Zdravie a wellness

30 najlepších výhod Coconut (Nariyal) pre pokožku a zdravie

30 najlepších výhod Coconut (Nariyal) pre pokožku a zdravie

Tí, ktorí veria v liečivé účinky prírodných ingrediencií bude pravdepodobne vedieť o zdravotných prínosoch kokosu. Indickí domy boli pomocou dobrotu kokosu v rôznych formách po celej generácie. To je jeden z ovocia, ktoré môžu byť použité na postarať sa o všetky vaše potreby.

O Coconut:

Kokosový orech je ovocie, ktoré patria do nucifera palmy Cocos. Tento zrelý orech je jedným z najviac používaných priečinkov v kuchyniach Indie. Stovky kokosových druhu sa nachádzajú po celej Indii a jeho chuť meniť v závislosti na jeho pôdy alkality. Jeho vonkajšia časť je zelenej farby, ktorá sa stáča hnedé ako to zreje. Pod tvrdou škrupinou je biela jedlé. Kokosový orech je tiež známy ako, Nariyal 'v hindčine,, Kobbari Bondam' v Telugu,, TENKAY 'v tamilčine,, Karikkin' v Malayalam,, Thengina Kai 'v kannadčina a, Narikelera' v bengálčine. Čerstvo zozbierané kokosový obsahuje sladkú vodu, ktorá je veľmi prospešné pre zdravie. Kokosový orech je zdravý matice, ktoré možno bezpečne používať ako potravina. Je to predovšetkým reakcia zadarmo. Jadro je nielen zdravá, ale aj bezpečné na konzumáciu počas tehotenstva.

30 Amazing Kokosové Výhody:

Nižšie sú 30 úžasné výhody kokosu pre pleť, vlasy a zdravie:

Zdravie Výhody Coconut:

Kokosový olej obsahuje vysoké množstvo nasýtených tukov, ale tieto sú neškodné. Obsahujú stredne nasýtené triacylglyceroly, ktoré sú mastné kyseliny strednej dĺžky. Tieto mastné kyseliny sú absorbované inak v tele. Idú rovno do pečene z tráviaceho traktu a ďalej sa premenil ketolátok. To môže mať terapeutický účinok na mozgových porúch, ako je epilepsia a Alzheimerovej choroby. Zdravotné výhody kokosové patria nasledujúce:

load...

Obsah 1. Fiber:

Kokosový s vysokým obsahom vlákniny a poskytuje monštruózne 61% vlákniny. Kokosové vlákno spomaľuje uvoľňovanie glukózy a transportuje ho do bunky boli je premenený na energiu. Pomáha pri zmierňovaní namáhaní pankreasu a enzymatických systémov, čo znižuje riziko vzniku diabetu.

2. Ovládanie diabetes:

Kokosový zlepšuje sekréciu inzulínu a využitie glukózy v krvi. Riadi diabetu tým pozitívne ovplyvňujú hormóny pre kontrolu hladiny cukru v krvi. To spomaľuje vzostup hladiny krvného cukru a pomáha znížiť glykemický chute. Kokos výhody rýchle trávenie a ďalšie príznaky spojené s poruchami zažívacieho a čriev. Podporuje vstrebávanie živín a minerálnych látok a zároveň poskytuje vlákninu. Znižuje tiež vracanie a nevoľnosť.

3. Anti-aging:

Cytokiníny, kinetin a trans-zeatin prítomné v kokose, že anti trombotická, anti-karcinogénne a anti-aging účinky na telo.

4. Posilňuje imunitu:

Kokosový výživa je vynikajúci pre imunitný systém. Je antivírusové, antifungálne, antibakteriálne, a antiparazitárne. Príjem z kokosového oleja môžu pomôcť telu montáž odolnosť voči obom vírusy a baktérie, ktoré spôsobujú illness.Consuming kokos vo svojej surovej podobe môže pomôcť liečiť niektoré z najhorších a najviac pružné choroby, ako je infekcia hrdla, zápal priedušiek, infekcia močových ciest, pásomnice a iné ochorenia spôsobených mikróby.

load...

5. Zaobchádza brušnej tuky:

Kokosový je tiež prospešné pri liečení nebezpečných tukov v brušnej dutine. Brušné tuky sú najnebezpečnejšie zo všetkých tukov a sú spojené s rôznymi chorobami. A 200 g kokosu podávať denne môže viesť k výraznému zníženiu ako BMI a obvod pásu v pouhých 12 týždňov.

