Zdravie a wellness

30 účinných domácich liekov na edém

30 účinných domácich liekov na edém

Opuchnuté členky a nohy, opuchnuté oči a celkový pocit ťažoby - áno, môžete mať opuchy. A nie, nemusíte byť tehotná, aby si to!

Edém, jednoduchšie povedané, je zadržiavanie vody. Voda má tendenciu hromadiť medzi bunkami v mäkkých tkanivách a môže dôjsť v dôsledku mnohých podmienok. Opuch sám o sebe nie je choroba, ale je známkou základným ochorením, ktoré by mali byť kontrolované a liečiť. Edém môže dôjsť v dôsledku ochorenia obličiek, tehotenstvo, alergické reakcie, nádor lymfatických uzlín, ochorenie pečene a niektorých druhov liekov, ako sú napríklad NSAID a kortikosteroidy.

Druhy edému:

Existujú rôzne typy edému postihujúci rôzne časti tela. Sú rozdelené do kategórií:

  • Jamky: Ak použijete tlak na kožu a zárezu formy, to je známe ako prieťahov edém.
  • Non-jamky: Ak použijete tlak a dôjde k žiadnej odsadenie, to je označovaná ako non-prieťahov edém.

Kým tam sú domáce opravné prostriedky pre opuchy, by ste nikdy nemali ignorovať. V skutočnosti, keď používate edém domáce opravné prostriedky, aby bolo miesto, aby sa poradil s lekárom, takže viete, základnú príčinu. Domáce opravné prostriedky môžu poskytnúť úľavu od opuchov, ale nemožno vyliečiť chorobu, ktorá ju spôsobuje.

load...

Hlavné prostriedky pre edému:

Existuje niekoľko domáce opravné prostriedky pre opuchy a pre väčšinu z nich, budete potrebovať jednoduché zložky, ktoré sa nachádzajú takmer vo všetkých domácnostiach. Takže by nemal mať problém po týchto opuchu opravných prostriedkov.

1. Ľanové semienka:

Brúsiť ľanové semienko a posypeme ju na jedlo. Nielen, že to zmierniť opuch, bude tiež poskytovať svoje telo s mnohými prospešných živín. Ak zistíte, chuť flaxseeds nie je na vašej chuti, môžete sa ľahko dostať ľanový olej a aplikovať na postihnuté časti.

2. Horčičného oleja:

Nie je nič viac upokojujúce, než príjemná masáž s nejakým teplým olejom. Takže si praskanie a zahriať trochu horčicový olej a používať jemné krúživými pohybmi ho aplikovať na postihnutú časť tela. To bude stimulovať krvný a lymfatický tok, čo pomáha prebytočnú vodu vypustiť von z mäkkých tkanív. Môžete tiež pridať dve čajové lyžičky oleja v pohári teplej vody a naneste vodu na svojom tele.

load...

3. Semien feniklu:

Varí sa 500 ml vody a pridajte lyžičku cukru. Pridá sa 12 gm semien feniklu do vody a nechá sa lúhovať asi 15 minút. Kmeň vodu a konzumovať každý deň na zmiernenie opuchu z nôh a členkov.

4. Jablkový ocot:

Mnohí ľudia konzumujú jablčného octu ako denný pleťový krém. To môže tiež pomôcť s opuchmi. Môžete ho konzumovať alebo aplikovať na postihnutú časť tela. Ak ste ju uplatňujú, uistite sa, že masáž po dobu 5 minút, takže vstúpi do kože. To bude nielen zmierniť opuch, ale tiež zmierniť sprievodné bolesti.

5. Koriandra Semená:

Pridajte 2 lyžičky koriandra semená trochou vody a varíme. Zníženie vody o polovicu a kmeň kvapaliny. Konzumovať celý kvapaliny na jeden záťah. Alternatívne možno variť 100 g semien v 2 litroch vody, po dobu asi 10 minút. Kmeň a používať kvapalinu máčať nohy a členky.

6. Uhorka:

Extrahovať jeden sklenený uhorky šťavu a konzumovať každý deň. Nielen, že to zmierniť opuch, ale tiež pomôže odplaviť toxíny z tela.

7. Dandelion Tea

Púpava je prírodné diuretikum, a to môže odstrániť prebytočnú vodu z tela. Ak chcete púpava čaj, prinesie šálku vody do varu. Vyberte ju z ohňa a pridajte čerstvú púpavy k tomu, asi čajovú lyžičku. Pred napínal nechať púpava lúhovať asi 7 minút. Piť čaj. Tie by mali mať záujem konzumovať asi dva až tri šálky čaju denne získať efektívne výsledky.

