Zdravie a wellness

29 úžasné prínosy Arašidy (Mungfali) pre pokožku, vlasy a zdravie

29 úžasné prínosy Arašidy (Mungfali) pre pokožku, vlasy a zdravie

Medzi najbežnejšie spôsoby využitia arašidy v Indii je vo forme oleja a ako pečené občerstvenie.

Arašidy je často používaný ako olej zo semien v Indii. Vzhľadom k tomu, že sú získané z toho dôvodu, že sa tiež niekedy nazýva ako podzemnice olejnej, a tiež známy ako, Mungfali 'inHindi,, Pallelu' v Telugu,, Kadalai 'tamilsky,, Nilakkadala' v Malayalam,, Kadala kaayi 'v Kannada, " Singdana'in Gujarati a 'Shengdaane' v Marathi. Arašidy sú ľahko k dispozícii po celý rok a takmer všade v Indii. Sú ľahko k dispozícii po celý rok a takmer všade v Indii.

Arašidy sú tiež chápané ako občerstvenie v mnohých domácnostiach, najmä v Indii. V skutočnosti, arašidy sú vlastne strukoviny. Ale vzhľadom k tomu, že majú všetky vlastnosti orechov, ako sú mandle, kešu oriešky, atď, tieto sú tiež zahrnuté v rodine orechov.

load...

Arašidy Nutrition Graf: (USDA)

Zdravie Výhody arašidov:

Tu sú niektoré z najznámejších zdravotné výhody arašidy.

1. Rich v oblasti energetiky:

Arašidy obsahujú vitamíny, minerály, živiny a antioxidanty, a preto sú bohatým zdrojom energie (1).

2. Cholesterol:

To znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrého cholesterolu v tele (2). Arašidy obsahujú mono-nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny olejovej, ktorý zabraňuje koronárnych ochorení.

load...

3. Rast:

Arašidy sú bohaté na bielkoviny. Aminokyseliny prítomné v nich sú vhodné pre správny rast a vývoj tela (3).

4. Boje Žalúdok Rakovina:

Poly-fenolové antioxidanty sú prítomné v arašidy vo vysokých koncentráciách. Kyselina p-kumarová má schopnosť znižovať riziko vzniku rakoviny žalúdka znížením produkcie karcinogénnych dusného-amínov (4).

5. Boj proti ochorenia srdca, nervov choroby, Alzheimerovej choroby a infekcie:

Poly-fenolové antioxidant, resveratrol prítomné v arašidoch zabraňuje srdcových ochorení, rakoviny, nervové choroby a vírusových alebo hubových infekcií efektívne (5).

6. Znižuje šanca na cievne mozgové príhody:

Anti-oxidant, resveratrol v arašidoch zabraňuje srdcovej mŕtvice zvýšením produkcie oxidu dusnatého (6).

7. Anti-oxidanty:

Arašidy obsahujú antioxidanty vo vysokých koncentráciách (7). Tieto antioxidanty sa viac aktívny, keď sú arašidy varí. K dispozícii je 2-násobné zvýšenie biochanin-A a zvýšenie 4-násobné v obsahu genisteínu. Tie znižujú škody spôsobené voľnými radikálmi produkované v tele.

8. Chráni pokožku:

Vitamín E v arašidoch pomáha udržiavať integritu buniek sliznice a kožu. To ich chráni pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú veľké škody (8).

9. Vitamíny:

Arašidy obsahujú B komplex, vitamíny, ako je niacín, riboflavín, tiamín, vitamín B6, vitamín B9, kyselinu pantoténovú atď (9).

10. Minerály:

Draslík, mangán, meď, vápnik, horčík, železo, selén a zinok sú niektoré z minerálnych látok obsiahnutých v arašidy. Tieto hrajú dôležitú úlohu v mnohých rôznych telesných funkcií (10).

11. Žlčových kameňov:

Len za uncu arašidov alebo dve polievkové lyžice arašidového masla každý týždeň vám môže zachrániť od žlčových kameňov alebo chorobou žlčníka s 25% znížením rizika. Tento úžasný zdravotný prínos arašidov zachováva všetky choroby na uzde (11).

12. Nízke riziko telesnej hmotnosti:

Ženy, ktoré jedia búrske oriešky alebo arašidové maslo aspoň dvakrát týždenne, sú menej pravdepodobné, že bude náchylnejšie k obezite ako tí, ktorí nemajú. Ak budete jesť každé ráno arašidové maslo s krajcov chleba, máte menšiu šancu na priberanie na váhe (12).