6. Celkový zdravotný stav:

Výskum preukázal, že ľudia, ktorí konzumujú kokos denne sú zdravšie v porovnaní s tými, ktorí nie. V niektorých krajinách je to vláknina, ktorá ľudia vyžíval si po mnoho generácií.

7. Zvyšuje energiu:

Kokos pomáha zvýšiť energiu spaľovanie tukov. Triglyceridy nájsť v náraste kokosového oleja 24 hodinách výdaj energie o 5%, čo vedie k zníženiu hmotnosti v dlhodobom horizonte. Je tiež známe, že zníženie bodavá bolesť z hladu. To priamo súvisí so spôsobom mastných kyselín v tele metabolizujú ako ketónu, ako chuť k jedlu znižuje účinok. Ľudia, ktorí konzistentne používať kokosové produkty majú väčšiu schopnosť ísť bez jedla po dobu niekoľkých hodín s žiadnymi účinkami hypoglykémie. To tiež podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy a pomáha zmierniť príznaky chronickej únavy.

8. Zachádza epilepsie:

Ketogénna diéta je nízke carb diéta, ktorá sa používa na liečbu rôznych porúch. Jeho najznámejšia aplikácia je liečenie epilepsie u detí. Diéta zahŕňa stravovanie málo sacharidov a veľké množstvo tuku, čo môže viesť k zvýšeniu koncentrácie ketolátok v krvi. Táto diéta môže výrazne znížiť rýchlosť záchvatov u epileptických detí.

Rakovina 9. Súboje:

Kokosový výživa tiež preukázané, že majú protirakovinové účinky. To je zvlášť výhodné pre liečbu rakoviny hrubého čreva a prsníka.

10. Chráni hydratovaný:

Kokosová voda obsahuje kľúčové elektrolyty, ktoré pomáhajú pri zachovaní hydratácie. Osoby zapojené do jednoduchých cvičení a iné namáhavej činnosti by mali zahŕňať čo najviac kokosová voda, pretože môžu v ich strave. Kokosová voda nahradí stratené elektrolyty, hydratuje a zvyšuje imunitnú odpoveď. To je lepšou alternatívou k vode, pretože je chutnejšie než čistá voda a je vložený s výživou.

11. Výživné a zdravé:

Kokosová voda je považovaná za výživnejšie a zdravšie ako plnotučného mlieka. Obsahuje laurovou kyselinu, ktorá je považovaná za ekvivalent materského mlieka. Prirodzene je sterilný, ako prestupuje filtračné struku. To tiež lieči opicu. Kokosová voda má prirodzenú izotonické nápoje v rovnakej úrovni ako v krvi.

12. Zabraňuje infekcie močových ciest:

Prirodzený diuretikum majetkom kokosu lieči infekcie močových ciest. To zlepšuje prietok moču, ako sa zbaviť infekcie prirodzene.

13. Zlepšuje hladinu cholesterolu v krvi:

Kokos pomáha zlepšiť hladinu cholesterolu v krvi v tele a znižuje riziko srdcových chorôb. Nasýtené tuky v kokosovom zvýšiť dobrého cholesterolu v tele a kontrolovať LDL na benígne podtypu. Toto zlepšenie rizikových faktorov kardiovaskulárnych ochorení teoreticky vedie k zníženiu rizika vzniku srdcových chorôb.

14. Ovládacie prvky kyslosť a pálenie záhy:

Kokosová voda môže tiež pomôcť zmierniť kyslosť a pálenie záhy problémy.

15. Počas tehotenstva veľmi prospešné:

Kokosové mlieko je sterilný a je veľmi dobré pre tehotné ženy. Zlepšuje imunitu a zdravie matky a dieťaťa a zabraňuje infekcii a ďalších chorôb. To tiež zvyšuje hladinu plodovej vody k zlepšeniu celkového zdravotného stavu plodu.

16. Bojuje baktérie:

Kokosový olej obsahuje vysoký obsah monolaurin a kyseliny laurovej, ktorý pomáha zabiť baktérie, vírusy a huby a udržuje infekcií v šachu.

