Zdravie a wellness

30 úžasné výhody Granátové jablká na pokožku, vlasy a zdravie

30 úžasné výhody Granátové jablká na pokožku, vlasy a zdravie

V Indii, to je tradícia kŕmiť granátové jablko denne nevestu-k-byť ich babičky, a je to tak správne. Jesť granátové jablká sú druhou prirodzenosťou nás, ale nikdy sme si uvedomiť, ich úžasné výhody. Môžete dokonca volať granátového jablka božské ovocie, pretože to by mohlo byť jedným z najviac spomínaného plodu v dávnych teologických kníh.

Čo je granátové jablko? Tam je debata, že zakázané ovocie v záhrade Eden nebol jablko, ale granátové jablko. Hovorí sa, že šťastie ovocie čínskymi a je tradičný ovocie v gréckej svadby. Egypťania verili, že toto ovocie obsahuje celú večnosť, a tým pochová tieto plody spolu s mŕtvymi telami. Okrem týchto prekvapivých dávnych presvedčenie, existuje celý rad zdravotných výhod granátové jablká semien, ktoré dokáže divy.

Granátové jablká sú dobré pre vás?

No, granátové jablko ovocie, potom, čo vznikol v Iráne je teraz široko rozšírila do Ázie, Európy na Strednom východe a v USA Toto ovocie má drobné drahokamy uzavreté vnútri hrubé krytinou a je bohatá na flavonoidy a antioxidanty. Mnohí z nás veria, že semená tejto pikantné ovocie majú výhody, ktoré sa rozkladajú len do sféry zdravia. Tento článok je určite pre vás informovať o tom, ako semená granátového jablka pomáha pri zlepšovaní vašej pleti alebo vlasov textúru.

load...

Olej odvodený od jeho semien je obyčajná súčasť krásy a kozmetických výrobkov. Používa sa tiež v kombinácii s rôznymi inými druhmi olejov, ako je olivový olej pre aromaterapiu a preukázal akúkoľvek pochybnosť, že je najlepšia kombinácia potrebná k dosiahnutiu jemné a hladké vlasy. Prejdite nadol na čítanie o výhodách výhodách jedenie semená granátového jablka pre vašu pokožku.

A. Granátového jablka prospešnosti pre zdravie

Granátové jablko zdravotné výhody patria nasledujúce:

1. Súboje rakoviny

Vysoké množstvo antioxidanty, vitamín A, vitamín C a železa v granátových jabĺk v boji proti voľným radikálom, zastavovať je pred poškodením buniek. Granátová tak predísť mnohých druhov rakoviny, najmä rakoviny prostaty (1), karcinóm prsníka (2), a rakovina pľúc (3).

load...

2. Zabraňuje Ochorenie srdca

Antioxidanty obsiahnuté v granátových jabĺk nižšej zlý cholesterol, LDL a zvyšuje dobrý cholesterol, HDL, teda prevenciu srdcových ochorení (4). Jej šťava zlepšuje krvný obeh (5) do srdca, čo je zdravšie.

3. Zaobchádza Fertility Problémy

Tieto semená majú naozaj vysokú estrogénové vlastnosti, a preto by mohlo byť odpoveďou na vaše problémy s plodnosťou.

4. Posilňuje imunitu

Stredne veľké granátové jablko obsahuje 15% dennej požadovanej vitamín C, čo je veľmi dôležité pre dobré imunitný systém. Takže granátové jablko denne môže zlepšiť vašu imunitu (6) a udržať lekára preč.

5. Zlepšuje Dobrý cholesterolu

Má tiež hojné množstvo dobrých mastných kyselín, a tým pomôcť vaše telo zvyšovať jeho hladinu dobrého cholesterolu.

6. Zlepšuje zdravie kostí

Granátové jablko, ak sa vezmú každý deň môže dať silu kostí a zabraňuje osteoartrózy (8). S pribúdajúcim vekom; Naša hustoty kostí môže znížiť na alarmujúce úroveň. Na prevenciu a dokonca zvrátiť túto škodu, konzumácia granátového jablka alebo granátové jablko extraktov by mohlo byť užitočné. Keď je granátové jablko kŕmenie matky, dokonca aj nenarodené dieťa je preukázané, že majú viac vápnitých kosti.

