Zdravie a wellness

27 úžasných výhod liehoviny na kožu, vlasy a zdravie

27 úžasných výhod liehoviny na kožu, vlasy a zdravie

Už ste niekedy narazíte na priečinok s názvom, sladkého drievka 'na etikete svojho kozmetického výrobku? No, sladkého drievka je bylinný koreň, ktorý pochádza z jedného druhu rastliny Glycyrrhiza. To je tiež známy ako sladkého drievka. Názov rastliny je odvodený z gréckeho slova, glukurrhiza ', čo znamená, sladký koreň'. Sladkosť koreňa pochádza z prítomnosti zložky známe ako glycyrrhizin. Tento komponent je koreň ešte sladší ako cukor.

Čo je koreň sladkého drievka dobré? Koreň sladkého drievka bola použitá celé stáročia Egypťania, čínska, grécka a mnohých ďalších krajinách v Ázii pre liečivý, cukroviniek a účely aromatických. To je tiež známe ako Gan Zao a sladkého koreňa v čínštine. Koreňové sladkého drievka výhody sú prebytky a je jedným z najpoužívanejších byliniek na svete. Koreň sladkého drievka obsahuje mnoho zdravých zložiek. Niektoré z nich sú flavonoidy, rastlinné steroly, prchavé oleje, chalkóny, glykozidy, kumaríny, glycyrizínovej kyseliny, asparagín a anetol. Trvalka bylina rastie až 2 metre. Koreň sladkého drievka poskytuje úľavu pre mnoho zdravotných stavov. Niektoré z nich môže byť rôznych infekcií, sneti vredy, depresie, menopauzálny problémy, kožné vyrážky, poruchy pečene, bursitis, chronická únava, pálenie záhy, lupiny, vírusové infekcie, artritída, zápal šliach, plešatosť, astma, športové nôh a kvasinkových infekcií.

Kožné Výhody Koreň sladkého drievka:

Využitie sladkého drievka ponúka rôzne výhody na kožu. Niektoré z nich sú:

1. Skin Brightening Effect:

Využitie sladkého drievka robí pleť vyzerať spravodlivejšia by zjasnenie jeho farbu. Môžete si pripraviť masku zmiešaním kurkumy prášku a plnšie v krajine s sladkého drievka čaju. Aplikovať balíček na koži a nechajte zaschnúť. Opláchnite tvár balíček s normálnou vodou. Udržiavať pokožku hydratovanú, môžete pridať pár kvapiek kokosový olej, olivový olej alebo mandľový olej na neho.

load...

2. Prelínačky Škvrny:

Pravidelné používanie sladkého drievka pomáha vyblednúť škvrny a tmavé škvrny. Dôsledné používanie sladkého drievka čaj pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a hydratovanú zvnútra. Môžete tiež použiť cool sladkého drievka čaj na koži. Nechať ho sedieť na nejakú dobu a potom opláchnite s normálnou vodou získať jemnú a vláčnu pokožku.

3. Lieči rôzne kožné ochorenia:

Aplikácia chladnom sladkého drievka čaj je známe, že pomáhajú pri liečení mnohých kožných ochorení. Niektoré z nich sú ekzémy, psoriáza, suchá koža a kožné vyrážky. Jeho antiseptické, protizápalové a upokojujúce vlastnosti pomáhajú liečiť rôzne ochorenia kože, ako je začervenanie a zápal. Jeho hydratačné vlastnosti brániť pokožku pred zaschnutí zatiaľ čo chytať jeho vlhkosť. To udržuje pokožku sviežu a mladší.

4. Antioxidačné vlastnosti:

Antioxidanty prítomné v sladkého drievka extrakte pomáhajú pleti bojovať proti stavy spôsobené voľnými radikálmi. Ďalšou zložkou známy ako Licochalcon nájdený v sladkého drievka čaj pomáha pri regulácii tvorby oleja na pokožku. Tieto produkty, ako telo krémy, telové čistiace prostriedky a výrobky pre starostlivosť o pleť tváre obsahuje sladkého drievka výťažky na liečbu rôznych ochorení kože. Niektoré z týchto podmienok sú psoriáza, ekzém, dermatitída a rosacea.

load...

