Zdravie a wellness

30 úžasných prínosov lieskových orieškov pre pokožku, vlasy a zdravie

30 úžasných prínosov lieskových orieškov pre pokožku, vlasy a zdravie

Popularita lieskových orieškov sa zdá byť stúpajúcou, a to najmä s rôznymi lieskových báze nátierky na chlieb a čokolády nalievanie ťažko do oddelenia obchodov. Avšak, lieskových orechov a ich výhody možno vysledovať až do staroveku. Bolo populárny ako aromatizačné činidlá v likérov a kávy, zatiaľ čo jeho olej bol populárny ako médium varenia. Silný antioxidant, lieskových orieškov je ideálnym zdrojom bielkovín pre vegetariánov, najmä ak ste na ceste chudnutie. 100 gramov týchto rustikálny hnedé krikľavých farbách maticou ponúka 15 g bielkovín, plní viac ako 30% dennej potreby. Je tiež bohatým zdrojom zdravých tukov, bez cholesterolu a sodíka, stretnutie 93% svojho denného požiadavky tuku.

Lieskové orechy nutričný profil:

Tu je kompletný obraz o nutričný profil lieskových orechov:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 628 kcal 31%
Uhľohydráty 16,7 g 13%
Proteín 14,95 g 26.5%
Celkový obsah tuku 60,75 g 202%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 9,7 g 25.5%
Vitamíny
Folates 113 ug 28%
Niacín 1,8 mg 11%
Kyselina pantoténová 0,918 mg 18%
Pyridoxín 0,563 mg 43%
Riboflavín 0,113 mg 9%
Tiamín 0,643 mg 53.5%
Vitamín a 20 iu <1%
Vitamín c 6,3 mg 10.5%
Vitamín e 15 mg 100%
Vitamín k 14,2 ug 12%
Elektrolyty
Sodík 0 mg 0%
Draslík 680 mg 14%
Minerály
Vápnik 114 mg 11%
Meď 1,725 ​​mg 192%
Železo 4,7 mg 59%
Horčík 163 mg 41%
Mangán 6,17 mg 268%
Fosfor 290 mg 41%
Zinok 2,45 mg 22%
Fytoživiny
Karotén-α 3 ug
Karotén-ß 11 ug
Luteín-zeaxantín 92 ug

load...

Majme pohľad na dobroty lieskových orieškov pre pleť, vlasy a zdravie:

Kožné Výhody Lieskové:

1. Pomáha pri oddialení predčasné starnutie:

Jedna šálka lieskové orechy ponúka asi 86% dennej potreby vitamínu E. To tiež obsahuje vitamín A a vitamín C, dva silné antioxidanty. Synergický efekt týchto vitamínov zabraňuje vzniku jemných liniek a vrások na pokožke, a tým odďaľuje nástup predčasné starnutie znamenie.

2. Udržuje vaše pleť hydratovaná:

Lieskové orechy, ako je uvedené vyššie, obsahujú vitamín E v hojných množstvách. Tento vitamín E spolu s tukmi tejto matice pomáha pri hydratáciu a hydratáciu pokožky. Je teda stav pokožky, udržuje ju jemnú a hebkú. Pokožka vyzerá viditeľne žiariace sebemenší odtieň mastnoty objaviť nikde.

load...

3. Vás ochráni pred nepriaznivými vplyvmi UV žiarenia:

Môžete použiť olej z lieskových orieškov na koži. To bude pôsobiť ako prírodné ochranu proti slnečnému žiareniu, chráni vás pred škodlivými účinkami UV žiarenia drsné. Len mix niekoľko kvapiek každý z sezam, avokáde, vlašských orechov a lieskových orechov olejov a aplikovať tento zmiešaný olej vo svojej koži každý deň, aby si ochranu pred UV žiarením.

