Zdravie a wellness

26 účinných domácich prostriedkov na posilnenie imunitného systému

26 účinných domácich prostriedkov na posilnenie imunitného systému

Je možné, aby sa váš imunitný systém silnejší? No, odpoveď je áno. Imunita posilňuje telo pred vonkajšou inváziu mikroorganizmov, alergénov a parazitov. Ľudia, ktorí trpia nízkou odolnosť, sú náchylné k ochorie často a sú náchylné k smrteľných chorôb. Preto je posilnenie imunitného systému je nevyhnutným predpokladom pre udržanie rôznych ochorení v šachu.

Ako funguje imunitný systém funguje?

Imunitný systém vykonáva funkciu brániť naše telo proti ochorení spôsobujú mikroorganizmy. Porucha imunitného systému plniť svoju funkciu účinne vedie k zvýšenej náchylnosti k ochoreniu a infekcií. Imunitné bunky hrajú hlavnú úlohu v prevencii vstupu patogénnych baktérií a vírusov do tela. Tieto bunky sa skladajú z lymfocytov alebo T-buniek, ktoré sa priamo bojujú napadajúce molekuly a B-bunky, ktoré produkujú protilátky, ktoré reagujú na škodlivé molekuly, čo uľahčuje ich odstránenie inými imunitnými bunkami. Imunitný systém tiež obsahuje fagocytárnu bunky, ako sú makrofágy a neutrofily, ktoré eliminujú odpadu vytvoreného zo zničenia škodlivých buniek a tkanív v mieste infekcie. Zníženie hodnoty niektoré z týchto funkcií môžu oslabiť imunitný systém [1].

Ako zlepšiť váš imunitný systém

Prevencia je lepšia ako liečba, a preto je dôležité, že budeme udržiavať silný imunitný systém. Náš imunitný systém vyžaduje rovnováhu a harmóniu fungovať efektívne. To môže byť účinne zvýšená začlenením niekoľko zmien v našom jedálničku a životného štýlu.

load...

Nižšie sú uvedené desať najlepších domáce opravné prostriedky, ako zvýšiť imunitný systém a chráni telo

1. Red Wine

Červené víno, keď bol spotrebovaný v riadených množstvách, pôsobí ako vynikajúci booster pre imunitný systém tela. Víno pomáha zabíjať cudzie telesá a niektoré nebezpečné baktérie, ako je salmonela. Červené víno tiež pomáha, aby sa zabránilo ischemickou chorobou srdca, ak sú konzumované s mierou [2]. Pohár červeného vína za deň zvyšuje imunitu a chráni telo proti bežným ochorení, ako sú za studena, horúčka a žalúdočné ťažkosti. Ale príliš veľa spotreba to môže poškodiť pečeň a ničí imunitný systém tela. Je nesmierne dôležité mať červené víno v riadených množstvách.

2. Cesnak

Cesnak je jedným z najlepších potravín pre posilnenie imunitného systému. Cesnak, prírodné antibiotikum, antivírusové, antibakteriálne a antifungálne činidlá, pomáha chrániť telo pred rôznymi chorobami. Pravidelná konzumácia cesnaku pomáha kontrolovať zápal, reumatoidnú artritídu a roztrúsenú sklerózu. Cesnak tiež pomáha znižovať krvný tlak, hladinu cholesterolu a znižuje riziko vzniku rôznych typov rakoviny [3].

load...

3. Honey

Jednu polievkovú lyžicu medu denne, je veľmi dobré pre imunitný systém. Jedná sa o prírodný antioxidant, antibakteriálne a antimikrobiálne činidlo, ktoré pomáha chrániť telo pred vírusmi, huby a baktérie. Med tiež zlepšuje tráviaci systém pôsobením žalúdočných štiav. To pomáha upokojiť bolesti v krku, regulovať hladinu cukru v krvi, a pri liečbe kašľa a prechladnutia.