5. Ochrana pred slnkom poškodenia kože indukované:

Začlenenie sladkého drievka čaj v niečí strave môže chrániť pokožku pred škodlivými UV lúčmi. Koreňový sladkého drievka odvar možno použiť ako opaľovací krém, ktorý chráni pokožku pred spáleniny od slnka a opálenie. Liečiť poškodenie slnkom, je potrebné použiť balíček pripravený zmiešaním drveného uhorky v sladkého drievka čaju.

Vlasy Výhody Koreň sladkého drievka:

Sladké drievko ponúka rôzne výhody pre vlasy. Niektoré z nich sú:

6. Bohaté na esenciálne prvky pre vlasy zdravie:

Koreň sladkého drievka je vybavený prvkami, ako je cholín, bielkoviny, vitamín B komplex, flavonoidy, fytoestrogénov, draslík, fosfor, amíny a silice. Koreň podporuje nielen zdravie pokožky hlavy, ale tiež sa stará o vlasy vďaka prítomnosti týchto prvkov.

7. Hair Loss Prevention A Lupiny Liečba:

Tablety a kapsule obsahujúce koreňa sladkého drievka sa spotrebuje pre zlepšenie rastu vlasov a zníženie straty vlasov. Opláchnutie vlasov s koreňom sladkého drievka pomáha pri liečbe lupín. Úžasné tíšiace vlastnosti sladkého drievka pomôcť pri upokojenie vlasovej pokožky znížením rôznych skalp podmienok, ako chrasty a lupín. Egypťania používali koreň sladkého drievka od 3. Storočia BC pre upokojenie podráždenej a suchú pokožku. Sladké drievko sa pridáva skalp elixíry, pretože jeho veľké upokojenie majetku.

8. Hair Growth Booster:

Použitie tohto koreňa bolo zistené, účinne podporujú rast vlasov. Výrobky s sladkého drievka ako bázy sa používajú na liečbu suchej skalp. Pomáha vlasy rast silnejší a silnejší. To je silne veril, že sladkého drievka pomáha pri znižovaní vypadávanie vlasov a to ako prostredníctvom topickej a orálnej aplikácii. To otvára cestu pre rast vlasových folikulov zachytením nevyhnutnú hydratáciu v pokožke hlavy.

9. Bojuje proti predčasnej plešatenie:

Aj keď to nie je vedecky dokázané, sladkého drievka čaj je konzumovaný ľuďmi v boji proti predčasnému plešatenie. Môže byť použitý v príprave sady pre účinnú liečbu rôznych vlasových podmienok. Balíček môže byť pripravený pridaním Amla prášok a henna v sladkého drievka čaju a ich zmiešanie dobre. Pomáha pri liečbe mnohých podmienok, vrátane lupiny, vlasy bez lesku, rozštiepené končeky a slnečné indukované poškodenie vlasov.

Výživová hodnota a zdravotné prínosy sladkého drievka koreň:

Využitie sladkého drievka ponúka rôzne výhody pre zdravie. Niektoré z nich sú:

10. Artritída Liečba:

Protizápalové vlastnosti sladkého drievka čajového pomôcť pri zmierňovaní bolesti spôsobenej v dôsledku artritídy. To tiež zmierňuje opuchy spolu s poskytovaním úľavu od bolesti. Jeho pravidelné užívanie môže tiež zlepšiť pohyby kĺbov.

11. Boj Depresia:

Koreň sladkého drievka je známe, že prírodné antidepresívum. Aktivuje fungovanie nadobličiek, ktorý reguluje proces syntézy kortizolu. Hlavnou príčinou úzkosti, nervozita, chronickej únave a stresu je znížená hladina tohto konkrétneho hormónu. Využitie sladkého drievka čaju udržuje rovnováhu. Jeho pravidelné používanie tiež povyšuje niečí náladu a nastaví depresie stranou.

12. Pečeň Výhody:

Sladké drievko čaj má úžasné detoxikačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri posilnení pečene, uvedenie svoje starosti k odpočinku.

