Zdravie a wellness

28 úžasných výhod púpava (Dudal) pre pokožku, vlasy a zdravie

28 úžasných výhod púpava (Dudal) pre pokožku, vlasy a zdravie

Púpava, keď názov je trochu neznáma, väčšina z nás naraziť na tejto byliny, ale ignorovala to len ako ďalší burina. Faktom však zostáva, že táto bylina môže robiť zázraky pre vaše zdravie! Som si istý, že to muselo vzbudil vašu zvedavosť dozvedieť sa púpava výhody. Púpava je tiež známy ako 'Dudal'v Hindi, 'Simhadanti' v Telugu, 'Dugddhapheni' v Malayalam, 'Kutta' v Marathi, 'KAAD Shaavanthi' v Kannadčina, a 'Pitachumki' v bengálsky.

Zvedavý? Poďme sa prejsť dolu, aby odhalili prekvapivé výhody púpava má čo ponúknuť!

Čo je Púpava?

Rodina-Asteraceae Origin-stredoázijskej oblasti. Tiež rastie prirodzene v miernych a subtropických oblastiach Plant Type-Hardy rastlina s dlhými taproots a dlhé tmavo zelenými listami, ktoré sa zdvihnú priamo zo zeme, vyžarujúce do všetkých smerov tiež známy po celom svete ako kňaz korunu, Mníchova hlava, írsky sedmokráska, a leví zub štruktúra-koreň púpavy je mäsitý a tmavo hnedú farbu sa biele dreni vnútri.

load...

Táto rastlina je veľmi výživná s takmer vo všetkých častiach rastliny, vrátane listov, kvetov vrcholy a koreňových poskytovanie zdravotnej výhody.

List-listovej časti rastliny sú známe ako púpavy greeny, ktoré sú považované výživné zeleniny. Sú používané v rôznych receptov, šalátov a krémov. Root root-púpavy má liečivé vlastnosti a je používaný na sušenie a mletie kávy.

Čerstvé listy púpavy, rovnako ako sa sušia bylina, sú k dispozícii na trhu so zdravou výživou. Táto bylina je tiež k dispozícii vo forme púpavy čaju, kapsúl a tinktúr. Okrem svojich kulinárske použitie, je to výhodné pri liečbe niektorých ochorení.

load...

Kožné Výhody

 1. Liečbe akné
 2. Liečbe kožných ochorení
 3. Liečbe popálenín a žihadlá
 4. Anti-Aging Výhody

Púpava pre starostlivosť o vlasy

 1. Stimuluje rast vlasov
 2. Liečba lupín
 3. Liečba mastné vlasy

Zdravotné výhody

 1. Podporuje trávenie
 2. Kontroluje krvný tlak
 3. Liečenie pečeňových porúch
 4. Liečba obličkových porúch
 5. Liečba porúch žlčníka
 6. Liečba infekcie močových ciest
 7. Zabraňuje Anémia
 8. Protizápalové vlastnosti
 9. Bone Health
 10. Podporuje chudnutie
 11. Liečba žltačky
 12. Užitočné pri cukrovke
 13. Rakovina zabraňuje
 14. Posilňuje imunitný systém
 15. Zlepšuje Brain Health
 16. Pre lepšiu Vision
 17. Natural Detoxikačný Agent
 18. Pomáha odstraňovať bradavice
 19. Prírodný liek na zápchu
 20. Zníženie cholesterolu
 21. Ďalšie výhody

Púpava Výhody pre pokožku

Bohatá nepreberné množstvo živín v púpava pomáha udržiavať zdravie pokožky a bráni kožné problémy. Pridanie púpavy do svojho jedálnička môže urobiť veľký rozdiel na kožu.

1. Liečba akné

Všetci vieme, že akné je spôsobený tým, hormonálna nerovnováha, ktorá začína počas svojho dospievania, kedy telo prechádza fyziologické zmeny. Šťava z púpavy je výborný detoxikačný, močopudné a antioxidant. Tieto vlastnosti robia užitočné pri liečbe akné.