4. Ovocie a zeleninu

Zelená listová zelenina a ovocie často vyvolať vráskavá nosy z väčšiny z nás. Ale sú superfoods, ako zvýšiť imunitný systém. Naložený s kyselinou listovou, ovocie a zeleninu zlepšiť fungovanie imunitného systému. Nedostatok kyseliny listovej znižuje sekréciu potrebného množstva protilátok, ktoré majú vlastnosti, infekcie zásah. Prítomný v mrkve vitamín A, sladké zemiaky a tmavo zelená listová zelenina umožňujú biele krvinky, aby účinnejšie bojovať s infekciami. Nájdený v citrusových plodov, ako aj paprika, papája a brokolica Vitamín C zlepšuje vstrebávanie železa z potravín rastlinného pôvodu, a tým chráni imunitný systém proti chorobám. Vitamín E v orechy a okrúhlice môžete bojovať proti chrípke a infekcie horných dýchacích ciest. Zelenej listovej zelenine sú výhodné najmä pre tehotné a dojčiace ženy.

5. Zelený čaj

Zelený čaj je ideálny pre posilnenie imunity. Obsahuje epigallocatechin gallát typ flavonoidov, ktoré bojujú baktérie a vírusy, a stimuluje tvorbu imunitných buniek. Zelený čaj je tiež bohatým zdrojom antioxidantov. Pravidelná konzumácia zeleného čaju chráni kardiovaskulárne choroby, mŕtvice a rakoviny [4].

6. Pomaranče, citróny a Guajavy

Ovocie, ako sú pomaranče, citróny a tropického ovocia sú najbohatšie zdroje vitamínu C. Okrem toho, guajavy sú naložené s vláknom, ktoré chránia proti vysokej hladiny cholesterolu a srdcové choroby. Pomaranče sú významným zdrojom medi, draslíka, vitamín A a vitamín B9, vitamín B1 a karotenoidov, ktoré sú životne dôležité pre imunitný systém tela [5]. Tieto plody tiež pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu a krvného tlaku.

7. Fish

Pravidelná konzumácia rýb je jedným z najlepších prírodných prostriedkov na posilnenie imunitného systému. Ryby sú vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastné kyseliny a zinku. Zinok pomáha budovať a opravovať bunky, zatiaľ čo omega - 3 mastné kyseliny sú prírodné antioxidanty, a protizápalová činidlá, [6].

8. Kurkuma

Nedostatok vitamínu B6 nepriaznivo ovplyvňuje rôzne aspekty imunitnej odozvy, ako je schopnosť lymfocytov zrieť a previesť do rôznych typov T a B-buniek. Kurkuma obsahuje vitamín B6, ako aj minerálne látky, ako je draslík, mangán a železo, ktoré sú dôležité pre fungovanie rôznych telesných systémov. To tiež obsahuje kurkumín, ktorého antioxidačné pôsobenie zlepšuje fungovanie imunitného systému [7].

9. Ľanové semienka

Ľanové semienka sú bohatým zdrojom kyseliny alfa-linolénovej, omega - 3 mastné kyseliny a fytoestrogény zvané lignany, ktoré hrajú dôležitú úlohu v modulácii odpovedi imunitného systému, vedenie infekcií a autoimunitných ochorení v šachu. Ľanové semienka majú tiež anti-rakovinové vlastnosti [8].

10. Ovos

Časť ovsené vločky na raňajky môže výrazne ťažiť váš imunitný systém. Rozpustná vláknina v ňom obsiahnuté môžu znižovať hladinu LDL alebo, zlý 'cholesterol. Ovos tiež obsahovať vitamíny a minerály, ako je vitamín B1, železo, zinok, meď, horčík, mangán, fosfor a selén [9].

11. Mandle

Nedostatok vitamínu E môže nepriaznivo ovplyvniť vaše telo schopnosť bojovať s infekciami. Nedávna štúdia ukázala, že pri dennej dávke 200 mg vitamínu E zlepšuje protilátkovej odozvy na hepatitídu B a tetanu po vakcinácii. Mandle sú bohatým zdrojom vitamínu E, ktorá pomáha znižovať oxidačný stres a zápalu [10]. Všetko, čo musíte urobiť, je žuvať hrsť mandlí, aby váš imunitný systém beží hladko.

12. Avocado

Ako skladisko aminokyselín, zdravé tuky a antioxidanty, avokádo pomáhajú vyvážiť svoje hormóny a nadobličky, ako aj podpore imunitného systému. Avocado má antibakteriálne vlastnosti a avokádový olej udržiava srdce zdravé [11, 12].