Rakovina 13. Colon:

Arašidy môže znížiť rakovinu hrubého čreva, najmä u žien. Jesť aspoň 2 lyžice arašidového masla dvakrát týždenne môže znížiť riziko rakoviny hrubého čreva u žien až o 58% a u mužov až o 27%. To je jeden z najlepších výhod arašidov pre ženy (13).

14. Pomáha Fertility:

Ak sa vezmú pred a počas skorého tehotenstva, kyselina listová znižuje riziko dieťa narodí s vážnymi defektami neurálnej trubice znižuje až o 70% (14).

15. Regulácia hladiny cukru v krvi:

Mangán v arašidoch pomáha pri vstrebávaní vápnika, tukov a sacharidov metabolizmu a reguláciu hladiny cukru v krvi (15).

16. Boje depresie:

Nízke hladiny serotonínu vedie k depresii. Tryptofánu v arašidoch zvyšuje uvoľňovanie tejto látky, a tým pomáha bojovať proti depresii (16).

Jesť arašidové výhody zdravie v mnohých ohľadoch, a ty to miesto vziať v minimálne dvoch lyžíc arašidového masla každý týždeň s cieľom udržať tieto nebezpečné choroby preč a zostať zdravý by mal!

Arašidové Výhody kože:

Okrem uspokojenie bodavá bolesť z hladu, spotreba arašidov tiež robí pokožku hladkú, vláčnu a mladší vzhľad.

Niektoré z výhod arašidov na koži zahŕňajú:

17. Protizápalové vlastnosti arašidov liečbu kožných ochorení ako je lupienka a ekzém. Mastné kyseliny prítomné v arašidoch tiež znižujú opuch a začervenanie kože. Arašidy obsahujú vitamín E, zinok a horčík, ktorý udržuje pokožku žiariace zvnútra a bojuje baktérie, ktoré vedú k akné. Obsah proteínu v arašidoch tiež pomáha pri regenerácii buniek (17).

18. Arašidy obsahujú relatívne dobré množstvo mastných kyselín, ktoré sa predpokladá, že sú dôležité pre nervových buniek v mozgu. Tento mozog priateľská bunka pomáha pri zvládaní stresu a zmeny nálady, aby sa zabránilo rôznym kožných ochorení, ako sú vrásky, jemné linky a tuposti.

19. Vlákno orechov je nevyhnutná pre odstránenie jedov a odpadov. Toxíny vnútri tela odrážajú na našom vonkajšom vzhľade, čo útek, otupenosť a prebytočný olej. Jesť arašidy pravidelne pomáha vymyť prebytočné toxíny z tela, aby vám zdravú pokožku (18).

20. Peanut je naplnený horčíkom (19), ktorý upokojuje naše nervové, svalov a ciev poskytovať lepší prietok krvi do kože. To na oplátku vám mladistvú a zdravú pokožku.

21. Poškodenie kože dochádza v dôsledku oxidácie, chemický proces, v ktorom nestabilné molekuly nazývané voľné radikály ukradnúť elektróny od zdravých buniek. Vitamín E v arašidoch chránia bunky našej pokožky proti poškodeniu oxidatívnym stresom. Chráni našu pokožku pred tvrdým UV lúčmi slnka na ochranu proti spáleniu slnkom a poškodenia kože (20).

22. Známky starnutia ako vrásky, zafarbenie a znížená pružnosť sú jedným z našich najväčších kozmetických koncernov. Arašidové obsahuje značné množstvo vitamínu C, ktorý je potrebný pre tvorbu kolagénu. Kolagén je nutná pre udržanie šľachy, koža a chrupavky. Zaisťuje pevnosť a pružnosť pokožky, aby to mladý a vláčnu.

23. Beta karotén, antioxidant nájdené v arašidoch (21), je veľmi dôležité pre zdravie pokožky. To je premenené na vitamín A v tele, ktorá pomáha v raste a opravy telesných tkanív. Tak arašidy pomáhajú hojiť rany a modriny v rýchlejšom tempe.

