Zdravie a wellness

28 úžasných výhod vitamínu D pre pokožku, vlasy a zdravie

28 úžasných výhod vitamínu D pre pokožku, vlasy a zdravie

Všetci sme sa naučili našu A, B, C, DS v škole. V týchto dňoch ďalšia sada A, B, C, D predstavujú všetky zlosť, že sú tiež jedlé! Jedná sa o nič iné, než vitamínu A, B, C, D, atď Vitamíny mať rôzny výhody a budeme lepšie vedieť niečo viac o nich. Poďme sa pozrieť na dávky vitamínu D a ako ho môžeme zaradiť do nášho každodenného života.

Čo je vitamín D?

 • Vitamín D je skupina rozpustných v tukoch steroidov, ktoré pomáhajú pri vstrebávaní vápnika a fosfátu v čreve.
 • Na rozdiel od ostatných vitamínov, nepotrebujeme sa dostať vitamín D z potravín. Hlavným zdrojom vitamínu D je vyrobený naším vlastným telom s pomocou slnečného svetla. Naše telo môže syntetizovať vitamín D adekvátne vystavenie slnku.
 • Ľudia, ktorí sú vystavení normálne množstvo slnečného svetla nepotrebujú vitamínu D, pretože slnečné svetlo podporuje dostatočné syntézu vitamínu D v tele.

Existuje 5 formy vitamínu D a spoločne sú známe ako kalciferol.

 1. Vitamín D1 je molekulárne zlúčeniny ergokalciferolu s lumisterol.
 2. Vitamín D2 je vyrobená z ergosterolu. Vyrába sa v bezstavovcov, huby a rastliny v závislosti na slnečnom svetle. Ľudia a ostatné stavovce nevytvárajú vitamín D2.
 3. Vitamín D3 je v koži, keď 7 dehyrocholestrol reaguje s ultrafialovým svetlom. Ľudský vyžaduje 10 až 15 minút na slnku aspoň dvakrát týždenne na tvár, ruky a späť bez toho, aby ochranu proti slnečnému žiareniu s väčšou ako 3 UV indexu zodpovedajúceho množstva syntézy vitamínu D3.
 4. Vitamín D4 je dihydroegocalciferol.
 5. Vitamín D5 sa skladá zo 7 dehydositosterol.

Zo všetkých týchto vitamínu D2 a D3 sú najdôležitejšie. Hoci Vitamín D sa všeobecne nazýva vitamín, nie je to v podstate diétne vitamín, pretože to môže byť syntetizovaný v primeranom množstve by väčšina cicavcov, s výnimkou psov a mačiek. Organická zlúčenina môže byť nazývaný len vitamín v prípade, že nemôže byť syntetizovaný v dostatočných dávkach, a musí byť získaný z bežnej stravy. Pred odchodom do Vitamín D výhod, pozrite sa do svojich najlepších zdrojov a príznaky nedostatku.

load...

Zdroje vitamínu D:

Existujú 3 spôsoby, ako získať vitamín D: potravy, slnečné svetlo a doplnkov. Ak nie ste dostatok slnečného svetla, alebo nechcete tráviť dostatok času vonku, je potrebné vziať doplnky, aby pokryl svoju Vitamín D nedostatok. Potraviny, ktoré obsahujú vitamín D3 sú nasledovné:

 • Salmon: 230 IU (IU = medzinárodná jednotka = 0,025 mg)
 • Tuna: 200 IU
 • Sójové mlieko: 100i
 • Pomarančový džús: 100i
 • Nízkotučného mlieka: 98 IU
 • Obilniny: 40 IU
 • Vajcia: 25 IU
 • Švajčiarsky syr: 12 IU

Odporúčané množstvo: Ľudia mladší 70 rokov by mali konzumovať 600i vitamínu denne a ľudia nad 70 rokov by mali mať 800 IU vitamínu D denne.

Vitamín D Nedostatok Symptómy:

Príznaky nedostatku vitamínu D sú často nejasné a nešpecifické a často vynechal. Mnoho ľudí nemá žiadne príznaky ako takú, ale len únava a všeobecné bolesti. Tento nedostatok je však rovnako nebezpeční k telu ako všetky ostatné nedostatok vitamínu funkcií. Deficit sa častejšie realizované v ťažkých prípadoch s niektorými kostnými deformitami.

load...