4. Udržuje zdravú pokožku a Fresh:

Balíčky s antioxidantmi, lieskové hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní kože vyzerať zdravšie. Antioxidanty v boji proti voľným radikálom, ktoré, ak nie sú divoký, by mohli poškodiť vašu kožu. To tiež chráni kožu pred rakovinou kože indukované UVA / UVB žiarenia. Tieto flavonoidy spolu s antioxidantmi stimuluje regeneráciu kožných buniek. Tým sa odstráni odumreté bunky, čím viditeľne zdravšie a mladší vzhľad pleti.

5. Bezpečný a jemný Na citlivú pleť:

Jemný hydratačný a klimatizačné vlastnosti tejto matice je ideálny prírodný krém pre citlivú a suchú pleť robí.

6. Zachádza Akné:

Použitie týchto hrdze farebný orechov presahujú Nutella a vdolky. Robia vynikajúce čistiace zložky pre aknóznu pleť spolu s kávových zŕn. Rozdrviť 1 lyžička pražené lieskové orechy a premiešame spolu s ½ lyžičky kávovým práškom a ½ lyžičky cukru v kokosový olej alebo olivový olej. Použitie tohto drhnúť na liečbu akné.

Vlasy Výhody Lieskové:

7. Dobré pre farbené vlasy:

Lieskové oriešky sa používajú ako prírodná látka v rôznych farbív. Spolu s vykresľovanie delectably príjemné hnedý odtieň do prameňov, z lieskových orieškov tiež zaisťuje, že farba vydrží dlhšie. Naviac ponúka mimoriadnu ochranu udržiavaním farebné kadere podmienené a tým ju chráni pred škôd vyvolaných aplikáciou chemické látky.

8. Posilňuje vlasy:

Môžete použiť olej extrahovaný z týchto orechov vo svojom každodennom režime starostlivosti o vlasy. Stačí použiť trochu na pokožku hlavy a vlasy a masážou po dobu niekoľkých minút. Nechaj to cez noc a umyte ďalší deň, ak je to žiaduce. Môžete použiť jemný šampón. To pomôže v posilnenie vlasov od korienkov.

9. Dobré pre suché a poškodené vlasy:

Je vaše vlasy príliš suché? Lieskových orieškov by mohlo prísť na pomoc. Pridajte 2 lyžice jemne práškových lieskové 2 vajcia a poraziť dobre. Túto zmes aplikovať na suchú pokožku hlavy a vlasy. Po 20 minútach s vlažnou vodou a dobrým šampónom zmyť. To bude mať suché vlasy podmienenú a skrotené.

10. Say Bye K rozštiepené končeky:

Dajte svojmu štiepeniu dávku dobrého zdravia masážou niekoľko kvapiek oleja z lieskových orieškov. Škody zmizne v priebehu času, takže vlasy zdravé a žiarivé.

Zdravie Výhody Lieskové:

Prínosy pre zdravie lieskové orechy sú prebytok! Poďme sa pozrieť na ne:

11. Dobrý Snack Pre Diéta:

Chuck sa tieto vysoko kalorické žuje a hneď chytiť hrsť lieskových orieškov, čím chudnutie Journey chutné krútenie. Len 1 oz z lieskových orieškov vám poskytne 176 kalórií s 3 gramy vlákniny a 17 gramov tuku. Môžete ju použiť ako pred jedlom Munch, pretože zaplní žalúdok a zabráni vám prejedanie jedlo. Len uistite sa, že nejdú nad rámec odporúčanej úrovni.

12. Dobré pre srdce:

Tieto hnedé jadrá sú dobrým zdrojom nenasýtených tukov a cholesterolu v krvi chýba. Nenasýtené tuky, najmä kyselina olejová, má potenciál k obmedzeniu hladiny LDL a zároveň podporovať hladiny HDL. Len jeden šálka z týchto orechov splnenie 50% požadovaných hladín horčíka. Horčík hrá dôležitú úlohu pri regulácii hladiny vápnika. Prehnaná hladina vápnika je známe, že sú škodlivé pre zdravie srdca. Ochranná horčíka vaše srdce tým, že vytvorí priestor pre jeho, pokoja 'a bráni jeho overstraining.

