Zdravie a wellness

25 úžasné prínosy pre zdravie Triphala Churna

25 úžasné prínosy pre zdravie Triphala Churna

Zatiaľ čo svet sa vyvíjal a menil sa lieči, recepty a domáce opravné prostriedky uvedené v Ayurveda obstáli v skúške času. V súčasnej dobe, s rastúce povedomie o zdraví a vedľajších účinkov alopatických liekov, pomocou kuchynské bylinky, korenie a korenie pre liečenie sa stáva stále atraktívnejšie voľbou. Jednou z mnohých domáce opravné prostriedky odporúčané Ayurveda pre veľa jednoduchých problémov day-to-day je Triphala churn.

Triphala prášok je prospešné pri liečení rad problémov od chudnutie s diabetom. Vzhľadom k tomu, že pôsobí ako protizápalové činidlo je pre liečbu artritídy a zníženie zápalu. Má tiež antioxidanty a používa sa na prevenciu alebo oddialenie starnutia. To tiež má niektoré protirakovinové účinky.

No, zoznam výhod Triphala churn nekončí. Čítajte ďalej sa dozvedieť viac!

Triphala churn - Krátka

Takže, čo je Triphala churn?

Triphala nie je samostatná kuchyňa druhy alebo bylina. Triphala je v skutočnosti kombináciou dvoch sanskrtských slov, Tri, čo znamená tri a Phala, čo znamená, že ovocie. To znamená, že, Triphala 'nie je jedným ovocia alebo byliny, ale tri plody v jednom, vo svojej suché a práškovej forme. Triphala je zložený z nasledujúcich troch druhov ovocia:

load...

Embilica officinalis, bežne známy ako Indy amly. To je tiež nazývané indický egreše.

Terminalia bellirica, bežne označované ako bibhitaki v mnohých jazykoch, a zavolal vibhidaka v sanskrte. Mnoho ľudí tiež nazývajú Beddy alebo baheda.

Terminalia chebula, nazvaný haritaki v sanskrte, je orech-ako ovocie, ktoré sa žne, keď je ešte žltá a dozrievania. To je obyčajne známy ako Haradu.

Tieto tri plody správne suší, a potom sa zmieša v správnych proporciách a predávaný ako, Triphala '. Môžete tiež skúsiť a urobiť Triphala doma.

Kým tri sú používané samostatne pre rôzne procedúry plány spoločne, môžu byť docela sila zabalené liečbe mnohých zdravotných problémov. Poďme sa pozrieť na výhody Triphala.

load...

Ako Triphala môže byť užitočné

Zdravotné výhody

 1. Zaháňa zažívacie problémy
 2. Pôsobí ako detoxikačným
 3. Zlepšuje zrak
 4. Zlepšuje krvný obeh
 5. Posilňuje imunitu
 6. Znižuje zápal
 7. Lieči chudokrvnosť
 8. Odstraňuje prebytočný tuk
 9. Pomôcky Chudnutie
 10. Úľavy kostí a bolesti kĺbov
 11. Reguluje krvný tlak
 12. Hojí rany Rýchlejšie
 13. Zabraňuje vírusovým a bakteriálnym infekciám
 14. Má vlastnosti, antialergické
 15. Rakovina zabraňuje
 16. Dobré pre diabetikov
 17. Lieči závraty a kinetózy
 18. Dobrý Pre malé deti
 19. Pomáha pri regulácii hormonálna nerovnováha
 20. Lieči zápach z úst

Kožné Výhody

 1. Omladzuje pleť
 2. Redukuje tmavé kruhy
 3. Lieči Ekzém

Vlasy Výhody

 1. Stimuluje rast vlasov
 2. Zachádza Lupiny

Zdravie Výhody Triphala churn

1. Zaháňa zažívacie problémy

Triphala skvele funguje ako preháňadlo a môže byť použitý na stimuláciu stolice (1). Ľudia so zažívacími problémami alebo problémy pohyb čriev môže mať jednu lyžicu Triphala pred spaním do postele v noci. Môžete si tiež vziať lyžicu skoro ráno na lačný žalúdok s množstvom vody, aby sa rozlúčili s nadúvaním, úzkostlivý žalúdka, alebo dokonca hnačka.