13. Prospešné pre Diabetes:

Využitie sladkého drievka čaju zaručuje, že zdravie a sladkosť sú podávané spoločne. Sladké drievko korene môžu byť použité ako náhrada za cukor. To je veľmi užitočné pre tých, ktorí trpia cukrovkou.

14. Beneficial za studena:

Antivírusové vlastnosti čaju pomôcť v boji proti infekciám. To tiež zvyšuje sa imunitný silu tela. Tento čaj je jedným z najúčinnejších prostriedkov pre podmienok, ako je kašeľ a prechladnutie. Infekcia sa pomaly dostať odstránené, akonáhle začne imunita posilnenie hore. Rovnako účinne lieči bolesť v krku. Spotreba teplej sladkého drievka čaju zaisťuje rýchlu úľavu tým, že odstráni všetky upchaté nosné dierky. To je hlavný dôvod, prečo ajurvédskej lekári odporúčajú príjem sladkého drievka čaju pre liečbu rôznych priedušiek otázkach.

15. Považuje Poruchy srdca:

Štúdie preukázali, že používanie sladkého drievka čaj môže pomôcť udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou tým, že aktivuje tok žlče. Zdravie srdce je závislá na stupni zlého cholesterolu. Čím nižšia je hladina zlého cholesterolu, tým lepšia bude zdravotný stav srdca. To tiež zlepšuje zdravotný stav kapilár obmedzením arteriálnej steny od získania pohladí plaku. Hladký krvného obehu spolu s optimálnej hladiny cholesterolu zaisťuje lepšie fungovanie srdca.

16. Pomáha pri nízky krvný tlak:

Hypotenzia alebo nízky krvný tlak, je náročná podmienka, ktorá sa vytvrdzuje. Ale to môže byť bezpečne ošetrené s použitím sladkého drievka čaju. Pravidelné užívanie tohto čaju vám pomôže zbaviť sa stresom prvkov, ako je únava, nevoľnosť a závraty. Sladké drievko čaj tiež pomáha napumpovať krvného tlaku na požadovanej úrovni.

17. Liečba kvasinkovú infekciu:

Ústne a aktuálne využitie sladkého drievka čaj dáva silu k boju proti infekciám, zatiaľ čo hojenie podmienku. Často sa ženy stávajú náchylnejšie k týmto infekciám spôsobeným kvôli Candida albicans.

18. Menopauza:

Sladké drievko je bohaté na prvky, ako sú fytoestrogény a antioxidantov. Tieto prvky prítomné v sladkého drievka vykazujú pozitívne výsledky v otázkach spojených s menopauzou, vrátane návaly tepla, únava a zmeny nálad. Hormonálnej rovnováhy môže byť dosiahnutý tým, že konzumuje dve šálky čaju denne sladkého drievka. To pomôže ženám, aby túto fázu chaotický pohodlne.

19. Prospešné pre žalúdočné ťažkosti:

Koreň sladkého drievka je známe, že niektoré vlastnosti držať laxatívne. Zápcha môže byť ubral konzumáciou sladkého drievka čaj. Zápal a podráždenie spôsobené v dôsledku bakteriálnej infekcie v žalúdku môže byť znížená s flavonoidy a obsah chalkón v koreňoch. Tieto vlastnosti pomáhajú v posilňovaní tráviaci systém upokojujúce mimo výstelku zapálené hlienu, ktoré poskytujú zabezpečený úľavu od otázok súvisiacich s žalúdočnej. Trvať 2 až 3 šálky čaju získať svoje výhody.

20. Prospešný pri chudnutí:

Konzumovať sladkého drievka čaj pravidelne, ak chcete znížiť telesnú hmotnosť do značnej miery. Začleniť dve šálky tohto čaju denne spolu so zdravou cvičenia režimu a vyváženej stravy. Uvidíte požadované zmeny vo vašej hmotnosti.