13. Vrodené Power pre prevenciu rakoviny:

Lieskové oriešky sú hnacou silou alfa-tokoferolu, variant vitamínu E, ktorý je známe, že má silu na obmedzenie rizika spojeného s nástupom rakoviny močového mechúra o viac ako 50%. Tieto matice sú tiež bohaté zdroje mangánu. Tento minerál je známe, že je zložka anti-oxidačného enzýmu v mitochondriách, čo hrá významnú úlohu v prevencii rakoviny.

14. Dobré pre svaly:

Ako už bolo spomenuté, horčík hrá dôležitú úlohu v udržiavaní hladiny vápnika pohybujúce az telesných buniek v zdravom spôsobom. Je teda pomáha pri svalovej kontrakcii, predchádzanie prepätie na svaly. Toto, podľa poradia, zmierňuje svalové napätie a bojuje a zabraňuje svalovú únavu, kŕče, kŕče a bolesti. Štúdie dokonca naznačujú, že poriadnu dávku horčíka mohol skutočne pomôcť pri posilňovaní svalov.

15. Dobrým zdrojom bielkovín:

Obsahovať len jednu šálku lieskové orechy vo svojej každodennej strave ťažiť 17 gramov bielkovín. Dostanete poriadnu dávku vlákniny rovnako. To z neho robí skvelý desiatu voľby pre vegetariánov zvýšiť svoj spaľovanie tukov schopnosti a rozvíjať štíhle hmoty.

17. Dobrá na zápchu ťažkostí:

Byť bohatým zdrojom vlákniny [1 oz dáva 2,7 gramov vlákniny, stretnutie 10% DDD], môžete pridať tieto orechy vo vašej strave pre udržanie svojej stolice. Viažu sa stolica, uvoľniť ich, a tak predísť zápche.

18. Prospešné pre zdravie kĺbov a kostí:

Horčíka, spolu s vápnikom, má zásadný význam pre zdravie a wellness svojich kostí a kĺbov. Extra horčík nahromadili kosťami prichádza na záchranu, keď tam je náhly nedostatok tohto minerálu. Navyše, lieskové orechy obsahujú mangán, minerál, ktorý je podstatný pre rast kostí a pevnosti. Niet preto divu, že je nevyhnutný možnosť občerstvenia pre menopauze a po menopauze ženy na zaistenie sa pred osteoporózou a kosti sústruženie krehké a pórovité.

19. Zlepšuje zdravie nervového systému:

Vitamín B6 je vitamín nevyhnutný pre správne fungovanie aminokyselín. Tieto kyseliny, zase hrajú úlohu regulátora v udržanie zdravia nervovej sústavy. Nedostatok vitamínu B6 Je známe, že bráni sa syntézou myelínu [nervového izolačným plášťom zodpovedný za účinnosť a rýchlosťou elektrických impulzov], ktoré je nevyhnutné pre optimálne fungovanie nervového systému. Vitamín B6 je tiež nevyhnutný pre správnu výrobu rôznych neurotransmiterov, vrátane adrenalínu, melatonín a serotonín.

20. Peps Up zdravie Tráviaci systém:

Mangán, enzým aktivujúci a katalyzujúcou, je minerál, ktorý hrá hlavnú úlohu pri syntéze cholesterolu a mastných kyselín. Tento minerál je tiež dôležité, sacharidov a bielkovín metabolický liek. Čím vyšší je obsah mangánu v systéme tela, tým lepšia je metabolizmus bielkovín a sacharidov. To zase bude obohatenie zdravie vášho tráviaceho systému. Predkladaný vlákien v týchto matíc zaisťuje správnu asimiláciu živín, a zároveň zabezpečiť, aby odpadové a toxické látky sa odstráni z tela cez stolicu.

21. Zlepšuje Imunita Výkon:

Lieskové orechy sú hojné s rôznymi živinami, vrátane najrôznejších minerálov, ako vápnika, draslíka, mangánu a horčíka. Všetky tieto živiny sú nevyhnutné na zabezpečenie voľný prietok krvi v tele. Keď krv prúdi telom nerušené Vaša imunita sila dostane nový impulz. To zase bráni rôzne nežiaduce zdravotné podmienky.

