Zdravie a wellness

25 úžasných výhod a použitia Butter Milk (Chaas)

25 úžasných výhod a použitia Butter Milk (Chaas)

Máte vo zvyku preskakovanie cmaru v potrave? Pokušenie rýchleho občerstvenia a ďalšie haraburdie, máme občas tendenciu brať, skutočné jedlo 'za samozrejmosť, nie? Tento post hovorí o mnoho zázračných výhod cmaru! Prečítajte si o to vedieť, čo to je!

Čo je to cmar?

Cmar nie je zmes mlieka a masla. Jedná sa o derivát miešacieho procesu masla. Vo väčšine indických domácnostiach a pili denne - buď sama, alebo po jedle, cmar sa pripraví s použitím niekoľkých lyžice prírodného jogurtu zmiešané s vodou a mieša dobre. Často niektoré korenia, ako je rasca, korenie, zázvor, zelené papriky, karí listy a listy koriandra sa rozdrví a pridá sa k zmesi pre zvýšenie jeho chuť a terapeutický účinok.

Nápoj je často konzumované v indických domácností ako digestív alebo počas letných mesiacov udržať telo v pohode. Rozhodne je osviežujúci nápoj mať. Cmar je tiež známy ako 'Chaas' alebo 'Chaach' v Hindi, 'Majjiga' v Telugu, 'Neer Moore' v tamilčine, 'moru pergamenový' v Malayalam,, Majjige huli v Kannadčina, 'Chasa' v gudžarátčina, 'Thaak' v Marathi a, gholou 'v bengálčine.

load...

Cmar v starovekých textoch:

V Ayurveda, cmar sa používa ako k udržaniu zdravia a ako ošetrenie proti chorobám. Existujú dôvody týchto použitiach cmar pre zdravie. Je ľahko stráviteľný, má sťahujúce vlastnosti a kyslú chuť. Zlepšuje trávenie a zmierňuje pocit opuchy. Jedná sa o prírodný liečba proti opuchom, podráždenie a zažívacie poruchy, gastrointestinálnych ochorení, sleziny chorôb, anémia a nechutenstvo.

Existujú rôzne typy cmar?

Ako východiskového materiálu, - mlieko je k dispozícii v niekoľkých odrôd; cmar pripravený z prírodného jogurtu je zo štyroch typov s konkrétnej akcie. Cmar z plnotučné jogurty s pridaným cukrom upokojuje tráviaci trakt a je zdravotne nezávadná v prírode. To je veľmi podobné prírodnému jogurt vo svojich atribútoch. Žiadny krém cmar upokojuje pocit nadúvania a je vhodný pre diabetikov alebo tých, ktorí chcú schudnúť. Cmar s polovicou podielu vody zlepšuje výkon a trávenie. Žiadny tuk cmar je samozrejme chladenie a znižuje únavu. Teraz prejdeme k výhodám cmaru!

1. Obsahuje všetky esenciálne makronutrientov:

Cmar je kompletné krmivo. Je to výživné a obsahuje všetky prvky potrebné pre dobré vyváženej stravy. Má bielkoviny, sacharidy, minimálna lipidy, vitamíny a enzýmy dôležité a prispieva k úplnej jedlo kdekoľvek a kedykoľvek. To by malo byť súčasťou všetkých diétach a byť konzumované denne. Ako je viac ako 90 percent z cmaru je voda, jeho spotreba pomáha udržiavať vodnú rovnováhu v tele. To sa pomaly absorbuje z čriev ako jej obsah sú väčšinou v kombinácii s proteínmi. Je lepšie piť cmar, než akékoľvek iné ochutené nápoje, alebo len čistou vodou. Fermentovaný cmar je kyslej chuti, ale biologicky veľmi výživné pre ľudské telo a tkanivách.

load...

2. Má chladivý účinok na tráviaci trakt:

Cmar má tendenciu zapiť korenené jedlá a upokojuje sliznicu žalúdka, keď bol spotrebovaný po pikantné jedlá. Aditíva zázvoru, rascu a ďalšie korenie tiež zmierniť žalúdok akéhokoľvek podráždenia, ktoré môžu byť spôsobené vplyvom potravín. Cmar je ako nástroj na zníženie telesnej teplo. To je populárny u žien, a to ako pred a po menopauze, pretože znižuje telesnú teplotu a zmierňuje veľa príznakov tieto ženy trpia. Pre tých, ktorí hľadajú úľavu od návalov horúčavy, cmar je skvelý spôsob, ako vyvážiť tieto obťažujúce príznaky. Dokonca aj ľudia, ktorí majú vysokú rýchlosť metabolizmu a telesnú teplotu môžu využiť výhody cmar k zníženiu telesnej teplo.