Prečo to funguje

Púpava šťava reguluje sekréciu hormónov a rozširuje póry, čo uľahčuje odstránenie toxínov prostredníctvom potenie a močenie. Púpavy miazga môžu byť aplikované lokálne na akné pre inhibíciu mikrobiálnej infekcie. Súčasť Vitamín C urýchľuje proces hojenia, čo znižuje viditeľnosť jaziev a červeného zápalu, ktorý často sprevádza akné. Púpava čaj môže tiež byť konzumovaný, aby sa zabránilo akné. Všetko, čo musíte urobiť, je strmý jeden až dva čajové lyžičky koreňa púpavy alebo listy v šálke vody. Tým sa zbaviť svoje telo toxínov, ktoré spôsobujú akné (1).

Späť na obsah

2. Liečbe kožných ochorení

Púpava miazga známy ako púpavy mlieka, je účinná pri liečbe kožných ochorení spôsobených mikrobiálnych a mykotických infekcií.

Prečo to funguje

Púpava miazga je vysoko alkalický charakter a vykazuje silný baktericídne, fungicídne a insekticídne vlastnosti. Takže to môže byť použitá na liečbu svrbenie, ekzémy, bradavice, pleseň nôh, pásový opar, a ďalšie podobné podmienky, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov (2).

pozor

Avšak, uistite sa, že vyhnúť sa kontaktu s očami, ak ho používate.

Späť na obsah

3. Liečbe popálenín a žihadlá

Vnútro časť púpavy stonky môžu byť použité ako vyhladzovací činidlo pre liečbu popálenín a bodá ako sú žihľavy alergiou alebo opravami uhryznutie, ktoré sú veľmi bolestivé.

Prečo to funguje

Protizápalové vlastnosť púpava je to možné pre vytvrdnutí lokálne popáleniny (3). To je dôvod, prečo sa listy a korene tejto rastliny boli použité v čínskej medicíne na liečbu sumachu jedovatá, spáleniny a žihľavku.

Späť na obsah

4. Anti-Aging Výhody

Chcete vyzerať mlado a pekne navždy? Pridať púpavy do svojho jedálnička pre okamžité výsledky.

Prečo to funguje

Byť bohatý na antioxidanty, púpavy zabraňuje starnutiu tým, že znižuje výskyt jemných liniek, tmavé škvrny a vrásky okolo očí a pier. Okrem vyživujúce pokožku, táto bylina pomáha tón a spevniť ovisnutej a nevyvážený kože (4).

Späť na obsah

Púpava pre starostlivosť o vlasy

Prírodné byliny sú bohaté na vitamíny a minerály, ktoré vyživujú vlasy a púpava nie je výnimkou. Spotreba aj lokálne aplikácie tejto byliny poskytujú nasledujúce výhody pre vaše vlasy.

5. Stimuluje rast vlasov

Vedeli ste, že púpavy môžu podporiť rast vlasov?

Prečo to funguje

Koreň púpavy je bohatým zdrojom vitamínu A, C a E, rovnako ako B-komplex vitamínov. Okrem toho, že obsahuje cholín, železo, horčík, fosfor, draslík, biotín a vápnik, ktoré hrajú významnú úlohu pri zdravé vlasy, rovnako ako stimuláciu rastu vlasov.

Späť na obsah

6. Liečba lupín

Chcú zbaviť svojho lístkového skalp? Obrátiť na púpava o pomoc.

Prečo to funguje

Púpava je bohatá na železo, ktorý pomáha udržiava lupiny v šachu (5). Môžete mať púpava doplnky alebo len pridať pár listy púpavy do čaju alebo ich použitia v zálievka.

Späť na obsah

7. Liečba mastné vlasy

Mastné vlasy môže byť ľubovoľná dievčenské nočná mora. Ale dievčatá, tu je pomoc.

Prečo to funguje

Púpava je účinný, ako sa zbaviť nadbytočného oleja alebo mazu nahromadené v pokožke hlavy. Pokiaľ máte mastné vlasy, môžete jednoducho strmé púpava listy alebo korene po dobu asi 20 minút sa. Táto zmes sa namáhať a použiť ju na vlasy ako posledné pláchanie. Ešte stav vašich vlasov po tejto funkcie možno zabrániť strate vlhkosti.