8. Kostihoj a podbeľ:

Obe tieto byliny je známe, že majú protizápalové vlastnosti a môžu pomôcť pri zadržiavaní vody. Varte asi štyri šálky vody a pridajte dve čajové lyžičky jednotlivých bylín. Variť vodu ďalej po dobu 5 minút a kmeňa. Namočte žinku do teplej tekutiny, vytlačte prebytočnú tekutinu z neho a umiestniť ho na rozvodnenej časti tela. Pokračujte v tom, kým sa kvapalina vychladne. Tie by mali mať záujem využívať tento edém Náprava trikrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

9. Tonik:

Môže to znieť divne, ale to domáci liek na opuchu môže pomôcť, ak sú vaše nohy napučať v dôsledku zadržiavania vody v tele. Chinín v toniku pomáha zmierniť opuch. Namočte nohy v nejakom tonikom a budete sa diviť, ako to je upokojujúce!

10. Grapefruit Esenciálny olej:

Nie je nič viac upokojujúce, než útulné, teplé kúpele. Namáčanie môže zmierniť opuch, ale keď pridáte pár kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja, budete mať v nebi. Prípadne môžete zmiešať olej s trochou olivového oleja a masírujte postihnuté oblasti. Uistite sa, že budete používať kruhové pohyby, zatiaľ čo masírovanie.

11. Epsom Salt:

Prevádzkovať kúpele a pridajte Epsom soľ do neho. Byť liberálne pri pridávaní Epsom soli. Nebude vám ublížiť v každom prípade. To zmierni opuch a tiež pomôže zmierniť bolesť a bolesť. Nájdete tu kúpele upokojujúce a uvoľňujúce.

12. Ginkgo biloba:

Táto bylina pomáha zlepšiť krvný obeh uvoľnením zúžené krvné cievy. Vezmite sušených listov ginka dvojlaločného a pridať ich do vriacej vody. Odstrániť z tepla a nechajte listy na strmé po dobu asi 10 minút. Namáhať a konzumovať.

13. Konský gaštan:

Toto zariadenie nielen zlepšuje krvný obeh, ale tiež prispieva k zníženiu opuchu, a to vďaka svojej protizápalové vlastnosti. To prispieva k zvýšeniu priepustnosti kapilár, tak, že nadmerné množstvo tekutiny sa vstrebáva v tele. Môžete ľahko dostať pagaštanu olej z obchodu so zdravou výživou a aplikovať ju na postihnuté časti tela. Použitie kruhové pohyby počas aplikácie.

14. Tea Tree Oil:

Tento silný olej môže pomôcť znížiť lokalizovaný edém. Zmiešajte olej s niektorými Margos listami alebo Margos (Neem) ropy a aplikovať ich na postihnutú časť tela. To zmierni opuch a tiež pomôcť znížiť bolesť, ak existuje.

15. Cvičenie:

Nôh a členkov môže dostať opuchnuté v dôsledku dlhodobého sedenia. Najlepší spôsob, ako sa dostať prebytočnú tekutinu v čase tým, že fyzicky aktívny. To bude stimulovať tekutiny pracovať svoju cestu späť smerom k srdcu a zmierni opuch.

16. Výška:

Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre opuchy nepochybne je nadmorská výška. Povýšiť postihnutú časť pre cca 30 minút. To pomáha odvádzať prebytočnú tekutinu. Pozrite sa na to asi trikrát denne. Zvyčajne, keď ide o vaše nohy, môžete umiestniť vankúšik pod nimi.

17. Voda:

Najlepší nápoj konzumovať, keď trpia zadržiavanie vody je voda! Veľa ľudí predpokladá, že ak pijú vodu, edém zhorší. Naopak, ak je vaše telo dostane dehydratácii, edém bude zhoršovať. Takže, konzumujú veľké množstvo vody, aby obličky aktívne. Tým sa zníži nielen opuchy, ale tiež pomôže zabrániť.

18. Petržlen Tea:

Strmé dve čajové lyžičky sušenej petržlenu v šálke vriacej vode po dobu asi 10 minút. Namáhať a konzumovať. Tie by mali mať záujem na vypiť asi tri šálky čaju denne petržlenovou vňaťou. Petržlen je prírodné diuretikum a pomáha pri odstraňovaní prebytočnej tekutiny z tela. Avšak, ak ste tehotná, to nie je nápoj pre vás.

19. Borievky:

Bobuľky borievky zlepšiť fungovanie obličiek a majú tiež močopudné účinky na vaše telo. Môžete získať tieto plody vo forme tinktúry. Pridajte 15 kvapiek tinktúry na pohár vody a spotrebujú trikrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

20. Corn Silk:

Kukurica hodváb je silný diuretikum a mali by ste ho použiť s starostlivosť-nepreháňajte to. Vysušte kukurica hodváb a strmé lyžicu v šálke vriacej vody po dobu približne 5 minút. Piť tento, čaj ', trikrát denne, a nie viac. Tiež zdržať pitia pred odísť do postele, alebo si udrží vstávanie v noci.