3. Pomáha zapiť mastnú Jedlo:

Pocit plnosti po ťažkom jedle? Poháre cmaru môže cítiť oveľa lepšie. Zázvor, rasca, koriander a iné korenie napomáhajú zlepšiť trávenie a vám zmierniť, čím sa cítite menej ako plnená. Okrem toho, cmar je veľmi účinný pri praní sa oleje a tuky, ktoré lemujú vnútorné steny potravinárskeho potrubia a žalúdka. Obvykle po bohaté a ťažkom jedle, budete sa cítiť lenivý a ospalý. Avšak, poháre cmar vás omladiť. Začnete cítiť pružnejšie ihneď po náročné.

4. Podporuje trávenie a lieči Žalúdočné ochorenia:

Cmar má značné množstvo kyseliny v ňom, ktorá pracuje proti baktériám a pomáha jasné žalúdka a pomáha pri trávení. Všetky korenie pridávané do cmaru, aby veľmi dobré zažívacie agentmi. Zázvor, korenie a rascu všetci robia vynikajúce zažívacie vlastnosti. Ako sú nadúvanie látky, ktoré vyhnať plynu zo žalúdka. Konzumáciu majú chladenie a tráviace účinok na gastrointestinálny trakt. Preparát cmar opitý pravidelne tiež pomáha gastrointestinálne podmienky. Niektoré z zažívacích ťažkostí vyliečiť cmar zahŕňajú:

 • Neschopnosť konzumovať laktózu
 • Nepravidelné pohyby čriev
 • Rakovina hrubého čreva
 • Syndróm dráždivého čreva
 • Žalúdočné infekcie

5. Efektívne Proti Dehydratácia:

Vyrobené z jogurtu s pridanej soli a korenia, cmar je účinná terapia, aby sa zabránilo dehydratácii. Je plná elektrolytov a je jedným z najlepších nápojov k boju proti teplu a strate vody z tela. V lete je to skutočne nápoj potešením. Z tohto dôvodu cmar výhody v lete znížením problémy letné súvisiacich, ako zátarasy tepla a všeobecnú neistotou.

6. Poskytuje vápnik bez tukov:

Veľmi často sa ľudia domnievajú, že ako sa tomu hovorí cmar, musí byť plná tuku a kalórií. Avšak, to má menej tuku ako bežné aj plnotučného mlieka. Mlieko obsahuje významnú zložku - vápnik. Mlieko je tiež naloží s tukmi. Niekedy laktózu osôb (tí, ktorí majú upustiť od náročnej mlieka) nemajú žiadny iný zdroj prírodného vápnika. Títo ľudia môžu mať svoj požadovaný príjem konzumovať cmar. To nebude mať žiadne vedľajšie účinky, ako laktóza bola transformovaná na kyselinu mliečnu od zdravých baktérií prítomných v cmar. Vápnik podporuje bunkovú komunikáciu a kontrakciu svalov. Správna výživa zohráva dôležitú úlohu v prevencii a liečbe ochorení kostí, ako je osteoporóza. Cmar obsahuje vápnik a výživové doplnky bez pridaných kalórií. Získanie požadovanej vápnika vo svojom jedálničku pomáha k zníženiu úbytku kostnej hmoty ako jeden starne. Poskytuje výživu pre nový vývoj kostí a udržuje off osteoporózy. V dôsledku všetkých týchto kvalít, vrátane cmar do niečí každodennej stravy je zvuk voľba pre zdravie vedomý spotrebiteľa.

7. Bohatá na vitamíny:

Cmar je pokladnicou vitamínov, ako sú B komplex vitamínov a vitamín D. Tým cmar dobrou voľbou pre prekonanie slabosť a anémia spôsobené vitamín nedostatočnosti. Vitamín D prítomný v cmar posilňuje imunitný systém, čo je menej náchylné k infekciám. Jedna porcia tohto nápoja vám dáva viac ako 21 percent odporúčanej dennej príjem.

8. Riboflavín pomáha detoxikácii organizmu:

Cmar obsahuje riboflavín, ktorá je nevyhnutná pre prevedenie spotrebovanej potravy na energiu, dôležité pri vylučovaní hormónov a pomoc pri trávení. Telo využíva riboflavín k aktivácii enzýmov v bunkách, a teda riadenie výroby energie. To tiež pomáha funkciu pečene a pomáha detoxikácii organizmu. Is má vlastnosti, anti-oxidačné.