Príznaky u detí:

 • Deti sa závažným nedostatkom vitamínu môže dostať svalové kŕče, záchvaty a problémy s dýchaním. Tento problém je hlavne kvôli nízkej hladiny vápnika.
 • Deti sa závažným nedostatkom môžu mať mäkké lebky a nôh kosti. "Bow nohami" alebo zakrivená noha je často príznakom nedostatku vitamínu D. Deti sa môžu tiež sťažujú kostných bolesťou a svalovou slabosťou. Táto podmienka je známa ako krivica.
 • Vitamín D deficitom deti majú často zlý rast. Výška je obvykle ovplyvnená viac než hmotnosť. Postihnuté deti tiež čelí ťažkosti pri chôdzi.
 • Deti s nedostatkom vitamínu D môže byť hryzenie neskoré ako je ovplyvnený vývoj mliečne zuby.
 • Podráždenosť je často spôsobené nedostatkom vitamínu D.
 • Sú tiež náchylnejšie k respiračným problémy a infekcií. Dýchanie môžu byť ovplyvnené kvôli slabému hrudníka svalu.
 • Keď krivica byť veľmi ťažká, môže spôsobiť nízku hladinu vápnika v krvi.
 • Nedostatok vitamínu D tiež spôsobuje kardiomyopatiu, slabosť srdcového svalu.

Príznaky u dospelých:

 • V prípade závažného nedostatku, môžu existovať i silné bolesti a tiež slabosť.
 • Svalová slabosť môže spôsobiť ťažkosti pri chôdzi do schodov alebo vstávanie z podlahy alebo nízku stoličku, alebo môže viesť k osobe chôdzi sa kolísať vzorom.
 • Kosti môžu cítiť bolestivé miernym tlakom.
 • Ľudia majú vlasovú zlomeninu v kosti, čo spôsobuje nehu a bolesť. Bolesť kostí dochádza tiež v dolnej časti chrbta, bedier, panvy, stehien a nôh.

Príčiny Vitamín D deficitom:

 • Obmedzená expozícia slnečnému žiareniu je jedným z najväčších a najčastejších dôvodov pre nedostatok vitamínu D. Naše telo je vitamín D, len ak je vystavená slnečnému žiareniu. Udržať sa HOMEBOUND zhorší situáciu.
 • Pigment melanín znižuje schopnosť pokožky absorbovať vitamín D. Takže tmavšej pleti ľudia sú ohrození nedostatkom vitamínu D, najmä starších ľudí s tmavšou farbou pleti.
 • Nedostatok vitamínu D tiež dochádza, ak vaše obličky zlyhajú previesť vitamínu D na jeho aktívnu formu, ako keď ľudia starnú, ich obličky sú menej schopné previesť vitamínu D na aktívnu formu.
 • Obezita tiež ovplyvňuje vstrebávanie vitamínu D. Vitamín D je extrahovaný z krvi tukových buniek, mení jeho uvoľňovanie do krvného obehu. Ľudia s hromadným hmotnosti 30 alebo vyšší často majú nízky krvný hladiny vitamínu D.
 • Niektoré zdravotné problémy tiež bráni vstrebávaniu vitamínu D. Ochorenie, ako je Crohnova choroba, cystická fibróza a celiakia môže ovplyvniť schopnosť čreva vstrebávať vitamín z potravín, ktoré jete.

Vitamín D hrá významnú úlohu v mnohých hlavných telesných funkcií a v neprítomnosti správnom množstve môže viesť k tomu, čo nazývame ochorení z nedostatku vitamínu D. Pravdepodobnosť identifikácie a pokračovaním v liečbe nedostatku vitamínu D je veľmi nízka, čo dôvod, prečo v tomto prípade prevencia je lepšia ako liečba.

Ako zabrániť nedostatok vitamínu D:

 • Všetky tehotné a dojčiace ženy by mali mať denný príplatok vo výške 10 mikrogramov vitamínu D denne.
 • Dojčatá a malé deti vo veku od 6 mesiacov do piatich rokov by mali denne doplnok vitamínu D v podobe vitamínu D klesá. Dojčené deti môžu potrebovať pre príjem kvapiek, ktoré obsahujú vitamín D z jedného prvého mesiaca roka, ak ich matka nebola v priebehu brať vitamín D..
 • Ľudí vo veku 65 a viac rokov a ktoré nie sú vystavené príliš slnku by mali prijať tiež celodennej stravy, ktoré obsahujú 10 mikrogramov vitamínu D.