21. Koreň púpavy, listy žihľavy, ovsená slama, kukuričné ​​hodváb a semien feniklu:

Zmiešajte dve čajové lyžičky koreňa púpavy a pol lyžičky každej z semien feniklu, ovsenej slamy, listy žihľavy a sušeného obilného hodvábu v šálke vriacej vody. Odstrániť z tepla a nechajte ho lúhovať asi 20 minút. Kmeň a konzumujú dve šálky denne. Bude zmierniť zadržiavanie tekutín a pomôže znížiť opuch. Jedným z účinných bylinných k opuchu.

22. Melasa a aníz:

V 250 ml vriacej vody pridať pol lyžicu melasy a lyžicu anízu. Pokračujte varu, kým zmes znižuje na polovicu. Rozdeľte kvapalinu do štyroch častí a piť po celý deň. Bude zmierniť opuch, pokiaľ nie je spôsobený základovú zdravotného problému.

23. Jačmeň vody:

Ak ste tehotná a majú opuchy, jedná sa o domáce liek skúsiť. Trvať nejaký jačmeň do misy, pridáme nakrájané kúsky čerstvého citróna a zalejeme vriacou vodou cez neho. Prikryte a nechajte vodu vychladnúť. Kmeň a konzumovať tak často, ako sa cítite. Jačmeň voda chutí nevýrazné, takže pridať trochu medu a štipky soli pre zlepšenie chuti.

24. Cesnak:

Naložený s antioxidantmi, cesnak môžu tiež zmierniť nehu a bolesť, ktoré prichádzajú s opuchom. Munch na dva strúčiky cesnaku znížiť nepohodlie. Nezabudnite, že cesnak tiež pomáha telu pri resorpcii prebytočnú tekutinu. Takže to môže zmierniť opuch rovnako.

25. Ananás:

Ananás obsahuje vysoké množstvo chlóru, ktoré stimulujú obličky spláchla, prebytočnú tekutinu a toxíny z tela. Tak, jeden z najlepších a najchutnejšie spôsob, ako zmierniť vaše edém je konzumovať čerstvý ananás.

26. Kapusta:

Je zvláštne, ako to môže znieť, kapustné listy majú schopnosť pomáhať telu vstrebávať prebytočnú tekutinu. Takže umiestniť niekoľko kapustné listy na postihnuté časti tela a zaistite obväzom. Listy pomôže znížiť opuch v okamihu.

27. Uhorka a zemiakov:

Rovnako ako kapusta, uhorky a zemiaky taky môže pomôcť telu vstrebávať prebytočnú tekutinu. Rezané uhorky na prúžky a umiestnite ich cez postihnutú oblasť. Potom umiestnite lúpané, plátky zemiakov nad ním a zaistite obe zeleninu s bandážou. Nech si prenocovať a robiť svoju prácu. Budete prebudiť edém zadarmo!

28. Žihľava dvojdomá:

Žihľava dvojdomá je prírodné diuretikum a bol používaný na liečbu zadržiavanie vody od stredoveku. Môžete si uvariť čaj zo žihľavy a konzumovať to dvakrát alebo trikrát denne. Pomáha veľmi efektívne zmierniť opuch.

29. Bitter tekvica:

Ako chutí to môže znieť, to opuch domáci liek veľmi prospešné pri liečbe opuchov. Použite Odrezky nôž na odstránenie kože z horkej tekvice a odstráňte semienka v stredu. Nakrájame na malé kúsky a namočte po dobu 30 minút vo vode. Pridajte trochu soli do vody. To pomôže odstrániť nadmernú horkosť. Spustiť horkej tekvica kusy cez mixéra. Môžete pridať med alebo soľ a korenie, aby to chutnejšie. Kmeň a konzumovať šťavu.

30. Margos Listy:

Margos, tiež známy ako neem alebo indické lila, má mnoho liečivých vlastností a jednou z nich je zmiernenie opuchov. Hodiť hrsť listov do vriacej vody. Odstrániť z tepla a nechajte listy na strmé po dobu asi 20 minút. Namáhať a konzumovať. Čaj bude horký, takže pridať trochu medu.

Pozor:

Ak máte opuchy, okamžite znížiť príjem soli. Tie by mali mať záujem konzumovať menej ako 2100 mg soli na dennej báze. Vyhýbajte sa potravinám s vysokým obsahom soli a to vrátane spracovaných potravín rovnako. Niektoré z bylinných diuretík môže hodiť svoju prirodzenú rovnováhu soli do chaosu. Takže buďte veľmi opatrní pri použití týchto bylín.

Váš edém môže zhoršiť, ak je príliš studený alebo horúci. Takže vyhnúť sa horúcej sprchy a vane. Niektorí ľudia chceli využiť saunu ako spôsob, ako detoxikovať svoje telo. Ak máte opuchy, bude sauny neurobí vám k ničomu. V chladnom počasí, uistite sa, že budete nosiť teplé oblečenie. Pár týchto opatrení s domáce opravné prostriedky a treba zaznamenať vaše opuchy zlepšuje.

load...