Zdravie a wellness

3 účinné jogy predstavujú liečbu herniovaného disku

3 účinné jogy predstavujú liečbu herniovaného disku

Trpíte neznesiteľnú bolesť v chrbte? Úľavu v tom, že nie ste sami! Viac ako 80 percent dospelej populácie trpí bolesťami chrbta v dôsledku rôznych dôvodov. Mnohí tiež trpia problémom herniated diskov, ktoré je teraz viac obyčajne zaznamenané a hlásené ľuďmi.

Takže, ako môžeme liečiť herniated disky? Jóga má riešenie. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Prietrže Disc - Krátky:

Herniated disk môže byť veľmi bolestivý stav. To nastane, keď sa kotúče umiestnené medzi stavce roztrhnutiu a vnútro disku vyčnieva. Toto stláča priľahlé nervy. Jednoducho povedané, keď medzistavcové platničky stávajú stlačený a začnú vydutie smerom von (herniácie), alebo v niektorých prípadoch pretrhnú, že spôsobuje silné bolesti spodnej časti chrbta (1).

load...

Ak ste postihnutý s týmto bolestivým stavom, sú postihnuté obe nohy a chrbát. Bolesť dostane zhoršila pohybov a intenzitou sa môže líšiť od jednej osoby na druhú. Ako to je, herniated disk sa môže objaviť v ktorejkoľvek časti chrbtice, ale driekovej chrbtice dostane postihnutých vo väčšine prípadov.

Príčiny herniated disk:

Hlavnými príčinami sú:

 • Degenerácia chrbtice s vekom, opotrebenie.
 • Nehoda a výsledná zranenia.
 • Športové úrazy.

Možnosti liečby herniated disk:

Existuje niekoľko možností liečby, ktoré lekári navrhnú pre liečbu tohto stavu. Non-chirurgické zákroky sa pokúsil ako prvý. Lieky proti bolesti sú dané, a zmeny v jedálničku sa tiež odporúča. Cvičenie a Jóga môže priniesť výraznú úľavu od bolesti, ako to bolo vidieť. Operácia sa pokúsila ako posledná možnosť. Iba jeden z desiatich sú navrhované operáciu, a to sa deje, keď nie sú vidieť akékoľvek zlepšenie ani po ošetrení za celý mesiac (2).

load...

NSAID sa často používajú na zníženie bolesti, ako sú sáčky s ľadom. Odborníci dnes tiež odporúčame jogu posilniť chrbát. Táto forma cvičenia nielen pomáha posilňovať chrbát, ale je tiež skvelý spôsob, ako natiahnuť a udržať si chrbát pružné (3).

Experimentálne možnosti liečby, ako je endoskopická postdiskektomického elektrotermálne disk dekompresie môže byť tiež navrhnuté, aby u niektorých pacientov (4). Ale dôrazne odporúčame, aby ste si druhý názor než sa uchyľovať k takýmto liečebných plánov, ktoré sa môžu z času na čas urobiť viac škody ako úžitku.

Prečo Opt pre Yoga získať úľavu od herniated disk?

Je jogy dobré pre herniated disk? Konkrétne Jóga, keď hral za starostlivosť a odborným dohľadom, môže priniesť obete herniated disk účinnú úľavu od bolesti neznesiteľné. Niekoľko jogy odborníci ako BKS Iyengar odporučil nejaké špeciálne Jóga pre pacientov s touto podmienkou.

Štúdie tiež ukazujú, že tí, ktorí trpia herniated disk bude mať veľký úžitok z jednoduchých pohybov, ktoré zdôrazňujú predĺženie kostí (5). Rovnako ako vy už viete, joga má rad naťahovacích cvikov, ktoré sú viazané na poskytnúť pacientom herniated disk nesmiernu úľavu od akútnej bolesti, zatiaľ čo súčasne prispieť k posilneniu kostí v chrbte.

Jóga pre herniated disk:

Existuje pomerne málo jóga predstavuje pre pacientov herniated disk, ktorý môže priniesť úľavu od tejto zdravotný stav. Tie sú Sediaci predklone, Locust Pose, Cobra Pose, Bridge a Camel Pose. Niekoľko obrátené Jóga ako Predlaktie Stand a cez rameno Stand môže byť dobré aj pre pacientov.

1. Camel Pose:

 1. Dostať sa do ťavy predstavovať, kľačať na zemi a potom sa držať oboma rukami v bok.
 2. Horná časť chodidla by mala byť na podložke. Teraz predĺžiť chrbticu.
 3. Pomaly ohnúť dozadu, zatiaľ čo umiestnením obe ruky na pätách.
 4. Natiahnuť krk a ohýbať hlavu dozadu.
 5. Ďalej posuňte obe ruky na chodidlách.
 6. Zostaňte v tejto pozícii po dobu niekoľkých sekúnd.

