Zdravie a wellness

27 účinných domácich liekov na liečbu premenštruačného syndrómu

27 účinných domácich liekov na liečbu premenštruačného syndrómu

O MÔJ BOŽE! Je to, že čas v mesiaci znova! Do svojej príznaky PMS, aby si prejsť peklom každý mesiac? Stáva sa vám často zaujímalo, či existujú nejaké jednoduché prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť znížiť alebo zmierniť príznaky?

Takže to, čo možno urobiť pre zmiernenie problému? Existujú nejaké domáce opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť? Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o PMS a opravných prostriedkov, ktoré vám pomôžu zmierniť jej príznaky!

PMS - Krátka

PMS sa odkazuje na zbierku veľa psychických a fyzických vlastnostiach a príznakov, ktoré sprevádzajú mesačného menštruačného cyklu. Za niekoľko málo šťastlivcov, PMS príznaky sú otázkou niekoľkých dní. Pre väčšinu, tieto príznaky zvýši svoju škaredú hlavu jeden alebo dva dni pred svojím obdobia. Ale aj pre ostatných, začína hneď po ovulácii - teda 14 dní pred ich menštruácie môže začať! Našťastie sa tieto príznaky odznejú s nástupom menštruácie.

load...

Existuje mnoho psychické a fyzické príznaky, ktoré sú prisudzované PMS. Medzi príznaky patrí opuch prsníkov, retencia vody, priberanie na váhe, nadúvanie a akné. Existujú určité zmeny v správaní rovnako. Medzi ne patrí depresia, podráždenie, zníženie sexuálnej túžby, znížená koncentrácia a agresiu. Existujú určité príznaky, ktoré zahŕňajú bolesti. Sú brušné kŕče, napätie v prsníkoch, bolesti hlavy, svalové bolesti a mnoho ďalších. Niektoré ďalšie príznaky PMS patrí nespavosť, chute na jedlo a nedostatok energie. Na závažnosť týchto symptómov sa líšia medzi ženami.

Hlavnými príčinami PMS

PMS je v podstate zmes rôznych príznakov a symptómov, ktoré sa konajú pred nástupom menštruácie a pusť sa začiatkom menštruácie. Príčinu tejto abnormality treba ešte známe. Avšak, porucha je všeobecne spojená s nerovnováhy v endokrinným systéme. Nerovnováha patrí prebytok estrogénu, hyperprolaktinémia, a zmeny v pomere estrogén-progesterón. Tieto nerovnováhy majú vplyv na hladinu serotonínu v tele. To vytvára určité zmeny v kognitívnych, behaviorálnych a emocionálnych procesov jednotlivca. Tiež pokles alebo vzostup hladiny serotonínu v tele má vážne dôsledky pre jednotlivcov. Ostatné hormóny tiež mať úlohu v PMS: zvýšenie hladiny progesterónu spôsobuje depresie, zatiaľ čo estrogén vedie k napätiu a úzkosti. Ďalšou dôležitou príčinou môže byť diétu, pretože sacharidy ovplyvní serotonín výrazne.

Niektoré ďalšie príčiny PMS sú nasledovné:

  • Pokles hladiny progesterónu, tesne pred menštruáciou.
  • Nedostatok vitamínu B.This vedie k nadmernej estrogénu v tele a spôsobuje abnormalitu v pomere medzi estrogénu a progesterónu.
  • Zlý stav obličiek. To vedie k hypoglykémii alebo zadržanie tekutiny v tele. To vedie k zvýšeniu hladiny vápnika a adrenalínu, ktoré narušujú syntézu serotonínu.
  • Abnormálne aktivita prostaglandínu.
  • Zmena hormóny ovplyvňujú biogénnych amínov neuróny.