Späť na obsah

Zdravie Výhody koreň púpavy

Púpava je powerhouse živín, ako je vitamín A, vitamín C, vápnik, draslík, horčík, fosfor, zinok, železo, proteínov, rovnako ako B-komplex vitamínov. Je teda zrejmé, že zoznam púpava prínos pre zdravie je dlhý.

8. Podporuje trávenie

Zaujíma vás, ako púpava je spojený s žalúdkom? Pokračuj v čítaní

Prečo to funguje

Púpava je mierne preháňadlo, tonikum, a potláča chuť do jedla. Tak, podporuje trávenie a zmierňuje zažívacie poruchy vyvažovaním prírodných a prospešných baktérií v črevách. Je to tiež dobrý liek na dyspeptických ťažkostí. Vysoké hladiny vlákniny v púpava propagovať zdravej črevnej pohyby, ako aj uľaviť od zápchy a hnačky. To je tiež prospešné pri liečení vážnych gastrointestinálne problémy (6).

Späť na obsah

9. Ovládacie krvný tlak

Má hypertenzia vás strach? Púpava vám môže pomôcť.

Prečo to funguje

Byť diuretikum, púpava znižuje vysoký krvný tlak zvýšením močenia. Vlákno v púpava znižuje hladinu cholesterolu, kým draselný nahradí sodíka (7). Oba tieto faktory zohrávajú významnú úlohu v regulácii krvného tlaku. Púpava šťava veľmi efektívne to robí.

Späť na obsah

10. Ošetrenie pečeňových porúch

Uchádzať problémy s pečeňou na rozlúčku, vďaka púpava.

Prečo to funguje

Púpavy obsahujú antioxidanty, ako je vitamín C a luteolín, ktoré podporujú optimálne funkcie pečene a chráni ju pred starnutím. Ďalšie zlúčeniny v púpava môžu liečiť pečeňové krvácania. Zabezpečujú riadne tok žlče z pečene. Púpava je vynikajúci pečeňové detoxikačným (8).

Späť na obsah

11. Liečba obličkových porúch

Púpava je požehnaním pre naše orgánovej systémom. Zaujíma vás, ako na to? Prečítajte si o to zistiť,

Prečo to funguje

Bohatý obsah sodíka v koreňa púpava pomáha odstrániť toxíny nahromadené v tele. Chráni zdravie obličiek odstraňovaním odpadu, soľ a prebytočnej vody, čistenie krvi a nahradí stratu draslíka. Okrem toho, že inhibuje rast mikroorganizmov v močovom systéme (9).

Späť na obsah

12. Liečba porúch žlčníka

Púpava zlepšuje činnosť žlčníka a chráni ju pred škodlivými účinkami oxidantov a infekcií.

Prečo to funguje

To zabraňuje problémom žlčníka tým, že zvyšuje produkciu žlče a znižuje zápal (10). Koreň púpavy podporuje tvorbu žlče v tele, zabraňuje žlče zablokovaniu močového mechúra a kamene. To zlepšuje jeho funkciu a chráni ich pred choré účinkami oxidantov a infekcie. Púpava tiež pomáha liečiť dyspepsia, rôzne infekcie postihujúce žalúdok, črevá a močový systém.

Späť na obsah

13. Liečba infekcie močových ciest

Púpava list je vynikajúci diuretikum, ktoré podporuje časté močenie.

Prečo to funguje

Jeho dezinfekčné vlastnosti odstrániť toxické látky z močového systému a inhibujú rast baktérií, a tým prevenciu infekcií močových ciest (11).

Späť na obsah

14. Zabraňuje Anémia

Púpava je bohatým zdrojom železa, bielkovín a vitamínu. Tak to môže bojovať anémiu.

Prečo to funguje

Železo je hlavnou zložkou hemoglobínu v krvi, zatiaľ čo vitamín B a proteín sú nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek a iných zložiek krvi. Tak, púpava pomáha udržuje kontrolu anémie (12).

Späť na obsah

15. Protizápalovo

Púpava môže mať upokojujúci účinok na všetky druhy bolesti.

