Zdravie a wellness

28 najlepších výhod plodov (Aloo Bukhara) pre pokožku, vlasy a zdravie

28 najlepších výhod plodov (Aloo Bukhara) pre pokožku, vlasy a zdravie

Slivka je nádherné, šťavnaté ovocie, ktoré patria botanicky do čeľade Rosaceae (1). Toto ovocie patrí do rodu Prunus domestica, ktorý zahŕňa aj broskyne, nektárinky a mandle. Je to jeden z mála plodov, ktoré prichádzajú do panorámy farieb. Závod, ktorý nesie toto ovocie je malý ker, ktorý je široko pestuje po celom svete, a to najmä v Číne, Spojených štátoch, Japonsku a Európe.

Slivkového ovocia sa líšia farbou a veľkostí v závislosti od oblasti pôvodu. Rastlina nesie plody slivkovej prevažne v mesiacoch od mája do septembra. Iné miestne názvy slivky sú, Aloo Buchara 'v hindčine,, Alpagoda Pandu' v Telugu,, Alpakoda 'v tamilčine a, Onagida Draakshe' v Kannada.

Sušené slivky sú známe ako sušené slivky. Existuje asi 2000 odrôd sliviek sú k dispozícii v celom svete, a 100 sú k dispozícii v Spojených štátoch osamotený. Hoci India nie je moc známy pre túto produkciu ovocia, v krajine rastie asi 12 druhov sliviek. Ich primárnou producenti sú Punjab, Himáčalpradéš a Jammu a Kašmír. Je to jeden z zriedka nájdených ovocia v Indii.

load...

Zdravie Výhody sliviek

Slivky neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov a chráni pred vznikom zdravotných stavov, ako je astma, artritída, srdcové mŕtvice a rakoviny. Nájdené v tomto ovocí antioxidantov chráni telo pred voľnými radikálmi, ktoré urýchľujú proces starnutia. Zeaxantín, dôležité diétne karotenoid, selektívne absorbuje svetlo do sietnice, kde pôsobí ako antioxidant a ochranné UV svetlo filtračnej funkcie.

Tieto antioxidanty sú obzvlášť účinné pri neutralizácii deštruktívne kyslíkových radikálov s názvom superoxidové anión radikál a je známe, aby sa zabránilo poškodeniu na báze kyslíka do tukov, ako sú tuky, ktoré obsahujú podstatnú časť mozgových buniek a neurónov. Antioxidanty v tomto ovocia tiež zlepšiť pamäť neutralizáciou zvyšky buniek poškodzujúce.

1. Zachádza Poruchy zažívania:

Zlúčeniny sorbitol a isatín, nájdený v sliviek, pomáhajú pri regulácii fungovanie tráviaceho systému a úľavu od zápchy (2).

load...

2. Dobrým zdrojom vitamínu C:

Vitamín C v slivky pomáha telu vyvinúť rezistenciu proti infekčným agens, počítadlá zápalu a voľných radikálov (3).

3. Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie:

Slivky tiež pomôcť pri zachovaní zdravia srdca. Obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú zbaviť sa voľných radikálov a zabraňujú oxidácii cholesterolu. Cholesterol oxidácie je hrozbou pre zdravé cievy, čo môže nakoniec viesť k celej rade srdcových chorôb, ako sú srdcové mŕtvice a vysokého cholesterolu. Vitamín C v sliviek je veľmi užitočné pre potieranie ochorení srdca u pacientov s diabetom (5).

4. Boje Rakovinové bunky:

Niektoré štúdie pripojili slivku k prevencii rakoviny, najmä rakoviny prsníka, gastrointestinálne a rakoviny dýchacích ciest (6). Antokyány, ktoré sú červenkasté modré pigmenty v tomto ovocí, chráni proti rakovine tým, vytieranie voľné radikály. Vitamín A nájsť v sliviek je tiež známe, že chráni pred ústnej dutiny a rakoviny. Slivky sú obzvlášť dobré v prevencii rakoviny prsníka. Antioxidačné sila sliviek a ich fytoživin zastaviť vývoj buniek rakoviny prsníka, bez zabíjať zdravé bunky.