Hlavné prostriedky pre predmenštruačný syndróm

1. Jesť zdravo

Spotrebovať veľké množstvo zeleniny a ovocia, ryby, hydina, celozrnných výrobkov, škroby, orechy a surové semená. Tie poskytujú telu všetky živiny, ktoré sú nevyhnutné pre efektívne vykonávanie rôzne metabolické procesy v tele. Vyhnúť sa mastný jedlo ako pakoras, čipy a pooris. Tie budú dráždiť systém ďalej a budete cítiť letargický. Jesť zdravo poskytne úľavu od príznakov PMS.

load...

2. Majú časté Napriek tomu malých jedál

Veľký rozdiel medzi dvoma jedlami môže viesť k poklesu hladiny cukru v krvi v tele. To vedie k reaktívna hypoglykémia, čo môže viesť k príznaky PMS.

3. Vyhnite sa konzumácii alkoholu

Ľudia sa môžu cítiť, že alkohol pomáha zbaviť PMS blues. Ale v skutočnosti, alkohol je depresívne. To je jedinec cíti unavený, unavený a deprimovaný. To vyčerpáva vitamín B a minerály z tela jednotlivcov. To tiež spôsobuje narušenie metabolizmu sacharidov. Schopnosť tela k práci na hormóny dostane postihnutých, ktoré vedie k vyššej hladiny estrogénu v tele. Tak, to je dôležité, aby sa zabránilo konzumácii alkoholu, aby sa predišlo PMS.

4. Vyhnite sa stresu

Symptómy PMS dostať sa zhoršili, keď frustrácia každodenného života nevyjde z vedenia control.Stress je naozaj dôležité, aby PMS symptómy pod kontrolou. Stres je tiež hlavnou príčinou akné, takže je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, aby stres na uzde počas PMS. Počúvanie hudby, na prechádzku, spájajúcej programy zvládanie stresu alebo meditácie je niekoľko spôsobov, ako so.Take čas na odpočinok a hýčkať yourself.Indulge v kúpeľné procedúry, alebo dokonca drby zasadnutí. Rozhodnúť, že cvičiť so svojím kamarátom.

5. Vyhnite sa Drsné akné výrobkov

Akné vzplanutia sú dočasné, takže sa nemusíte dopriať agresívne chemikálie, aby sa ich zbaviť. Vzhľadom k tomu, vaša pokožka je už citlivá, upokojiť ho s miernymi a jemnými výrobkov.

6. Clay Mask

Ílové masky sú vaše najlepšie stávka absorbovať ďalšie olej vylučovaný kožou počas tejto doby. Použite ju raz denne po dobu 20 minút, alebo iba na postihnutých oblastí a nechajte cez noc. To tiež pomáha vyschnúť akné.

7. Vykonávať aeróbne cvičenie

Aeróbne cvičenie a pohybovej aktivity zmierniť hladinu stresu a uvoľnenie endorfínov, na pohodových hormónov v tele. Navyše, to vedie k zvýšeniu krvného obehu. To pomáha pri odplavovanie toxických látok z tela. Jogging, po schodoch namiesto výťahu, jazda na bicykli, atď. Sú niektoré z nádherných aeróbne cvičenie, ktoré môže zvýšiť vašu náladu a pomáhajú zbaviť sa únavy a vyčerpania, ktorý je dodávaný s PMS. Pravidelne cvičiť po dobu 20 až 30 minút. Predĺžiť dobu trvania postupne jeden týždeň pred menštruácie. To bude poskytovať úľavu od príznakov PMS. Odporúča sa však, že nebudú vykonávať fyzické cvičenie v priebehu menštruácie.

8. Znížiť obsah tuku nasávaného

Konzumácia nadmerného množstva tuku v potrave môže viesť k zlyhaniu pečene. Takže, je odporúčané ísť na niektoré menšie množstvo rýb, morských plodov, chudého mäsa, orechov a semien. Tiež konzumujú ryža, celozrnné obilniny, ovocie a zeleninu na dokončenie svoje jedlo.

9. Znížte príjem High Food sodný tovar

Tu prichádza najúčinnejší predmenštruačný nadúvanie nápravy. Párky v rožku, kečup, šalátové zálievky, a vývar, sú potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo vysoko sodíka a kuchynskej soli. Tie vedú k nadúvaniu, citlivosť prsníkov, zadržiavanie telesných tekutín a ďalších príznakov PMS. Takže zostať off je pre vaše dobro.