Čo to robí?
 • Čistí žalúdok a zaisťuje jasnejší stolice
 • Zmierňuje nadúvanie
 • Poskytuje výživu v podobe výživných látok a vitamínov na celý zažívací trakt, počnúc pažeráka k riti.
 • Zlepšuje a posilňuje svaly konečníka
Čo je potrebné urobiť pre Zápcha

Ak sa chcete zbaviť zápchy, majú pohár plnú teplej vody s 2 lyžičkami Triphala prášku každú noc. Uistite sa, že nie je nič zjesť potom, čo ho. Môže sa však po polhodine majú vodu.

Späť na obsah

2. Pôsobí ako detoxikačným

Triphala detoxikuje telo a robí vaša pleť žiara (2).

Vezmite pohár Triphala prášku a vody zmesi predtým, než idete spať detoxikáciu systému.

Čo je potrebné urobiť pre detoxikáciu
 1. Zmiešajte dve čajové lyžičky Triphala churn v pohári teplej vody a pridajte lyžičku drveného zázvoru k nemu. Nechajte ho vsiaknuť po dobu 8 hodín. Prípadne si môžete nechať ju vsiaknuť celú noc.
 2. Variť výslednicu až sa dostane znížená na polovicu svojho pôvodného množstva.
 3. Kmeň a pridať trochou citróna a vaša detoxikačným je pripravený na konzumáciu.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, majú to, keď je teplo.

Musíte mať tento nápoj každé ráno na lačno po dobu najmenej jedného týždňa.

Späť na obsah

3. Zlepšuje zrak

Triphala je silný očný pleťový krém, ktorý bude udržiavať vaše oči zdravé a obraz ostrý (3).

Čo je potrebné urobiť
 1. Len mix a namočte asi 1-2 lyžice Triphala prášku v teplej vode a nechajte ju cez noc.
 2. V dopoludňajších hodinách, kmeň namočený zmesi a použiť túto zmes vyčistiť vaše oči.

Táto jednoduchá náprava bude udržiavať vaše oči zdravé a infekcie zdarma.

Späť na obsah

4. Zlepšuje krvný obeh

Mať Triphala churn raz denne, je to skvelý spôsob, ako stimulovať a zlepšovať krvný obeh (4). Zlepšuje a zvyšuje prietok krvi v kapilárach. To tiež zvyšuje počet červených krviniek v krvi.

Späť na obsah

5. Posilňuje imunitu

Vďaka nádhernej výhody tohto ajurvédskej riešenia, medzi ktoré patrí čistenie žalúdka a tráviaci trakt, zlepšuje krvný obeh, vyživuje telo zvnútra tým, že poskytuje potrebné živiny a minerály, Triphala pomáha posilniť obranyschopnosť organizmu (5).

Späť na obsah

6. Znižuje zápal

Pravidelná konzumácia Triphala pomáha znižovať vnútorné a vonkajšie zápaly, ktorý z nich by mohol mať v dôsledku zlej imunity alebo nedostatok živín v tele (6).

Späť na obsah

7. Je bohaté na živiny

Triphala šťava je vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú nevyhnutné pre vaše telo dobre fungovať. Je bohatá na železo, ktorá vyživuje telo a zabraňuje anémii. Takže, prečo sa rozhodnúť pre niečo iné, keď môžete získať balený dohodu vo forme Triphala, čo je úplne prirodzené a ľahko dostupné (7).

Späť na obsah

8. Odstráni prebytočný tuk

Triphala pomáha pri odstraňovaní prebytočného tuku z tela, či už je to okolo brucha, alebo kdekoľvek inde. To tiež pomáha odplaviť škodlivé toxíny a prebytočný tuk v tele. To môže pomôcť znížiť riziko nákazy potenciálne smrteľný podmienky (8).

Späť na obsah

9. Pomôcky Chudnutie

Nie je prekvapením, že Triphala byť aktívny účastník pri chudnutí, alebo pri odstraňovaní brušný tuk. Tak prečo nejdeš za Triphala šťavy, ktoré pomôžu zvládať svoju váhu? Riadi sýtosti centrum indukciou sekréciu cholecystokinínu. Tento hormón vyšle správu do mozgu a robí vám pocit sýtosti rýchlejšie, než je obvyklé (9).

