Zdravie a wellness

30 úžasných výhod vitamínu B pre pokožku, vlasy a zdravie

30 úžasných výhod vitamínu B pre pokožku, vlasy a zdravie

Vitamíny sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského tela. Aj keď sú požadované vo veľmi malých množstvách, nedostatok vitamínov výrazne odráža na naše zdravie! Naše telo nie je schopné produkovať vitamíny samo o sebe, preto je potrebné, aby závislé na vonkajších zdrojoch, aby zabezpečili, že potreba je splnená. Tu budeme diskutovať o najlepší vitamínu B výhody a ešte oveľa viac.

Vitamín B sa predtým myslelo, že je len jeden vitamín. Ale to bolo neskôr zistené, že sa jedná o chemicky odlišné vitamíny, ktoré koexistujú v rovnakých potravinových zdrojov dohromady. Rôzne vitamíny koexistujú sú:

 • Vitamín B1 (tiamín)
 • Vitamín B2 (riboflavín)
 • Vitamín B3 (niacín)
 • Vitamín B5 (kyselina pantoténová)
 • Vitamín B6 (pyridoxín a pyridoxamín)
 • Vitamín B7 (biotín)
 • Vitamín B9 (kyselina listová alebo kyseliny listovej)
 • Vitamín B12 (kobalamín)

Vitamín B je potrebný pre správnu funkciu takmer každého procesu, ktorý sa vyskytuje v našom tele. To má zásadný význam pre metabolizmus, nervový systém, životne dôležité orgány, oči, svaly, kože a vlasov. Naše telo používa rôzne energiu poskytujúce zdroje potravy, ako sú sacharidy, tuky a bielkoviny pre palivo. Vitamín B pomáha telu využívať toto palivo. Tieto hrajú dôležitú úlohu v činnosti enzýmov a proteínov, ktoré regulujú chemické reakcie v tele, ktoré sú dôležité pre sústruženie potravín na energiu. Naše telo, ale má obmedzenú kapacitu ukladanie vitamín B, takže veľké množstvo spotreby Vitamín B je nevyhnutný pre správne fungovanie telesných procesov. Nedostatok vitamínu B môže často viesť k niekoľkým zdravotných problémov, ako reťazová reakcia.

load...

Zdroje vitamínu B:

Vitamín B je najmä rozpustné vo vode a jemná a môže dôjsť ľahko zničené najmä alkoholom a varenie. Potravinárske tiež znižuje obsah vitamínu B v potravinách, ako vidíme na nejakú chleba v porovnaní s celými náprotivkami zŕn.

 • Ryby: Najvyšší obsah vitamínu B sa nachádza v rybách. Losos, pstruh, tuniak a treska je niekoľko odrôd, ktoré obsahujú vysoké množstvo vitamínu B.
 • Mäso: jahňacie, hovädzie mäso, hydina, vajcia a mliečne výrobky potraviny tiež obsahujú vysoké množstvo vitamínu B.
 • Zelenina: Niektoré ovocie, zeleninu a strukoviny sú dobrým zdrojom vitamínu B. Avokádo, granátové jablko, datle, melóny, a niektoré plody majú vysoký obsah vitamínov B komplex. Zelená listová zelenina, ako je špenát, zemiaky a tekvice tiež obsahujú významné množstvo. Strukoviny, ako sójové bôby, fazuľa a šošovica obsahovať aj vitamín B vo významných množstvách.

A. Tiamín pomáha premeniť glukózu na energiu a má významnú úlohu v nervových funkcií. Celozrnné obilniny sezamové semienka, strukoviny, pšeničné klíčky, matice, kvasinky a bravčové obsahujú vysoké množstvo tiamínu.

B. Riboflavín sa podieľa na výrobe energie a prispieva k zlepšeniu zraku. To tiež zlepšuje zdravotný stav pokožky. Mliečne výrobky, ako je mlieko, jogurt, tvaroh, celozrnné pečivo, cereálie, vajcia, zelená listová zelenina, mäso, pečeň a obličky obsahujú najvyššie množstvo riboflavínu.

load...

C. Niacín pomáha skryté sacharidy, tuky a alkohol na energiu. To pomáha udržiavať pokožku a pomáha pri funkcie tráviaceho a nervového systému. Dobrými zdrojmi niacínu sú mäso, ryby, hydina, orechy, huby a všetky potraviny s obsahom proteínov.

D. Treba kyselina pantoténová zmobilizovať sacharidov, bielkovín, tukov a alkoholu a pomáha vytvoriť červených krviniek a steroidné hormóny. Kyselina pantoténová je nájsť v rôznych potravinárskych položiek, ako sú pečeň, mlieko, obličiek, vajcia. Mäso, kvasnice, strukoviny a arašidy.