10. Crunch Na Carbs

Sacharidy fungujú skvele na liečbu PMS. Čerstvé ovocie, celozrnné obilniny, zelenina, chlieb, podpora atď. Na zníženie chute, čo je hlavným príznakom PMS. Tie pomáhajú pozdvihnúť náladu a zabrániť úzkosti, stresu, napätia a depresie.

11. Pitie bylinný čaj

Spotrebováva bylinné čaje pracuje skvele pri liečbe príznakov PMS. Nejaké harmančekový čaj alebo škoricový čaj tesne pred spaním do postele. Osladiť čaj s trochou medu. To vám pomôže dokonale oddýchnuť a mať pokojný spánok. To zase bude poskytovať úľavu od všetkých rušivých PMS príznaky a symptómy efektívne.

12. Omega - 3 Foods

Zahŕňať aj potraviny bohaté na omega - 3 vo vašej strave. Tie zahŕňajú ryby, olivový olej, a špenát.

13. Opt pre doplnky

Rozmiestniť diskusie so svojimi lekármi, ktoré môžete použiť doplnky pre

  • All-Inon Multivitamíny
  • Vitamín E
  • Vitamín B6
  • Vápnik

Dávajte pozor, aby ste kombinovať ako predávkovanie vitamínov sa tiež neodporúča. Mali by ste sa rozhodnúť pre jeden deň vitamín mix.

14. Zahrnúť Ovsené vo vašej strave

Ovsené vločky pomáha pri metabolizme cukru v pomalom a postupnom tempom. Tento proces bojuje chuť na cukor, ktorý sa vyskytuje v priebehu PMS. Niektoré iné potravinárske výrobky, ktoré fungujú rovnakým spôsobom ako sú basmati ryža, ražný chlieb, a niektoré druhy ovocia. Tie hrajú obrovskú úlohu zmierňujú predmenštruačný syndróm.

15. Konzumovať potraviny bohaté na serotonín

Avokádo má prirodzenú serotonínu. To je skvelý doplnok pre zlepšenie nálady a zbaviť sa depresia, úzkosť, smútok. Okrem avokádo, datľovníkov, papája, baklažány, ananás, banány a tvorí základnú zdroje serotonínu v tele. Konzumovať im a zabrániť PMS.

16. Banány

Banány sú veľmi bohatým zdrojom draslíka. Poskytujú ohromnú úľavu od zápalu, nadúvanie, retencia vody a ďalších príznakov PMS. Niektoré iné potraviny, ktoré sú bohaté na draslík sú čierne ríbezle, figy, zemiaky, cibuľa, brokolica, paradajky a niekoľko ďalších.

17. Čierne korenie

Pridajte štipku čierneho korenia 1 lyžicou Aloe Vera gélu. Konzumovať tento trikrát denne. To pomáha poskytnúť úľavu od príznakov, ako sú kŕče v bruchu, bolesti hlavy, bolesti chrbta a pod Spotreba gél aloe vera pridanej s nejakým množstvom rasce tiež funguje výborne na liečbu PMS do značnej miery.

18. Kurča

Kurča je bohatým zdrojom vitamínu B6. Táto živina sa zvyčajne dostane vyčerpané z tela žien, ktoré trpia PMS. Vitamín B6 pomáha zaistiť úľavu od depresie a pracuje na zlepšenie nálady a zvyšuje hladinu serotonínu v tele. Niektoré iné zdroje vitamínu B6 sú mlieko, ryby, celozrnné obilniny, hnedá ryža, fazuľa, sója, zelená listová zelenina a orechy.

19. Sezamové semienka

Omega 6 mastných kyselín osviežiť počas PMS. Spotreba sezamové semienka, tekvicové a slnečnicové semienka sú počas týždňa pred menštruáciou veľmi prínosné. Tieto semená sú bohatým zdrojom omega - 6 mastných kyselín, ktoré pomáhajú efektívne kontrolovať rôzne príznaky menštruácie.