5. Zdravé cholesterolu:

Slivky obsahujú draslík, ktorý je dôležitou zložkou bunkových a telesných tekutín, ktoré pomáhajú pri regulácii srdcovú frekvenciu a krvný tlak. To tiež zabraňuje zrážaniu krvných doštičiek, čo môže viesť k ateroskleróze, vysoký krvný tlak, mŕtvice a ischemickej choroby srdca. To tiež udržuje zdravú hladinu krvného tlaku. Vlákno v sliviek pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi (7). Slivky tiež obsahujú vitamín B6, ktorý zabraňuje zvýšeniu hladín homocysteínu a znižuje možnosť infarktu.

6. Prírodné Laxatíva:

Obaja slivky a sušené slivky sú známe ako účinné prírodné preháňadlá a môže pomôcť udržiavať pravidelné stolici (8).

7. Znižujú riziko makulárnej degenerácie:

Slivky môžu tiež chrániť pred makulárnej degenerácie. Jesť tri porcie tohto ovocia denne môže znížiť riziko vzniku vekom podmienenej makulárnej degenerácie (9). Skúste pridať nakrájanú slivky do ranných obilnín alebo šaláty.

8. Zlepšuje krvný obeh:

Plum a slivky majú zvýšenú schopnosť absorbovať železa v tele (10). Táto schopnosť je vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C v tomto ovocí. Železo v slivky je veľmi potrebné pre tvorbu červených krviniek. Zlepšuje krvný obeh v tele a zabraňuje anémia.

9. AIDS v chudnutí:

To tiež odstraňuje toxíny a zabraňuje zápche, čo vedie k zníženiu hmotnosti prirodzene (11). Plum je bohatá na vlákninu a antioxidanty, ktoré napomáha správne trávenie a dobrý metabolizmus. Obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá zabraňuje únavu a kŕče. Zlepšuje tiež pečeň a gastrointestinálne funkcie. Takže jesť slivky alebo piť slivkový džús pravidelne vám pomôže zbaviť tých kíl ľahko (12).

10. Pomáha v boji Diabetes:

Slivky radí pomerne nízky glykemický index, takže jesť slivky reguluje hladinu cukru v krvi a znižuje riziko vzniku cukrovky 2. Typu. Nájdené v sliviek phytonutrients riadiť uvoľňovanie glukózy do krvi potom, čo ste práve jedol jedlo a regulácii hladiny inzulínu medzi jedlami. Takže sa odporúča, aby u pacientov s diabetom by mala zahŕňať slivky v ich strave, pretože nebude zhoršovať situáciu a udržať je zdravé (13).

11. Rich rozpustnej vlákniny:

Rozpustná vláknina v sliviek tiež prispieva k zníženiu hladiny cholesterolu namočením do extra žlče v čreve a vylučovanie ju (14). Žlč sa vykonáva v pečeni na trávenie tukov. Keď telo vylučuje žlč spolu s vláknami, pečeň využíva cholesterolu v tele, aby sa viac žlč, čím sa znižuje množstvo v obehu v tele. Rozpustná vláknina tiež inhibuje množstvo cholesterolu vyrobeného v pečeni na prvom mieste.

12. Podporuje váš imunitný systém:

Plum tiež pomáha telu pri vytváraní zdravých tkanív a silný imunitný systém (15). Zabraňuje chrípky a prechladnutia a je užitočné pre ľudí, ktorí trpia opakujúcimi sa infekciami.

13. Zlepšuje zdravie kostí:

Niektoré výskumy k záveru, že jesť slivky posilňuje zdravie kostí, najmä u žien po menopauze. Obracia stratu kostnej hmoty v dôsledku bohaté množstvo fenolických a flavonoidov zlúčenín. To tiež obsahuje bór, ktorá hrá dôležitú úlohu v osifikácie a aktívne sa podieľa na zachovanie hustoty kostného tkaniva a všeobecné udržiavanie kostí (16).

Obsah 14. Horčík:

Horčík v sliviek je nevyhnutná pre svalové kontrakcie a nervových impulzov (17).

15. Vysoké množstvo kyseliny listovej:

Sušené slivky majú dobré množstvo kyseliny listovej a vápnik, ktoré prispievajú k zásobovanie folátov. Kyselina listová je veľmi dôležité pre tehotné ženy a rast plodu.

16. Diuretikami a detoxikačný účinok:

Slivky majú tiež močopudné a detoxikačné účinky na telo (18).

