Zdravie a wellness

28 úžasných výhod celozrnnej (Gehu Ka Aata) pre pokožku, vlasy a zdravie

28 úžasných výhod celozrnnej (Gehu Ka Aata) pre pokožku, vlasy a zdravie

Prínosy celozrnný sú známe už niekoľko rokov. Ale jej zdravotné prínosy závisí na forme, v ktorej ste to náročné. Spracované pšenica neobsahuje najlepšie častí zrna. Pri spracovaní zrna, 40% jeho pôvodný obsah sa odstráni, čo je menej výživné.

100% celozrnné potraviny obsahujú pšeničné klíčky a otruby. Takže, keď budete jesť celozrnné potraviny, môžete získať mnoho nádherných zdravotných výhod, ktoré prichádzajú s obilím. Celozrnný vo svojej pôvodnej forme je jedným z najbohatších zdrojov vlákniny, mangánu a horčíka.

Niektoré z mnohých výhod celozrnný sú uvedené tu:

Kožné Výhody celozrnného

Celozrnné potraviny, vrátane celozrnný, sú dobre známe pre mnoho úžasných výhod, ktoré poskytujú na koži. Zrná sú nerafinované a obsahujú všetky dôležité živiny, ktoré prispievajú ku krásnej a zdravej pleti. Poďme sa pozrieť na niektoré zo spôsobov, v ktorých celozrnná múka je príjemcom koži:

load...

1. Poskytuje výživu

Selén prítomný v celozrnných výrobkov, vrátane celozrnný, robí úžasné veci pre vašu pokožku. Jedným z kože výhody získate, keď budete jesť celozrnný je živená kožu, ktorá je umožnený tým, že antioxidačné vlastnosti selénu.

2. Chráni proti slnku, Damage

Antioxidačné vlastnosti celozrnný chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnka. To tiež chráni pokožku pred ostatnými ekologických škôd.

3. Poskytuje krásnu pleť

Kto nechce krásne, žiarivú pleť? No, s celozrnný potraviny, môžete získať len to! Vitamín E a prítomnosť zinku v celozrnný vám krásne, zdravé a žiariace pleť.

load...

4. Podporuje Skin Pružnosť

Selén je minerálna látka, ktorá ponúka vynikajúce účinky na koži. Pôsobiaci ako prírodné anti-aging prostriedkom, selén ponúka žiarivú pleť. To tiež zachováva pružnosť pokožky.

5. Boje Akné

Celozrnný má bohatý obsah vlákniny, ktorá pomáha očistiť svoje telo tým, že odstráni škodlivé toxíny. Ak sa tieto toxíny odstránené, vaša pokožka sa stáva menej náchylný k akné breakouts.

6. Zabraňuje rakoviny kože

Selén nájsť v celej pšenice a ďalších celozrnných Predpokladá sa, že vás ochráni pred niektorých typov rakoviny kože.

Vlasy Výhody celozrnného

Ako koža, vlasy taky potrebuje potraviny, ktoré sú zdravé a bohaté na živiny, že je silná a bez problémov. S minerálov a vitamínov obsiahnutých v celozrnný, vaše vlasy taky môže získať výhody.

7. Robí vlasy lesklé

Celozrnný má obsah zinku. Jednou z mnohých právomocí tohto minerálu je možnosť, aby vám zdravé a lesklé vlasy.

8. Chráni vlasy pred poškodením

Zinok tiež pomáha pri vyživovaní vlasy, držať ho v bezpečí pred škôd spôsobených životnému prostrediu a ďalších faktorov súvisiacich so zdravím.

Zdravie Výhody celozrnného

Pridanie celozrnný do svojho jedálnička môže byť jedným z najlepších rozhodnutí, urobíte pre svoje zdravie. To má kvantum základných živín, ktoré môžu zlepšiť vaše celkové zdravie. To môže tiež predchádzať a liečiť mnoho chorôb a chorôb z povolania.