E. Je tiež potrebné biotín pre metabolizmus energie spolu s aminokyselinou, tukov a syntézy glykogénu. Karfiol, žĺtky. Arašidy, pečeň, sliepky a kvasnice obsahujú kyselinu pantoténovú vo vysokých množstvách.

F. Pyridoxín je potreba pre metabolizmu bielkovín a sacharidov spolu s tvorbou červených krviniek a určitých chemických látok v mozgu. Z toho dôvodu, že pomáha pri vývoji mozgu a udržiava steroidné hormonálnu aktivitu. Obilniny, obilie, strukoviny, ryby, mäso, ryby škrupina, orechy, pečeň a ovocie majú vysokú úroveň pyridoxínu.

G. Kyselina listová je tiež potrebné pre vytvorenie červené krvinky, ktoré prenášajú kyslík okolo rôznych orgánov v tele. Je tiež potrebné vo vývoji plodu nervovej sústavy. Tehotné ženy potrebujú veľké množstvo kyseliny listovej v ich strave. Kyselina listová je používaný značne vo forme doplnkov stravy a obohatenie potravín. Dobrým zdrojom kyseliny listovej sú zelená listová zelenina, strukoviny, semienka, pečeň, obilniny a citrusové potraviny. V skutočnosti múka používané pri výrobe chleba je tiež obohatené kyselinou listovou.

Zvyčajná dávka pre dospelých je asi 100 mg na hlavnej vitamín B a 100 mirogramů pre drobné B vitamínov. Deti by mali trvať asi 2-3 vyššie uvedeného dávkovania a deti mladšie ako 5 rokov by mal trvať 1-3 z vyššie uvedených dávok.

Symptómy Vitamín B deficitom:

Príznaky nedostatku vitamínu B patrí únava, popraskané kútiky úst, migréna, bolesť hlavy, chudokrvnosti, depresie, zápcha a horiace nohy. Nedostatok vitamínu B môže tiež spôsobiť stratu chuti do jedla, bolesť brucha, brnenie a so zbraňami. Nedostatok vitamínu B môže tiež viesť k dýchacie problémy, vypadávanie vlasov, ekzém, a slabému rastu u detí a vrodených chýb u tehotných žien.

A. Zdravie Výhody Vitamín B:

Pozrite sa tu jedny z najlepších vitamínu B výhod pre svoje zdravie.

1. Riadne Telo Fungovanie:

Vitamín B pomáha premeniť potravu na glukózu, ktorá poskytuje energiu do tela. Vitamín B tiež pomáha metabolizovať tuky a bielkoviny, ktorá pomáha v nervovej fungovania systému. Tiamín pomáha zlepšiť nervový systém a posilňuje telo pri stresovom stave. Pyridoxín, časť Vitamín B komplex pomáha, aby sa niektoré hormóny v mozgu, ktoré sú známe ako neurotransmitery. To tiež posilňuje imunitný systém.

2. Problémy cholesterolu:

Niacín pomáha znížiť zlý cholesterol a posilňuje dobré hladiny cholesterolu. To tiež pomáha predchádzať kôrnateniu tepien. Niacín, ak sa vezmú v obrovských množstvách však môže spôsobiť problémy s pečeňou, ako vedľajší efekt.

3. Zabráni Proti anémia:

Kyselina listová, jeden z B komplex vitamínov pomáha podporovať zdravý vývoj plodu a vytvára nové bunky v tele. Kyselina listová je nutné, aby RNA a DNA, ktorá pomáha pri tvorbe nových buniek. Vitamín tiež pomáha pri podpore červených krviniek a zabraňuje proti anémia. Kyselina listová je počas tehotenstva veľmi dôležitá a chráni poškodenie neutrálne rúrky. Všetky ženy v plodnom veku sa odporúča zvýšiť príjem vitamínu B, aby sa zabránilo niektoré vrodené účinky počas tehotenstva a pôrodu plodu.

4. Vypláchnuť toxíny:

Niacín, je veľmi užitočné pre odstránenie toxínov z tela a vyplavuje nežiaduce chemické látky z tela. Je tiež potrebné na výrobu niekoľkých pohlavné hormóny súvisiace s tým, nadobličkách a opravy žiadne známky poškodenia DNA.

5. Podporuje bunkový rast:

Biotín a pomoc kyseliny listovej, aby nové bunky a pomôcky vývoj bunkového rastu. To tiež pomáha pri produkcii mastné kyseliny a udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi. Niektoré vitamíny B tiež pomôcť bunky spaľovať tuk a poskytnúť glukózu na energiu.