Kožné Výhody Plum

Jesť veľmi zafarbené ovocie je veril, aby sa vám viac atraktívne, teda jesť slivky môže vás vyzerať viac atraktívne:

17. Bojuje príznaky starnutia:

Vitamínu E a beta-karotén, antioxidant v sliviek, chráni mastné kyseliny a bunkové membrány pred útokom voľných radikálov, čo umožňuje, že telo bojovať s príznakmi starnutia kože, ako je strata pružnosti a vrások (19) , Slivky obsahuje vysoké množstvo antioxidantov a vysoké protizápalové vlastnosti, ktoré zvyšujú metabolizmus obehu a buniek, zníženie zápalu. Toto, podľa poradia, podporuje pružnosť pokožky a udržuje akné a vrásky na uzde.

18. Omladzuje vašu pokožku:

Piť slivkový džús môže tiež pomôcť vyrovnať tón pleti a spevneniu pokožky zlepšenie zdravotného stavu pokožky a omladenie jeho vzhľad (20). Nedostatok kolagénu často robí pleť nudné a bez života. Slivky obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý je nutný pre výrobu hydroxyprolínu a hydroxylysin, ktoré sú potrebné pre väzbu na molekuly, ktoré produkujú kolagén. To omladzuje pokožku z koreňov a redukuje vrásky a ďalšie známky starnutia.

19. Znižuje Scars:

Slivky môže tiež znížiť výskyt jaziev zvýšením prítoku krvi do tkaniva jazvy, minimalizuje vzhľad jazvy a prelínanie vo vývoji novej kože.

20. Bohatá na antioxidanty:

Slivky majú vysoké množstvo antioxidantov, ktoré poskytujú účinné tienenie proti slnečným lúčom a znižuje poškodenie slnkom (21). Sun škoda môže koža drsná a vráskavá, ale slivky podporujú rast nových buniek a aby sa pokožka mladšie.

21. Podporuje hojenie:

Slivky tiež pomôže nahradiť poškodené tkanivo a pomáhajú hojiť rany v rýchlejšom tempe. Zlepšujú pružnosť pokožky a vytvárajú jazvy a väzov pre rýchle zotavenie.

22. Podporuje zdravé mladší vzhľad:

Uplatnenie slivka buničiny na tvári zosvetlí tmavé škvrny a zafarbenie kože lieči, pieh a stareckých škvŕn, aby vám mladší vzhľad a zdravá pokožka (22).

Plum Výhody na vlasy

Plum môže pomôcť udržiavať vlasové folikuly, spojivového tkaniva alebo kolagén z pokožky hlavy a chráni bunky a to ako v folikulov a v krvných cievach pokožky hlavy, čím sa podporí rast vlasov.

23. Stimuluje rast vlasov:

Voľné radikály často, aby naše vlasy slabé, krehké a tenké. Tieto podmienky sa často bráni správny rast vlasov. Vitamín E v slivky posilňuje bunkové membrány a bráni voľné radikály z útočia folikulov v skalp. Takže ľudia, ktorí jedia Slivky pravidelne mať zdravé, silné a husté vlasy (23).

24. Odstraňuje lupiny:

Vitamín C v slivka môže tiež pomôcť zbaviť lupín. Vlasové folikuly často upchať kvôli lupinám a šupinatá koža. Dôjde k poškodeniu folikulov a inhibuje rast vlasov, ak sa nelieči včas. Slivky môžu pomôcť v boji proti baktériám na pokožku hlavy a upokojuje pokožku odvrátiť lupín. Tým sa zbaviť folikulov trosiek a podporovať rast nových vlasov.

Strata 25. Zaobchádza vlasov:

Slivka môže tiež pomôcť zvrátiť nadobličiek únavu upchávky (24). To je pre zastavenie vypadávanie vlasov veľmi dôležité a nabáda k väčšej rast vlasov, pretože nadobličky sú pre udržanie správnej hormonálna nerovnováha veľmi dôležité.

26. Podporuje silnejšie a Thicker chlpy:

Vysoký obsah železa v tomto ovocí zlepšuje krvný obeh a opravy kapilárach na podporu silnejšie a silnejšie vlasy.

27. Pomáha Combat alopécia:

Slivky môže tiež pomôcť pri liečbe poškodené vlasy a pomoc pri liečbe rôznych porúch vlasov, ktoré môžu poškodiť folikulov a bráni správny rast vlasov. To tiež pomáha v boji proti vypadávaniu vlasov, mužskú plešatosti u mužov.