17. Dobré pre ústnu hygienu:

Kokosová voda možno tiež použiť ako von pláchanie zabiť ústa baktérie, znížiť zápach z úst a zlepšiť celkovú zubné zdravie.

18. Zdravé kosti a zuby:

Jesť kokosové orechy pravidelne podporuje rozvoj zdravej kosti a zuby. Zlepšuje schopnosť tela absorbovať vápnika a mangánu aký vývoj kostí pomoc. Zabraňuje tiež osteoporózu, stavu, ktorý umožňuje kosti tenkými a krehkými a stráca jej hustotu. Tak to je zdravá alternatíva pre tých, ktorí sú na laktózu.

Kožné Výhody Coconut:

Kokosový orech je často používaný vo forme oleja v kozmetickom priemysle s cieľom zlepšiť zdravie a vzhľad pokožky a vlasov.

19. Boje vysušenie:

Kokosový olej, ak sa používa na koži zabraňuje vysúšaniu a šupinatosť a udržuje ju hydratovanú a vláčnu. To tiež podporuje pokožku a snaží sa napraviť škody, ktoré ním prešli v priebehu času. To uľahčuje spoločný stav kože zvanej neuróza, ktorý sa vyznačuje tým, suché, drsné a šupinatá koža. To tiež znižuje závažnosť atopickej dermatitídy, ktorá je náchylná k infekciám, ako je Staphylococcus aurous.

Použitie kokosové čistí a neutralizuje toxíny, plesne a baktérie na vonkajších vrstiev pokožky, ktorá nielen detoxikuje, ale tiež vytvára prirodzený imunitný systém a ochranu pokožky.

20. Efektívna na suché ruky:

Extra panenský kokosový olej môže byť tiež použitý na liečbu suchej a vyprahnutej rúk. Pravidelné umývanie riadu často vysušuje pokožku a robí je nevzhľadné. Namiesto použitia drahých chemických to ťažko kozmetiku, platí panenský kokosový olej na ruky, aby si krásne a hladké ruky.

21. Zabraňuje rakovinu kože:

Zlepšuje obsah vlhkosti a lipidov v koži a zabraňuje rakoviny kože tým, že blokuje 20% tvrdých ultrafialové lúče. Môže byť použitý ako telo a pleť hydratačný krém, pretože hydratuje pokožku pomocou doplňovanie prírodné oleje. Kokosový olej môže byť tiež použitý na čistenie tváre trením v krúživými pohybmi.

22. Mladistvej pleti:

Kokosový olej je vynikajúci pre udržanie kožu mladá a krásna. Jeho antioxidačné vlastnosť spomaľuje proces starnutia tým, že chráni telo pred škodlivými voľnými radikálmi. Masírovanie niekoľko kvapiek kokosového oleja denne udrží to zdravé a hladké. Naneste ho na pokožku pred sprchovaním. Tým sa otvorí póry pri sprchovaní a umožní olej absorbovať cez kožu efektívnejšie.

23. Čistá koža:

Jesť kokos hydratuje pokožku a robí ju mladistvý a vláčnu. Vezmite čajovú lyžičku surového, tepelne neupravené kokosového oleja a masírujte pokožku s ním. Tým sa minimalizuje ohnísk kože, vyrážky a podráždenie a bude skrášliť pokožku zvnútra, ak sú užívané vnútorne.

24. Prekrvenie:

Jesť kokos pravidelne zvyšuje kyslíka v pokožke a podporuje krvný obeh. Naše bunky potrebujú dostatočné množstvo kyslíka, ktorý môže byť umožnené len správne cirkulácie v tele, ktorá prenáša kyslík. To umožňuje správne dýchanie pokožky a podporuje zdravé a bezchybnú pleť.

25. Obracia účinky opaľovania:

Kokosová voda môže tiež pomôcť zvrátiť opaľovanie. Zmiešajte bieliace krajiny s kokosovým mliekom a aplikovať ich na celom koži. Nechajte to po dobu 20 minút a potom ho opláchnite studenou vodou. Použiť túto pleťová maska ​​dvakrát týždenne získať opálenie bez kože.

