Zdravie a wellness

3 Hlavné dôvody, prečo sa vyhýbať Brinjal (baklažán) počas tehotenstva

3 Hlavné dôvody, prečo sa vyhýbať Brinjal (baklažán) počas tehotenstva

Vyvážená strava je odporúčaná pre tehotné ženy a ona musí vziať túto diétu podporovať normálny rast a vývoj nenarodeného dieťaťa. V Indii, príjem výžive tehotných žien je ovplyvnený potravín skutočnosťou, tabu, kultúrnych a náboženských presvedčení, zvyky, stravovacie návyky a postoje jednotlivých členov rodiny. Existuje mnoho koncepty potravín ako "horúce potraviny", "studených jedál", "kyslé potraviny" a podobne, ktoré sa vyhnúť. Jedno také potraviny, ktoré je zabránené v tomto období je Brinjal alebo baklažán

Brinjal je jedným z najviac ľahko dostupné a cenovo zeleniny na trhu. To je milovaný veľa po celom svete. To môže byť varené v mnohých ohľadoch a je používaný pri výrobe kari, misy a ďalší riad.

To má mnoho nevyhnutných minerálov, vitamínov a živín, ktoré poskytujú celý rad zdravotných výhod. Niektoré z bežných zdravotných výhod spojených s Brinjal tak, že pomáha zbaviť plynu v žalúdku, dopravné zápchy, nespavosť, malárii a môže uľahčiť lepšie trávenie. Ale ajurvédskej tradície prísne navrhnúť obmedzenie spotreby Brinjal počas tehotenstva. Je to jeden z tých potravín, ktoré musia byť zabránené v priebehu tehotenstva.

load...

Dôvody je potrebné sa vyhnúť Brinjal počas tehotenstva:

Existujú rôzne dôvody, pre tehotné ženy, aby sa zabránilo jesť Brinjal. Niektoré z dôležitých dôvodov sú nasledovné:

  1. Ayurveda prísne odporúča limit Brinjal spotreby. Brinjal alebo baklažány obsahujú veľké množstvo hormónov a to pomôcť pri liečbe premenštruačného syndrómu a amenoreu. Tam Brinjal pracuje ako diuretiká. To môže stimulovať menštruáciu, keď bol spotrebovaný denná čo nie je dobrou voľbou pre tehotné dámy. To je jeden z hlavných dôvodov, aby sa zabránilo Brinjal počas tehotenstva.
  2. Rastliny baklažánu a brinjals sú obohatené menštruáciu vyvolávajúce vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam, brinjals môže tiež viesť k potratu.
  3. Sú to tiež nie je dobré, pretože môžu spôsobiť problémy s kyslosti, a preto sa odporúča, aby ženy by sa mali vyvarovať jesť Brinjal počas tehotenstva.
[Čítajte: Potravinové tehotné ženy by mali jesť]

To sú niektoré z hlavných príčin obmedzení Brinjal počas tehotenstva. Ale je to len v indickej kultúry, kde sa Brinjal navrhovaných treba vyvarovať počas tehotenstva. Normálne Brinjal sa hovorí, že 6,4 mg vitamínu A, 4,9 g vlákniny a 6 mg železa v ňom. To sú niektoré zo základných živín, ktoré sú potrebné v priebehu tehotenstva obdobia. Ale príčiny odhalené ajurvédy nemôže byť ignorovaná príliš.

load...

Nastávajúca matka by mala dodržiavať správne diéty, ktorá podporuje optimálnej štruktúry rastu. Hoci vedci stále nie sú istí striktne vyhýbať Brinjal počas tehotenstva, ale umiernenosť je kľúčom a prevencia je lepšia ako liečba.

Moja rada je neriskovať vy aj plod zdravie kvôli tejto zeleniny. Je lepšie, aby sa zabránilo jesť Brinjal počas tehotenstva.

Koniec koncov, je to otázka zdravia vášho dieťaťa, a som si istý, nebudete neopatrný. 9 mesiacov v období tehotenstva je veľmi dôležité fázy života ženy. Je tiež odporúča, aby si poradiť s lekárom o svojich diétnych rutiny. Preto je tehotná žena by mala dodržiavať správne vyvážený prísun v potrave.

Dúfam, že vám tento článok užitočný. Ak máte nejaké názory alebo informácie týkajúce sa tohto článku, prosím podeľte sa s nami cez sekcii Komentáre nižšie.

load...