7. Zdravé Tepny

K dispozícii je fenomén plaketou ako build-up dochádza na tepnách. Tento môže byť odstránený s denným príjmom granátových jabĺk (9). To tiež zabraňuje šance na ďalšie vybudovať.

8. Krvný tlak

Šťavu z granátových jabĺk, ak sa vezmú každý deň, môže znížiť vysoký krvný tlak až o 5%. Toto zníženie systolického krvného tlaku môže znížiť pravdepodobnosť mŕtvice (10).

9. Zabraňuje zubný plak

Vypiť pohár džúsu granátového jablka denne (bez cukru), a to môže zabrániť zubný plak. Nedávna štúdia ukázala, že polyfenoly, triesloviny, a ellagic kyseliny obsiahnuté v granátového jablka môže pomôcť inhibujú tvorbu kolónií baktérií spôsobujúcich plaku (11).

10. Granátového jablka Výhody pre chudnutie

Ďalších granátové jablko zdravotné výhody je to, že má vysoký obsah antioxidantov. Ak sa vezmú každý deň, môže vám to pomôcť pri kontrole telesnej hmotnosti. Môžete si vziať ovocia vo svojej každodennej strave a stratiť tie kalórie navyše (13). Vysoký obsah vlákniny sa tiež uistiť, že sa ľudia cítia viac nasýtiť po jeho konzumácii.

11. Zabraňuje Hnačka

Granátové jablko bolo povedané, že je to skvelý prírodný liek na hnačku v dôsledku svojej prirodzenej vlastnosti adstringentné (12). Ale konzumovať príliš veľa šťavu z granátových jabĺk môže spôsobiť zápchu.

12. Zabraňuje Cell poškodenia

Prítomnosť antioxidantov vo vysokom množstve, bojuje proti voľným radikálom, ktoré sa obvykle napádajú buniek a ich poškodeniu (14). Pravidelná konzumácia tohto ovocia môže udržať vaše telesné bunky a tkanivá zdravé.

13. Zabraňuje Alzheimerovej choroby

Jeden z najväčších zdravotných výhod granátových jabĺk je, že ak toto ovocie sa užíva každý deň, môže pomôcť pri prevencii Alzheimerovej choroby (15). V prípade, že pacient už touto chorobou, potom to môže byť spomalený s týmto ovocím. To tiež zlepšuje pacientov mozog a pomáha robiť každodenné činnosti riadne a aktívnejšie.

B. Pomegranate prínosom pre pokožku

Séra vyrobené zo semien Táto kyslej plody boli favorit medzi mnoho, pretože jeho non-mastné textúru. To je tiež, ako je uvedené vyššie, veľmi časté prísada do telesných produkty, ako sú pleťové krémy, práčok a masážnych olejov. Nechceš vedieť jedinečnú kvalitu táto semená držať? Nižšie sú uvedené dôvody rôzne výhody granátových jabĺk.

14. Trvá na zdravie kože

Kolagén je základnou zložkou vašej kože, ktorá zaistí, že vaša pokožka zostáva jemná, hladká a pevná. Určité zlúčeniny prítomné v granátové jablká zastaviť enzýmy z poškodí kolagénu, čím sa udržuje zdravie kože (16). Oni tiež pomáhajú v raste fibroblastov, bunky, ktoré produkujú elastín a vlákniny, aby zabezpečili, že vaša pokožka zostáva hladká a vláčna. Okrem toho, toto ovocie stimuluje proliferáciu keratinocytov, buniek, ktoré tvoria vonkajšiu vrstvu pokožky. Nárast počtu týchto buniek umožňuje koži opraviť sám lepšie.

15. Hydratuje kože

Byť bohatý na kyselinu punicic, olej odvodený z týchto semien hydratuje pokožku.