13. Spirulina

Tieto modrozelené riasy sú zázrak potraviny, pokiaľ ide o jeho rôznych zdravotných výhod. Stimulujú imunitný funkcie a majú protirakovinové vlastnosti, aj [13, 14]. Sú balené s železa a selénu, ktoré môžu doplniť RNA vo svojom mozgu, zlepšenie výkonu mozgu. Môžete pridať niektoré z nich do svojho zeleného smoothie získať svoje liečivé výhody.

14. Olív a oleja Repka

Tieto oleje sú zdrojom zdravých tukov, ktoré sú mazivá pre vaše bunky. Posilňujú imunitný systém tým, zlepšenie flexibility a komunikácie medzi bunkami. Avšak nadmernej konzumácie omega 6 mastných kyselín môže zvýšiť riziko zápalu a imunitný systém problémov [15, 16].

15. Ginger

Zázvor je výborný pre zlepšenie imunitného systému tela. Zázvor lieči mnoho zdravotných problémov a pomáha chrániť telo pred radom ochorení. Je to silný antioxidant, antiseptiká, antibiotiká, antimikrobiálne a protizápalové činidlo. Zázvor tiež pomáha k úľave od bolesti v krku a zápchy. To tiež ničí studenej vírusy, zlepšuje žalúdočné pohyblivosť, inhibuje peptický vred, a znižuje hladinu cholesterolu. Šálka ​​zázvorový čaj každý deň pomáha zlepšiť imunitu.

16. Kale

Kale je bohatým zdrojom vitamínu A, čo je najlepší prírodný prostriedok na posilnenie imunitného systému organizmu. Ide o prírodný antioxidant, ktorý bojuje proti rakovinové bunky, stimuluje produkciu bielych krviniek a protilátok, ktoré chránia telo proti infekciám. Konzumácia kel pravidelne pomáha udržať telesnú kondíciu a chráni systém proti bakteriálnym a vírusovým infekciám.

17. Horká čokoláda

Kakao posilňuje imunitu a pomáha udržiavať dobré hladiny cholesterolu v tele. Pravidelná konzumácia tmavej čokolády zlepšuje kardiovaskulárne zdravie znížením hladiny cholesterolu. Horká čokoláda tiež pomáha udržiavať krvný tlak. Je dôležité konzumovať čokoládu v malom množstve, pretože môže viesť k problémom cukru.

18. Sleep

Nedostatok spánku je jedným z hlavných faktorov, ktoré prispievajú k stresu a naopak, oslabenie imunitného systému. Okrem toho, nespavosť môže spôsobiť zvýšenie zápalu, rovnako ako zvýšenie hladiny kortizolu. Štúdie ukázali, že nedostatok spánku znižuje Váš hlas T-buniek, čím sa znižuje schopnosť vášho tela bojovať off ochorenie spôsobujúce patogény. Adekvátne spánok zlepšuje nielen svoje nálady a energetickej hladiny, ale tiež zabraňuje mŕtvice a pomáha spravovať svojej hmotnosti. Zabezpečiť, aby aspoň 7 až 8 hodín nepretržitého spánku za noc [17].

19. Vezmite žiadny stres

Stres je súčasťou života a je skúsený každý. Dlhotrvajúci stres môže urobiť náchylnejší na ochorenia od nádchy k závažným ochoreniam. Chronický stres môže vystaviť svoje telo na stresové hormóny, ktoré majú nepriaznivý vplyv na funkciu imunitného systému. Vysoké hladiny stresu zvyšuje produkciu kortizolu, ktorá poškodzuje imunitné bunky. Nie je možné, aby sa zbaviť stresu úplne, ale s trochou úsilia, stres môže byť významne znížená. Môžete tak urobiť tým, že robí veci, a stretnutia s ľuďmi, ktoré robia radosť. Jóga alebo meditácia je skvelý spôsob, ako sa vysporiadať so stresom. Môžete tiež skúsiť cvičiť, pretože to bude odvádzať svoju myseľ, čo vám umožní mať menej stresu [18].