2. Locust Pose:

Táto póza pomáha stimulovať krvný obeh a zvyšuje pružnosť.

 1. Spočiatku, ležať na podlahe na bruchu. V prípade potreby použite mäkké polstrovanie.
 2. Ruky by mali byť natiahnuté pozdĺž tela. Odpočinku na čelo a tvár na podlahe.
 3. Ako ste dýchať, zdvihnúť hruď, hlava, nohy a ruky zo zeme.
 4. Zaistili, že vaše nohy sú rovné a ramená zostávajú naplocho na stranách.
 5. Ďalej sa šíri prsty a prsty. Zamerať sa na inhalovanie.
 6. Pobyt v tejto póze po dobu niekoľkých sekúnd.

3. Cobra Pose:

Táto zadný zákruty cvičenie posilňuje ramená, paže a ťahá svaly v prednej časti trupu.

 1. Ležať na zemi s oboma dlaňami naplocho a držané pod ramenami.
 2. Chodidlá dosky musí byť na podlahe.
 3. Potom sa zapojili vaše abs nakreslením pupok dovnútra a nakláňanie časť panvy.
 4. Teraz stlačte dlane a roztiahol prsty.
 5. Aby vaše ramená dozadu.
 6. Zatlačte hornú časť svojho tela z povrchu a aby sa vaše paže sa narovnal.
 7. Vaše nohy, boky a nohy musia byť zasadené pevne na podlahe.
 8. Nakloniť bradu hore a zdvihnite hrudník.
 9. Zostávajú v tejto póze po dobu niekoľkých sekúnd.

Ako použiť Jóga pre úľavu od bolesti:

Spätný ohyb jóga predstavuje pomoc pri posilňovaní svojej zadných väzov, rovnako ako svaly, ktoré udržujú poškodený disk na svojom mieste. Pravidelné cvičenie jogy také predstavuje pomoc pri vytváraní chrbticu stabilné a fit.

Ak chcete získať úľavu od akútnej bolesti spôsobenej diskom, ásany ako makarasana a matsyakridasana môže byť súdený. Môžete si ich vyskúšať na lôžku. Môžu zmierniť tlak na poškodených nervových koreňov. Vzhľadom k tomu, bolesť zmenšuje, môžete prepnúť do zaostalých ohýbanie Jóga, hovoria odborníci. Ak je bolesť je menšia, môžete začať robiť Bhujangasana alebo Cobra predstavovať. Po nejakom čase, môžete tiež vyskúšať Jóga ako Ardha shalabhasana, Poorna shalabhasana a Dhanurasana. Po praktizovanie pózy, je potrebné k odpočinku v Shavasana. V ideálnom prípade by ste mali cvičiť tieto predstavuje v dopoludňajších hodinách.

Potom, čo sú diagnostikované s herniated disk, môžete začať s jednoduchým Jóga ako je uvedené vyššie. Avšak, počas prvých niekoľkých mesiacov dopredu ohýbanie pózy by nemal byť súdený ako Pritom môže tento stav zhoršiť. Rovnako tak by ste mali upustiť od vyskúšanie skríženými nohami sedaciu držanie tela, pretože môže viesť k tlaku na koreňa nervu.

Vykonávanie zmien v strave:

Kým cvičí Jóga môže priniesť úľavu od bolesti spôsobenej herniated diskov, je potrebné sa pozerať na svoj jedálniček. Semi-pevná strava, ktorá má veľa zeleniny je veľmi vhodné. Vyhnúť nutnosti príliš veľa mäsa, tuku naložené jedlá a vajcia počas tejto doby.

Opatrenia:

Mali by ste sa držať odporúčaných Jóga a bezpečnejšie cvičenie počas obdobia zotavenia. Vyškolený a skúsený fyzioterapeut vám môže pomôcť pri zvládaní správnu techniku ​​cvičenia. Môžete tiež uchýliť k DIY, lekcie jogy a video tutoriály na tento účel. Kým bezpečnejšie Jóga sú pravdepodobne nespôsobí žiadny problém, ak máte pocit, že bolesť sa zhoršuje póze, prestať robiť to.

Už ste niekedy skúšali jogu pre vyskočené úľavu disku? Nielen, že joga pomôcť liečiť bolesť spôsobenú herniated disk, ale tiež dať úľavu od iných príznakov, ako je brnenie a / alebo necitlivosť v nohách a chrbta. Skúste jogu pod dohľadom odborníka a budete sa cítiť oveľa menej unavený a môže zbaviť akútnej bolesti v žiadnom momente vôbec!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...