16. AIDS v regenerácii buniek

Poškodenie kože často vedie k problémom, ako je pigmentácia a starecké škvrny (17). Granátové jablká sú prospešné v tomto ohľade, pretože chránia epidermis (vonkajšia vrstva kože), a uľahčiť regeneráciu kožných buniek v epidermis a dermis (vnútorná vrstva). Tie môžu pomôcť pri produkcii prirodzene sa vyskytujúcich antioxidantov vo vašom tele, ktoré pomáhajú pri regenerácii kožných buniek. Týmto spôsobom pomáhajú pri zvyšovaní krvný obeh a pomáha pri oprave tkanív a hojenie rán.

17. Zaobchádza akné

Akné je spôsobená v dôsledku zažívacie ťažkosti alebo hormonálna nerovnováha. Granátové jablko, je bohatým zdrojom vitamínu C, môže regulovať produkciu mazu, olejovitá látka vylučovaná kožu, ktorá je príčinou pupienkov. To tiež opravuje problémy s trávením, čím podporuje zdravý krvný obeh v tele. Môžete použiť šťavu z granátového jablka na oblastiach postihnutých pupienkov. Tým sa zabráni akné a jazvy generovaním tkaniva v postihnutej oblasti (18).

18. Prospešné pre suchú pleť

Malý molekulárna štruktúra granátového jablka mu umožní preniknúť hlboko do kože, čo je účinné pre liečbu suchej pokožky (19). To má schopnosť upokojenie suchej, popraskanej a podráždenej pokožky, pretože obsahuje kyselinu punicic, omega - 5 mastnú kyselinu, ktorá hydratuje pokožku a zabraňuje strate vlhkosti.

19. Prospešné pre mastnú / zmiešanú pleť

Granátové jablko olej je ideálny pre mastnú pleť a je často používaný vo výrobkoch pre starostlivosť o pleť určených pre aknóznu pleť v boji proti akné, obmedziť zjazvenie a upokojuje podráždenia menšie (20).

20. Anti-aging výhody

Granátové jablká majú vlastnosti, anti-starnutie, a tak omladzuje pokožku a to ako interne, tak externe. Šťavu z granátových jabĺk je prospešné pre pokožku, ktorá je poškodená v dôsledku vystavenia slnku alebo starnutia. Olej zo semien granátového jablka pomáha posilňovať epidermis tak znižujú alebo zdržujúci vrásky. Toto ovocie poškodenie opravy kože, aby vám poskytol hladké a mladistvej pleti a predlžuje životnosť buniek, ktoré sa podieľajú na produkcii kolagénu a elastínu. Kolagénu a elastínu napumpovať pokožku a robí ju pružnosť, tak aby bola stále mladé a minimalizuje vznik vrások (21).

21. Sun Protection

Granátové jablká sú skvelý spôsob, ako čeliť škodlivým účinkom slnka (22). Tie obsahujú množstvo antioxidantov, ktoré chránia pokožku pred poškodením voľnými radikálmi. Oni tiež zabrániť rakovine kože, zmiernenie spálenie a znížiť známky poškodenia slnkom. To poskytuje ochranu proti rakovine kože, pretože obsahuje veľké množstvo kyseliny ellagovú, polyfenol, antioxidant, ktorý inhibuje rast kožných nádorov.

22. Liečenie kožných zápalov

Granátové extrakty sú porovnateľné s akékoľvek masťou upokojujúce zápal kože (23). Obsahujú polyfenoly, spolu s ďalšími zlúčeninami, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Semená granátového jablka obsahujú vynikajúce liečivé vlastnosti, ktoré podporujú rýchle hojenie. Náročné granátové jablká a uplatňoval svoje extrakty alebo olej na postihnuté oblasti zaisťuje rýchle hojenie vašej pokožky a bojuje infekcii. Okrem toho, že nezanecháva jazvy alebo značkou na koži po uzdravení.

23. Lieči suchú pleť a Trhliny

Trpíte popraskané alebo suchú pokožku? Naneste granátové jablko olej zo semien v pravidelných intervaloch a môžete rozlúčiť na tie praskliny.