Poďme sa stručne pozrieť na zdravotné výhody celozrnný:

9. Dodáva energiu

Vitamín B prítomný v celozrnný poskytuje svoje telo s energiou, ktorú potrebuje, aby správne fungovali. To znamená, že vaše telo funguje efektívnejšie, a rovnako ako vy!

10. Podporuje Správne čriev hnutia

Celozrnný je bohatým zdrojom vlákniny. Keď sa vaše telo dostane správne množstvo vlákniny, to ovplyvňuje pohyb čriev. Otruby v celozrnný podporuje lepší pohyb čriev, čím sa zabráni a poskytuje úľavu od syndróm dráždivého čreva (IBS).

11. Znižuje riziko srdcových chorôb

Making celý pšenice a ďalších celozrnných výrobkov, ktorá je súčasťou vašej každodennej stravy je známe, že držať stranou koronárnych srdcových chorôb v šachu. Odborníci odporúčajú 6 uncí celého zrna denne pre ženy, zatiaľ čo muži by mali konzumovať každý deň asi 8 uncí.

12. Posilňuje Eye Zdravie

Vitamín E, niacín a zinok v celozrnný znižuje riziko vzniku makulárnej degenerácie a šedého zákalu. Pomáhajú tiež k spomaleniu progresie stratu zraku. To je úžasná výhoda celozrnný.

13. Pomáha diabetikov

Vysoký obsah vlákniny celozrnný to ideálne obilia pre tých, ktorí trpia cukrovkou robí. Pomáha pri udržiavaní hladiny glukózy v krvi v tele diabetik je.

14. Čistí svoj systém

Zvýšenie spotreby celozrnný potravín pomáha pri liečbe zápchy. Vlákno v obilí detoxikuje váš systém a pomáha udržať vaše hrubého čreva a čreva zdravé.

15. Zabraňuje rakovine prsníka

Podľa výskumu, ženy, ktoré jedia stravu s vysokým obsahom vlákniny môže udržať rakovinu prsníka preč. Potraviny, ktoré sú vyrobené z celých zŕn, ako je napríklad pšeničné vločky, ochrane žien pred menopauzou z tohto typu rakoviny. To je určite dobrý dôvod prejsť na pšeničných vločiek, ak ste tak už neurobili.

16. Znižuje priberanie na váhe

Celozrnný je obľúbenou voľbou zrná medzi hmotnosťou pozorovateľmi, pretože pomáha pri prevencii priberanie na váhe. Spotreba celozrnný potravín pomáha zlepšiť váš metabolizmus, takže je pre vás jednoduchšie zbaviť tie nechcené kíl. Tiež vás udrží plný dlhšie ako iné druhy potravín, pretože majú väčší obsah vlákniny.

17. Zlepšuje duševné zdravie

Podľa štúdií vykonaných výskumníkmi z University of Maryland Medical Center, vitamín E a vitamínov skupiny B, prítomných v celozrnný vám môže pomôcť v prevencii chorôb, ktoré spôsobujú duševné úpadok, ako je Alzheimerova choroba.

18. Reguluje PMS symptómy

Medzi B Vitamíny v celej pšenice a ďalších celozrnných výrobkov je známe, zmierniť príznaky PMS. Horčík, ktorý sa nachádza v celých zŕn, je tiež známe, že je výhodné pre PMS-podobnými príznakmi.

19. Zabrániť Stroke

Ak sú vaše šance na mozgové mŕtvice sú vysoké, mali by ste zvoliť pšeničné vločky oproti iným raňajkových cereálií. Keď sa rozhodnete pre vysokým obsahom vlákniny raňajkových cereálií, minimalizovať riziko mŕtvice, rovnako ako kardiovaskulárne ochorenia. Aby sa predišlo týmto chronických stavov, jesť pšeničné vločky s jogurtom alebo netučného mlieka a pridať kúsok ovocia rovnako.

