Zdravie a wellness

3 Hlavné príčiny prírastku hmotnosti pred a po období

3 Hlavné príčiny prírastku hmotnosti pred a po období

Bojíte sa o priberanie na váhe pred a počas svojho menštruačného obdobia? Premýšľate o tom, čo môžete urobiť, aby ste mohli sami úľavu z tejto situácie? Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je prestať báť, pretože váhový prírastok je spoločným záujmom spojené s predmenštruačný syndróm (PMS).

A treba si uvedomiť, že ide o dočasný problém. Dá sa zbaviť problému pomocou nasledujúcich jednoduchých životného štýlu opatrenia. Väčšina ostatných bežných problémov v priebehu obdobia sú frustrácie, pochmúrnosť, stres a úzkosť, nafúknuté brucho, žalúdočné kŕče a bolesti chrbta.

Chcete sa dozvedieť viac o priberanie na váhe počas obdobia a ako môžete ísť o riešenie tohto problému? Potom relaxovať a čítať tento post, a nikdy sa starať o probléme znova!

load...

Koľko váhový prírastok je prijateľná pred a počas obdobia?

Zaujíma vás, ako veľkú váhu, sa zisk žene počas jej obdobia? Zisk Rýchlosť Hmotnosť sa môže líšiť od ženy k žene v závislosti od mnohých faktorov. Niečo medzi 2 až 10 libier nadmernému nárastu hmotnosti sa považuje za normálne. Existuje päť základných fázy menštruačného cyklu a priberanie na váhe sa stane počas prvých troch fáz cyklu, teda pred a počas obdobia.

Dôvody pre Zvýšenie telesnej hmotnosti:

Príčinou zvýšenie telesnej hmotnosti pred a počas obdobia je zadržiavanie vody alebo tekutiny v tele. Aj keď to nie je niečo, čo sa obávať, mnoho žien cíti obavy o svoje náhlej priberanie na váhe, aj keď sú na prísnu diétu režimu. Niektoré z najčastejších príčin nárastu telesnej hmotnosti pred a počas obdobia sú uvedené nižšie:

1. Zníženie hladiny horčíka:

Tesne predtým, než ste sa chystajú začať s menštruačného cyklu, hladina horčíka v tele, by mohla klesnúť. To môže viesť k zníženiu hladiny inzulínu, ktoré sa, na druhej strane, zvyšuje chuť na glukózu. To vedie k zvýšenej úrovni potravín chute, najmä spotrebu cukru, a to môže viesť k priberaniu na váhe pred a počas tohto obdobia.

load...

2. Zadržiavanie vody:

Ďalšou častou príčinou zvýšenie telesnej hmotnosti je zadržiavanie vody. Voda, ktorá sa absorbuje v tele z rôznych zdrojov v rôznych fázach počas dňa sa udržuje tým, telesných tkanív v období menštruácie. Tento stav je tiež známy ako edém. Opuch ovplyvňuje telo z dôvodu závažných hormonálnych výkyvov, ktoré sa vyskytujú v priebehu periodického cyklu. Je normálne, že nejaké ženy v takých chvíľach cítiť nafúknutý. V skutočnosti aj prípadné zmeny v pohybe čriev môže tiež viesť k zadržiavaniu vody v tele. Ale hlavnou príčinou je náhly a náhly pokles hladiny progesterónu v orgánoch jednotlivcov.

3. Túžba po potraviny:

Na rozdiel od zadržiavanie vody alebo opuchy, zvýšené chute pre potraviny a prejedanie môže byť aj dôležitou príčinou za zvýšenie telesnej hmotnosti pred a počas tohto obdobia. Počas obdobia menštruácie, je nárast metabolické úrovni, a tým aj spotreba potravín tiež výrazne zvyšuje. Mozog vníma túto podmienku je nedostatok glukózy, čo je dôvod, prečo tam je tendencia prejedanie počas tohto obdobia menštruácie.

Nápravné opatrenia pre zabránenie priberanie na váhe pred a počas obdobia:

Hoci zisk hmotnosti pred a počas doby nie je nepríjemné, existuje niekoľko lieky a ošetrenie sú k dispozícii pre rovnaké. Tu sú niektoré z nich hovorilo o pomoc:

1. Bylinné a prírodné doplnky:

Vápnik je užitočná v boji s príznakmi PMS a preto sa odporúča konzumovať dostatok vápnika v tomto období. Ak chcete, môžete tiež použiť diuretikum alebo prírodné bylinné liek na ovládanie vášho priberanie na váhe.

Horčík je tiež dôležitým prvkom, ktorý je potrebné konzumovať, aby bola zachovaná rovnováha medzi hormonálnymi zmenami v tele.

Môžete si tiež vziať lieky, ktoré sú predpísané spoľahlivého lekára kontrolovať a vyvažovať svoje hormonálne výkyvy.

Majte však na pamäti, že je vždy nutné konzultovať s odborníkom zdravotníckym pracovníkom pred náročné nejaké lieky, pretože nie je pritom môže uložiť nepriaznivé účinky na vaše telo.

2. Vitamíny:

Vitamín B6 pomáha pri znižovaní hladiny estrogénu v krvi a tiež zvyšuje hladiny progesterónu. To pomáha pri vyrovnávaní kolísavých hormóny, ktoré, na druhú stranu, pomáhajú pri kontrole prírastku hmotnosti. Ako sa zbaviť príznakov PMS počas menštruácie, sa odporúča, aby sa vitamín B6 v dávkach 100 až 200 mg denne.

3. Zmena životného štýlu:

Je nesmierne dôležité, aby niektoré zmeny vášho životného štýlu v priebehu mesiaca. To bude prínosom pre vás, ako sa zbaviť syndrómu PMS, a tiež zabrániť priberanie na váhe pred a počas tohto obdobia.

  • Vyhnúť sa náročné soľ a sodík v období menštruácie, pretože sú zodpovedné za zadržiavanie vody v tele.
  • Vyhnite sa pitie kofeínu pred a počas tohto obdobia, pretože sa zvýši hladinu úzkosti a tiež zvýšiť svoju chuť k jedlu.
  • Vyhnúť sa konzumácii alkoholu za každú cenu v priebehu menštruačného cyklu. Namiesto toho môžete vypiť teplú vodu s trochou limetkovej šťavy, ako je známe pre zníženie zadržiavanie tekutín v tele.
  • Je dôležité, aby cvičenie v priebehu mesiaca, pretože je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa vyhnúť zvýšenie telesnej hmotnosti a tiež vyhnúť sa syndrómu PMS.
  • Vždy obsahovať zeleninu, chudé bielkoviny a tiež komplexných sacharidov, rovnako ako omega 3 mastných kyselín vo vašej strave.
  • Piť veľa vody, aby sa zostať hydratované vždy. Čím viac vody vypijete, tým viac budete močiť a že pomôže pri odplavovanie toxínov z tela.

Stručne povedané, hoci to je typické pre ženy prejsť priberanie na váhe pred a po celú dobu, existuje veľa ľahké a jednoduché techniky, ktoré môžu pomôcť pri riešení tohto problému. Riaďte sa uvedených zmien v životnom štýle starostlivo a nikdy nebudete mať žiadne problémy s priberať na váhe v priebehu svojho menštruačného cyklu.

Už ste poznať dôvody priberanie na váhe pred a počas obdobia? Čo ste sa snažia bojovať problém? Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...