20. Čerešne

Čerešne sú účinné domáce opravné prostriedky, ako získať úľavu od rôznych príznakov PMS. Tieto príznaky patria zmeny nálady, nadúvanie, atď. Začiatok náročné desať čerešne denne na lačný žalúdok na celý týždeň pred začiatkom menštruácie.

21. Turkey

Morčacie mäso obsahuje aminokyseliny, tryptofán, ktorá sa dostane premenený na serotonín a hrá dôležitú úlohu v boji proti rôzne podmienky PMS. Tvaroh je ďalšie úžasné zdrojom tryptofánu.

22. Pasta

Nedostatok horčíka môže viesť k svalové kŕče a bolesti brucha. Pasta obsahuje horčík, ktorý je nevyhnutný pre udržanie hormonálnu rovnováhu tela. Ostatné potravinárske výrobky bohaté na horčík sú zemiaky, obilniny a zelenina. Spotreba týchto bohaté na horčík potravinami môže prispieť k boju proti preč príznaky PMS k obrovskému rozsahu.

23. Použitie Ice

Ak ste trpia extrémnou stres a napätie, chladný nápoj môže mať tendenciu byť veľmi uvoľňujúce. Môžete tiež zabaliť nejaké množstvo ľadu v utierkou a použiť ju ako studený obklad na svalov a bolesti hlavy, ak existujú, počas PMS. To slúži ako skvelý domáci liek získať úľavu od bolesti, ktorá prichádza s PMS.

24. Kuchynský uterák

Namočte uterák vo vode a umiestniť ho v mikrovlnnej rúre po dobu jednej minúty, až sa dostane teplo. Vlhké teplo je veľmi upokojujúce. Takže použiť túto utierku na bruchu, aby si upokojujúci účinok v prípade, že trpí ovariálne alebo bolesťou brucha. Ale pozor, že nemusíte skončiť popálenia!

25. Diskusia o tom

Rokovania s členmi rodiny, a to najmä počas tejto fázy mesiaca, pôsobí ako najväčší zdroj stresu u žien, ktoré trpia PMS. Vždy sa odporúča hovoriť o tejto fáze otvorene so svojimi rodinnými príslušníkmi a pokúsiť sa vysvetliť svoju situáciu k nim. To bude nielen pomôcť zabrániť zbytočným nedorozumeniam, ale tiež pomáha udržiavať mier a harmóniu vo vašej domácnosti. To bude nakoniec pomôže, aby sa zabránilo zbytočným zdroja napätia, stres a depresie.

26. Keep Yourself Zaoberajú

Toto je možno najdôležitejšie domáci liek na liečbu PMS. Vždy, keď sa pozeráte na problém PMS, skúste presmerovanie vašu pozornosť. Nie je ľahká úloha, ale ak môžete to urobiť, bude vaše príznaky PMS vziať zadnom sedadle!

27. Grab Správne Sleep

Nespavosť alebo prerušenie v rytme svojho pravidelného rytmu spánku môže urobiť každý deň zo života peklo. To trvá obrovskú daň na príznaky PMS. To vedie k únave a podráždenosti. Je vždy múdre chytiť správne zdravé spanie, a to najmä v tejto fáze, aby sa zabránilo všetky zbytočné utrpenie. Z tohto dôvodu chytí správny spánok je považovaný za jeden z najlepších predmenštruačný únavových opravných prostriedkov. PMS môže byť skutočne periodické nepríjemnosť, ku ktorému dochádza každý mesiac. Kto má rád pocit, nafúknutý, kŕčovité, podráždenú a smutný po celú dobu? Ale teraz môžete nájsť úľavu! Len skúste tieto domáce opravné prostriedky a aby sa vaše období výskytu ne-povyku!

Čo urobiť pre to, nájsť úľavu od príznakov PMS? Podeľte sa s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

load...