9. Zníženie krvného tlaku:

K dispozícii sú látky obsiahnuté v cmar, ktoré štúdie ukazujú, majú hojnosť bioaktívnych proteínov. Tieto postupy pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu a majú antibakteriálne a protivírusové v prírode. Pitie cmar pravidelne preukázané, že zníženie krvného tlaku podstatne.

10. Pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu:

Prírodný liek na zníženie a kontrolu hladiny cholesterolu v krvi je cmar. Jej zložky sú veľmi účinné pri udržiavaní hladiny cholesterolu pod kontrolou. Dokonca Ayurveda texty velebil cnosti konzumovať cmaru pre dobré zdravie.

11. Ovládanie prekyslenie žalúdka:

Výkonný nápoj, ktorý bojuje proti žalúdočnej reflux a kyslosti, cmar s jeho korením a zázvorom, pomáha znižovať pocit pálenia, pretože refluxu žalúdočnej kyseliny alebo záchvatu kyslosti. To uľahčuje žalúdočnú sliznicu, ktorá mohla byť podráždená, pretože pikantné alebo olejovom potravín.

12. Zmierňuje zápcha:

Cmar je prírodné terapie často používa pre upevnenie balónom žalúdka, prevenciu zápchy a ďalšie žalúdočné poruchy. Nesprávna výživa a načasovanie jedla môžu vyvíjať tlak na tráviaci systém, čo vedie k hnačke či zápche občas. Pravidelne konzumovať cmar na zmiernenie tohto stavu. Ak trpíte zápchou, konzumovať pohárik cmar umožní pohyby čriev. To platí aj pre ľudí, ktorí nemajú konzumovať dostatočné množstvo vlákniny.

13. Pomáha chudnúť:

Ako sa vám schudnúť, ale ešte necíti dehydrované a slabé? Cmar ponúka výživu a enzýmov potrebných pre organizmus bez kalórií a tuku nájdené v mliečnych výrobkoch ako je mlieko, jogurt a syr a tak ďalej. Pravidelne piť robí to, či ste zostať hydratovaná a energický. To poskytuje proteíny, vitamíny, minerály, vápnik, draslík, horčík a iné enzýmy pre udržanie energetickej hladiny. Je to veľmi užitočné nápoj, ktorý uspokojí hlad, čo je ideálny nápoj pre ľudí, ktoré túžili schudnúť. Nasýtenie bráni ľuďom z flámu snacking alebo jesť nezdravé nezdravé jedlo.

14. Má niekoľko príprave pokrmov:

Cmar má niekoľko použití v kuchyni rovnako. Ako je to opojný zmes kyselín, vápnika a rôznych enzýmov, je účinná a môže byť tiež použitý pre naklepať mäso. To môže byť tiež použité na aromatizáciu hydiny a niekoľko druhov morských rýb. Dodáva zvláštnu chuť a chuť pokrmov, v ktorom je použitá. Je nenahraditeľný pri výrobe tort a ľahké šťavnaté sušienky a dokonca môžu byť použité na výrobu oblátky a palacinky. Kukuričný chlieb vyrobený pomocou cmaru stále vlhký a nevysychá ako ostatné kukurice chlieb vyrobený z iných receptov normálne. Kurča, keď ponorený v cmar, potom vyprážané je šťavnatejšie a mäkké. Mnoho receptov pochádzajúce z regiónov východnej a stredomorskej odporúčame marinovanie mäsa kozieho a jahňacieho mäsa na cmarom zlepšiť chuť a textúru. Je známou skutočnosťou, v loveckých komunít, cmar soľanka tlmí surovú chuť divokého moriaka a zveriny, čo je chutnejšie. Vápnik v tomto mliečneho výrobku aktivuje enzýmy svalového a spojivového tkaniva, čím poruší bielkoviny a tým, že mäso mäkšie a menej vláknitý. Kvasiť cmar a použitie v studenej polievky v priebehu letnej sezóny. Zamilujete si chuť ju udeľuje, a tiež doplniť živiny, ktoré strácajú v dôsledku potenia. Džemy, jahody a dokonca aj zeleninových pyré, ako je špenát a brokolica môže byť pridaná do cmaru vytvoriť svoj vlastný špeciálny nápoj s rôznymi príchuťami.