Zaujíma vás, ako sa Triphala na chudnutie? Pre rýchlejšie chudnutie, trvať asi lyžicu Triphala churn s teplou vodou, trikrát denne. Prípadne môžete zmiešať pol lyžicu tohto churn s polovicou lyžicou Trikatu churn a niektoré medu vo vlažnej vode a vziať ju každé ráno a nocí.

Späť na obsah

10. Zmierňuje bolesti kĺbov a kostí

Trápia bolesti kĺbov? Triphala vykazuje protizápalové vlastnosti, a tým poskytuje úľavu od dna, bolesti kĺbov, artritídy, a ďalšie problémy. Poskytuje živiny, ktoré pomáhajú posilniť vaše kosti a odplavovanie prebytok kyseliny močovej, čo môže viesť k zápalu (10). Takže až sa nabudúce budete cítiť ako parane vaše kĺby od seba, zmiešajte pol lyžicu Triphala prášku v pohári vody a vypiť.

Späť na obsah

11. Reguluje krvný tlak

Vedeli ste, že pri Triphala prášok pravidelne vám pomôže zbaviť sa kolísanie krvného tlaku? (11)

Triphala má krvný tlak regulujúci vlastnosti. To podporuje lepší krvný obeh a udržuje hladinu cholesterolu v šachu. Džús tiež obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ako je kyselina linolová, čo napomáha zníženiu krvného tlaku a zabraňuje srdcové ťažkosti. Jeho spazmolytiká vlastnosti znižujú riziko krvný tlak hrotmi.

Späť na obsah

12. Lieči rany Rýchlejšie

Triphala má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti, vďaka ktorým je účinný pri urýchlenie hojenia rán (12). Tento protizápalový vlastnosť výrobku ho liečiť a predchádzať niečo od bolesti kĺbov k zápalu priedušiek.

Späť na obsah

13. Zabraňuje vírusovým a bakteriálnym infekciám

Či už je to bežné prechladnutie alebo HIV, pričom Triphala máselnice môže zabrániť bakteriálnych a vírusových infekcií (13). To je dôvod, prečo tento prášok bol veľkou súčasťou Ayurveda po stáročia.

Späť na obsah

14. Má vlastnosti, antialergické

Triphala churn môžu užívať vysoko citlivých osôb bez vyvolania škodlivé alergickej reakcie (14).

Späť na obsah

15. Preventívne proti rakovine

Hovorí sa, že príroda má riešenie pre všetko, čo sa zdá byť úplne v poriadku v prípade Triphala churn. Tento konkrétny liek je, že pre prepravu protirakovinové vlastnosti, a vykazuje rádioaktívne chemoprotektívne a antineoplastické účinky (15).

Späť na obsah

16. Dobré pre diabetikov

Nie je prekvapením, Triphala dokonca našiel miesto v liečbe diabetu. To preto, že jeho hypoglykemických účinkov, ktoré tvoria príjem inzulínu bunkami jednoduchšie, a teda nepotrebujete brať inzulín záberov (16).

Späť na obsah

17. Lieči závraty a kinetózy

Máte pocit závraty a nepríjemné, keď ste na cestách? Použite Triphala zbaviť kinetózy (17).

Všetko, čo musíte urobiť, je vziať dva gramy (cca. Pol lyžičky) z Triphala churn s čajovou lyžičkou medu zakaždým, keď cítite závrat. Môžete pokračovať v užívaní tohto liek každý deň, ak ste konštantná obeťou závratu.

Späť na obsah

18. Dobré pre malé deti

Pri pohľade na pomerne bezpečné a účinné ajurvédskej riešenie pre vaše deti? Rozhodnúť sa pre Triphala churn.

Dať vaše deti malé množstvo Triphala churn s mliekom, medom, alebo dokonca vodu odstrániť celý rad bakteriálnych a vírusových infekcií vrátane prechladnutia, kašeľ a horúčku, a posilnenie imunity, rovnako (18). Avšak, uistite sa, že ste pridať len štipku Triphala prášku pre deti mladšie ako jeden a lyžičkou pre tie staršie.

