Zdravie a wellness

30-minútová rutina jogy pre zdravé vás

30-minútová rutina jogy pre zdravé vás

Ak všetko, čo mám, je 30 minút, v dopoludňajších hodinách, aby mohol vykonať, čo robíte? Ako sa združovať vo všetkých cvičení, ktoré pracujú na rôznych častiach tela, aby vás zdravá a fit tak krátku dobu?

Nebojte sa, pretože sme to tu pre vás. Vlastné jóga sekvencie, ktorá bude váš život lepšie. A všetko, čo musíš urobiť, je vrátiť sa vaše mat len ​​za 30 minút a praxe.

Na čo čakáš? Začína teraz.

Príprava U 30 minútovom jogy rutiny

Ak máte v pláne trénovať v dopoludňajších hodinách, uistite sa, že váš žalúdok je čistá a čreva prázdna, než začnete cvičiť. Vo večerných hodinách, praktizovať po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla.

load...

Nosiť ľahké, voľné a pohodlné oblečenie. Zviazať si vlasy úhľadne a pin up nejaké vlasové pramienky, ktoré padajú na vašej tvári. Potom sa jogu a šíri ju do priestoru, kde je dobrá cirkulácia vzduchu a prirodzené svetlo. Držať fľašu s vodou a časovač v okolí, aby vás hydratáciu a sledovať čas.

To je všetko. To je všetko, čo musíte urobiť. Teraz sa vráťme k 30 minút jogy tréningu.

30-minútový jogy sekvencie

Nasledujúca sekvencia je jednoduchý a vyrovnaný. Skús to.

  1. Balasana (Child Pose)
  2. Sukhasana (Easy Pose)
  3. Adho Mukha Svanasana (pes tvárou dole Pose)
  4. Tadasana (Mountain Pose)
  5. Virabhadrasana II (bojovník II Pose)
  6. Trikonasana (trojuholník Pose)
  7. Setu Bandhasana (Bridge Pose)
  8. Savasana (Corpse Pose)

1. Balasana (Child Pose)

O póze: Balasana alebo dieťaťa Pose vyzerá ako fetálny pozíciu dieťaťa. Je to pokojová póza, ktorá vyžaduje, aby ste sedieť Vajrasana a ohýbať dopredu. Balasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Opakovanie ásan nie je nutné.

load...

Výhody: Balasana uvoľňuje napätie v chrbte a ramenách a zbaví závratov a únavou. Póza znižuje stres a šnúry vnútorné orgány. Šetrne sa tiahne boky a stehná. Balasana podporuje stabilnú dýchanie a krvný obeh v celom tele.

Doba potrebná: Pobyt v Balasana po dobu 5 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

2. Sukhasana (Easy Pose)

O póze: Sukhasana alebo Easy Pose je sedieť ásany, že je veľmi populárny Asano praktizovať meditáciu v Sanskrit slovo, sukha 'znamená pohodlné a Sukhasana je jeden predstavovať, že je ľahko realizovateľné.. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano.

Výhody: Sukhasana predlžuje chrbticu a upokojuje myseľ. To zmierňuje psychickú únavu a zlepšuje držanie tela. Póza tiež odomkne boky a masáže vašich lýtkových svalov. To robí aktívny, zvyšuje produktivitu a vytvára aktívny stav mysle.

Doba potrebná: Pobyt v Sukhasana po dobu 5 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Sukhasana

Späť na obsah

3. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

O póze: Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose je inverzia, ktorá vyzerá ako pes predklone. Je ľahké robiť a má mnoho výhod. Póza je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano.

Výhody: Adho Mukha Svanasana posilňuje vaše svaly hrudníka, paže, nohy, ramená a nohy. To zvyšuje kapacitu pľúc a udržuje bolesti hlavy a nespavosť v šachu. Póza je strava pre astmu.

Doba potrebná: Držte pózu po dobu 2 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Tadasana (Mountain Pose)

O póze: Tadasana alebo Mountain Pose je základom všetkých pozíciách. Je to stále predstavovať, a všetky ostatné stojace pózy sú variácie Tadasana. Ide o jeden z prvých pozíciách sa naučíte v joge. Tadasana je začiatočník úroveň Hatha joga Asano.