15. Probiotiká Výhoda gastrointestinálny trakt:

Cmar je bohatá na baktérií, ktoré sú prospešné pre gastrointestinálny trakt. Tieto baktérie sa nazývajú probiotiká. Zdravé baktérie sú prítomné v hrubom čreve každého človeka, a majú symbiotický charakter s telom - pre výživu a miesto na pobyt Tieto baktérie pomáhajú osoby pohody. Cmar baktérie sú tie, kyseliny mliečnej, ako premeniť laktózu na kyselinu mliečnu. Pomáhajú pri lámaní dole potravy pre ľahké vstrebávanie živín. Oni sú tiež považované za užitočné v celkovom tráviacom zdravie a znižuje výskyt syndrómu dráždivého čreva. Nezabudnite, že IBS nemá liek a cmaru môže byť perfektné protiliek na podmienku. Správajú sa tým, že ovplyvňuje rast užitočných baktérií a zníženie zlých baktérií prosperujúce v črevách. Tu je tiež zoznam všetkých dobrých vecí, tieto baktérie:

 • Syntetizovať vitamíny
 • Pomáhať pri trávení
 • Posilnenie imunity
 • Stavať živiny
 • Zvrátiť kardiovaskulárne choroby
 • Obrane proti karcinogénom

16. Aids v budove telesnej hmotnosti:

Cmar tiež zvyšuje príjem bielkovín. Každá bunka v tele sa skladá z proteínov. Všetky tkanivá závisí na bielkovinách opraviť poškodenie a samy udržujú. Pretože tento nápoj je dostatočne bohatá na bielkoviny, čo je nevyhnutné pre budovanie svalov, cmar je nápoj pre mnoho telo stavitelia. Poskytuje vitamíny pre dobré telesnej kondícii a je výživnejšie bez pridania zbytočných kalórií. Proteín je kľúčom k robustný kostí, tvrdej svaly a zdravej pokožky. To robí cmar nepostrádateľné v každom diétneho režimu.

17. Posilňuje telo je kostrové rám:

Vyrobený oslabenie jogurt, cmar obsahuje všetky dobroty mlieka a ďalšie. Je bohatým zdrojom vápnika, základným stavebným kameňom kostí a svalovej sústavy tela. Pomáha tiež zuby zosilniť. Môžete dať svoje dieťa cmar pre silné a zdravé kosti a zuby. Vápnik v tomto nápoji dostane absorbovaná kostného tkaniva a napomáha pri udržiavaní hustoty kostí. Poskytuje tiež výživu tkanív srdca a ďalších orgánov, vrátane nervov a svalov.

18. Cmar je použitý pre starostlivosť o pleť a kozmetika:

Ďalšou výhodou pitie cmar je udržať zdravý tráviaci trakt, čo sa odráža v koži. Bez toxínov v tele, bude pokožka hladšia a žiť bez. To tiež hydratuje pokožku, čo je prirodzený lesk a zlepšuje elasticitu. Cmar kúpeľ je tiež veľmi relaxačné a upokojujúce. Ak chcete využiť výhody cmar, nie je nutné ju piť vôbec. To poskytuje niekoľko výhod pre kožu a ako je bohatý na probiotických kyselinu mliečnu; to je jeden z škodca zlupovacie pleťové masky, ktoré môžete použiť. Používa sa pre exfoliačný kožu, zjasnenie ju a rovnako ako výroba to mäkké. To môže byť tiež užitočné pri liečbe pehy. Takže teraz môžete ísť na slnku bez starostí! Je to skvelé tvárové umývanie alebo masky na predchádzanie predčasnému starnutiu. Pravidelné používanie cmar pomáha dotiahnuť pokožku a udržuje ju bez vrások a mladistvý. Škvrny a iné škvrny sú kontrolované a dostať sa zmenšil v čase pri pravidelnom používaní cmar a to z adstringentné vlastnosti kyseliny mliečnej. Zmes medu a vajec môže zlepšiť výhody použitia cmar. Pomáha odstrániť opálenie a poskytuje lesk na koži. Cmar s avokádom a medom vytvára výživnú masku na vlasy. Použite ju raz týždenne, aby sa vaše vlasy hladké a hebké.