Späť na obsah

19. Pomáha pri regulácii hormonálna nerovnováha

Ste obeťou nepravidelnou a bolestivou menštruáciou? Je čas začať pravidelný prísun Triphala prášku, aby sa vaše hormóny v šachu.

Všetko, čo musíte urobiť, je mať pohár teplej vody s lyžičkou Triphala churn. Konzumovať to dve hodiny po večeri a tesne pred spaním. To pomôže regulovať hormóny a udržať si bez stresu. Triphala churn má tiež pozitívny vplyv na naše žliaz s vnútornou sekréciou, a to najmä naše štítnej žľaze (19).

Späť na obsah

20. Lieči zápach z úst

Triphala prášok je jedným z najlepších ajurvédskej lieky na tomto trápnom zápach z úst (20).

Vyhnúť sa zápach z úst zmiešaním pol lyžičky Triphala churn s medom a olizuje ho. Alternatívne zmiešajte lyžičku každej z Triphala churn a soli do teplej vody a kloktať toto riešenie každé ráno, ako sa zbaviť zlého dychu.

Späť na obsah

Kožné Výhody Triphala churn

21. Obnovuje kože

Chcete detskú jemnú pokožku? Použiť Triphala.

Tento zázračný prášok obnovuje, hydratuje, zvláčňuje a zjemňuje pokožku. To je vzhľadom k silnej prítomnosti mnohých antioxidačných zlúčenín prítomných v Triphala že jasné pigmentácie a pomáhajú zabiť akné spôsobujú baktérie (21). Táto charakteristika a jej zvláčňujúce vlastnosť spoločne tvoria Triphala ideálne pre upokojujúce suchú a šupinatá koža. Mali by ste ho použiť trikrát za mesiac pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

22. Znižuje tmavé kruhy

Môžete zbohom do panda oči pomocou Triphala. Používanie Triphala vodu ako očné kvapky, je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť opuchnuté oči a pod očami tmavé kruhy pod očami.

Je ľahké robiť a jednoduchšie použitie. Pridajte malé množstvo Triphala prášku vo vode a umyte oči s ním starostlivo. Je osvieži vaše oči a znižuje opuchy (22).

Späť na obsah

23. Zaobchádza Ekzém

Ako sa zbaviť kožných chorôb, ako ekzém nikdy nebolo tak jednoduché. Môžete použiť Triphala vodu priamo na infikované oblasti na upokojenie a liečbe ekzému (23).

Späť na obsah

Vlasy Výhody Triphala churn

24. Stimuluje rast vlasov

Trpíte vypadávanie vlasov alebo rednutie vlasov? Choď prírodné s Triphala.

Ako používať Triphala churn za vlasy? Zmiešajte Triphala churn a vodu. Môžete buď spotrebovať, alebo aplikovať lokálne, ktorý pomôže podporiť rast vlasov (24). Jeho zvláčňujúce vlastnosti uzamknúť vlhkosť vo vlasoch a ušetrí pred hrozbou alopécia.

Späť na obsah

25. Zaobchádza Lupiny

Používanie Triphala prášok ako vlasové masky vám pomôže zbaviť aj tých tvrdohlavý lupín vo veľmi krátkom čase (25).

Len zmiešajte 2 lyžice Triphala prášku v 4 - 5 lyžicami vody a masírujte pasty jemne na pokožke hlavy. 30 minút - po 20 umyte.

Späť na obsah

Jedinec Prispievatelia

Triphala churn ponúka všetky tieto úžasné výhody, a to vďaka jeho zložiek, ktoré sú načítané s dobrom prírody. Poďme sa pozrieť, ako to ovplyvní naše zdravie individuálne.