22. Beats stres a depresie:

Lieskové orechy obsahujú dobrú dávku alfa-linolénovej kyseliny, spolu s omega-3 mastnými kyselinami. Tieto prvky spolu s B vitamínmi hrajú dôležitú úlohu v prevencii a zmierňovaní rôznych psychologických stavov, vrátane úzkosti, depresie, stres, a dokonca aj schizofrénie. Tieto prvky tiež zvýšiť svoju pamäť a hrajú dôležitú úlohu pri syntéze neurotransmiterov, ako je serotonín. Urvat kus lieskových orieškov vloženej tmavej čokolády bojovať tie blues preč.

23. Podieľa na zvýšenie plodnosti Úrovne:

Staroveké texty ukazujú, že lieskové stromy sú považované za symbol plodnosti u Keltov. Štúdie naznačujú, že táto matica skutočne majú silu znížiť hladinu cukru v krvi, zlepšuje citlivosť na inzulín, a tak podporuje zlepšenie úrovne plodnosti.

24. Prospešné pre menštruačné kŕče:

Tieto štýlové hnedé hued oriešky sú bohaté na horčík, vitamín E, vápnika a ďalších živín. Tieto prvky sú známe, že majú pozitívny vplyv na uvoľnenie kŕčov a tým vám pomôže príliv v priebehu menštruačného cyklu, v lepšom spôsobom.

25. Bohatým zdrojom železa:

Štúdie naznačujú, že lieskové urobiť nádherné prírodný prostriedok pre železné nedostatkov a zdravotných problémov, ktoré vznikli v dôsledku nedostatku železa. Tieto matice obsahujú železo v dobrých dávkach. Červené krvinky používať železo pre absorpciu kyslíka, a tak chrániť vás z rôznych zdravotných podmienok. Hŕstka lieskových orieškov poskytuje asi 30% odporúčanej dennej dávky železa.

26. Dobrým zdrojom vitamínu K:

Vitamín K je zrážanie krvi vitamínu. To zohráva významnú úlohu v marenia off nadmernej strate krvi spúšťa syntézu doštičiek, a tak chrániť vás z život ohrozujúcich situáciách. Tento vitamín je tiež dôležité pre správne vstrebávanie vápnika, čím sa znižuje riziko zlomenín spojených s nedostatkom vápnika.

26. Dobré pre tehotné a dojčiace ženy:

Správna výživa je dôležitá počas tehotenstva, pre udržanie ako matky a dieťaťa zdravie. A orechy, lieskové orechy sú bohatým zdrojom rôznych živín nevyhnutné pre dobrú tehotenstva, vrátane železa a vápnika. Uistite sa, že budete jesť tieto orechy s mierou spolu s vyváženou stravou bohatou na ovocie a zeleninu. Tiež sa uistite, že váš príjem tekutín je dostačujúca, aby sa zabránilo problémy zápcha vyvolaná v dôsledku príjmu potravín bohatých vlákien.

Dojčiace ženy môžu považovať je ako v čase medzi občerstvenia obmedziť tie nechcené bodavá bolesť z hladu. Spolu s udržať si plnú a dáva vám tieto základné živiny, lieskové orechy vám tiež pomôcť pri návrate do tvaru zdravšie, ak je použitý uvážlivo v dobre vyváženej stravy.

27. Dobré pre dojčatá:

Kyselina listová je zásadným prvkom, ktorý prispieva k rastu detí. Len 30 gramov lieskových orieškov stretne 17% odporúčanej dennej dávky tohto podstatného prvku.