24. Revitalizuje pokožku tváre

To bude mať zmäkčovadlo tiež oživiť vašu pokožku tváre a je tiež skvelý produkt na hojenie rán.

25. Zaobchádza Infekcia kože

Ľudia, ktorí trpia zápalovými a iné kožné problémy, ako sú ekzémy, psoriáza nemusí mať obavy o domáce liek, pretože je to tu. Granátové jablko semená majú naozaj dobré antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. To preto, pomáha zmierniť vás z uvedených kožných infekcií.

C. Pomegranate výhody pre vlasy

Tento delikátny ovocie nie je pravdepodobné, že bude účinná pri liečbe zázračne problémy vlasy, ako je vypadávanie vlasov, lupiny, rednúce vlasy, atď Ale to predsa obsahuje živiny, ktoré môžu mať prospech vaše vlasy nepriamo. Napríklad, vypadávanie vlasov je často spôsobená v dôsledku anémie, ktorá môže byť znížený týmto ovocím. Granátové jablko zlepšuje krvný obeh, ktoré by mohli pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov.

26.Strengthens vlasové folikuly

Piť šťavu z granátového jablka pomáha v posilňovaní svojej vlasové folikuly (24). Granátové jablko extrakt je často používaný na liečbu vypadávania vlasov. Granátové jablko olej obsahuje kyselinu punicic ktorý robí vaše vlasy silné, silné a zdravé. To tiež zlepšuje krvný obeh na pokožku hlavy, čím stimuluje rast vlasov.

27. Liečba krepaté vlasy

Granátové jablko olej je často používaný v rozpálenom oleji ošetrenie alebo pre-šampón upokojujúce pre kučeravé a cez spracované vlasy na účely klimatizačného Kinky, kučeravé a vlnité vlasy. To detangles vlasy a hydratuje vlasu, čím sa zlepší vzhľad a dojem z vašich vlasov. Potom, čo vedel svoje početné výhody, tu je niekoľko tipov a tidbits o tom, ako sa dostať maximum z granátového jablka ovocia (25).

28. Pridá Shine & lesk vlasov

Jednou z hlavných výhod semená granátového jablka je, že olej odvodený z toho môžu byť použité ako nosné oleje s inými olejmi, ako je jojobový olej alebo mandľový olej. Takže, ste umierajú na dlhých, mäkkých a lesklé zámky? Potom tu to máte.

29. Vyživuje vlasy

Semená granátového jablka sa ukázali nielen hydratovať vlasy a dať výživu, ktorú potrebuje vitamíny a minerály, ale tiež dáva to, že lesk.

30. Posilňuje vlasy bez lesku

Tepla z granátového jablka olej, až sa stane mierne teplú a masírujte vlasy s ním. Zabaľte si vlasy uterákom a čakať po dobu asi 30 minút, než ho opláchnite šampón alebo kondicionér. Byť bohatý na esenciálne mastné kyseliny a kyseliny punicic, posilní všetky nudné pramene a dať vaše vlasy prirodzený lesk.

D. Ako vybrať a uložiť?

Výber: Pri nákupe granátové jablká, vždy zvoliť plody, ktoré sú bacuľaté a guľaté, ťažké pre ich veľkosť a majú bohaté, sviežu farbu a chuť. Mali by mať tenkú ešte tvrdú kožu bez akýchkoľvek škrtov alebo kazov. Ich koruna by mala byť bez plesní. Väčšie plody sú šťavnatejšie než ich menšie náprotivky. Semená vaky sú všeobecne veľkosti nechty. Kôstky pripomínajú kukuričné ​​zrná, ale sú červenkastá, trochu priesvitná a má tenšie kožu. Farba šupky nemusí byť nutne červená. To sa môže pohybovať od bytia úplne červenej až červenohnedá, ale to nebude mať vplyv na kvalitu. Vždy radšej zvoliť hlbšie farebné ovocie. Vzhľadom k tomu, granátové jablká nie sú dozrievajú raz zdvihol, je vhodné kúpiť plne zrelé plody.