19. Zvýši imunitného úrovniach tým odvracať ochorenia:

Tento nápoj je bohatá na baktérií mliečneho kvasenia. Táto baktéria posilňuje imunitný systém a pomáha telu bojovať s škodlivé patogény prítomné v bežných potravinách. Mnoho výhod cmar sú vztiahnuté k udržaniu choroby na uzde pôsobením na baktérie. Ako to má takmer polovičné množstvo kalórií, než plnotučného mlieka a tiež výrazne nižší obsah tuku, môže byť konzumované bez váhania by Weight Watchers, ktorí trpia otázkach súvisiacich s obezitou a cukrovkou. To tiež pomáha udržiavať krvný tlak pod kontrolou. Zvláštne proteíny v cmar regulácii krvného tlaku a vysokej hladiny prvkov, ako je vápnik, draslík a horčík pomoc pri znižovaní krvného tlaku. Avšak, nepridávajte nadbytok soli, pretože znižuje dobré vlastnosti tohto nutričné ​​nápoje. Ako probiotiká, je aktívny proti vaginálnych infekcií a infekcií močových ciest. Candida infekcie je častým problémom u diabetických žien a spotrebe cmar pravidelne ukázala pokles týchto výskytov.

20. Natural Therapy proti vredy:

Niekoľko prípadových štúdií boli zdokumentované, aby preukázal, že pitie cmar je prírodné terapie proti vredom. Ako cmar pomáha neutralizovať kyseliny v žalúdku potiahnutím žalúdočnej sliznici, zabraňuje pálenie záhy a udržiava kyselín v pohybe nahor do pažeráka. Tento nápoj je ideálny pre ľudí, ktorí trpia GERD. Celkovo možno povedať, pretože jeho chladiaceho účinku, vredy tiež zabránené vybuchnúť.

21. Aktívne proti drozd:

Konzumácia dva alebo tri poháre cmar za deň je dobrá terapia pre drozd. Dobré zdravé baktérie v kefíru nepodporujú rast kvasiniek. Pred prehltnutím ju alebo alternatívne použiť ako ústna voda a vypľuť držať cmaru v ústnej dutine po dobu niekoľkých sekúnd. To pomôže liečiť vredy v ústach a vredy.

22. Užitočné proti spáleniu slnkom:

Ak ste boli na slnku príliš dlho a vaša pokožka začervenaná a pálenie, skúste tento recept pre okamžitú úľavu. Pol šálky cmar s rovnakým množstvom paradajkovej šťavy treba zmiešať a aplikovať na postihnuté miesta. Ponechať tak asi hodinu. Umyť ako obvykle. To zanechá pokožku výrazne chladnejšie a tiež tú bolesť z pretiahnutého slnkom spálenú pokožku a znižujú začervenanie.

23. Môže byť použitá na liečbu hemoroidov:

Prichádza jeden z najefektívnejších zdravotných výhod cmar. Ak ste trpia hemoroidy a vyskúšali niekoľko liekov so žiadnymi vhodnými výsledky, potom skúste pridať šálka cmar k zmesi ryže a banán. Konzumujú dvakrát denne, aby sa trochu úľavu od hemoroidov.

24. Boji proti nachladnutiu s Cmar:

Cmar je dobre známy ako protijed bojovať proti nachladnutiu a nádcha. Zmiešajte trochu prelisovaný cesnak a zázvor s cmarom a majú niekoľkokrát za deň.

25. Prospešné pre potravinársky priemysel:

Sušina v cmar - cmar - má niekoľko aplikácií v potravinárskom priemysle. To je použité v šľahačkou, pretože je to dobrý emulgátor. Pridáva sa tiež do nápojov na báze mlieka s cieľom zlepšiť ich nutričný obsah, bez toho aby dochádzalo k obsahu kalórií stúpať. To môže prísť ako prekvapenie, ale môžete žiariť svojou brassware pomocou handričkou namočenou v cmar. Pripravte si niečo viac koncentrátu odvar z bieleho jogurtu a vody a použiť ho ako riešenie leštiť svoju brassware. Kyselina mliečna ujedá sa zakaliť opúšťa svoje mosadzné články svietilo a bez poškvrny.

Záver:

Cmar je zdravé, osviežujúci chladiacej kvapaliny, ktorá znižuje telesnú teplotu, a to najmä, keď je teplota prudko stúpa a slnko pražiť neúprosne. To sa budete cítiť v pohode aj na najteplejších letných deň. Kyselina mliečna, hlavná zložka v tomto nápoji vyvinie imunitný systém ľudského tela a udržuje sa hodí proti chorobám a bakteriálnym infekciám. Cmar je tiež dôležité jedlo v chudnutí diéty, pretože má všetky dôležité živiny a vitamíny sans kalórií. To podporuje trávenie a pomáha udržiavať rovnováhu vody a dobrý, zdravý tráviaci trakt.

Viete o akýchkoľvek iných cmar dávky? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie!

load...