak, aby vaše úrodu nezasahuje do reprodukčného procesu rastlinami.
 • Vyberte si ovocie, ktoré sú ruby ​​farebné (alebo inej farby vidieť v opuncií). Nezdvíhajte tie, ktoré sú stále zelené na koncoch.
 • Opláchnite plody s vodou dôkladne. Víri okolo nich jemne a pritom to, ako sa zbaviť tŕňov.

Cactus hruška ovocie zostávajú zrelé asi týždeň. Môžu byť tiež v chlade po dobu 3 - 4 dni v plastovom vrecku.

Tu je, ako si môžete znížiť a pripraviť opuncie ovocia.

Späť na obsah

Ako jesť opuncie

 • Opláchnite ovocie dôkladne do sitka s použitím studenej vody. Udržiavať víriace okolo jemne pritom to zbaviť sa všetkých ostňami.
 • Akonáhle sú všetky tŕne boli odstránené, jemne pohladiť ovocie suchý mäkkým obrúskom.
 • Vezmite ostrý nôž a rez hornou a dolnou časťou ovocia a vyhoďte.
 • Rezané pozdĺžne odlupovať kože, podobne, ako by ste olúpať pomaranč s nožom.
 • Chop alebo plátok ovocie, podľa vašich preferencií, a jesť. Aj keď sú semená bezpečne prehltnúť, mnohí ľudia nechcú, pretože sú príliš ťažké.

Ak ste stále zmätení o tom, ako spotrebovať toto exotické ovocie, máme nejaké jednoduché, ale chutné recepty pre vás nižšie.

Späť na obsah

Akékoľvek opuncie recepty?

1. Opuncie Malinovky

Budete potrebovať
 • 1 opuncie
 • 2 lyžice citrónovej šťavy
 • 1 šálky vody
 • 1-2 lyžice cukru
 • 5 - 6 kocky ľadu
 • Mäty pre zdobenie
recept
 1. Pridáme cukor a citrónovú šťavu do vody a dobre premiešajte.
 2. Rez opuncie na polovicu a odstránenie prítomného buničiny vnútri. Pridať na limonádu.
 3. Zmiešať všetky tieto po dobu 15 - 30 sekúnd.
 4. Kmeň zmesi pre odstránenie semená.
 5. Pridajte kocky ľadu a piť tento osviežujúci limonádu s twist.

2. Opuncie pyré

Budete potrebovať

Opuncie

recept
 1. Opláchnite a olúpte ovocie. De-osiva sa.
 2. Squash mäso dôkladne po dobu niekoľkých minút, až sa dostanete hladké pyré.
 3. Ukladať to vo vzduchotesnej nádobe v chladničke.

3. Opuncie Ice Cream

Budete potrebovať
 • 1 šálka opuncie juice
 • 1-8 šálka citrónovej šťavy
 • 1 Kvart polovice a polovica
 • 1 čajová lyžička morskej soli
 • 2 šálky cukru
 • 1 čajová lyžička mandarínka chuť
 • Štipka citrónovej kôry
recept
 1. Skombinovať všetky ingrediencie a nalejte do zmrzliny.
 2. Nechaj to bežať po dobu asi 20 minút.
 3. Zmraziť zmrzlinu cez noc alebo aspoň šesť hodín.

4. Opuncie želé

Budete potrebovať
 • 2 1-2 lbs opuncie ovocia
 • 3 - 4 lyžice citrónovej šťavy
 • 2 šálky cukru
 • Kôra z polovice citróna
 • Voda
recept
 1. Singe off chrbtice na ovocie a starostlivo ich olúpať.
 2. Nakrájame na palec dlhé kusy a preniesť do hrnca. Pridať dostatok vody pre pokrytie celého ovocia.
 3. Priniesť to k varu a potom nechajte povariť po dobu 10 minút.
 4. Kmeň to pomocou tenká, aby sa odstránili všetky semená. Použite drevenú lyžicu kaše buničiny a získať všetky šťavy z nej.
 5. K tomuto pichľavý hruškový džús, pridajte citrónovú šťavu, cukor a citrónovú kôru.
 6. Cook to pri vysokej teplote a udržiavať pravidelne miešania, až sa dostanete konzistenciu želé.
 7. Skladovať v hermeticky uzavretých nádobách v chladničke až šiestich mesiacov.

Dovoľte mi teraz zhrnúť niekoľko kľúčových faktov o opuncií pre vás.

Späť na obsah

Aké sú fakty O opuncie, čo potrebujem vedieť?