Prečo to funguje

Zdravé mastné kyseliny a phytonutrients v púpava znížiť zápal v tele. Táto vlastnosť je výhodná pri liečbe bolesti a opuchu (13).

Späť na obsah

16. Bone Health

Chcú silnejší a zdravší kosti ako Popeye-námorník muž? Urobiť Púpava súčasťou vášho jedálnička.

Prečo to funguje

Púpava je bohatým zdrojom vápnika, ktorý je nevyhnutný pre rast a posilnenie kostí, zatiaľ čo antioxidanty, ako je vitamín C a luteolín chráni kosti pred poškodením v súvislosti s vekom. Tieto bylinky sú tiež mimoriadne bohaté na vitamín K, ktorý nadväzuje kostnej hmoty tým, že podporuje osteotropic aktivitu v kostiach. Voľné radikály poškodeniu vášho tela vrátane kostí, čo vedie ku kosti slabosť a stratu hustoty. Pravidelný príjem púpavy v akejkoľvek forme, môže zabrániť tieto podmienky (14).

Späť na obsah

17. Podporuje chudnutie

Ubúdanie libier nikdy nebolo tak jednoduché. Púpava je super-efektívne v našej malej expedícii proti chudnutie.

Prečo to funguje

Naša moč obsahuje takmer 4% tuku. Podporou časté močenie, púpava pomáha pri odstraňovaní vody a tukov z tela. Tak, to podporuje úbytok hmotnosti vody bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Navyše, rovnako ako väčšina listovej zeleniny, púpavy majú nízky obsah kalórií. Oni sú niekedy dokonca použitý ako sladidlo, pretože neobsahujú nezdravé cukry (15).

Späť na obsah

18. Liečba žltačky

Žltačka môže byť vytvrdený znižovanie tvorbu žalúdočných štiav, odstránenie prebytočnej žlč z tela a liečenie vírusovej infekcie. Púpava je užitočná v oboch prípadoch.

Prečo to funguje

Ako bolo uvedené vyššie, reguluje tvorbu žlče. Po druhé, je diuretikum v prírode, púpava pomáha pri odstraňovaní prebytočného žlče prostredníctvom častého močenia. Po tretie, jeho antioxidačné a dezinfekčné vlastnosti vďaka prítomnosti vitamínu C a luteolín, pomáhajú v boji proti vírusovým infekciám. Žať väčšie výhody z púpavy, treba brať s cukrovej trstiny šťavy nahradiť cukor, ktorý bol výrazne znížený z dôvodu nadmerného žlče. Púpavy tiež pomôcť zvýšenie energetickej hladiny po infekcii, čím sa zabráni extrémnej únavy a slabosti spôsobené v dôsledku nedostatku cukru (16).

Späť na obsah

19. Pomáha pri cukrovke

Púpava šťava je zistené, že je účinný pri regulácii hladiny cukru v krvi, pretože stimuluje produkciu inzulínu z pankreasu. To tiež uľahčuje elimináciu prebytku cukru z tela zvýšením močenia.

Prečo to funguje

Púpava zabraňuje usadzovaniu cukru v obličkách prostredníctvom častého močenia. Tým, že hladinu cukru v krvi trvalo nízka a reguláciu uvoľňovania inzulínu, púpava zabráni nebezpečné hroty a vrhá hladiny cukru v krvi (17).

Späť na obsah

20. Preventívne proti rakovine

Jeden z najlepších výhod Púpava listy sú, že sú bohaté na antioxidanty a fytonutrienty, ktoré môžu odradiť rast rakovinových buniek.

Prečo to funguje

Antioxidanty, ako je vitamín C a luteolín zníženie voľných radikálov, čím sa znižuje riziko vzniku rakoviny. Byť detoxifier, púpava bráni vzniku nádorov a rakoviny. Luteolín, na druhej strane, otrávi podstatné súčasti rakovinových buniek, tak neúčinnými a schopný reprodukovať. Táto vlastnosť je zvlášť výhodná v prevencii rakoviny prostaty (18).

Späť na obsah

21. Posilňuje imunitný systém

Dať váš imunitný systém impulz pomocou púpava.