24. Arašidy sú balené s omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú našu kožu v mnohých smeroch (22). Omega 3 mastné kyseliny znižujú zápal v tele, aby sa zabránilo kožné vyrážky. Znižuje riziko vzniku spinocelulárneho karcinómu kože. To tiež hydratuje a hydratuje pokožku zvnútra na liečbu suchej a šupinatej kože.

25. Arašidy sú veľmi účinné pri liečbe kožných problémov, ako vriedky, kožné vyrážky a rosacei.

26. Arašidové maslo pleťová maska ​​získava obrovskú popularitu v týchto dňoch. Uplatnenie prírodné arašidové maslo na tvári odstraňuje špinu a nečistoty, aby vám zdravý vzhľad. Umyte si tvár s čistiacim prostriedkom a potom aplikovať arašidové maslo na celú tvár. Nechajte masku zaschnúť a potom zmyte ho masírovaním pokožku pomaly krúživými pohybmi. Opláchnite tvár teplou vodou a osušte. Vykonať kožný test a potom ho aplikovať na celú tvár ako alergickej reakcie sú veľmi časté nežiaduce účinky arašidy. Tí, ktorí sú alergickí na arašidy mali držať ďalej od neho (23).

Arašidové Výhody srsti:

27. Arašidy obsahujú niekoľko vlasových priateľské živiny, ktoré sú prospešné pre udržanie zdravé vlasy. Obsahuje vysoké hladiny omega-3 mastných kyselín, ktoré posilňuje skalp zdravie a vlasové folikuly pre podporu rastu vlasov (24).

28. Peanut je vynikajúcim zdrojom L-arginínu, aminokyselina, ktorá je veľmi užitočná pre liečbu mužskej plešivosti a na podporu rastu zdravých vlasov. To tiež zlepšuje zdravotný stav cievnej steny a zabraňuje zrážaniu krvi k zlepšeniu prietoku krvi. Správny prietok krvi v celom tele a vlasy je absolútne nevyhnutné, aby si zdravé a silné vlasy.

29. Nedostatok vitamínu E môže viesť k lámavé a slabé vlasy, ktoré sa môžu ľahko zlomiť. Vrátane správnej hladiny vitamínu E vo vašej strave je zabezpečené, že vlasové korienky získavajú bohatú zásobu zdravé vlasy vitamíny, aby ich silné a zdravé.

Výber a skladovanie:

 • Arašidy sú k dostaniu v supermarketoch a obchodoch s potravinami po celý rok v hermeticky uzavretých paketov. Je k dispozícii v rôznych formách, ako sú škrupiny, lúpané, pražené, solené atď.
 • Nákup lúpané arašidy je každý deň lepšie ako tie spracované ako spracované orechy sú liečení s radom chemických látok, aby sa uvoľnil svojej kože, čo ich robí vhodné na konzumáciu.
 • Pri nákupe surové, lúpané arašidy, zabezpečiť, aby struk arašidy je kompaktný a krémová farba.
 • Uistite sa, že neexistuje žiadny dôkaz o vlhkosti alebo poškodenie hmyzom a nemajú hrkálka, keď je striasť.
 • Vyhnúť nákupu scvrknuté škrupiny orechov, pretože to naznačuje, vek Peanut je. Peanut je shell by mal byť krehký a mal by prísť off ľahko.
 • Lúpané arašidy môže byť umiestnený v chladnom a tmavom mieste po mnoho mesiacov, zatiaľ čo tie škrupiny môže byť uložený vo vnútri vzduchotesnej nádobe po celé roky.
 • Vzhľadom k tomu, arašidy majú vysoký obsah tuku, môže to viesť k rýchlemu rozpadu pri ponechaní pri izbovej teplote po dlhú dobu. Môžete ukladať arašidy pri izbovej teplote, ale sú najlepšie uložené v chladničke udržiavať jeho čerstvosť a predĺžiť jeho životnosť. Nízky obsah vody v arašidovom bude zabrániť zamrznutiu.
 • Arašidy by nemal byť nakrájané pred uložením.
 • Arašidy otočiť žuvacie a mokrý a nakoniec obrátiť zatuchnuté s časom, ak nie riadne skladujú.
 • Uistite sa, že nebudú mať výrazne "off" zápach pred ich použitím ako zápach naznačuje, že sa stali zatuchnuté.
 • Môžete ukladať arašidy v sklenenej alebo plastovej nádoby a zips lock sáčky.
 • Arašidy tendenciu absorbovať zápach ľahko tak v dostatočnej vzdialenosti od iných štipľavý alebo zapáchajúce potraviny.
 • Praženie arašidov znížiť ich životnosť tým, že sa na ich ropu. Takže konzumovať pražené arašidy čo najskôr.