Skladovanie: Pri izbovej teplote, môže granátové jablká trvať až dva týždne. Ak sú uložené v chladnom a suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného svetla. Celé plody môžu byť uložené až mesiac na chladnom a suchom mieste a môže byť dokonca v chladničke až dva mesiace. Aj keď to nie je doporučené zmraziť celé ovocie, môže byť osivo pips zmrazené vo vzduchotesnej vrecka po dobu až jedného roka. Čerstvá šťava môže byť v chlade, ale mal by byť používaný v priebehu dvoch až troch dní. Rezané granátové jablká by mali byť konzumované počas štyroch dní, pretože telo sa zhoršuje rýchlo po otvorení ovocie.

E. Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Toto chutné a exotické ovocie môže byť súčasťou vášho denného jedla pridať viac vlákniny, draslíka a vitamínu E do svojho jedálnička. Granátové jablká môžu byť konzumované rôznymi spôsobmi. Môžu byť konzumované samostatne alebo tvorí súčasť iných pokrmov. V skutočnosti, semená granátového jablka, aby sa lahodnú a zdravú desiatu. Pred vykonaním granátové jablko svojej každodennej strave sponku, mali by ste sa naučiť ju správne čistiť. Za týmto účelom, skóre kožu v kajute a otvoriť ju. Uvedenie každý štvrťrok pod vodou, vyvŕtajte semená prstami zvnútra. Dreň, je ľahšia, bude plávať na vrchol, zatiaľ čo ťažšie pochybný ovocie klesne pod. Voda uvoľní semená, takže je ľahšie zhromaždiť. Spustiť prsty do každého štvrťroka oddeliť semená. Môžete nabrať semená hore; väčšina z nich by sa potopil na dno vody. Nižšie sú niektoré tipy pre radosť toto šťavnaté ovocie.

Prášok zo sušených Semená môžu byť použité v mäsové jedlá

Semená granátového jablka sú jedlé, a veľa ľudí žuť na semenách pri jedle ovocia uvoľniť šťavu z vakov, prehĺtanie semená potom. Tieto semená sú dobrým zdrojom balastných látok, ktorý pomáha očistiť telo (26). V Indii, sušené semená granátového jablka sa rozomelú na prášok, ktorý sa používa v mäsa.

Ovocie môže byť vyžmýkaný džús

Niektorí ľudia nasávať len šťavu z semien a potom vypľuť semená. Môžu otáčajte rázne ovocie na tvrdom povrchu rozbiť vačky šťavy. Keď ovocie zmäkne, môžu prepichnúť koniec, vložte slamu a vysať šťavu stlačením ovocie. Avšak, tento proces zahŕňa značné množstvo odpadu. Dalo by sa dokonca zbierať červené semená a dať do do odšťavovač, aby šťavu z granátového jablka.

Semená pridať exotické aróma do potravín

Granátové jablko semená môžu nasypať na rôznych potravinách, tak odovzdávať svoje exotické arómu pre bežnej stravy. Môžete posypať tieto semená vo svojom rannom ovsených vločiek alebo cereálií a na vrchole mango kociek. Môžu byť tiež miešať do oranžovej alebo jablkovej šťavy a dokonca aj čierny čaj za štipľavú chuť.

Pridaný pri príprave polievok

Granátové jablko semená môžu byť tiež pridané do rôznych polievok. Dokonca si môžete pripraviť z granátového jablka polievku a aby bolo ešte zaujímavejšie, pridajte niekoľko zeleninu, aby to.

Použitý v miešaných nápojoch, pitie, & zmrzlín

Šťavu z granátového jablka má kyslú citrusy chuť. Je teda vhodný pre použitie v citrusových marinády, a to buď úplne alebo čiastočne pre zmenu chuti. Francúzska urobiť hrubú červenú sirup z granátových jabĺk, známych ako "grenadíny". Je nealkoholické a často používaný v kokteilov, ako je Tequila Sunrise. To môže byť tiež používaný ako príchuť do detských nápojov a zmrzlinových pohárov.