28. Zachováva vlasy:

Slivka je vysoko pigmentovaná ovocie, ktoré nielen bojuje problémy vypadávanie vlasov, ale tiež zachováva prirodzenú farbu vlasov. To tiež zabraňuje predčasnému šediveniu.

Príprava a skladovanie:

Slivky sú k dispozícii po celý rok, a to predovšetkým v období od mája do septembra. Pozrite sa na slivky, ktoré sú bohaté na farby a majú mierny belavý kvet čo znamená, že neboli v priebehu manipulovať. Vyhnúť nákupu tých, ktoré sú zjavne mäkké, alebo škrty a preliačiny. Slivky, ktoré sú mierne nezrelé môže uchovávať pri teplote miestnosti po dobu jedného alebo dvoch dní, kým sa dozrieť úplne. Tí, zrelé by mali byť okamžite umiestnené do chladničky, aby im čerstvé po dlhú dobu. Sušených sliviek, ktoré sa nazývajú sušené slivky, môže uchovávať pri izbovej teplote po dobu niekoľkých dní. Slivky musia byť dôkladne umyť pod tečúcou vodou pred jedlom. Môžu byť bezpečne jeden s kožou. Tieto plody sú majorly používajú pri príprave džemov, koláče, múčniky a želé. Môžu byť taktiež použité v rôznych receptov, či už pečené alebo zahmlievaním. Sušené slivky sú tiež pridané do vdolky, koláče a zmrzlina. Je možné zmraziť slivku o bielenie, odstránenie kože, poťahovanie rezy citrónovej šťavy, a potom sa zlúčia plátky v miske ovocného sirupu.

Plum Nutričné ​​hodnoty:

Tu sa o detailné informácie o nutričnej hodnote sliviek. Slivka je obsah nasýtených tukov, cholesterolu a sodíka veľmi nízka. Je tiež dobrým zdrojom vlákniny a vitamíny A, C a K. Tieto chutné, šťavnaté plody sú pomerne nízky obsah kalórií. Každý 100 gramov sliviek obsahujú 46 kalórií a neobsahuje žiadne nasýtené tuky. To dokonca obsahuje niekoľko zlúčenín, zdraviu prospešné, minerály a vitamíny. Tieto zlúčeniny zahŕňajú sorbitol a isatín. Obsahuje minerálne látky, ako je draselný, fluorid, a železa.

Celková antioxidačné sila sliviek merané ORAC (Oxygen Radical Absorbancia Capacity) je 6259. Toto ovocie je tiež užitočné pri podpore flavonoidov polyfenolické antioxidanty, ako je luteín, kryptoxantíny a zeaxantín vo významných množstvách. To ešte obsahuje malé množstvo niacín, kyselina pantoténová, bielkovín a sacharidov.

Plum Juice krása Recepty

Pitie šťavy z čerstvého, šťavnaté slivky a jeho použitia pre niektoré z najjednoduchších kozmetických receptov môže byť užitočné pre vás. Pri pití slivkový džús môže byť osviežujúce, s použitím rovnakej pre liečbu problémov krása môže byť úplne bezproblémová a obohacujúce. Získať najlepšie kozmetické výhody sliviek s týmito receptami:

1. Plum Juice vlasov Liečba

Zmiešajte čerstvo vylisované slivková šťava s rozšľahaným vajcom. Masírovať vlasové korienky s lektvar a nechajte ju na vlasoch po dobu asi jednej hodiny. To robí divy pre kučeravé a suché vlasy.

2. Plum Juice-Med maska

Zmiešajte slivkový džús a med v rovnakom množstve, a použiť zmes na tvár, aby si žiariace pleť. Skúste vrátane šťavu z tohto divu ovocia vo svojom každodennom živote, aby získali čo najväčší prínos a zostať zdravý, prirodzene.

Vedľajšie účinky Plum

Slivky obsahujú kyselinu šťaveľovú, prirodzene sa vyskytujúca látka, ktorá môže kryštalizovať ako oxalátových kameňov v močových ciest, ak jedli vo vysokých množstvách. Preto ľudia, ktorí majú oxalátové kamene v močovom trakte by sa mali vyvarovať jesť slivky.

Teraz viete, že mnoho zdravotných výhod sliviek. Tak prečo čakať? Patrí slivky vo vašej strave dnes a udržať choroby a starnutia na uzde v lahodnej spôsobom!

load...