Zdravie a wellness

30 úžasných prínosov rastliny Moringa (Sahijan) pre pokožku, vlasy a zdravie

30 úžasných prínosov rastliny Moringa (Sahijan) pre pokožku, vlasy a zdravie

Paličky sú neoddeliteľnou súčasťou lahodné Sambhar a ďalších južných indických špecialít. To má jedinečnú chuť a textúru. Mali by ste byť prekvapení, vedieť, moringou výhody, ktoré sú veľmi dôležité pre ľudský organizmus. Napodiv všetky jeho časti sú jedlé rovnako.

Moringou rastlín je tiež známy ako 'Sahijan' alebo 'Munaga' v Hindi, 'Mulag' v Telugu, 'Murungai' v Tamil, 'Nugge Mara' v Kannadčina, 'Sigri' v Malayalam, 'Sujna' v Marathi, 'Sanjin' v pandžábský a, Lal Sahinjano 'v Rajasthan. Poďme sa ponoriť hlboko do tajov Moringou rastliny a aké výhody.

Čo je Moringou rastlín?

  • Zázrak strom Moringou je viacúčelový, ktorá je pôvodom z častiach Afriky a Ázie. To je tiež nazývané stehno strom britskú a Malunggay v Filipínach
  • V Indii sa nachádza na úpätí himalájskych hôr. Táto rastlina patrí do čeľade Moringaceae. To odvodzuje svoj názov od Malayalam slová,, Muringa '. Jedná sa o multifunkčné zariadenia a jeho listy, plody, ovocie, kvety, korene a kôry sú prínosné v jednej ceste alebo iný.
  • Moringou strom ľahko rastie v polosuchých, tropické a subtropické podnebie a je údajne byť prospešné pre ľudské bytosti ako jeho jednotlivé časti sú jedlé.
  • Niektoré z najčastejšie používaných dielov sú Moringou listy a semená. Moringou Semená a korene sa používajú na ťažbu ropy a kvety možno uvariť a zjesť.
  • Na rozdiel od týchto, jeho kôra, miazga, semená, oleje, listy, korene a kvety sú používané pri výrobe tradičnej medicínu v mnohých krajinách.

Moringou Výhody pre zdravie:

Najúžasnejšie vec, o moringou je, že všetky časti tejto rastliny, vrátane jeho kôra, korene, listy, kvety, semená, miazgy a struky sú zásobárňou živín a antioxidantov. Tak, táto rastlina má nespočetné zdravotné výhody a má kapacitu liečenie mnohých chorôb. Z tohto dôvodu je označovaný ako, zázračný strom 'a je široko používaný v tradičnej medicíne. Rôzne zdravotné výhody Moringou sú nasledovné.

load...

1. Semená Moringou obsahujú 40 percent jedlého oleja známy ako Ben olej. Tento jasný, sladký a bez zápachu olej je bohatý na antioxidanty a je podobný olivového oleja, pokiaľ ide o jeho nutričné ​​profile.It má neobmedzenú životnosť, pretože sa nezapne Potuchnutý ako iné oleje.

2. Moringou listy sú najpoužívanejšie časti tejto rastliny. Tieto listy sú jedlé. Obsahujú trikrát viac železa ako špenát.

3. Moringou obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné v tele. Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi proteínov, ktoré sú nutné pre rast, opravy a udržiavanie buniek. Ľudské telo vyrába 10 až 12 aminokyselín. Zvyšných 8 aminokyselín sú známe ako esenciálne aminokyseliny, ktoré by mali byť poskytnuté z každodennej stravy a Moringou obsahuje všetky z nich. Zoznam esenciálnych aminokyselín a ich výhody sú uvedené nižšie.

load...

Izoleucín Pomáha pri vytváraní bielkovín a enzýmov a tvorbe biochemických zložiek v tele.
Leucín Vytvára bielkoviny a enzýmy spolu s izoleucínom na zvýšenie telesnej energie a bdelosti.
Lyzín Zabezpečuje vstrebávanie správneho množstva vápnika telom a pomáha tvorbe kolagénu a tvorbe protilátok, hormónov a enzýmov. Udržiava rovnováhu medzi živinami, ktoré znižujú vírusový rast.
Metheonín Poskytuje síru tela a zabraňuje problémom s vlasmi, pokožkou a nechtami. Znižuje hladinu cholesterolu zvýšením produkcie lecitínu v pečeni. Pomáha pri znižovaní podráždenia pečene a močového mechúra.
Fenylalín Výroba chemikálií potrebných na prenášanie signálov medzi nervovými bunkami a mozgom, čím sa znižuje bolesť hladu. Ale tiež zlepšuje pamäť.
Treonín Tvorí dôležitú súčasť kolagénu, elastínu a enamelových proteínov. Pomáha metabolizmu, zabraňuje tvorbe tukov v pečeni a podporuje tráviace a črevné trakty.
Trytohyan Podporuje imunitný systém a zmierňuje nespavosť. Zníženie úzkosti, depresie a migrény. Znižuje riziko kŕčov v srdci a srdci, pretože znižuje hladinu cholesterolu spolu s lyzínom.
Valín Podporuje ostrú myseľ, koordinované svaly a pokojnú náladu