26. Považuje mastnú pleť:

Kokosová voda možno tiež použiť na liečbu mastnú pleť. Je odplaví prebytočný olej z kože a udržuje pleti rovnomernejšie. Kokosová voda je tiež veľmi účinný na akné, čierne škvrny a škvŕn. Make pleťová maska ​​zmiešaním pol lyžičky kurkumy, 1 lyžičku santalového dreva prášku a kokosová voda. Naneste ju na tvár trikrát týždenne, aby si jasnú a žiariace pleť.

27. Odstraňuje očný make-up:

Kokosový olej môže byť tiež použitý na odstránenie make-upu. Dať pár kvapiek kokosového oleja na vatový tampón a utrite oči s ním. Účinne odstraňuje tvrdé očný make-up od poškodí zložky v očný make-up. To udržuje pokožku hydratovanú taky.

28. Telový peeling:

Kokos môže byť tiež použitý ako telový peeling. Zmiešajte trochu kokosovým olejom a šálky hnedého cukru a dobre premiešame. Nakoniec škriabať nejaké kokosové škrupiny, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a premiešame. Váš peeling je pripravený na použitie. Môžete tiež Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu kokosového vody a šošovkou, aby pastu. Rub jemne na tvári po dobu 2 minút a potom zmyť.

Vlasy Výhody Coconut:

Kokos na vlasy pomáha liečiť problémy vypadávanie vlasov. Obaja kokosová voda a kokosový olej môže pomôcť k liečbe padaniu vlasov. Masírujte vlasy s kokosovým mliekom alebo kokosovým olejom pred kúpaním riadiť nepoddajné vlasy a zabraňuje poškodeniu vlasov. To bude tiež vlasy mäkké, hladké a zvládnuteľné.

29. Skalp infekcie Prevencia:

Antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti kokosu chráni pokožku hlavy od lupín, vši a svrbenie pokožky hlavy, ktoré často spomaľujú rast vlasov.

30. Zdravé vlasy:

Kokos môže tiež pomôcť získať lesklé a hebké vlasy.

Vitamín K a obsah železa v kokose udržanie zdravia vlasov a dodávajú lesk na to.

Kokos Nutričné ​​hodnoty

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 354 kcal 18%
Uhľohydráty 15,23 g 12%
Proteín 3,3 g 6%
Celkový obsah tuku 33,49 g 167%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 9 g 24%
Vitamíny
Folates 26 ug 6.5%
Niacín 0,540 mg 3%
Kyselina pantoténová 0,300 mg 6%
Pyridoxín 0,054 mg 4%
Riboflavín 0,020 mg 1.5%
Tiamín 0,066 mg 5.5%
Vitamín c 3,3 mg 5.5%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín e 0,24 mg 2%
Vitamín k 0,2 ug <1%
Elektrolyty
Sodík 20 mg 1%
Draslík 356 mg 7.5%
Minerály
Vápnik 14 mg 1.4%
Meď 0,435 mg 48%
Železo 2,43 mg 30%
Horčík 32 mg 8%
Mangán 1500 mg 65%
Fosfor 113 mg 16%
Selén 10,1 ug 18%
Zinok 1,10 mg 10%
Fytoživiny
Karotén, beta 0 ug
Fytosterolov 47 mg

Kokosový orech je bohatá na kalórie, vitamíny a dostatkom minerálov. V priemere 400 gramov kokosového mäsa poskytuje takmer všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo na jeden deň. 100 gramov kokosových jadier obsahujú približne 350 kalórií. Obsahuje vysoké nasýtených kyselín, ako je kyselina a bioaktívnych látok laurovej, ktoré sú nevyhnutné pre lepšie zdravie. Jadro je vynikajúcim zdrojom medi, vápnika, mangánu, horčíka a zinku. Je tiež dobrým zdrojom folátu, niacínu, tiamínu a pyridoxín. Plody sú tiež dobrým zdrojom draslíka.

Kokosová voda je veľmi osviežujúca a obsahuje jednoduché cukry, elektrolyty, minerálne látky, kyseliny, fosfatáza, kataláza, dehydrogenise, peroxidise a polymerázy. Nie je to len voda, jeho olej je tiež klasifikovaný ako super jedlo. Jeho jedinečná kombinácia mastných kyselín môže mať hlboký vplyv na vaše zdravie.

Dúfam, že sa vám páčil tento článok bude klásť dôraz na rôzne kokosové nutričné ​​výhody. Do podeliť o svoje cenné spätné väzby v sekcii Komentáre nižšie.

load...