 • Opuncie je známa tiež ako nopal kaktus a má ploché, oválne zelené listy nazývané vankúšiky, ktoré sú zahrnuté v ostne.
 • Plody vyplývajú z vrcholu kaktusu podložky a sú jedlé.
 • Toto ovocie, ktorý je tiež nazývaný ako kaktus hruška, kaktus obor alebo tuniak, je zvyčajne červenej.
 • Opuncie je bohatá na vitamín C, horčík a omega mastných kyselín. Obsahuje nulovú hladinu cholesterolu.
 • Dokonca aj vankúšiky tejto rastliny sú jedlé. Oni sú bežne používané v polievok a šalátov.
 • Plody môžu byť požitie samotné alebo vo forme šťavy, džemy, želé, a dokonca aj cukrovinky.
 • Kaktus figa je výhodná pre liečbu mnohých ochorení, ako je vysoký cholesterol, obezita, vysoký krvný tlak, srdcové choroby, a žalúdočných problémoch.

Aj napriek tomu, že toto ovocie má veľa výhod, ale môže občas spôsobiť reakcie u niekoľkých ľudí. Tu sú nežiaduce účinky vyskytli.

Späť na obsah

Vedľajšie účinky opuncie

 • Žalúdočná nevoľnosť, hnačka, nadúvanie a bolesti hlavy sú najčastejšie vedľajšie účinky všimol (36).
 • Nosové zápal alebo astma môže byť spôsobený alergiou na neho.
 • Jesť roštu Nopal stopku môžu mať extrémne hypoglykemický účinok. To nie je vidieť, keď surové stonky alebo zrelé plody sa konzumujú.
 • To môže narušiť schopnosť tela absorbovať niektoré lieky kvôli jeho močopudné vlastnosti.
 • Tehotné alebo dojčiace ženy, ktoré by nemali príjem opuncie v akejkoľvek forme, ktorá môže mať vplyv na plod či vývoja dieťaťa.

Späť na obsah

Pozrime sa teraz na niektoré z častých otázok našich čitateľov o opuncií.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

To, čo môže viesť k zníženiu podráždenie pokožky spôsobené pichľavý hruškový kontakte?

Tŕne (glochids) prítomné na opuncií môžu prísť do kontaktu s pokožkou, a v čase, vyvolať alergické reakcie, ako je žihľavka. Tieto obvykle odznejú počas jednej hodiny alebo tak. V prípade, že tŕne majú prepichnúť kožu, starostlivo vytrhávať je pomocou pinzety alebo celofánovej pásky. Ak chcete znížiť svrbenie a podráždenie, môžete použiť viac ako-the-counter steroidy alebo antihistaminiká.

Má opuncie / tona zvýšiť hladinu? Je bezpečné konzumovať?

Opuncie bolo známe, že zvýšenie hladiny hemoglobínu. Avšak, nie je tam žiadny klinický dôkaz pre toto. Avšak, to je úplne bezpečné konzumovať. Takže, choďte do toho a skúste to.

Má opuncie spôsobiť zápchu?

Opuncie sa často používa na zmiernenie zápchy, pretože jeho obsahu vlákniny. Nezávisle na tom, nadmerný príjem môže skutočne spôsobiť zápchu kvôli vysoké množstvo vlákien blokuje čreva. Z tohto dôvodu je najlepšie konzumovať v miernom množstve.

Ako prerezávať opuncie?

Prerezávanie sa najlepšie vykonáva na jar alebo neskorom lete odstrániť poškodené, zle tvarované, či nadmerné kaktusu vankúšiky. Používanie ochranných ručné zariadenia a oblečenie, starostlivo čalúnenie podložky na svojich základniach. To by mohlo byť najlepšie odrezať niektoré z najlepších častí podložky najprv získať lepší prístup k základni. Ak si nie ste istí o prerezávanie rastliny sami alebo kaktus rozrástla príliš veľa, získať odbornú pomoc.

Sú všetky opuncie jedlé? Aký druh kaktusu je jedlá?

Rod Opuntia sa skladá z rôznych druhov kaktusov, ktoré sú jedlé. Môžete identifikovať tieto rastliny ich oválne, sploštené, zelená a chrbtice pokryté vankúšiky. Opuncie (O. Ficusindica) je najčastejšie jedenej druhy.

Koľko kalórií sú v kaktusu hrušky?

Jedna šálka kaktus hruška obsahuje asi 61 kalórií.

Je kaktus ovocie alebo zelenina?

Pichľavý hruškový kaktus je jeden z tých rastlín, ktoré je zelenina a ovocie. Zelené vankúšiky sú zelenina, zatiaľ čo červené hruška je ovocie.

Už ste niekedy skúšali opuncie ovocie? Alebo ste mali šancu na to, aby jeden z týchto chutných mexických jedál s kaktusmi vankúšiky v ňom? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v komentároch. Zostať zdravý!

load...