6. Uľahčuje Mind:

Vitamín B je rozhodujúci živina pre všetky súvisiace mysle problémov, ako je stres, migrény, nálady a pamäti. Vitamín B tiež pomáha potlačiť úzkosť, depresia zdvihnúť a zvýšiť energiu. To tiež zlepšuje príznaky hyperkinetickej poruchy.

7. Rakovina:

Znižuje riziko vzniku rakoviny pankreasu, ak Vitamín B je spotrebovaná vo forme potravín a nie lieky.

8. Aids pri trávení:

Je dôležité, aby sa ubezpečil, že jedlo, ktoré jete správne stráviteľné. Vitamín B produkuje kyselinu chlorovodíkovú na odbúravanie bielkovín, tukov a sacharidov. Ak sa tieto živiny vybudovať vo vašom tele, môže to viesť k zlyhaniu obličiek a pečene. Zvýšiť príjem vitamínu B, aby sa zabránilo také zdravotné problémy.

9. Zvyšuje energiu:

Vitamín B hrá dôležitú úlohu pri premene všetky tie sacharidy, ktoré jeme na glukózu. Glukóza je potom premenený na energiu pomocou vitamínu B. Je veľmi dôležité, aby sa ubezpečil, že naše telo je správne palivo vykonávať každodenné aktivity a naša energia nepatrí.

Výhody B. Vitamín B pre starostlivosť o pleť:

Získanie dostatok vitamínov a minerálov v našom jedálničku bude prínosom nielen pre naše telo, ale aj starať sa o našej pokožky. Vitamín B urýchľuje bunkový metabolizmus a podporuje zdravú kožu. Výskum ukázal, že vitamín B môžu využívať našu pokožku, a to ako pri požití a pri aplikácii lokálne. Pre zdravú kožu sa ubezpečil, že ste získali Vitamín B prostredníctvom stravy a váš režim starostlivosti o pleť. Vitamín zaujíma veľmi dôležité miesto zvýšenie zdravšie a žiariace pleť. To nielen udržuje pleti zdravý, ale tiež chráni proti ekzému.

10. Chráni pred účinkami starnutia:

Vitamín B 1 je antioxidant, ktorý prispieva k zvýšeniu krvného obehu. Tiež nás chráni pred účinkami starnutia, fajčenie a konzumácia alkoholu.

11. Podporuje zdravej kože:

Jedným z účinných vitamínu B výhody. Vitamín B2 pomáha udržiavať zdravú pokožku a zabraňuje akné útek.

12. Znížiť olej formácie:

Vitamín B 5 ukázali, že schopnosť znížiť tvorbu oleja, a tým obmedzuje tvorbu akné. To sa aj stalo veľmi populárne v starostlivosti o pleť priemysle, pretože jeho schopnosti napomáhať udržanie vlhkosti. Pomáha hydrát a hydratovaná pokožka objavia bacuľatejšie, zdravšie a vykazuje známky starnutia oveľa pomalšie. Je tiež potrebné vitamín B5 pre zdravý rast a produkciu bojovať ekzém.

13. Zdravé nechty:

Biotín je potrebné, aby sa pleť, vlasy a nechty zdravé. To tiež pomáha pri liečbe určitých kožných ochorení, ako mazotok dermatitída, akné a ekzém.

14. Redukuje vrásky:

Vitamín B a jeho rozmanité deriváty sa používajú ako hlavný produkt v proti starnutiu. Niacín je preukázané, že zlepšenie epidermis, horná najviac vrstva kože na udržanie vlhkosti, zatiaľ čo nikotínamid, pri topickej odhaľuje mäkšie, hladšia pokožky s menším sucha a šupinatenie a redukciu jemných línií.

15. Škodlivému UV žiareniu ochrana:

To tiež chráni pred škodlivými UV lúčmi slnka, ktoré spôsobujú rakovinu kože.

16. Skin Lightening Agent:

Vitamín B slúži aj ako účinný pre zosvetlenie pokožky prostriedkom. Pri pravidelnom používaní môžete vidieť váš hyperpigmentácie klesá. To tiež robí potenciálne liečbu akné, rosacei a akékoľvek blistra spôsobujúce ochorenia.

17. Znížiť Podráždenie pokožky:

Vitamín B pomáha znižovať začervenanie, ošupenia a iné kožné podráždenie.

18. Zlepšuje kožné bunky:

Vitamín B tiež chráni pokožku pred dostať nafúknuté a zvyšuje životnosť buniek.