Skvelý doplnok k rôznym Šaláty

Granátových jabĺk môže byť skvelým doplnkom všetkých druhov šalátov. Si môžete pripraviť sezónne šalát tým, že hodí čerstvé zelené, ako baby špenátom a rukolou s plátkami hrušiek, opekané orechy, strúhaný plesňový syr, a semená granátového jablka v citrónovou zálievkou. Ovocný šalát sa tiež môžu pripraviť kombinovaním manga, semená granátového jablka a papáje, pridávanie trochu citrónovej šťavy pre kôru. Granátové jablko semená môžu byť pridané do šalátu z vlašských orechov, kozí syr, špenát, za použitia obväz na báze svetlo medu.

Vyrobený do salsy, ktoré môžu byť podávané viac ako kura

Môžete servírovať chutné prvý kurz doplnením korenené, dusenú alebo pečené kura s granátového jablka salsa. Na prípravu salsa, semená granátového jablka možno miešať s jemne nasekanou červenou paprikou a veľkosti sústa oranžovej segmenty. Tento salsa môžu byť podávané cez kurča.

Použije k príprave najrôznejších Smoothies

Semená granátového jablka môžu byť pridané na rôzne koktaily, alkoholické nápoje a džúsy. Všetko, čo musíte urobiť, je miešať semená granátového jablka v mixéri, kým nie sú vrty a naliať výslednú tekutinu cez sitko. Táto tekutina môže byť použitá, aby sa z granátového jablka mojito, granátové jablko víno alebo pridané do mango smoothie.

Pridajte Variety & príchuť Dezerty

Granátové jablko semená môžu pridať odrody a chuť do zákuskov rovnako. Môžu byť sypané cez jogurtom alebo zmrzlinou. Môžu byť tiež sypané cez čokoládovú tortu spolu s niekoľkými malín.

Ako zdravotná nápoj

Šťavu z granátových jabĺk môže byť zahrievaný s jablkový mušt a škorice. Po odstránení škoricovej semien, môže byť podávaná v žiaruvzdorného skla a sypané semená granátového jablka. A zo všetkého najviac, granátové jablká, sú ľahko dostupné. Prečo sa obťažovať s cudzími super potravín, až budeme mať rýchly prístup k granátové jablko? To má toľko skvelých výhod, a to ako vnútorné a vonkajšie, že by to jednoducho bolo pochabé, aby to konzumovať denne (27).

Takže to bolo o mnoho využití granátového jablka, teraz sa pozrime na granátové jablko výživnú hodnotu.

Pomegrante Nutričné

Stačí sa pozrieť na tento nutričnej hodnote semená granátového jablka:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 83 kcal 4%
Uhľohydráty 18,70 g 14%
Proteín 1,67 g 3%
Celkový obsah tuku 1,17 g 6%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 4 g 11%
Vitamíny
Folates 38 ug 9.5%
Niacín 0,293 mg 2%
Kyselina pantoténová 0,135 mg 3%
Riboflavín 0,075 mg 6%
Tiamín 0,067 mg 5.5%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 10,2 mg 17%
Vitamín e 0,60 mg 4%
Vitamín k 16,4 mg 14%
Elektrolyty
Sodík 3 mg 0%
Draslík 236 mg 5%
Minerály
Vápnik 10 mg 1%
Meď 0,158 mg 18%
Železo 0,30 mg 4%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,119 mg 5%
Fosfor 36 mg 5%
Selén 0,5 ug 1%
Zinok 0,35 mg 3%
Fytonutrienty
Karotén- ß 0 ug
Kryptoxantín-ß 0 ug

Pozrite sa na video z StylecrazeTV - 10 úžasné zdravotné prínosy granátových jabĺk

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách granátových jabĺk. Takže, ste pripravení urobiť záväzok granátové jablko? Vedia akýchkoľvek iných výhod alebo granátové jablko recepty? Nechaj nás a dajte nám vedieť!

load...