1. Dobroty Amla

 • Amla prináša do churn mnohých výhod jeho vlastné. Amla je bohatý na vitamín C, ktorý pomáha pri zvyšovaní imunity, pôsobí ako veľký antioxidant a pomáha absorbovať jedlo správne k zlepšeniu trávenia.
 • Vitamín C v amly pomáha zlepšovať vstrebávanie železa do krvi a je skvelé pre ľudí, ktorí trpia anémiou.
 • Vitamín C je tiež stimulátor pre žlčníka a pečene. To pomáha zlepšiť trávenie a detoxikuje telo. Je tiež dobré zaobchádzanie pre dievčatá i ženy, ktoré trpia menštruačné problémy.
 • Amla je tiež dobré pre močového ústrojenstva, dýchacie cesty a odstraňuje hlien z pľúc.
 • Tiež, pretože stimuluje krvný obeh, amla stimuluje mozgovú činnosť a absorpciu minerálov, ktoré Vaša pleť, vlasy, nechty a zuby zdravé.

2. Dokonalé Harada

 • Harada robí divy pre oči a pomáha predchádzať chorobám, ako je šedý zákal a glaukóm.
 • Zlepšuje a napomáha hojeniu. Z tohto dôvodu zranenia alebo vredy hoja rýchlejšie.
 • Harada funguje skvele hodí pre akýkoľvek druh kožných problémov alebo chorôb.
 • Harada tiež pracuje dobre pre sleziny a pečene. To zvyšuje vašu myseľ a zlepšuje prehľadnosť.

Harada je dobré pre pokožku a je nádherný anti-aging náprave.

3. Baheda - Wonder Herb

 • Čistí krv, popáleniny a odstraňuje prebytočný telesný tuk spolu s škodlivé toxíny, zlepšuje zrak, a má protivírusové a antibakteriálne vlastnosti.
 • To tiež posilňuje vlasy od korienkov a znižuje prepad vlasov a šedivenie.

Tieto tri dohromady tvoria silný balík zdravotných a zázraky pre všetky druhy zdravotných problémov a problémov. Najväčším faktorom je, že čistí črevá a čistí krv. Dva vytvárajú väčšinu problémov, ktorým čelíme v dôsledku nesprávneho stravovania a zníženie imunity. Akonáhle sa dostanete vaše črevá deje a udržať váš žalúdok zdravý, môžete si byť istí, že dobré zdravie.

Ako si vyrobiť Triphala churn doma

Mnohí medzi nami vlastne váhať použiť produkty na trhu, však prirodzené, že tvrdia, že sú. Len kúpiť tieto zložky a vyrobiť si dávku zdravie v medziach svojho domova.

Čo potrebuješ

Pred zakúpením ingrediencie, majte na pamäti, že musí byť v pomere 1: 2: 4 (Harada: Baheda: Amla). Rozhodnúť vaše množstvo zodpovedajúcim spôsobom. Vezmem 20 g pre Harada.

 • Harada - 20 g
 • Baheda - 40 g
 • Amla - 80 g
 • Trecie misky a paličky
Čo je potrebné urobiť
 1. Jemne práškový začať prevedením všetkých surovinu pomocou trecej misky a kladivka.
 2. Filter výslednica a dostať ich do jednotlivých kamenných misiek.
 3. Teraz, mix tieto prášky v pomere 1: 2: 4, ako je popísané vyššie.
 4. Novú zmes preneste do plastovej nádoby a uložiť ju pre budúce použitie.

Ako použiť Triphala churn

Teraz, keď sme založili a diskutované detail mnoho výhod Triphala churn, je dôležité poznať a pochopiť, ako sa Triphala churn pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