20. Trávenie Aid

Otruby v pšeničných otrúb vločiek obsahuje antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní nepriaznivých účinkov v tráviacom trakte spôsobených baktériami. Váš zdravotný stav črevného traktu tiež zlepšuje, keď budete jesť pšeničné vločky pravidelne. To všetko prispieva k vašej celkovej pohody.

21. Dolná chronický zápal

Nájdený v pšenici betaín pomáha pri minimalizácii chronický zápal. Preto, jesť pšeničné vločky môže pomôcť v prevencii tohto problému, a tiež pomáha pri znižovaní rizika ďalších podmienok, ako je úbytku kognitívnych funkcií, osteoporózy, Alzheimerovej choroby, atď.

Colon Cancer 22. Zabrániť

Väčšina z výhod pšeničné vločky majú čo do činenia s ich vysokým obsahom vlákniny, ktorá podporuje pravidelné a riadne odstránenie odpadu z tela. To je dôvod, prečo sa zistilo, že je dôležitý v prevencii rakoviny hrubého čreva. Odborníci odporúčajú 20 až 25 gramov vlákniny denne pre mužov a ženy.

23. Balíčky živinami

Pšeničné vločky sú načítané s vitamínmi a minerálmi. Obsahujú vitamíny A, B1, B2, B3, B6, D a E, ako aj minerálne látky vrátane železa, vápnika, fosforu, zinku, medi, mangánu a horčíka. To znamená, že pridaním pšeničné vločky na svojej každodennej strave, vaše telo dostane všetky základné živiny pre správnu funkciu a zostať zdravý.

24. Prerozdelenie tukových

Hoci jesť celozrnné obilniny, nemusí nutne znamenať, že budete chudnúť, štúdie ukazujú, že robiť to pomáha znížiť množstvo telesného tuku a vedie k zdravšiemu spôsobu distribúcie tuku. Jesť celozrnné pečivo znižuje riziko získania brušný tuk alebo Centrálne obezita, stav, ktorý zvyšuje riziko rôznych zdravotných strasti, vrátane cukrovky.

25. Znižuje hladinu cholesterolu

Celé zrná zabrániť telo absorbovať zlý cholesterol a tiež znížiť triglyceridy, ktoré by inak viedli k ochoreniu srdca. Trochu, jedlo pripravené z celých zŕn bolo známe, že znížiť riziko srdcových ochorení. Vyplýva to z prieskumu, ženy, ktorí jedli tri porcie celých potravín obilia, ako je celozrnný chlieb boli o 30% nižšie v riziku nákazy srdcových ochorení alebo zomiera na srdcový infarkt v porovnaní s tými, ktorí jedli menej celozrnné produkty týždenne.

26. Znižuje krvný tlak

Celozrnný chlieb je tiež známe, že zníženie krvného tlaku, čo je podmienka, ktorá je jednou z hlavných príčin ochorení srdca. Štúdia ukázala, že muži, ktorí jedli viac porcií celozrnné raňajky čelí 19% nižšie riziko vzniku hypertenzie. Ďalšie štúdie na ženách hovorí, že jesť celozrnný chlieb a iné potravinárske výrobky celozrnných podstatne znižuje hladinu cholesterolu v krvi, hladiny inzulínu a krvný tlak, čím sa minimalizuje riziko srdcových ochorení.

27. Pocit plnosti

Celozrnný chlieb môžete ovládať priberanie na váhe tým, udržať si pocit plný na dlhšiu dobu v porovnaní s bielym chlebom alebo sušienky vyrobené z rafinovanej múky. Vzhľadom k tomu, celozrnných vyžadovať viac času tráviť ich sýtiaci účinok vydrží dlhšie. Podľa Gans, autor by malá zmena stravy, celozrnný chlieb pomáha udržiavať časti pod kontrolou. Pre maximálnu plnosti a ďalších bielkovín, môžete pridať sezamové semienka pri príprave chleba.