Prečo to funguje

Niektoré štúdie ukázali, že púpava zvyšuje imunitnú funkciu a zabraňuje infekcii odrážanie mikróby a plesne (19).

Späť na obsah

22. Zlepšuje zdravie mozgu

Púpava je do značnej miery najlepšie pri vytváraní váš mozog pracovať správne.

Prečo to funguje

Je bohatým zdrojom vitamínu K. Púpava poskytuje viac ako 600% odporúčanej hodnoty vitamínu K. Vysoké hladiny vitamínu K v koreňoch poškodenia kladkostroja neurónov v mozgu, prevencia Alzheimerovej choroby (20).

Späť na obsah

23. Pre lepšiu Vision

Nie sú všetci túžime po lepší zrak?

Prečo to funguje

Púpava obsahuje zeaxantín, karotenoid, ktorý chráni sietnicu pred UV lúčmi. Pravidelná konzumácia púpavy šťavy tiež zabraňuje makulárnej degenerácie (21).

Späť na obsah

24. Natural Detoxikačný Agent

Zbavte sa všetkých škodlivých toxínov vo vašom tele pomocou púpavy.

Prečo to funguje

Korene urobiť nádherné čistiace hrubého čreva. Zlepšuje trávenie a odstraňuje odpad, detoxikáciu tela (22).

Späť na obsah

25. Pomáha odstraňovať bradavice

Púpava je vysoko odporúčané pre odstraňovanie bradavíc.

Prečo to funguje

Korene púpava, po otvorení, vyžarujú lepkavá biela živice. Použiť lepkavá živice na bradavice denne alebo niekoľkokrát denne, aby ju (23) sa rozpustí.

Späť na obsah

26. Prírodný liek na zápchu

Vysoké hladiny vlákniny v koreňa púpavy, aby bolo prospešné pre trávenie a črevnú zdravie.

Prečo to funguje

Pravidelná konzumácia koreňa púpavy pridá objem na stolicu, čím sa znižuje pravdepodobnosť zápcha. Reguluje pohyb čriev, prevenciu žalúdočných a črevných problémov. To je tiež užitočné pre zlepšenie chuti do jedla, a to najmä po operácii (24).

Späť na obsah

27. Znižuje hladinu cholesterolu Levels

Púpavy je známe, že zníženie hladiny cholesterolu v krvi.

Prečo to funguje

Rôzne štúdie ukázali, že púpava zlepšuje pomery cholesterolu tlačí nahor HDL (25).

Späť na obsah

29. Ďalšie výhody

Púpava greeny sú bohaté na živiny, ktoré znižujú riziko vzniku rakoviny, šedý zákal, makulárna degenerácia, roztrúsená skleróza a mŕtvice. Ich protizápalové vlastnosti sú prospešné pri astme a iných zápalových ochorení.

Späť na obsah

Safety Profile

 • Púpava je všeobecne považované za bezpečné pre ľudskú spotrebu, ale niektorí ľudia môžu mať alergické reakcie na neho. Ľudia s alergiou na chryzantémy, nechtíka, rumančeka, rebríčka, ambrózie a daisy by sa mali vyhnúť náročné púpava.
 • Ľudia, ktorí užívajú cukru v krvi modulátore by nemala konzumovať koreňový púpava šťavu, pretože môže dôjsť k hypoglykémii, ďalekosiahle zdravotný stav. To môže tiež spôsobiť toxicitu draslíka v tele.
 • Mlieko miazga z púpavy môže spôsobiť svrbenie, podráždenie a kožné vyrážky. Inulín, vzácny druh vlákniny v púpava, môže tiež spôsobiť alergiu u niektorých ľudí.
 • Aj keď to bolo používané k zlepšeniu sekrécie do materského mlieka v dávnych dobách, je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, aby sa na radu svojho lekára pred pridaním púpavy na ich strave.

Ako si vyrobiť púpava čaj

Rovnako ako akýkoľvek iný zelený čaj odrody, púpava čaj príliš jednoduché na prípravu. Pozrite sa na procese varenia piva je v poriadku.