Výhody: Tadasana zvyšuje svoju silu a posilňuje kolená. Zvyšuje pohyblivosť nôh a bokov a firiem brucha a zadku. To zvyšuje pružnosť chrbtice, znižuje bolesti po celom tele, a robí vám nadšenie.

Doba potrebná: Držte pózu po dobu 12 sekúnd a opakujte to 10 krát, takže čas strávený na Tadasana 2 minúty.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

5. Virabhadrasana II (bojovník II Pose)

O póze: Virabhadrasana II alebo Warrior II Pose je pomenovaná po bojovníkovi Virabhadra, ktorý bol vytvorený Šivu z prameň jeho vlasov. Póza je vysoko účinný a žije až do ktorého to bolo menované po. Warrior II Pose je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano.

Výhody: Virabhadrasana II zvyšuje vašu vytrvalosť a stimuluje vaše brušné orgány. Je strava pre neplodnosť a ischias. Póza zopne unavené končatiny a rozvíja stabilitu. To tiež zlepšuje dýchanie a dôveru. Póza zmierňuje bolesti chrbta a posilňuje svaly.

Doba potrebná: Držte pózu po dobu 30 sekúnd na každú nohu a opakovať raz za rovnaké obdobie na každej nohe. To dáva čas strávený na ásany 2 minúty.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

6. Trikonasana (trojuholník Pose)

O póze: Trikonasana alebo trojuholník Pose je Asano, ktorá vyzerá ako trojuholník, a je preto pomenovaný tak. Sanskrit slovo, trikona 'znamená trojuholník. V Trikonasana by ste mali mať oči otvorené, čo je zvyčajne nie je prípad s mnohými ďalšími ásan. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano.

Výhody: Trikonasana lieči poruchy trávenia a stimuluje obličky. To odstraňuje tuk z pásu a stehien a udržuje pohyblivosť vašich bedrových kĺbov neporušené. Póza je dobré pre zvládanie stresu. Trikonasana zlepšuje duševné a fyzické rovnováhy.

Doba potrebná: Držte pózu po dobu 30 sekúnd na každú nohu a opakujte rovnaký raz. To robí to 2 minúty.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

7. Setu Bandhasana (Bridge Pose)

O póze: Setu Bandhasana alebo Bridge Pose je Asano, ktorá vyzerá ako most, keď predpokladal. Sanskrit slovo, setu 'znamená most. Póza je brucho výťah, ktorý dobre funguje pre vaše telo. Setu Bandhasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano.

Výhody: Setu Bandhasana upokojuje centrálny nervový systém a stimuluje vaše pľúca a štítnej žľazy. Póza je strava pre hypertenziu a zápal prínosových dutín. Posilňuje chrbát a hamstringy. Póza tiež tiahne na krk a stimuluje vlasové folikuly.

Doba potrebná: Držte postoj pre 60 sekúnd a opakujte ho raz. To robí to 2 minúty.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

8. Savasana (mŕtvola Pose)

O póze: Savasana alebo Corpse Pose je pomenovaný tak, že sa podobá telo absolútne bez pohybu. Savasana je regeneračná póza, ktorá vyžaduje, aby ste si ľahnúť uvoľnene. To je všeobecne praktizované na konci cvičenia jogy. Savasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano.

Výhody: Savasana uvoľňuje svaly a upokojuje myseľ. Uvoľňuje stres, únavu a napätie. Póza lieči nespavosť a zlepšuje duševné zdravie. Je to dobré pre tých, ktorí trpia neurologickými problémami a diabetu. Póza vám hlboký odpočinok a umožňuje vašej jogy cvičenia prepadať dobre.

Doba potrebná: Relax v póze po dobu 10 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Savasana

Späť na obsah

Vaša 30-minútové cvičenie jogy sa vykonáva a oprášil. Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky o joge.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako často môžem cvičiť 30 minút jogy rutina?

Cvičiť každý deň, najlepšie ráno.

Je jóga náboženstvo?

Nie to nie je. Jóga je filozofia.

Strávil nejaký čas cvičenia každý deň, je zásadný. Tak trochu každý deň, ide dlhá cesta. Tento 30-minútové jogy rutina je jeden taký pokus. Skúste sa na to a zažiť prospešné výhody, ktoré ponúka. Ísť.

load...