Navyše, lekár môže odporučiť bežnej stravy pre ľudí s určitým čriev, obličiek a ochorení pečene a predpísať niektoré lieky pre ľudí s tmavšiu pleť.

28 Top Vitamín D Výhody

Vitamín D má veľa výhod pre kožu, vlasy a zdravie. Výhody vitamínu D patria nasledujúce:

Zdravie Výhody Vitamín D:

Tu sú niektoré z výhod užívanie vitamínu D.

 1. Pomáha čreva absorbovať živiny, vápnik a fosfor. Tým je zaistené, silné kosti a zdravý imunitný systém.
 2. Vitamín D bráni osteomalácia, čo spôsobuje slabosť svalového systému a krehkých kostí. To je väčšinou prevažuje u dospelých s nedostatkom vitamínu D.
 3. Vitamín D poskytuje rovnováhu vápnika v tele a zabraňuje artritídy.
 4. Vitamín D reguluje krvný tlak a znižuje stres a napätie. To tiež zbavuje telo bolesti znížením svalové kŕče. To tiež znižuje respiračné infekcie.
 5. Vitamín D tiež pomáha rozlišovať medzi bunkami, pomáha v sekréciu inzulínu a pomáha bojovať proti depresii.
 6. Vitamín D sa odporúča pri liečbe rôznych ochorení. Môže prevenciu preeklampsie zlepšením funkcie obličiek.
 7. To tiež zabraňuje rakovine riadením abnormálne množenie rakoviny. Výskum ukázal, že ľudia s nízkou hladinou vitamínu D majú významne nižšie riziko vzniku rakoviny v porovnaní s ľuďmi, ktorí majú primeranú úroveň vitamínu D.
 8. Vitamín D optimalizuje schopnosť nášho tela absorbovať ďalšie dôležité chudnutie živín, najmä vápnika. Ak naše telo chýba vápnik, môže to viesť k až 5 násobnému zvýšeniu syntézy mastných kyselín, čo je enzým, ktorý premieňa kalórie na tuky. Od tankovanie naše telá s vitamínom D bohaté živinami, môžete potenciálne schudnúť až o 60%.
 9. Ide o dôležitý spôsob, ako vyzbrojiť imunitný systém proti poruchám, ako je studená a chrípku.
 10. Vitamín D tiež zlepšuje zrak očami detí. Pár hodín denne vonku pomôže ich rastúce očné buľvy vyvíjať správne a zabráni krátkozrakosť.
 11. To tiež znižuje riziko vzniku sklerózy. Roztrúsená skleróza je oveľa menej časté u trópoch, kde je dostatok slnečného svetla.
 12. Vitamín D udržuje mozog aktívny aj v neskorších fázach života. To tiež pomáha k udržaniu telesnej hmotnosti.
 13. To znižuje závažnosť a frekvenciu príznakov astmy
 14. Forma vitamínu D poskytuje ochranu proti poškodeniam od nízkych úrovní radiácie.
 15. Vysoké dávky vitamínu D tiež pomôcť ľuďom, aby sa spamätali zo tuberkulózy tak rýchlo, ako je to možné.
 16. Vitamín D tiež pomáha zlepšiť mentálne ostrosť. Ľudia, ktorí majú potraviny s vysokým obsahom vitamínu D majú lepšiu pamäť a spracovanie informácií schopností než tie s nižšou úrovňou slnečného žiarenia vitamín
 17. Nízka hladina vitamínu D môže zvýšiť riziko srdcového infarktu a skorej smrti.

Vitamín D Výhody pre pleť:

Stav vašej pokožky je dobrým ukazovateľom vášho zdravia. Vitamín D ponúka nielen celý rad priaznivých účinkov na zdravie, ale je tiež prospešné pre pokožku.

18. Vitamín D2 a D3 sú najviac prospešné pre zdravie kože.

19. Vitamín D Cream alebo doplnky môžu byť účinné pri liečbe lupienky. 20. Vitamín D tiež poškodenie opravy kože bráni infekciám, ktoré by mohli byť spôsobené v dôsledku poranenia kože a omladenie pokožky.

21. Jeden z najznámejších použitia pre vitamín D, pokiaľ ide o kožu, je jeho liečba psoriázy. Psoriáza symptómy zahŕňajú svrbenie a šupinatá koža, ktoré môžu liečiť pomocou topickej aplikácie vitamínu D krému alebo tým, že má predpísaný vitamín D..