Čo potrebuješ
 • 1 kávová lyžička súťažných púpavy listy (sušené a drvené)
 • 1 šálka vriacej vody
 • Lemon / pomarančový džús
 • Med (podľa chuti)
proces

Vezmite si sušené listy a dať do mušelínu handričkou. Zviazať horný opatrne. Drop tento vrece vo vriacej vode po dobu 2 - 3 minúty. Vyberte mušelín handričkou a stlačiť polovice citróna a med zlepšiť chuť.

Koreň púpavy Nežiaduce účinky

Každá zložka má dobrú a zlú stránku k nej. Púpava nie je výnimkou. Pri používaní púpava čaj si spomenúť tieto body. Tu je niekoľko púpava nežiaduce účinky:

1. Ambrózia alergie

Ak sú užívané vnútorne, alebo pri aplikácii na kožu púpavy môže spôsobiť alergické reakcie. Jedinci, ktorí sú náchylní k mať alergickú reakciu na ambrózie a iné príbuzné rastliny, ako sú mesiačiky, sedmokrásky, chryzantémy sú tiež pravdepodobné, že bude alergický na púpava kvety. Ak máte takéto alergie, vykonajte pred tým, než sa poraďte so svojím lekárom.

2. Interakcia s antibiotikami

Púpava mohla tiež znížiť vstrebávanie antibiotika v tele. Kombinácia púpavy a antibiotikami môže znížiť účinnosť niektorých antibiotík. Antibiotiká, ako je grepafloxacín, enoxacín, sparfloxacín, ciprofloxacín, norfloxacín trovafloxacín interakciu s púpava.

3. Lithium Interaction

Púpava môže spôsobiť močopudné podobný účinok na organizmus. Spotreba púpava môže zvýšiť množstvo lítia v tele, čo vedie k chronickej vedľajšie účinky. Pred prijatím púpava, ak užívate lítium poraďte sa s lekárom. Váš lítium dávkovanie musí byť zmenená tak, aby žiadny nepriaznivý účinok na organizmus.

4. Vodné Pilulky Interaction

Niektoré vo vode pilulky môže zvýšiť hladinu draslíka v tele. Púpavy obsahuje významné množstvo draslíka. Užívanie púpavy u niektorých vodných tabletiek môže mať za následok nadmerných množstvo draslíka v tele, čo môže byť nebezpečné. Vodné pilulky, ako je spironolaktón, triamterén, a amilorid zvyšuje hladinu draslíka v tele.

5. Ktoré neboli schválené FDA

Púpava nebola schválená a vyhodnotené FDA pre čistote, bezpečnosti a účinnosti. Neexistujú žiadne regulované výrobné štandardy pre púpava. Mnoho prípadov boli hlásené prípady, keď sa zistilo, že táto bylinka doplnky, ktoré majú byť prichytená s toxínmi, ako sú drogy alebo kovy. Tak, púpava doplnky by mali byť zakúpené z dôveryhodných zdrojov, znížiť pravdepodobnosť takejto kontaminácie.

6. Žalúdočné ťažkosti

Žalúdočné nevoľnosť je jedným z najčastejších vedľajších účinkov pitie púpava vo forme čaju. Tento nepríjemný pocit je kvôli zvýšeniu hladiny žalúdočnej kyseliny produkovanej v žalúdku. To spôsobí, že pretrvávajúce bolesti v žalúdku podobnej vredu. Táto bolesť odznie sama o sebe, ale ak pretrváva, musíte navštíviť svojho lekára.

7. Gastrointestinálne účinky

Podráždený žalúdok je ďalší častý vedľajší účinok konzumácie púpavy. Nechutenstvo, nevoľnosť, nadúvanie, plynatosť a sú príznaky podráždenia žalúdka. Niektorí ľudia by mohli byť vystavení zvýšenej pálenie záhy, žalúdočné kyseliny, hnačka pri konzumácii púpava. Ak užívate antacidá alebo iné lieky na zníženie kyseliny v žalúdku, potom sa vyhýba púpava.

Ak sa tieto príznaky pretrvávajú, ponáhľať k lekárovi.