28. Bohatým zdrojom vitamínov skupiny B

Celé zrná sú načítané so všetkými typmi vitamínov skupiny B, vrátane tiamínu, niacínu a riboflavín, ktoré sú veľmi užitočné pri zvyšovaní metabolizme. Ďalší typ vitamínu B známa ako kyseliny listovej alebo kyseliny listovej je známe, že pomáhajú telu formulára červené krvinky, ktoré sú dôležité pre prevenciu niektoré bežné vrodené vady u detí.

Tam je naozaj žiadny koniec výhod, ktoré dostanete, keď si zvýšiť príjem celozrnný na dennej báze. Existuje mnoho potravinárskych výrobkov, ktoré sú vyrobené z celozrnnej pšenice z čoho vyberať. To je pre vás jednoduché, aby ho pridať do svojho jedálnička. Rôzne druhy celozrnný chlieb, cestoviny, cereálie, atď sú k dispozícii, ak budete chcieť konzumovať viac celozrnné potraviny. Môžete dokonca vytvoriť svoje obľúbené zákusky a sladké dobroty s celou pšeničnej múky poskytovať lepšie zdravie celej vašej rodine!

Tipy na varenie / Usage

Premýšľate, ako povzbudzujúci svojej doby jedla s celozrnný? Tu sú niektoré nápady receptu, aby vám pomohol von!

1. Yummy Bread obor, orech, a dátum

To, čo znie lepšie ako chlieb, ktorý má dobrotu celé pšenica, figy, orechy, a dáta? Ide o jednoduchý recept, ktorý nie je ťažké urobiť. Takže to skúsiť!

prísady
 • 3-4 šálky celozrnnej múky
 • 3-4 šálky hladkej múky
 • 1 1-2 čajové lyžičky jedlej sódy
 • 1-8 lyžička soli
 • Varenie spray
 • 1 - 3 šálky nasekanej vlašské orechy
 • 3-4 šálky s nízkym obsahom tuku cmar
 • 1-2 lyžička jemne strúhanej citrónovej kôry
 • 1-4 lyžičky muškátového orieška
 • 1 - 8 lyžičky mletého klinčeka
 • 2-3 šálky nasekanej sušené figy
 • 1-3 šálky nasekanej postavil dáta
 • 1-2 šálky hnedého cukru zabalené
 • 2 lyžice repkový olej
 • 2 veľké vajcia
príprava
 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov.
 1. Zahrejte nízkotučného cmaru, citrónová kôra, muškátový oriešok a klinček v hrnci na miernom ohni. Uistite sa, nenechajte ho variť. Pridajte figy a dáta, ako si odstrániť panvicu z ohňa a necháme stáť v čase, keď zmäknú.
 1. Potom sa misky a zmes oleja, cukor a vajcia sa šľahačom, kým sa zmes dobre mieša. Vezmite vychladnutú zmes cmar a pridať ju do misy.
 1. Teraz sa na múku a soľ a prášok do pečiva a premiešajte ich do veľkej misy. Pridať v cmar zmesi a miešajte, kým sa dostane vlhký. Ďalej vziať cesto a lyžicou ho na 8 × 4 varné potiahnuté rozprašovaním bochník panvy a posypeme nasekanými orechmi.
 1. Pečieme pri 350 stupňoch po dobu asi 40 minút.
 1. Akonáhle je pečené nechajte panvicu vychladnúť a vyberte chlieb. Vychladnúť chlieb opäť do stojana a slúži to, ak chcete!