22. Vitamín D3 obsahuje silné protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je účinná pri liečbe popálenín, poranení kože, poškodenie kože a strie. Tak vitamín D je väčšinou pridá krémy a pleťové vody pre svoje protizápalové vlastnosti.

23. Antioxidant prítomný v Vitamín D zabraňuje poškodeniu kože a predčasnému starnutiu kože, keď prijatá prostredníctvom stravy alebo obsiahnuté v potrave. Adekvátne expozícia kože môže tiež poskytnúť úľavu z týchto príznakov

24. Vedec sú toho názoru, že vitamín D absorbovaná cez obmedzené vystavenie slnku môže zabrániť poškodeniu kože a spáleniny posilnením pokožku. Odporcovia tejto teórie sa domnievajú, že prebytok slnečného žiarenia je pravdepodobne hlavnou príčinou väčšiny typov rakoviny kože. Tento problém spôsobil veľký nesúhlas vo vedeckej komunite. Takže väčšina lekári radia ľuďom obmedziť vystavenie slnku a prijať vitamín D, aby sa zabránilo Nedostatok vitamínu D.

25. Vitamín D tiež pomáha pri liečbe ekzémov a je potenciálny záchranca růžovka trpiaci. Enzýmy v koži rosacei chorých môže spôsobiť, že na výrobu antimikrobiálnych peptidov v abnormálnom podobe

Vitamín D Výhody pre vlasy:

Jeden z najlepší spôsob, ako získať silný a hustý rast vlasov má zahŕňať vitamín D bohatým zdrojom potravín vo vašej strave. Výhody vitamínu D na vlasy zahŕňajú nasledovné:

26. Nedostatok vitamínu D môže tiež spôsobiť vypadávanie vlasov. Vitamín D sa vyskytuje u zdravých vlasových folikulov a je všeobecne chýba nezdravých folikulov. Vitamín znižuje stres a depresie je často spojené s vypadávaním vlasov a rôzne iné problémy. Je vždy dobré pre zníženie stresu a žiť šťastný život.

27. Vitamín D je tiež predzvesť cyklu rastu vlasov. Vitamín D pôsobí na keratinocyty začať vlasového folikulu na bicykli a stimuluje rast vlasov. 28. Vitamín D dostane prevedený na kalcidiolu ak je prítomný v pečeni. To ďalej dostane prevedený obličkami kalcitriolu, ktorá je formou aktívneho vitamínu D. Tento reguluje bunkovú apoptózu, ktorá pomáha regulovať cyklu vlasového folikulu. Technicky cyklus vlasového folikulu ide od:

 1. Anagénnej (rastúce) sa
 2. Katagenna (ustupujúce) na
 3. Telogen (pokojovej) fázy.

Existujú tiež vitamín D receptorov v vlasových folikulov. Mnoho rôznych procesov sa podieľajú na tvorbe nových vlasov z folikulu a vitamín D hrá hlavnú úlohu. Receptory vitamínu D vo vlasovom folikule musia byť uložené v rastovej fáze. To je dôvod, prečo vitamín D a nedostatok vlasy idú ruka v ruke. Štúdie tiež ukázali, že inhibícia receptory vitamínu D môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Zbavujú telo úplne vitamínu D nebude poskytovať potrebné stavebné bloky, ktoré sú nevyhnutné pre rast vlasov. Aj keď Nedostatok vitamínu D vedie k vypadávaniu vlasov, opak nemusí byť pravda. Nadmerné vitamínu D nepovedie k rastu vlasov v sebe. Akonáhle je vlasový folikul zomrie, to už nie prechádza cyklom je uvedené vyššie. Vlasový folikul, musí byť aktívny Vitamín D ukázať akúkoľvek pomoc. Je teda dôležité, aby sa zabránilo padaniu vlasov v skorých štádiách. Ak sa pozrieme o výhodách vitamínu D, musíme zabezpečiť, že budeme mať dostatočné dávky z nej pred slnečným žiarením az našej stravy. Pred objavovať pilulky ako predávkovanie vitamínu D môže byť škodlivé vždy zvážiť lekára. Vezmite vitamínové tabletky na porady s lekárom a užívať si slniečka. Zostať fit, zostať zdravý!

load...