4. Moringou listy pomáha pri zvyšovaní energetickej hladiny v prírodným spôsobom, ktorý je dlhotrvajúci. Je tiež zistilo, že liečiť vredy, obmedzovať nádorov, zníženie bolesti artritída a zápal a kontrolovať krvný tlak.

5. Denná spotreba Moringou ako súčasť stravy zlepšuje prirodzené obranné mechanizmy organizmu. Jedná sa o imunitný stimulant, a to je často predpísané pre postihnutých pacientov s AIDS.

6. Je bohatý na vitamín A, alebo beta-karotén a pôsobí ako účinný zbraň proti slepote.

7. To zohráva dôležitú úlohu v dojčiacich matiek. Spotreba Moringou je hlásené, že spôsobuje dramatický nárast materského mlieka.

8. Ako sa vyrovnáva hladinu cukru v krvi, môže byť veľmi efektívna proti diabetikov.

9. Zvýšená spotreba nezdravé jedlo v tomto prípade môže viesť k vysokej hladiny cholesterolu v krvi. Moringou pomáha pri vyrovnávaní hladiny cholesterolu v tele.

10. Spotreba moringy listov stimuluje metabolizmus a bunkovú štruktúru tela.

11. Táto rastlina má tiež niekoľko antibakteriálne vlastnosti, a preto môžu byť použité ako čistič a ako prírodné detoxifier.

  • Moringou semená miešané v nečistej vode môže pomôcť pri absorpcii všetky nečistoty.
  • Moringou pomáha pri odstraňovaní a vylučovanie toxických vybudovať získavaním toxínov z krvi.

Boli hlásené 12. Žiadne vedľajšie účinky moringy listov. Z tohto dôvodu, to môže byť bezpečne konzumované deti i dospelých. V dnešnej dobe, to je použité v kaše, cestoviny a chleba na zvýšenie obsahu živín v jedle.

13. Moringou doplnky sú lepšie ako väčšina multivitamínových a vápnika doplnkov dostupných na trhu, ktoré používajú syntetické zložky. Moringou doplnky sa pripraví z moringy listov a strukov, ktoré sú prírodné zdroje spôsobu spracovania multivitamins.Their vápnika a zvyšuje dostupnosť a vstrebávanie živín v tele.

14. Moringou semená sa používajú pri výrobe parfumov a aromatických olejov. Kvety Moringou sa používa pri výrobe bylinné čaje, ktorý obsahuje flavonoidy a antioxidanty.

15. Vzhľadom na ich protizápalové a antiseptické vlastnosti, Moringou doplnky uľahčujú rýchle hojenie drobných poranení, ako sú modriny, rezy a popáleniny.

16. Korene Moringou sa používajú v tradičnej medicíne k regulácii porúch obehového systému, pre stimuláciu chuti do jedla a na zlepšenie fungovania tráviaceho traktu. Okrem nich sa môžu liečiť sexuálne dysfunkcie, problémy samičieho reprodukčného ústrojenstva a artritídu.

17. Podľa výskumu, niektoré prvky obsiahnuté v moringy koreňoch môže liečiť rakovinu vaječníkov, obličkové kamene a zápaly. Zlepšujú celkovú funkciu obličiek tým, že umožňuje telu odplaviť vápnika a fosfátov z obličiek efektívnejšie.

Moringou Výhody pre vlasy:

Zdravé vlasy zlepšuje fyzický vzhľad do značnej miery. Zdravotné problémy alebo nutričné ​​nedostatky môžu poškodiť vlasy a spôsobiť problémy, ako sú lupiny, rozštiepené končeky vlasov a rozbitiu. Z tohto dôvodu správnej príjem vitamínov a minerálnych látok, je nevyhnutný pre udržanie zdravé vlasy. Niektoré vitamíny, minerálne látky a aminokyseliny sa podieľa na tvorbe keratínu proteínu.