2. Glorious Raňajky muffins

Neexistuje nič také, ako začínajúci svoj deň zdravú raňajkami liečiť, a tieto vdolky sú presne to!

prísady
 • Varenie spray
 • 1 šálka celozrnnej múky
 • 1-2 cup All-Purpose múka
 • 1 šálka pravidelné ovos
 • 3-4 šálky hnedého cukru zabalené
 • 1 lyžica pšeničné otruby
 • 2 čajové lyžičky sódy bikarbóny
 • 1-4 lyžička soli
 • 1 šálka hladkej bez tuku jogurt
 • 1 šálka kašou zrelý banán
 • 1 šálka nasekanej postavil dáta
 • 3 - 4 šálky nasekanej vlašské orechy
 • 1-2 šálky nasekanej sušený ananás
 • 3 lyžice mletej ľanové semienko
 • 1 veľké vajce
príprava
 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov.
 1. Vezmite 18 muffin vložky a muffin poháre a sprej je s varením sprej.
 1. Zmiešajte múku dohromady a pridať ovos, cukor, otruby, sódu a soľ do veľkej misy a rozšľaháme.
 1. Zmiešajte vajcia, banán a jogurt a pridať ju do múky zmesi a miešajte, kým sa ľahko navlhčený.
 1. Teraz vmiešame ananás, orechy a dáta do zmesi.
 1. Ďalej lyžice cesto do vašich muffin poháre a posypeme ľanového semena.
 1. Piecť pri 350 stupňoch po dobu asi 20 minút.
 1. Keď pečú, odstrániť vdolky z pekáča a cool je na stojane.
 1. Potom, čo sa ochladí, môžete im slúžiť a teraz dobrotu týchto chutných, výdatné muffiny!

3. Hriešni Horká čokoláda Biscotti

Užite si hriešne lahodná tmavá čokoláda pochúťku, ktorá je naplnený zdravé dobroty celozrnnej múky!

prísady
 • 9,5 unca celozrnná múka
 • 2 lyžice ľanové semienko
 • 1-2 lyžičky jedlej sódy
 • 1-4 lyžička soli
 • 1-3 šálka granulovaný cukor
 • 1-3 pohár zabalené tmavo hnedý cukor
 • 2 veľké bielka
 • 1 veľké vajce
 • 1 1-2 čajové lyžičky vanilkový extrakt
 • 2-3 šálky tmavo čokoládové lupienky
 • 3-4 šálky nesolené mandle
príprava
 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov.
 1. Premiešajte a šľahač múky, jedlá sóda, ľanové semienko, a soľ.
 1. Zmiešajte vajcia, vaječné bielky a cukrov v miske a metla po dobu dvoch minút pri vysokej rýchlosti v mixéri.
 1. Teraz pridajte múku a vaječné zmesi spolu a vmiešame do čokolády a mandlí.
 1. Cesto rozdeľte na tri časti rovnako a vrátiť každú časť, aby sa 6-palcový valec.
 1. Vezmite zvitky a umiestniť ich tri palce od seba na pergamene a pat ich tak, aby boli o jeden palec tlstý.
 1. Piecť pri 350 stupňoch po dobu 28 minút.
 1. Keď oni sú pevné, vybrať a nechať vychladnúť na stojane.
 1. Akonáhle vychladne, rez je šikmo do pol palca kúsky.
 1. Položte ich na plech a produkujú menej tepla vášho rúry na 325 stupňov.
 1. Nech si pečieme po oboch stranách za každých 7 minút.
 1. Teraz vyberte z rúry a nechajte vychladnúť na stojane.
 1. Akonáhle sú pripravení, môžete žuť na sušienky, kedykoľvek budete chcieť, a nech dobrota celozrnný vyplniť vaše telo!

Existuje veľa báječný lahôdok, ktoré si môžete pripraviť s celou pšeničnej múky. Sú jednoduché, aby sa, a môžete si byť istí, že všetci vo vašej rodine bude milovať. Pridajte ju do svojho každodenného jedálnička a užiť si veľa výhod celozrnná múka zostať zdravý a silný na mnoho rokov dopredu!

Má váš denný strave patrí celozrnný? Máte nejaké zaujímavé recepty? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...