 1. Triphala s citrónom - jeden by mal jesť lyžicu Triphala s vodou. Ale ak zistíte, že je ťažké prehĺtať ho, miešania ju s trochou medu, citróna, alebo cukor je to dobrý nápad. Avšak, uistite sa, že pridať jednu z nich len mierne meniť chuť Triphala prášku, nie aby to chutiť sladko.
 2. Triphala v čaji - Môžete si tiež uvariť čaj s práškom, aby si svoje výhody. Variť vo vode a piť po pridaní asi lyžičkou medu do zmesi pre dobrú chuť.
 3. Triphala vo forme tabliet / kapsúl - Ak ste sa stretávajú s problémami v lapala po horký prášok, môžete si ísť pre tablety alebo kapsule, ktoré sú ľahko dostupné na trhu. Môžete si vziať tabletu trikrát denne, ale neberte to viac než to. Užívanie kapsúl zvyšuje šanca na Triphala dosahujúci presného určenia, bez toho aby vám chce zvracať. A čo je lepšie? Tieto tablety nie sú tak nákladné taky, takže si môžete vychutnať výhody, bez toho aby premýšľal nad svojím rozpočtom.
 4. Triphala Vzhľadom k vypláchnutie očí - Môžete tiež použiť Triphala churn ako očné kvapky. Len máčať 1 - 2 čajové lyžičky tejto zmesi vo vlažnej vode cez noc a filtrovať ju v dopoludňajších hodinách. Umyte oči zmesi.
 5. Triphala ako tvár Mask- Vedeli ste, že na dosiahnutie mladý a žiariaca pleť môže byť jednoduché? Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť masku pomocou Triphala. Používajte ju raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Zahrejte 3 lyžice kokosového oleja a pridá sa 1 1-2 lyžice Triphala prášku na to. Naneste pastu rovnomerne na tvár a krk. 15 minút - po 10 umyte. Pri pravidelnom používaní bude vaša pleť stane hladká a vady-free.

Pozor

Hoci Triphala Churn je bezpečná voľba, existuje niekoľko rizík. Poďme sa na ne pozrieť:

 • Tehotné ženy by nemali brať Triphala vďaka klesajúcej tok energie, čo môže viesť až k potratom. Dokonca aj dojčiace matky by mali vyhýbať sa vziať Triphala pretože táto bylina môže preniesť na dieťa prostredníctvom materského mlieka a môžu byť škodlivé.
 • Nedávajú svoje dieťa viac než štipkou tohto prášku, pretože môže viesť k hnačke a iných žalúdočných ťažkostí.
 • Nikdy trvať dlhšie, než je odporúčané množstvá Triphala churn pretože by to mohlo spôsobiť riedku návrhy a dehydratácii.
 • Ak ste diabetik, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než spotrebuje Triphala.
 • Vzhľadom k tomu, Triphala je veľmi bohaté na vlákninu, jeho nadmerné užívanie môže viesť k nadúvaniu problémy. Takže, ak ste už trpia žalúdočnými ťažkosťami, vziať mierne dávky.

Znalecké Odpovede na Reader Otázky

Kde je možné získať Triphala churn?

Najlepšia vec, o ajurvédskej medicíne je, že možno ľahko vykonať pomocou niekoľkých jednoduchých surovín, ktoré sú ľahko dostupné v našej kuchyni alebo na trhu. Jeden môže dostať tri plody, vysušte v tieni a slnko správne, rozomelú a zmiešajte je doma pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Avšak, pre tých, ktorí nemajú čas, aby sa to, to je tiež ľahko dostupné na trhu a na internetových portáloch. Takže jednoducho kúpiť a používať!

Aká je skutočná doba, aby sa Triphala churn?

Neexistuje žiadny stanovený čas alebo sezóny na začiatok jeho použitia. Denná spotreba Triphala prášku zaisťuje, že dostane požadované výsledky.

Najlepší spôsob, ako ich konzumovať prášok skoro ráno na lačný žalúdok s teplou vodou. Ďalším spôsobom je konzumovať prášku v noci asi 2 hodiny pred spaním s teplou vodou. Je lepšie vedieť dávku, ktorá pracuje pre vás a držať sa ho. Triphala dláždi cestu pre dobré zdravie a zdravý životný štýl. Dá sa jednoducho vziať lyžicu to každý deň a zbohom na niektoré z najväčších zdravotných problémov a problémov.

Aké značky sú dobré pre Triphala tablety a churn?

Ak hľadáte pre čisté a originálne výrobky, by som odporúčam vám ísť na slávnej, ale ľahko dostupných značiek ako Dabur (k dispozícii na Amazonu), Organic Indii a Himalájach.

Má Triphala churn interakcie s liekmi?

Táto Ajurvédska zázrak neinteraguje s liekmi, keď je medzera minimálne 12 hodín. Avšak, to je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom, než začnete Triphala.

Už ste niekedy používa na liečbu Ayurveda? Má prášok Triphala pre vás pracoval? Do podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...