18. Moringou oleifera má vysoký obsah vitamínu A, a tak podporovať rast a udržiavanie vlasov. Optimálne dodávka kyslíka a živín z krvného obehu do vlasového folikulu je životne dôležité pre správny rast vlasov. Vitamín A hrá dôležitú úlohu vo vývoji zdravých buniek a tkanív v tele a zníženie vypadávania vlasov. Nedostatok vitamínu A môže spôsobiť zhrubnutie pokožky hlavy, suché vlasy a lupín.

19. Moringou rastlín tiež obsahuje zinok, ktorý stimuluje rast vlasov tým, že zvyšuje imunitnú funkciu. Zinku a oxidu kremičitého spolu s vitamínom A zabraňuje vysúšaniu a upchávaniu mazových žliaz. Mazové žľazy sú zodpovedné za produkciu mazu. Nedostatok zinku môže viesť k atrofii vlasových folikulov v dôsledku poškodenia DNA a proteínovej syntézy. Zinok má tiež vplyv na konformácii nukleových kyselín.

20. Vitamín E v Moringou je silný antioxidant, ktorý stimuluje krvný obeh okolo pokožky hlavy. Správne prúdenie krvi do pokožky hlavy pomáha pri vstrebávaní živín viacerých dostupných v vlasových folikulov.

21. Moringou je zásobárňou všetkých živín potrebných pre zdravé vlasy. Vypadávanie vlasov dochádza v dôsledku nedostatku vitamínu B- najmä B6, biotín, inositol a kyseliny listovej. Správne prekrvenie pokožky hlavy umožňuje vlasové folikuly rastú silnejšie a zdravšie. Vitamín C spolu s vitamínom E pomáha k zlepšeniu prekrvenia pokožky hlavy. Je veľmi dôležité udržiavať kapiláry, ktoré nesú krv do folikulov.

22. Moringou obsahuje hojné množstvo minerálnych látok, ako je vápnik, železo, draslík, horčík, selén, meď a mangán, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé vlasy.

23. Moringou olej je prírodný doplnok pre zlepšenie zdravia a silu vlasov a vlasovej pokožky. Pravidelná masáž s týmto olejom pomáha pri znižovaní štiepeniu a dodáva dandruff.It omladzujúci vitamínov a minerálnych látok do vlasových folikulov a tkanivá pokožky hlavy.

Moringou Výhody pre pleť:

Rovnako ako zdravé vlasy, dodávka správnych živín je zásadné pre udržanie zdravej pokožky. Moringou je naložený s živinami, ako je vápnik, vitamín A, B, C, D, E; minerálne látky, ako je meď, železo, zinok, horčík, oxid kremičitý a mangánu. Moringou má hydratačné a výživné vlastnosti a vynikajúcu čistiacu schopnosť, ktorá je účinná látka vo výrobkoch pre starostlivosť o pleť robí.

24. Moringou bolo zistené, že majú vlastnosti, proti starnutiu. Vplyv voľných radikálov na koži človeka spôsobuje vrásky a robí pleť veku a menej odolné voči liniek. Moringou má výborné čistiace schopnosti, ktorá pomáha pri čistení kožných buniek voľných radikálov a obnoviť vitalitu a mladistvý pleť kože.

25. Moringou listy obsahujú asi 30 antioxidanty, ktoré významne prispievajú k zdravej koži. Moringou olej je vysoko vstrebateľná a preto pomáha pri dosahovaní týchto silné antioxidanty do kožných buniek.

26. Moringou listy tiež obsahujú síru. Tento minerál je prítomná v každej bunke tela a je kľúčovou zložkou pre kolagén a keratín. Kolagén je elastická látka, ktorá zaisťuje pružnosť a mäkkosť na koži a keratín je tuhá látka, ktorá dáva tuhosť a pevnosť kože. Tieto dve látky tvoria väčšinu kožného tkaniva a sú tvorené z proteínov konštruovaných z síry.

27. Extrakt osiva Moringou bylina je populárny v kozmetickom priemysle vďaka svojej liečebnej starostlivosti o pleť výhodách a vlastnostiach čistenie pleti. To má schopnosť filtrovať nečistoty, ktoré sú hlboko zakorenené v koži a má úžasný detoxikačné a omladzujúce účinky. Zvyšuje spravodlivé kože vyváženie prirodzenú farbu pleti a tón. Pasta z moringy listov skrášľuje pokožku a môže byť použitý ako maska ​​na tvár.