8. Znižuje krvný hladinu cukru

Púpava môže tiež znížiť hladinu krvného cukru v tele. Rozmazané videnie, studený pot, tras, závraty, brnenie rúk alebo nôh, rýchly tlkot srdca sú niektoré z príznakov nízkej hladiny cukru. Ak máte cukrovku a na lieky na kontrolu rovnaké, uistite sa, že spotrebujú minimálne množstvo púpavy, aby sa zabránilo hladinu cukru v krvi klesajú.

9. Tehotenstva a dojčenia

Účinok púpavy počas dojčenia a tehotenstva nie je známy. Ale je lepšie chybu na strane opatrný a vyhnúť sa používaniu púpava keď tehotných alebo dojčiacich.

10. Ostatné nežiaduce účinky

Mnoho ľudí by mohlo tiež dôjsť k svrbeniu, vyrážku, opuchy, dýchacie ťažkosti, silná závrat po spotrebu púpava.

Púpava Nutričné

Púpava je medzi najlepšími štyrmi zeleniny týkajúcich sa jeho nutričnú hodnotu. Okrem toho, že najbohatšie listová zelenina zdrojom beta-karoténu, to je naložený s minerálmi, ako je železo, horčík, draslík, vápnik a fosfor. Hĺbkový nutričné ​​prínosy púpava je popísaný v tabuľke nižšie.

V hĺbkovej analýze živín pozri tabuľku nižšie: zelená púpava (taraxacum officinale), čerstvá výživa na 100 g (zdroj: usda národná databáza živín)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 45 kcal 2%
Sacharidy 9,20 g 7%
Proteín 2,70 g 5%
Celkový obsah tuku 0,70 g 3%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 3,50 g 9%
Vitamíny
Folates 27 ug 7%
Niacín 0,806 mg 5%
Kyselina pantoténová 0,084 mg 1.5%
Pyridoxín 0,251 mg 19%
Riboflavín 0,260 mg 20%
Tiamín 0,190 mg 17%
Vitamín a 10161 iu 338%
Vitamín c 35 mg 58%
Vitamín e 23%
Vitamín k 778,4 ug 649%
Elektrolyty
Sodík 76 mg 5%
Draslík 397 mg 8%
Minerály
Vápnik 187 mg 19%
Železo 3,10 mg 39%
Horčík 36 mg 9%
Mangán 0,342 mg 15%
Fosfor 66 mg 9%
Selén 0,5 mg 1%
Zinok 0,41 mg 4%
Fytoživiny
Karotén-α 363 ug
Karotén-β 5854 μg
Kryptoxantín-ß 121 ug
Luteín-zeaxantín 13610 ug

 • Kalórie: Čerstvé listy púpavy majú nízky obsah kalórií s 100 gramov slúžiacich len 45 kalórií.
 • Fiber: Púpava je tiež dobrým zdrojom vlákniny 100 gramov slúžiacich prispievať 9% odporúčanej dennej dávky (RDA).
 • Vitamín A: púpava je vynikajúcim zdrojom vitamínu A. A 100 gramov slúžiace púpava poskytuje 10161 medzinárodných jednotiek (IU), čo zodpovedá 338% RDA tohto vitamínu.
 • Vitamín C: púpava zelenina je obzvlášť bohatá na vitamín C, ktoré poskytujú 58% RDA na 100 gramov.
 • Vitamín K: púpava je jedným z najbohatších rastlinných zdrojov vitamínu K s 100 g porcie poskytuje 650% RDA tohto vitamínu.
 • Vitamíny skupiny B: Okrem vitamíny A, C a K, púpava je tiež bohatá na B-komplex vitamínov, ako je kyselina listová, riboflavín, pyridoxín, a niacín.
 • Vápnik: Medzi minerály, púpavy sú obzvlášť bohaté na vápnik. Šálka ​​nasekanej púpava zelené poskytuje 103 mg vápnika, prispieva 10% odporúčanej dennej dávky tohto minerálu.
 • Proteín: Šálka ​​púpavy zelených obsahuje 1,5 gramov alebo 14% RDA proteínu.

Uf, to bol dlhý zoznam výhod púpavy nasledovať pravdu! Ale rovnako dúfam, že to bolo užitočné pre vás. Môžete zdieľať svoje skúsenosti s tým, že komentuje púpava v poli nižšie?

load...