28. Zabraňuje diabetikov:

Lieskové orechy je často odporúčané lekármi ako zdravá desiata pre tých, ktorí sú pod obliehania diabetu, najmä typu 2. To je naložený s vlákninou, ktorá skutočne pomáha udržiavať sami plný. Byť na nízkej GI, tieto orechy sú známe, aby sa zabránilo hladiny cukru eskalácii. Plus, jesť lieskové oriešky môže skutočne zlepšiť hladiny HDL. Zvyšuje dobrú hladinu cholesterolu a zároveň znižuje hladinu zlého cholesterolu. Tak, to by sa skutočne vás chráni pred rizikami vysokým obsahom cukru a vysoký cholesterol vyvolalo zdravotné podmienky. Štúdia však ešte musí zaviesť tieto návrhy, a preto je vhodné, aby zostali v bezpečí a poraďte sa so svojím lekárom skôr, než je táto matica v diabetickej diéte.

29. Prospešné pre reguláciu krvného tlaku úroveň:

Lieskové orechy, nazývané ako cobnuts aka orechy, sú známe ako výhodné pre ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom. Je dobrým zdrojom zdravých tukov, zatiaľ čo nasýtené tuky varianty tvorí na iba 1,5 gramov na unce týchto orechov. Poskytuje tiež 46 mg horčíka, 193 gramov draslíka a 2,7 g vlákniny. Dobrý dávka draslíka je nevyhnutné znížiť hladinu krvného tlaku a znížiť riziká spojené s nástupom rôznych kardiovaskulárnych stavov, vrátane mŕtvice a ochrnutie.

30. Pomáha vám pribúdajú na váhe:

Byť bohatý na zdravé tuky, konzumácia asi 2 unce týchto chrumkavé, sladké oriešky mohol skutočne pomôže priberanie na váhe zdravý spôsob. Avšak, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než začnete jesť, aby nedochádzalo k zbytočným komplikáciám.

Top 10 spôsobov, ako patrí lieskové orechy vo vašej strave:

Tieto príjemne sladké oriešky urobiť skvelý prírastok do vašej stravy. Môžu byť vychutnal ako zákusok rôznymi spôsobmi:

  • Pečienka a žuť hrsť orechov ako zdravé desiaty medzi jedlami.
  • Nasekáme nahrubo a posypeme ju na vrchole vašej obľúbenej cereálie.
  • Urobte si lieskových orieškov rozšíril na čokoládu a používať ho s chleby, dosiahnu, chapatti alebo ildy.
  • Suché pečené a prášok lieskové orechy, zmes sa nesladený kakaového prášku a mieša sa do bielkovín chvenia ako ďalšie dávky proteínu.
  • Zmiešať s ovocím do svojej celozrnných raňajkových vdolky.
  • Hodil ju s vašimi obľúbenými hýbať hranolky.
  • Používajte ju ako ozdoba pre váš kuracie alebo rybie pokrm.
  • Pražené, drvené lieskové orechy môžu byť použité vo svojej omáčky na orechovú dotyk.
  • Toast orechy a používať ju vo svojom cestovín alebo celozrnných rezancov.
  • Pridajte hrsť lieskových orieškov pri brúsení svoj viaczrnné šošovicová palacinka.

Lieskové oriešky sú balené husto bezpočet živín. Teraz, keď ste sa dozvedeli úžasné lieskové orechy výhody a používa poskytujú, sa snaží ich začlenením do svojej každodennej strave. Len šálka týchto bohatých orechov môžu byť začlenené v tej či onej forme v jedle každý deň. Uistite sa, že ste sýtiaci svojmu telu potrebné živiny.

Avšak, ako bolo uvedené vyššie, lieskové orechy, sú kalórie obťažkané potešenie. Z tohto dôvodu, opatrnosť a použiť ich pri uvážlivé a šetrným spôsobom, aby bolo možné využívať ich skutočné prínosy. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, než začnete vrátane matíc, najmä ak ste alergickí na nejaké iné orechy.

Už ste niekedy skúšali lieskové orechy? Sú to lákavo dobrý. Dajte nám vedieť, či sme vynechali nejaké ďalšie dobroty z týchto orechov. Neváhajte a podeľte sa o svoje názory s nami.

load...