21. Prospešné pre rakovina vredy:

Sneti vredy vyskytujú na tvárach a jazyku. Tieto zápaly sú bolestivé a dráždivé. Kloktanie sladkého drievka čaju môžu ponúknuť rýchlu úľavu od týchto podmienok. Kloktadlo 4x denne liečiť vredy a ustupovať bolesť.

22. Prospešný v predmenštruačného syndrómu:

Čaj je naplnený antispazmodické a protizápalové vlastnosti. To je tiež bohatá na estrogénové vlastnosti. Kombinovaný účinok týchto vlastností je známe, že poskytujú úľavu od predmenštruačných syndrómov, ako je nevoľnosť, citlivosť prsníkov, výkyvy nálady a nadúvanie. Konzumovať 2 šálky sladkého drievka čaju denne, tri dni pred dňom boja proti menštruačné kŕče zdravšie.

23. Pomáha herpes a pásový opar:

Koreňové výťažky zo sladkého drievka bola použitá pri liečbe pásového oparu, vredy a opary. Štúdie preukázali, že antivírusové vlastnosti koreňa spomaliť progresiu a vrátení oparov spôsobených vplyvom herpes vírusu. Liečba pásového oparu a herpes zahŕňa spotrebu kapsule (vyrobený z koreňa sladkého drievka extraktu) 2 krát denne, a uplatňovanie masti vyrobené z toho istého extrakt koreňa, 4-5 krát denne na postihnuté oblasti.

24. Rakovina:

Spotreba sladkého drievka čaju tiež lieči mnoho typov rakoviny u svojich chemicko-preventívne účinky. Jeho anti-proliferačnej účinky tiež obmedzuje rast buniek rakoviny prsníka. Flavonoidy ako isoliquiritigenin obsiahnuté v sladkého drievka pomoc pri potlačení hrubého čreva karcinogenézy a aktivovať apoptózu. Existujú tiež dôkazy podporujúce, v ktorom sa uvádza účinok proti nádoru sladkého drievka extraktov. To bolo zistené, že zníženie toxicity stimulovanou chemoterapeutickej lieky a kontrolovať tvorbu nádorových buniek. Napriek tomu, pacienti liečení cisplatinou terapia by sa vyhnúť použitiu sladkého drievka extraktu Tieto sladovky extrakty sú tiež užitočné pre liečenie stavov, ako je rakovina prostaty a prostaty.

25. Beneficial pri detoxikácii:

Sladké drievko obsahuje mierne preháňadlo vlastnosti, ktoré pomáhajú pri detoxikácii hrubého čreva a krvného zásobovania. Štúdie preukázali, že dehydroglyasperin zložka prítomná v sladkého drievka extraktu je užitočná pri stimulácii antioxidačné enzýmy, čo pomáha v likvidácii toxických a škodlivých odpadov z tela.

26. Pomáha pri liečbe tuberkulózy:

Výskumné štúdie preukázali účinnosť sladkého drievka v boji proti pľúcnej tuberkulózy a zníženie dĺžky hojenie. Antimikrobiálne a antimykobakteriálnou vlastnosti prítomné v sladkého drievka extrakt koreňa dobre fungovať na liečbu infekcií. Tieto vlastnosti, aby to silný anti-tuberkulózne činidlo.

27. Zubná zdravotné výhody:

Sladké drievko ponúka účinnú liečbu pre zubné podmienok, ako zápal ďasien. Antimikrobiálne vlastnosť prítomné v sladkého drievka inhibuje tvorbu zubného povlaku. Vzhľadom k týmto vlastnostiam, sladkého drievka sa používa pri výrobe ústnu hygienu, ako sú ústne vody a zubné pasty.

Sladké drievko účinne bojuje proti telesného pachu z dôvodu antibakteriálne vlastnosti prítomných v ňom. To je tiež užitočné pri znižovaní stanovuje stareckých škvŕn. Okrem toho tiež ponúka účinnú liečbu zápalu šliach, toxicity a alergie spôsobené chemickými alebo potraviny. Pomáha pri stimulácii mier a pokoj, ak sú použité s mierou.

Páčilo sa vám páči post? Podeľte sa o svoje spätnú väzbu v sekcii Komentáre nižšie.

load...