Využitie:

Arašidy sú všestranné orechy as trochou fantázie si môžete začleniť tento zdravé struk ľahko vo svojej každodennej strave. Teraz, keď vám vedieť výhody jesť arašidy, tu je veľa spôsobov, v ktorom môžete využívajú arašidy vo vašej kuchyni.

Varu arašidy je spôsob prípravy arašidového, ktorá je prevládajúci v Amerike.

 • Dôkladne umyť arašidy a máčať vo vode po dobu 1 hodiny.
 • Potom sa 200 ml vody a pridajte 1 lyžičku soli na to.
 • Pridajte hrsť arašidov a nechajte variť po dobu 1 hodiny.

Varené arašidy ochutnať veľmi chutné a sú celkom návykové. Jedná sa o veľmi zdravé, pretože zvýšenie bojovej ochorení zlúčenín takmer štyrikrát. Okrem toho, že obsahujú len malé množstvo nasýtených tukov, ktoré je ideálne diétne potraviny robí.

Vzhľadom na ich vysokým obsahom bielkovín arašidy obsahu sú spracované do rôznych foriem, vrátane masla, oleja, múky a vločiek. Arašidový olej sa používa vo veľkej miere pre varenie a na výrobu margarínu. Je extrahovaný z panciera a drveného arašidov pôsobením hydraulického tlaku.

Peanut múka je vyrobená z podzemnice olejnej, ktoré sú zbledol a potom elektronicky triedených vybrať tie najkvalitnejšie arašidy. Matice sú potom pražená a sú spracované na získanie nízkotučného múky. Táto múka sa používa v cukrárske výrobky, polevy, cereálne tyčinky a pekárskych zmesí. Používa sa tiež pre pečenie varenie a koláčov.

Môžete urobiť arašidové maslo ľahko doma.

 • Pečienka a Blanch arašidy a rozomelú ich, aby si krémovú konzistenciu.
 • Pridať sladidlá alebo soľ pre zvýšenie chuti.
 • Môžete tiež pridať nasekané arašidy, aby to krémovú a chrumkavú textúru.

Pražené arašidové je veľmi populárny indický občerstvenia a je veľmi jednoduché na prípravu. Bicykel, španielsky arašidové má bohatú chuť a zvyčajne sa používa na pečenie.

 • Umiestnite škrupiny arašidy do plytkého pekáča a pečieme pri 350 stupňoch Celzia po dobu 20 minút.
 • Vyberte z rúry a dajte ju nabok, aby ju vychladnúť.
 • Sezóna je soľou a korením a je pripravený k jedlu.

Celé a nasekané arašidy sú veľmi populárne v ázijskej kuchyni a jej pasta sa používa na pridanie hrúbku do omáčky a polievky. Peanut a paradajková polievka je veľmi populárny v Afrike. Arašidy sú posypané na hodil šaláty a sú tiež používané ako ozdoba na dezerty a miešajte hranolky. Môžete si tiež pripraviť arašidy a jogurt koktail pre vašu raňajkách. To vás udrží plnú do vášho obeda.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 567 kcal 29%
Uhľohydráty 16,13 g 12%
Proteín 25,80 g 46%
Celkový obsah tuku 49,24 g 165%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 8,5 g 22%
Vitamíny
Folates 240 ug 60%
Niacín 12,066 mg 75%
Kyselina pantoténová 1,767 mg 35%
Pyridoxín 0,348 mg 27%
Riboflavín 0,135 mg 10%
Tiamín 0,640 mg 53%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 00%
Vitamín e 8,33 mg 55.5%
Elektrolyty
Sodík 18 mg 1%
Draslík 705 mg 15%
Minerály
Vápnik 92 mg 9%
Meď 1,144 mg 127%
Železo 4,58 mg 57%
Horčík 168 mg 42%
Mangán 1,934 mg 84%
Fosfor 76 mg 54%
Selén 7,2 ug 13%
Zinok 3,27 mg 30%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Dúfam, že ste našli tento príspevok informatívne a užitočné. Zahrnúť je často vo svojej rutiny a tak využívať výhody arašidy.

load...