19. Zlepšuje prenikaniu krvi:

Vitamín B posilňuje prenikaniu krvi a tekutín do rôznych oblastí na koži tak, že vonkajšie vrstvy kože na našom tele môže prijímať kyslík, ktorý je nesený krvou.

20. Zabraňuje suchá koža:

Vitamín B získané z mliečnych výrobkov chráni pokožku pred praskanie a vysychaniu.

Výhody C. Vitamín B pre starostlivosť o vlasy:

Vitamín B má niekoľko výhod pre vlasy príliš. Vitamín zabraňuje padanie vlasov a podporuje rast nových vlasov. Tým, vrátane vitamínu B vo vašej strave každý deň jeden môže výrazne zlepšiť vaše vlasy a dosiahnuť lesk a lesk.

21. Zvýšenie zdravé lesklé vlasy:

Ak ste trpia vypadávaním vlasov, obsahujú vitamín B potraviny vo vašej strave. Pre husté, silné a lesklé vlasy, budete musieť obsahovať dostatok množstvo vitamínov a minerálnych látok vo vašej strave. Keď sa človek chýba základné živiny z dôvodu zlých stravovacích návykoch, vlasy je viazaný na štát krehký, tenký bez lesku alebo lesk. V ťažkých podmienkach, môže dokonca viesť k plešatosti.

22. Stimuluje rast vlasov:

Tiamín pomáha zlepšiť prekrvenie pokožky hlavy. To urýchľuje proces rastu vlasov a poskytuje kyslík k vlasovej folikuly.

23. Zlepšuje Vlasy Zdravie:

Vitamín B 12 je súčasťou štruktúry vlasov, takže udržanie správnej hladiny B12 prispeje k zvýšeniu celkové zdravie vlasov.

24. Znižuje plešatosť:

Vitamín B 6 je preukázané, že znižuje tvorbu Dihydotestosterone, čo je hormón, ktorý spôsobuje plešatosť u mužov a žien. Inhibíciou Dihydotestosteone vitamín B6, marí vypadávanie vlasov a podporuje zdravé vlasy.

25. Chráni vlasovú pokožku hydratovanú:

Antioxidant na vitamín B, pomáha pri vylučovaní mazu v pokožke hlavy. Reguluje prietok mazu vo vlasovej folikuly, udržanie vlasovej pokožky zvlhčuje a zabraňuje tvorbe lupín.

26. Zabraňuje predčasnému šediveniu:

Vitamín B je tiež dôležité, alebo produkcie melanínu. To pomáha udržiavať prirodzenú farbu vlasov a zlepšuje zdravie vlasov. Biotín na vitamín B, zabraňuje šediveniu a pádu.

27. Podporuje husté vlasy:

Biotín, prítomný na vitamín B hrá zásadnú úlohu v produkcii mastných kyselín, ktoré je potrebné pre rýchly rast buniek. To výrazne zlepšuje rýchlosť rastu vlasov a umožňuje vlasy silnejšie a silnejšie.

28. Zlepšuje skalp Zdravie:

Vitamín B tiež zlepšuje zdravotný stav pokožky hlavy. Keď skalp stane zdravšie, stane sa niečo hrubšie a je menej pravdepodobné, že bude poškodený. To tiež prispieva k zvýšeniu priemernej veľkosti vlasových folikulov.

D. Vitamín B na nechty:

Nail vyžaduje dobre vyvážený, živiny bohatú stravu, aby rast a byť zdravý. Poruchy nechtov, ako je lámanie nechtov, štiepenie nechtov, nechty zafarbenie, bledé a posiela nechty sú často spôsobené v dôsledku nedostatku vitamínu B. Počet deriváty vitamínu B je pre zdravé nechty potreby.

29. Zdravé a silné nechty:

Vitamín B12 pomáha telu vstrebávať esenciálne minerálne železo, ktoré je nevyhnutné pre zdravé a silné nechty. Minerálne nedostatok železa môže viesť k bielej a krehké nechty, ktoré rastú nerovnomerne. Vitamín B 12 tiež hrá veľmi dôležitú úlohu pri tvorbe červených krviniek, nedostatok, ktorý môže viesť k svetlé a nevzhľadné nechty.

30. Zlepšuje nechty rast:

Kyselina listová je tiež dôležitá pre zdravie a rast nechtov, pretože to pomáha pri vývoji nových buniek.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na dávky vitamínu B. Tak Vitamín B je nesmierne dôležité v našej celkovej pohody. Zlepšuje náš imunitný systém udržať nás zdravé nám spolu s udelením s krásnu pleť a vlasy! Uistite sa, že obsahujú vitamín B vo vašej strave bolo možné využiť všetky tieto výhody.

load...