20. Piť alkohol príležitostne

Spotreba prebytočného alkoholu môže výrazne potlačiť imunitný systém. Rôzne výskumy preukázali, že nadmernej konzumácie alkoholu, je toxický pre dendritické bunky, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri zničení napadajúce mikróby. To nielen zvyšuje zraniteľnosť voči chladu a vírusu chrípky, ale môže viesť k vážnym a dokonca aj život ohrozujúce infekcie [19].

21. Pite veľa vody

Voda hrá dôležitú úlohu pri vyrovnávaní hladiny kvapalín v tele, rovnako ako posilňujúci svaly a zlepšuje funkciu čriev. To je jeden z najlepších tipov pre zdravý imunitný systém. Zaistite, aby vypiť aspoň osem pohárov vody denne. Takže nahradiť sóda, čaj, alkohol ani kávu s vodou.

22. Obmedziť konzumácii jednoduchých cukrov

Nadmerná spotreba cukru potláča buniek imunitného systému, ktoré sú zodpovedné za útok baktérií choroboplodné zárodky. Spotreba 75 - 100 gramov tohto cukru výrazne znižuje schopnosť bielych krviniek k boju a zničeniu baktérií. Vždy ísť o prírodné ovocné šťavy, vody a čajov, aby zostali hydratované, čistí váš imunitný systém a zvýšiť ju o vitamíny a minerály.

23. Skontrolujte, či vaše Vitamín úrovne D

Vitamín D, známy tiež ako na slnku vitamínu, môže výrazne zvýšiť váš imunitný odpoveď. Nedostatok tohto vitamínu je spojená s sezónne nachladnutia a chrípky. Nedostatok vitamínu D je pomerne časté, ako tento vitamín je k dispozícii iba od slnka a len veľmi málo potravín. Budete potrebovať aspoň 50 nmol / l vitamínu D na udržanie celkového zdravia. Ak ste náchylní k chorobám, dostať svoje hladiny vitamínu D skontrolovať. Získať správnu expozíciu slnečnému žiareniu. Môžete si tiež vziať doplnok, aby sa do deficitu [20].

24. Udržať si zdravú váhu

Nadváha zvyšuje riziko vzniku cukrovky, rakoviny a srdcových chorôb. Okrem toho príliš veľa tukových buniek spúšťajú uvoľňovanie prozápalových chemikálií v tele, čo spôsobuje chronický zápal. Tento zápal môže poškodiť tkaniva, čo vedie k slabým imunitným systémom. Takže vždy vyváženej stravy pre udržanie ideálnej váhy [21].

25. Pravidelne cvičte

Cvičenie je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Cvičiť denne zlepšuje kardiovaskulárne zdravie a znižuje riziko vzniku ochorenia, ako je osteoporóza a rakovina. Ak zistíte, že je ťažké, aby dopriať v plnohodnotné cvičenie, môžete skúsiť má 20 minút chôdze každý deň. To posilní boj s chorobou schopnosti vášho tela.

  1. Deti a mládež by mali dopriať 60 minút cvičenia denne, ktorá by mala začleniť aeróbna činnosť a svalovej posilňovacie aktivity.
  2. Dospelí by mali mať aspoň 150 minút cvičenia zložené z aeróbneho cvičenia každý týždeň a posilňovanie svalov činnosti, ako je vzpieranie aspoň dvakrát týždenne.
  3. Starší ľudia nad 65 rokov a netrpí žiadnou zdravotné otázky by mali dopriať aspoň 150 minút mierne cvičenie, ako je rýchla chôdza a svalov posilňovanie cvičenia dvakrát týždenne [22].

26. Keep Smiling a byť šťastný

Ako všetci vieme, smiech je najlepší liek, a tento liek je účinný aj pri zlepšovaní váš imunitný systém. Jednoduchý úsmev môže robiť veci lepšie. Je možné, aby vaše telo spokojní a zvýšiť vašu náladu a imunitný systém. Výdatné smiech znižuje množstvo stresových hormónov v tele a zvyšuje bielych krviniek, ktoré v boji proti infekcii. Takže dopriať smiechu a umožniť tak stresové hormóny klesať a vaše endorfíny a rastových hormónov stúpať!

Jednoduchých krokov k zlepšeniu imunitného systému - ešte po nich môže viesť k zdravšiemu telu, čo je orgán, ktorý môže držať choroby na uzde. Kto by nechcel, že?

load...