28. Ben olej, ktorý sa získava zo semien moringy slúži na zmäkčenie a upokojenie dieťaťa pokožku.

Extrakt 29. Moringou semeno je určené k ochranné krémy a má schopnosť poskytovať ochranu proti cigaretového dymu a silným znečistením kovu.

30. Je to silný čistiaci prostriedok a moringa semeno prášok sa používa ako aktívna zložka vo hlbokých čistiace krémy a pleťové vody. Chráni pokožku pred priľnuté znečistenia a smog.

Nutričná hodnota Moringou:

Najúžasnejší fakt o moringou je, že je zásobárňou živín a liečivých látok. Rôzne časti tejto rastliny sú bohaté na vitamín A, vitamín C, vápnika, draslíka, železa a bielkovín. Obsahuje nepreberné množstvo fytonutrientov, osem esenciálnych aminokyselín a ďalších silný chorôb bojovať proti antioxidantov. Podľa Ayurveda, Moringou skladá z približne 539 zlúčenín, ktoré sú schopné zabrániť 300 ochorení. Moringou obsahuje viac ako 90 živín a 46 rôznych antioxidantov, ktoré powerhouse výživy robia. V nižšie uvedenej tabuľke uvedené poskytuje podstatu nutričnú hodnotu tejto nádhernej rastliny.

Živina Sušené listy Čerstvé listy
Vitamín a 6,78 mg 18,9 mg
Tiamín (bl) 0,06 mg 2,64 mg
Riboflavín (b2) 0,05 mg 20,5 mg
Niacín (b3) 0,8 mg 8,2 mg
Vitamín c 220 mg 17,3 mg
Vápnik 440 mg 2,003 mg
Kalórie 92 kal 205 kal
Sacharidy 12,5 g 38,2 g
Meď 0,07 mg 0,57 mg
Tuku 1,70 g 2,3 g
Vlákno 0,90 g 19,2 g
Železo 0,85 mg 28,2 mg
Horčík 42 mg 368 mg
Fosfor 70 mg 204 mg
Draslík 259 mg 1 324 mg
6,70 g 27,1 g
Zinok 0,16 mg 3,29 mg

Moringou listy sú zásobárňou živín. Obsahujú sedemkrát viac draslíka ako banány a dvojnásobné množstvo proteínu, ako je obsiahnutý v mlieku. Mlieko je považovaný za významný zdroj vápnika, ale Moringou listy obsahujú štyri krát viac vápnika ako mlieko. Obsahujú štyrikrát viac vitamínu A, alebo beta-karoténu ako mrkva. Moringou prášok, ktorý sa pripraví mletím sušených listov Moringou obsahujú sedem krát viac vitamínu C ako pomaranče, 25 krát množstvo železa v špenáte, 36 násobok množstvo horčíka vo vajciach, 50 krát viac vitamínu B3 ako arašidy a 50 krát viac vitamín B2 ako banány.

Moringou listy v porovnaní s bežnými potravinami

Živina Listy moringy Iné potraviny
Vitamín a 6780 mcg Mrkva: 1890 mcg
Vitamín c 220 mg Pomaranče: 30 mg
Vápnik 440 mg Kravské mlieko: 120 mg
Draslík 259 mg Banány: 88 mg
Proteín 6,7 g Kravské mlieko: 3,2 g

Okrem týchto živín, Moringou listy obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre rast a vývoj organizmu.

Amino Acid Obsah Moringou listy:

Živina Sušené listy Čerstvé listy
Arginín 406,6 mg 1,325 mg
Histidín 149,8 mg 613 mg
Izoleucín 299,6 mg 825 mg
Leucín 492,2 mg 1 950 mg
Lyzín 342,4 mg 1,325 mg
Metionín 117,7 mg 350 mg
Fenylalinín 310,3 mg 1 388 mg
Treonín 117,7 mg 1 188 mg
Tryptofán 107 mg 425 mg
Valín 374,5 mg 1,063 mg

Pri pohľade na výhody Moringou, je potrebné zahrnúť do našej strave a denného režimu. So svojimi antioxidačnými, čistiacich a detoxikačných vlastnosťou je najlepší priateľ pleti. Pred nanesením žiadny nový produkt na svojej koži, ako je ben oleja a pasty moringy lístia vždycky kalmetizace. Moringou je jednoduchý a chutný spôsob, ako ťažiť z výhod.

load...